Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 20 Lip 2017 23:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@greg2014 duży bagaż podręczny został wyceniony na 18 euro - natomiast zgodnie z warunkami opisanymi na stronie, Wizz zwraca 120% opłaty za już dokupiony bagaż na lotach od 29 października.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#1402 PostWysłany: 21 Lip 2017 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
ind_globtroter napisał(a):
Zasadnicze pytanie to czy Wizz zgodzi się aby oprócz tego podręcznego do luku wnosić też jakiś aparat, laptop czy coś wartościowego w jeszcze mniejszym , niepłatnym , który można schować pod siedzeniem. Bo jeśli tak to zmiana może być na plus.

Zgodzi się na pewno ... jak wykupisz priorytet :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1403 PostWysłany: 26 Lip 2017 17:06 

Pawel_T napisał(a):
Nowy podreczny w wizz w lotach po 29.10 ma wymiary 55x40x23 cm, limit wagowy 10kg

Mi po kliknięciu na styczniową i sierpniową 2018 rezerwację wyświetla wymiar 56 cm x 45 cm x 25 cm + do dokupionego pierwszeństwa dodatkowy bagaż o wymiarach jak poprzednio
Wpis inspirowany przekłamaniem w art. na SG F4F
Góra
 PM off  
      
#1404 PostWysłany: 30 Lip 2017 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2016
Posty: 11
Loty: 27
Kilometry: 33 931
Wracam do tematu nowych wzorników Ryanaira (w Rzeszowie, Berlinie Schonefeld i Madrycie takowe są. ) Niestety luzu w porównaniu do tych "starych" koszy nie mają żadnego. Pierwszy lot Ryanairem, lotnisko na Jasionce sprawdzam przed security w starym koszu walizkę, mnóstwo miejsca. Dopiero chwile przed boardingiem zauważyłem, że przy bramce jest zupełnie inny kosz niż przedtem. W Madrycie przymierzyłem do "nowego" kosza i musiałem ją przepakować, ponieważ bok walizki nie miał żadnego "podparcia" i wystawał za magiczną linie. Ale w żadnym z powyższych lotnisk, nie miałem oficjalnej kontroli ;) (lipiec 2017).

Czy można wywnioskować, że skończy się upychanie plecaków do koszy? Ktoś ma już jakieś doświadczenie z kontroli w takim koszu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1405 PostWysłany: 09 Sie 2017 17:54 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
-- 09 Sie 2017 17:48 --

Czy ktoś spotkał się ze szczegółową kontrolą wymiarów bagażu podręcznego Ryanair w Modlinie lub Atenach? Chodzi mi o nowe wzorniki bagażu podręcznego.

-- 09 Sie 2017 17:54 --

billy napisał(a):
tomo21 napisał(a):
http://allegro.pl/walizka-mala-bagaz-podreczny-kabinowka-ryanair-hit-i5985048632.html

Zmierzyłem ją na szybko i wydaje mi się, że razem z kółkami ma nieco więcej niż 55 cm, ale z drugiej strony wyraźnie jest napisane, że do Ryanaira dobra.


1) Nie latałem z taką walizką ale wielokrotnie kupowałem na Allegro i wiem, że zamieszczonymi tam opisami można sie tylko z grubsza sugerować i zawsze należy brac poprawkę na to, że ktoś kto chce sprzedać zazwyczaj cuda wypisuje aby przyciągnąć uwagę i wcisnąć swój towar. Wiele opisów, delikatnie mówiąc, nie do końca jest zgodna z prawdą.
2) Nigdzie w aukcji nie jest, wbrew temu co piszesz, wyraźnie napisane, że spełnia warunki bezpłatnego bagażu do Ryanaira. Owszem, jest użyte słowo Ryanair w tytule aukcji ale jest to typowy przyciągacz uwagi oraz są podane wymiary ale też nie masz pewności czy prawidłowe i czy ktoś nie podał wymiarów np. bez kółek, samego pudła.
3) Nie twierdzę, że walizka jest za duża ale ja tam zawsze bardziej wierzę miarce niż marketingowym opisom. Papier wszystko zniesie, internet tym bardziej a poszkodowanym jakby co będziesz ty.

Wniosek: zmierz nie na szybko ale dokładnie i sam się przekonaj czy mieści się w wymiarach a jeśli nie to jesteś w stanie zaakceptować ryzyko. "Nieco" do dość nieprecyzyjna miara długości i w zależności od osoby może mieć albo 2mm albo 10cm a obsługa na lotnisku mierzy rzeczywiste rozmiary i nie jest zainteresowana tłumaczeniami "ale napisane było...".


