Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Lut 2020 15:31 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@jakwilk
Najważniejsze to czerpać z tego przyjemność.
U mnie poza oczywistymi parametrami czyli ceną i wpasowaniem się w urlop jest jeszcze jeden. Ja, żona i córka mamy goldy w A3 co po pierwsze każe nam preferować linie *A, a po drugie generuje problem przedłużenia statusów. O ile ja nie mam z tym problemu bo sporo latam służbowo, to u dziewczyn trzeba się postarać. Na domiar złego każdy status kończy się w innym terminie. Dlatego każdą wrzutę analizuje dodatkowo pod kątem jaka linia i jaka klasa rezerwacyjna. Tabele milową Miles&Bonus znam prawie na pamięć. Nieraz muszę się nieźle nakombinować, bo w wielu liniach jest tak, że za dopłatą kilkudziesięciu EUR zmienia się taryfa dająca 0 czy 25% mil na taką co daje 100, a OTA z reguły widzą tylko najtańsze taryfy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 20 Lut 2020 01:10 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Was serio bawi spędzanie godzin na kombinowaniu w tych matrixach?
Ja też lubię szukać tanich połączeń, ale u jednej linii, najlepiej Ryanaira, haha :lol:Takie kosmiczne fikołki, jakie Wy tu wstawiacie, to by była dla mnie udręka. A już z postu powyżej o tych klasach to prawie nic nie kumam. Nigdy nie zwracałem uwagi na żadne klasy ani mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lut 2020 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Na forum bądź co bądź lotniczym takich rzeczy nie trzeba chyba tłumaczyć. Nawet jeśli sam nie interesujesz się takimi sprawami to chyba nie trudno sobie wyobrazić że stopień zaawansowania zaangażowanych użytkowników sięga znaczenie dalej. Różne ludzie mają hobby. Raczej trzeba to uszanować
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 20 Lut 2020 09:50 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
Czy jeśli komuś udało się kupić - mógłbym prosić o informację jak? Expedia nie znajduje mi takich połączeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Lut 2020 09:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@jakwilk @tasma: kombinujemy po matrixach i innych ota a to jest dostępne na stronie SWISS - przykład za 549 EUR!

Załącznik:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 67.63 KiB | Obejrzany 1858 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 20 Lut 2020 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Faktycznie, mozna znalezc na stronie SWISS, ale nie znajduje, co dziwne, wszystkich polaczen.

I tak np. te loty nie sa widoczne na stronie (sa tylko z opcja lotu przez GRU)

Image

A na expedii da sie je znalezc, wiec czasami przydaje sie tez poszukac poza strona SWISSa.

Expedia

Ale czym trudniej tym lepiej! Wiecej zabawy (dla takich dziwnych ludzi jak ja! ;)

UPDATE: Kupujac bilety na stocku Lufy, w taryfie nie ma mozliwosci robienia stopoverow! Takze dluzyszy postoj w Bogocie odpada. Pozostaje LX.


Ostatnio edytowany przez jakwilk, 20 Lut 2020 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 20 Lut 2020 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Chyba nigdy nie zrozumiem ekscytacji tym grajdołem podobnie jak malediwami ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Lut 2020 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Jedna wycieczka a ile kresek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 20 Lut 2020 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
chartsman napisał(a):
Was serio bawi spędzanie godzin na kombinowaniu w tych matrixach?
Ja też lubię szukać tanich połączeń, ale u jednej linii, najlepiej Ryanaira, haha :lol:Takie kosmiczne fikołki, jakie Wy tu wstawiacie, to by była dla mnie udręka. A już z postu powyżej o tych klasach to prawie nic nie kumam. Nigdy nie zwracałem uwagi na żadne klasy ani mile.

To jest bardzo wciagajaca kombinacja, ktora moze zabrac kilka godzin. Kazdy jakies hobby ma.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 20 Lut 2020 13:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zgadzam się z Agą. Poza tym dzięki takim ludziom jak @jakwilk z nudnego wyjazdu do AKL można złożyć RTW w tej samej cenie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Próbuję walczyć z tematem. W pierwszą stronę udaje mi się wstawić stop w EZE ale w drugą już stop nie wchodzi mimo że wg taryfy powinien być dozwolony 1 w każdą stronę - próbowałem robić stopy na powrocie w SCL MIA czy Brazylii i cenę wywala już kosmos.

