Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
http://www.fly4free.pl/forum/podejrzani ... z,11,75621

Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Jak znaleźć informacje o swojej rezerwacji
http://www.fly4free.pl/forum/jak-znalez ... ,225,76112


Jako że każdy widzi, że to oczywisty Error Fare, każda osoba dzwoniąca potwierdzać rezerwację do linii/pośrednika będzie banowana (włączając posty "dla żartu że zadzwoniłem, a wcale nie dzwoniłem" ;) )


poradnik-dla-pasazera,226,99435


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Sty 2018 01:48 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
chartsman napisał(a):
Nie wszyscy mieszkają w Polsce czy Berlinie, to raz.
Nie dla każdego Kapsztad jest ważniejszy od Johanesburga, to dwa.


Nie zrozum mnie źle, ale: bla bla bla.

Wyraźnie napisałem, że oferta nie jest zła. Wyraźnie napisałem, że bardziej chodzi o to, że często zdarzają się oferty, które kosztowo i organizacyjnie wyglądają bardzo podobnie, jeśli nie korzystniej a szumu nie ma. Zresztą @tunczaj ujął to już lepiej ode mnie.

Natomiast proszę- nie wrzucaj mnie do worka z realnymi malkontentami pt. "ale trzeba urlop, ale trzeba dolecieć, ale trzeba nocleg, ale nie wiem jak, ale nie wiem dlaczego, acotusięwogóleodjaniepawla".

W takim temacie obraża argument (stąd mój komentarz wyżej) o tym, czy CPT jest wazniejszy niż JNB. Przecież nie w tym rzecz- chodzi o to, że normalne loty do JNB są zauważalnie tańsze niż do CPT i tylko w tym kontekście się wyraziłem.
Podobnie- rozmawiamy na polskim forum o ofertach z polskiej wersji F4F, zatem wybacz, ale argument pt. "nie wszyscy mieszkają w Polsce" w tym kontekście jest wybitnie słaby.
Po to też, zresztą, artykuły na F4F mają hashtagi. Jeśli kogoś np. urządzają deale na krajówki po Nowej Zelandii.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#42 PostWysłany: 20 Sty 2018 02:29 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
To Ty mnie nie zrozum źle, ale w ofercie jest wyraźnie napisane, skąd jest wylot i dokąd przylot.
Przecież ludzie nie są na tyle naiwni, że nie biorą pod uwagę kosztów dolotu, o czym może świadczyć fakt, że jesteśmy dopiero na trzeciej, a nie dziesiątej stronie w tym temacie. Wcale nie uważam, by się na tę ofertę jakoś specjalnie rzucano. Ot, komu pasuje zwiedzić Włochy, Egipt i RPA w jednym, miał doskonałą szansę zrobić to naraz za śmieszne pieniądze. A to, że forum jest polskie i większości pasuje latać z Warszawy czy Krakowa, wcale nie świadczy o słabości argumentu. Forum służy wszystkim, nie tylko większości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Sty 2018 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
W sumie napisaliście na głównej, że oferta wyprzedana ale bez problemu można znaleźć terminy po 800 zł i przejść do płatności. Wiele osób kupiło bilety dlatego dat z bardzo niskimi cenami zostało mało ale to nie oznacza, że deal padł. 12-23.05

