Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1521 PostWysłany: 12 Sty 2018 14:43 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 11
Cześć,

w lutym lecę ryanairem do Barcelony (na 5 dni) i chce kupić plecak tak aby zmieścił się jako bagaż nierejestrowany (podręczny).
Na uwadze mam dwa plecaki, które tutaj wyczytałem na forum:
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... sid=171763
oraz
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 32414.html
Budżet jaki chce przeznaczyć na plecak to około 70-80 zł max ale wiadomo, im taniej tym lepiej:).
Dodatkowo chce uniknąć sytuacji, w której poproszę mnie o wstawienie plecaka w stelaż a on nie wejdzie.
Nie wiem też jak teraz wygląda procedura oddawania bagażu do luku bagażowego bo widziałem, że w ryanairze zmieniły się procedury i jeśli nie wykupie pakietu premium to muszę przed wejściem na pokład oddać swój bagaż do luku bagażowego. Czy one tam są np ważone albo jakoś weryfikowane przez co można później dostać karę i dopłacić do bagażu?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pomoc:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#1522 PostWysłany: 12 Sty 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@neoswieczor
Lepiej wziąć większy i ewentualnie upchnąć go w koszyku lub nie wypychać do końca plecaka. 40L spokojnie możesz brać.
Dozwolone wymiary masz na stronie Ryanaira. Raczej rzadko się zdarza, że ważą bagaż, ale nie możesz tego wykluczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1523 PostWysłany: 16 Sty 2018 10:07 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 1
Witam
18.01 lece Ryainerem z KRK do PRG czy ktos wie jak wyglada kontrola bagazu na tym lotnisku w KRK ?
Mam torbe o wymiarach 52x37x22, jest miekka najwyzej ją przewiężę i srednica bedzie sie zgadzać. Natomiast moja damska torebka którą używam na codzien to 45x30x15 obawiam sie że moga mnie z nią nie wpuscic do samolotu. Jak coś bede ją wkładac na poł lub pakować do drugiej walizki zeby uniknąc dopłat.

W zeszłym roku leciałam z pyrzowic WIZZ na cypr i nie mierzyli wogóle bagazy podrecznych. Tak samo Budapeszt i Podgorica rowniez WIZZ. Mysle, ze sprawdzają na oko, w Podgoricy Pani przy bramce cofała Pana z ewidentnie za duzą walizką i wtedy musiał dopłacać.
Ciekawa jestem zabierania tych bagazy do bagazówki, jak to wyglada od wczoraj...a tu nikt nie daje znać, na karcie pokładowej jest informacji o tym ze bedą zabierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1524 PostWysłany: 16 Sty 2018 15:37 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 5
5 lutego lecę po raz pierwszy Wizzairem (do tej pory zawsze korzystałem z Ryana); z tego co wyczytałem w necie jeśli chcę zabrać ze sobą laptopa i nie chcę ryzykować że trafi w walizce do luku bagażowego (będę miał walizkę spełniającą normę bagażu podręcznego) to muszę zapłacić dodatkową opłatę która pozwoli mi na zabranie małej torby/teczki na pokład; a jak wygląda kwestia tabletu ? bo domyślam się że portfel/klucze/dokumenty mogę zabrać w kieszeniach na pokład
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1525 PostWysłany: 16 Sty 2018 15:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Tablet też możesz zabrać, jako coś do czytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1526 PostWysłany: 16 Sty 2018 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Ale tylko jako drugi podręczny. Książka też się liczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1527 PostWysłany: 16 Sty 2018 15:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Koc/płaszcz+książka/tablet nie są liczone jako drugi (mniejszy) podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1528 PostWysłany: 17 Sty 2018 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Wizz napisał(a):
Oprócz bagażu podręcznego pasażer może wnieść na pokład następujące małe przedmioty osobiste
bez uiszczania oddzielnej opłaty:
a. płaszcz lub koc;
b. telefon komórkowy;
c. materiały do czytania w czasie lotu;
d. dla dzieci poniżej drugiego roku życia: jedzenie na czas podróży;
e. przedmioty zakupione w sali wylotów po przejściu kontroli bezpieczeństwa;
f. parę kul dla osób niepełnosprawnych;
g. niemowlęcy fotelik samochodowy dla dziecka w wieku do drugiego roku życia, pod
warunkiem, że niemowlę podróżuje na oddzielnym fotelu, a fotelik samochodowy jest
wyposażony w pas bezpieczeństwa, i można go bezpiecznie przypiąć do fotela samolotu.


Laptop na pewno nie. A z tymi materiałami do czytania to nie wiedzialem, ale byłem dwukrotnie świadkiem jak obsluga Wizz kazała chować książki do walizki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1529 PostWysłany: 24 Sty 2018 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 37
Czy ktoś z Was widział gdzieś zwykłą torbę na ramię o wymiarach mieszczących się w drugim bagażu podręcznym Ryanair (35x20x20), ale o głębokości okoo 10cm czyli ~35x20x10?
Torby dedykowane dostępne z allegro o wymiarach 35x20x20 wydają mi się trochę za głębokie i niewygodne do noszenia potem na co dzień podczas tygodniowego zwiedzania itp. Chyba, że się mylę?
Najbliżej wymiarów udało mi się znaleźć coś takiego:
https://www.zalando.pl/topman-torba-na- ... l-q11.html
Większość toreb jest niestety albo sporo za mała albo sporo za duża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1530 PostWysłany: 25 Sty 2018 13:17 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 32
Lecę do Edinburgha z Katowic Ryanairem i na karcie pokładowej jest napisane że jeżeli nie mam wykupionego pierwszeństwa wejścia na pokład to mogę zabrać ze sobą bagaż mały 35/20/20 a za drugi 40/55/20 muszę zapłacić 50euro.