Ma ktoś taką konstrukcję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:35 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@seal
To jest coś w dziwnego w konstrukcji taryfy. Jak wracasz przez EZE to nie widzi najtańszych taryf, mimo że są dostępne.
Załącznik:
nce-ipc-eze-nce.jpg
nce-ipc-eze-nce.jpg [ 158.3 KiB | Obejrzany 1478 razy ]

Ja sobie to tłumacze tak. Dołączone loty LA wymuszają wyższą taryfę również na lotach LX i LH. O ile na lotach LX z jakiegoś powodu nie wpływa to tak drastycznie na cenę to stop w EZE wymusza powrót LH przez FRA, a tam zmiana z taryfy K (która jest dostępna) na S winduje cenę.

Ja sam mam powrót ze stopem w EZE, a lot powrotny LH mam w taryfie H. Podbiło to cenę jeszcze bardziej niż w załączony przykładzie, ale H daje 100% mil w większości programów więc zrobiłem to świadomie, do tego z dużym prawdopodobieństwem dostanę upg. do PE.
I jeszcze jedno. W cenie będziecie mieć (przynajmniej ja tak mam) bagaż nadawany (na lotach LA nawet dwa) oraz możliwość wyboru miejsca włącznie z czymś co LAN nazywa Premium Economy, (w tym wybór miejsc w rzędzie awaryjnym) za darmo. Na lotach LH niestety miejsca można wybrać za opłatą lub przy odprawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:50 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
tasma napisał(a):
I jeszcze jedno. W cenie będziecie mieć (przynajmniej ja tak mam) bagaż nadawany (na lotach LA nawet dwa) oraz możliwość wyboru miejsca włącznie z czymś co LAN nazywa Premium Economy, (w tym wybór miejsc w rzędzie awaryjnym) za darmo.

To chyba ma znaczenie jaka taryfa, w moim bilecie na całej trasie jest 1PC i możliwość darmowego wyboru miejsca w PE tylko na SCL-IPC-SCL. Taryfy L w LX i N w LA.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:58 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@mucha
No to u mnie na 100% na wszystkich odcinkach operowanych przez LA mogę wybrać PE. Mam odpowiednio S w LH na odcinkach KRK-FRA-BOG, dalej X na BOG-SCL-IPC, K na IPC-SCL i SCL-EZE i H na EZE-FRA-KRK. Nie znam się na taryfikacji LA, ale S jest o dwie półki wyżej niż L w grupie LH , nie mówiąc o H więc możesz mieć rację, że ma to związek z taryfą (od dołu chyba idzie to tak: K,L,T,Q,S,W,V,H).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
X jest półkę wyżej od N w LA, K jeszcze wyżej. Poniższy zrzut z AA gdzie i tak można mile w LA zbierać tylko do 30.04 w związku z ich wyjściem z sojuszu. Mam cichą nadzieję że mile będę mógł wrzucić do Delty gdzie mam status (Delta kupiła chyba 20% udziałów w LATAM).

Załącznik:
aala.png
aala.png [ 9.71 KiB | Obejrzany 1416 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
fifi1906 lubi ten post.
fifi1906 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:15 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Mile LA można też wrzucić do M&M. Ja LA kredytuje do M&M (około 5,5 K) a LH do A3 (11,5K).
LA w M&M liczy się chyba tylko jako award.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lut 2020 17:50 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 15
Sorry, ale jestem trochę zielony jeśli chodzi o zakup tego biletu. Chciałem skorzystać z okazji i kupić go za Ok 2200 zl przez Skyscannera norweskiego ale niewiem jak mogę wymusić na skyscannerze pobyt 2-3 dniowy w EZE. Jak robię multicity to cena skacze do Ok 2900-3000 zł. Jak mogę zrobić to inaczej? Interesuje mnie wylot w listopadzie na Ok 7-8 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Lut 2020 18:00 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Cena skacze bo stopover jest płatny (75 EUR) plus pewnie inaczej przeliczana jest taryfa, mnie ze stopem w EZE wychodzą podobne wartości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Lut 2020 01:29 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
piotrsiem napisał(a):
Na forum bądź co bądź lotniczym takich rzeczy nie trzeba chyba tłumaczyć. Nawet jeśli sam nie interesujesz się takimi sprawami to chyba nie trudno sobie wyobrazić że stopień zaawansowania zaangażowanych użytkowników sięga znaczenie dalej. Różne ludzie mają hobby. Raczej trzeba to uszanować

A ktoś nie szanuje? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Mar 2020 14:21 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Wróciło ? terminy wrześniowe
https://www.google.com/flights?hl=de#fl ... .EUR.54923

Załącznik:
ipc.png
ipc.png [ 143.59 KiB | Obejrzany 811 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Karlos Filipek, pabloz oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group