Załączniki:
Screenshot_2018-01-20-10-14-55.jpg
Screenshot_2018-01-20-10-14-55.jpg [ 22.63 KiB | Obejrzany 2006 razy ]
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 20 Sty 2018 12:35 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
To już się nie kalkuluje. 800pln za loty, a w przypadku podróżowania z bagazem nadawanym trzeba liczyc te 400-500 pln za doloty do bolonii/mediolanu + autobus/pociąg do Pizy. Calosc 1200-1300. W podobnej/nieco wyższej cenie można upolować zwykłą promkę z pobliskiego Berlina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 20 Sty 2018 12:38 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@kieras86 - ale tutaj masz w cenie piramidy, bo w Kairze można wyjść podczas przesiadki bez kupowania wizy.
Nie trzeba też lecieć do Bolonii ani Mediolanu, bo do Pizy można dolecieć z KRK, GDN i WMI.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Sty 2018 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Niestety wszystkim do rozsądku się nie przemówi, ofertę trzeba brać szybko bo się skończy a czy będzie tani dolot i dogodnym terminie to się zobaczy później,
a na allegro są jeszcze oferty tych co szybko i tanio kupili do Meksyku, a potem całkowite koszty ich wyleczyły z wyjazdu.
Jechać autem jest tanio w 4, ale nie chciał bym jechać z kierowcą, który ma za sobą nieprzespaną noc, 1000 km z powrotem, ale rozumiem że młodzi mogą wszystko


Ostatnio edytowany przez kostek966, 21 Sty 2018 02:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 20 Sty 2018 13:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Nie zapominajcie, że to bilety AZ, a co będzie z AZ po kwietniu, tego do końca nie wiadomo ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 20 Sty 2018 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Po którym kwietniu?:) Bo zdań "nie wiadomo co będzie z AZ w..." podczas swojej bytności na forum, widziałem już kilka:)))
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 20 Sty 2018 13:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
W końcu kiedyś przyjdzie kryska i na nich....
A jak kupi LH to niekoniecznie będzie chciała honorować to co zostanie w spadku po AZ vide kazus AB
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 20 Sty 2018 13:20 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@macq91 zbyt duża różnica przy tym co było a ok. 800 PLN. Dlatego poszło jako wyprzedane.

Moja teoria spiskowa mówi, że EF pojawiają się po to by linia mogła załatać luki w systemie, by więcej errorów się nie pojawiało ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 20 Sty 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
ja mam taką teorię, że niektóre EF są robione specjalnie jak np. TK do Brazylii, nowa trasa którą mogły obsługiwać tylko największe ich samoloty,
EF powtarzany dwukrotnie, TK chciała dorównać liniom z zatoki, a potem pucz, strata na działalności i 2 lata ciszy,
albo promo Thai do Auckland podciągnięte pod EF, żeby lepiej się sprzedawało i żeby lepiej wypełnić A380,
A w ostatnim półroczu posucha, chyba tylko AC z małym odzewem, sam już chciałem zakładać temat, czy EFy się skończyły ?, a tu taka wrzuta, że aż się zagotowałem, dopiero rzut oka na doloty i stopy i nacisk żony spowodowały, że z bólem sobie odpuściłem
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 20 Sty 2018 16:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@JIK albo zebrać pieniądze od ludzi, którzy kupią pod wpływem chwili ("RPA za 400 zł?!?!? BIORĘ W CIEMNO!!!"), a potem przeliczają koszty dolotów, noclegów przed lotem, nie mówiąc o samym pobycie na miejscu, i dochodzą do wniosku, że jednak nie polecą :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 20 Sty 2018 17:22 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
ms993 napisał(a):
@kieras86 - ale tutaj masz w cenie piramidy, bo w Kairze można wyjść podczas przesiadki bez kupowania wizy.
Nie trzeba też lecieć do Bolonii ani Mediolanu, bo do Pizy można dolecieć z KRK, GDN i WMI.


"bo w Kairze można wyjść podczas przesiadki bez kupowania wizy."

Tylko spytam z ciekawości kolegę, kto Ci takich kłamstw naopowiadał;)?