Czy ktoś mi w końcu wytłumaczy jak to jest? Bo z jednej strony z przedniej części karty pokładowej wygląda na to że można mieć bezpłatnie dwie sztuki bagażu z tym że większa zabiora do luku. A z tylnej czesci karty pokladowej o tej doplacie 50 euro.

Ktos juz lecial i wie co i jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1531 PostWysłany: 25 Sty 2018 13:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Geeez,
Jest dany temat o tym, w tym dziale. Jak przeczytasz to będziesz wiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1532 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
biokoo napisał(a):
Lecę do Edinburgha z Katowic Ryanairem i na karcie pokładowej jest napisane że jeżeli nie mam wykupionego pierwszeństwa wejścia na pokład to mogę zabrać ze sobą bagaż mały 35/20/20 a za drugi 40/55/20 muszę zapłacić 50euro.

Czy ktoś mi w końcu wytłumaczy jak to jest? Bo z jednej strony z przedniej części karty pokładowej wygląda na to że można mieć bezpłatnie dwie sztuki bagażu z tym że większa zabiora do luku. A z tylnej czesci karty pokladowej o tej doplacie 50 euro.

Ktos juz lecial i wie co i jak?

chodzi ci pewnie o zapis:
"Naruszenie tych zasad będzie skutkować opłatą w wysokości 50 EUR za sztukę bagażu przy bramce do wejścia na pokład i może prowadzić do opóźnień, które dotkną wszystkich pasażerów na pokładzie." a to dotyczy bagażu o wymiarach przekraczających dozwolone przez Ryanair, a nie dopłacania za to, że większy podręczny wniesiesz na pokład. Wymiarowy bagaż podręczny leci za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1533 PostWysłany: 20 Lut 2018 08:39 

Rejestracja: 20 Lut 2018
Posty: 5
Witam,

Lecę Wizzair, mam bagaż podręczny 55x40x23, czy to. sztywny wymiar ?, czy mogę zabrać plecaczek, który ma trochę inny wymiar, ale np: po ściśnięciu z zawartością zmieści się do formy o takich wymiarach? :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1534 PostWysłany: 20 Lut 2018 08:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak wejdzie po ściskaniu, kopaniu czy siadaniu do wzornika (łącznie z wysokością), to będzie ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1535 PostWysłany: 25 Lut 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
Hej dawno nie leciałem Wizzair , a widzę że coś się pozmieniało - czy słynny plecak z Decathlon 40 l normalnie przejdzie jako podręczny ? Czy mogę go normalnie zabrać na pokład czy powędruje do luku ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1536 PostWysłany: 26 Lut 2018 07:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przechodzi jako podręczny na spokojnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1537 PostWysłany: 27 Lut 2018 08:21 

Rejestracja: 20 Lut 2018
Posty: 5
Panowie jaki do dokładnie model tego plecaka ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1538 PostWysłany: 27 Lut 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@megatapety
Chodzi o plecak turystyczny Forclaz 40 AIR QUECHUA albo o starszą wersję QUECHUA Arpenaz 40. Oba plecaki z Decathlonu, ten starszy jeszcze bywał niedawno dostępny w promocji "koniec serii" po ok 30 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1539 PostWysłany: 27 Lut 2018 16:15 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 52
Witam wszystkich.

Dawno nie leciałem, nowe zasady bagazu ok, ale dwa pytania na szybko bo jutro z rańca syn leci z wycieczką szkolną SXF-CIA

1) Młody będzie miał poza walizką (którą odda do luku) mały plecaczek Arpenaz 18 - wymiary po napakowaniu 45x26x18, ale będzie miał w połowie pusty - dawny sizer - no problem, wszedłby w skrzynkę na luziku i ok, ale w nowym to nie wiem - widzę na obrazku, ze ten mały bagaż to jak? jak nie jest kwadratowy to w powietrzu trzeba go przymierzać do tego ich wymiaru? Tam nie ma jak posatwić plecaczka, a wiadomo - uszy wystają czy coś... leciał ktoś teraz? bardzo proszę o info.

2) gdzie oddaje się i odbiera walizki do luku? nie tak jak rejestrowany? Czytam gdzieniegdzie, że pod samolotem na wózek, i przy wysiadaniu, co? to samo? z wózka na płycie się odbiera czyli czeka na płycie pod samolotem aż wyciągną?

z góry dzięki za szybką odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1540 PostWysłany: 27 Lut 2018 16:22 

Najważniejsze, niech młody ciepło się ubierze, tam tez teraz minusowe temperatury:
1. jak nie wypełniony do końca to spokojnie przejdzie, ale ten mały plecaczek kładzie na podłodze przed nogami pod siedzeniem
2. z bagażami podręcznymi przechodzi przez kontrolę bezpieczeństwa i na gate na ten większy dostanie żółtą naklekę i walizkę odda na wózek przed wejściem do samolotu
Odbiera w budynku wewnątrz po wylądowaniu w Ciampino, razem z innymi podręcznymi i nadawanymi czyli trzeba będzie trochę odczekać
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Kacper Szymanski oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group