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Sty 2018 17:25 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@ciachu25:
Cytuj:
Egypt (EG)
TWOV (Transit Without Visa):
Visa required, except for Holders of onward tickets for a max. transit time of 48 hours.
- This does not apply if transiting through Borg Elarab Airport (HBE).
Visa required, except for Holders of onward tickets for a max. transit time of 6 hours if transiting through Borg Elarab Airport (HBE).
- Leaving the airport is permitted for passengers with transit time longer than 6 hours. Passengers with transit time of less than 6 hours may leave the transit area but not the airport.
- This does not apply if transiting through Borg Elarab Airport (HBE).

https://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_ ... user=MSWEB

W tym przypadku obie przesiadki są między 6 a 48h, więc można wyjść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Sty 2018 18:38 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
-- 20 Sty 2018 18:29 --

Jestem ciekawy, czy jest to naprawdę do ogarnięcia na lotnisku;) To chytry kraj i liczą każde USD, tak samo jak w Omanie nie dali nam wiza za 5 OMR.
Strona rządowa chyba na ten temat milczy;)
\
Ale OK, spróbujemy i dzięki!

Pzdr, Art.

-- 20 Sty 2018 18:38 --

Jednak po rozwinięciu szczegółów temat jest mglisty:

R32) TWOV
....

Transit Without Visa (TWOV)

Traveling through an airport without a transit visa to board a
connecting flight. Except for countries where some of the
following conditions are not listed, passengers in TWOV must:

- stay in the international transit area; and

- travel to a third country within the maximum allowed transit
time; and

- have a confirmed onward ticket and documents required for

their next country of transit or destination.


Unless otherwise specified, passengers in transit are not
required to comply with entry regulations of the transited

A zatem:

"must stay in the international transit area", czyli nigdzie nie można wyjść za frajer, w sumie jedno przeczy nieco drugiemu;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Sty 2018 19:14 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@ciachu25
Ten fragment, który przytaczasz, to ogólna definicja "Transit Without Visa (TWOV)" w systemie Timatic, bez wyszczególnienia kraju. Istotnym fragmentem jest "Except for countries where some of the following conditions are not listed".
Warunki dotyczące Egiptu mówią "Leaving the airport is permitted for passengers with transit time longer than 6 hours. Passengers with transit time of less than 6 hours may leave the transit area but not the airport." - to jest właśnie jeden z tych warunków zmieniających ogólną definicję w tym konkretnym przypadku. Moim zdaniem wyjść można, ale pewny nie jestem - nie byłem i nie wychodziłem, ale źródła mówią, że można.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Sty 2018 19:25 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Też mnie frapował ten fragment, który nie jest tu rozwinięty, ale grzebiąc w necie natrafiłem gdzieniegdzie na uściślenia, że to wiza niejako sponsorowana przez EgyptAir, jeśli wlecisz i wylecisz ich linią w obie strony.
Tu niestety tylko odcinek Kair - Joburg jest realizowany EgyptAir, więc pewnie wymyślą, że nie przysługuje. W wikipedii też akurat nie ma wyszczególnienia, że EgyptAir musi być, ale na Trip Advisor ktoś to dopisał.

Słowem - zobaczymy, jeśli deal w ogóle przejdzie;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Sty 2018 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Interesujące, więc założyłem nowy temat :)
egipt-kair-cai-tranzyt-do-24-godz-bez-wizy-za-free,645,123214
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Sty 2018 19:29 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
krótko było , duże sznse ,że się utrzyma.Też brałbym , ale mam w tym czasie wykupione EF z AC. Oczywiście w moim przypadku na wyobrażnie też działa cena . Nic tak mnie nie wku..a jak to , że idę na zwykłe tygodniowe spożywcze zakupy i zostawiam w markecie 200 zł , no to jak nie skorzystać z takiego prezentu jak lot na drugi koniec świata i z powrotem za 600-700 złotych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Sty 2018 01:32 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
marek2011 napisał(a):
W końcu kiedyś przyjdzie kryska i na nich....
A jak kupi LH to niekoniecznie będzie chciała honorować to co zostanie w spadku po AZ vide kazus AB

AB najpierw ogłosiło upadłość, wiec kupujących nie wiązały zobowiązania AB. Jeśli LH kupi AZ w normalnym trybie, to będzie musiała uznać zobowiązania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ancyna, jacubus, Olencjaaa, travellista oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group