Potwierdzam. Po otrzymaniu przesyłki i zmierzeniu walizki zamówiony towar z opis "kabinówka Ryanair" okazał się o prawie 5 cm za gruby. Sprzedawca na własny koszt odebrał tą walizkę i przesłał mniejszą (ale też niższą) i zwrócił 10 złotych różnicy w cenie. Prosił tylko aby nie wystawiać "negatywa". W ten sposób "nabierze" na zakup kolejne osoby.
Moja rada - odsyłać i występować o zwrot kosztów i do tego negatywny komentarz.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
#1406 PostWysłany: 16 Sie 2017 14:10 

Rejestracja: 08 Maj 2017
Posty: 29
W związku z nowym wzornikiem Ryanaira, może poratować dobrym linkiem do walizki na lot ryanairem? Może ktoś zamawiał i po dostaniu walizek wymiary się zgadzały. Zamawiałem już 3 razy z allegro i zawsze wymiar się różnił o te 3-4 cm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 17 Sie 2017 22:02 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 20
mnaso napisał(a):
W związku z nowym wzornikiem Ryanaira, może poratować dobrym linkiem do walizki na lot ryanairem? Może ktoś zamawiał i po dostaniu walizek wymiary się zgadzały. Zamawiałem już 3 razy z allegro i zawsze wymiar się różnił o te 3-4 cm.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6081634664 mam tę walizkę, wymiary idealne. Jedna wada (albo i nie?) że jest miękka, bez żadnego usztywnienia, przez co po maksymalnym spakowaniu wymiar może się rozjechac na bokach. No i rączka trochę się telepie. Przeleciała że mną 6 lotów i przy ostatnim wyzionela ducha po tym jak zabrali ją do luku. ale na usprawiedliwienie mogę dodać, że z tego lotu wiele walizek ucierpiało.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 18 Sie 2017 00:58 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 15
Witam :)
Czytam ten temat że względu na rozmiar bagażu podręcznego w Ryanair. Wiadomo, że ma mieć 55x40x20. Natomiast ja mam dokładnie 55x37x22. Przejrzałam ten temat i natrafiłam na takie wpisy, że koszyk pomiarowy ma wewnątrz 58x43x22. Ktoś napisał, że jego bagaż ma wymiary 55x37x22 i idealnie wchodzi do koszyka pomiarowego i do pudełka tekturowego.
Natomiast niektórzy z Was piszą, że polegli przy połowie lub jednym centymetrze.

Aha - czy koszyki pomiarowe Ryanaira są wszędzie jednakowe? Bo ja odwiedzę lotniska: Lublin, Stansted i Palmę na Majorce.

Pomóżcie - bardzo chciałabym zabrać tę torbę tylko boję się, że będę musiała płacić karę i zepsuję sobie wakacje ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1409 PostWysłany: 18 Sie 2017 11:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Joanna100 Niedawno Ryanair wprowadził nowe koszyki, nie wiem czy ktoś już je dokładnie wymierzył. Jesli masz możliwość, to podjedź wcześniej na lotnisko i sprawdź czy torba bez problemu się mieści w takim wzorniku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1410 PostWysłany: 18 Sie 2017 11:39 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 15
Dzięki, gdybym miała blisko na lotnisko ;), to bym podjechała. Nie opłaca mi się to - i czasowo i finansowo, więc zdecydowałam się na zakup możliwie najtańszego bagażu, który bez problemu przejdzie kontrolę.
Lotniska w Świdniku nie obawiam się bo wiem, że tam w 80% nie kontrolują bagaży. Moja kuzynka leciała wczoraj że Świdnika i nie było żadnej kontroli. Obawiam się lotnisk w Londynie i na Majorce. Właśnie na tym forum przeczytałam, że na tych lotniskach kontrolują często i kompleksowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1411 PostWysłany: 18 Sie 2017 19:29 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 15
Może ktoś widział nowe wzorniki Ryanair'a i ma porównanie do tych dawniejszych??? Jednak pojadę do Świdnika, ale boję się, że w Świdniku mogą mieć te dawniejsze, a np. w Londyn-Stansted nowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1412 PostWysłany: 19 Sie 2017 16:07 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 15
Byłam dziś z walizką na lotnisku Lublin Świdnik. Mieli nowe wzorniki. Rzeczywiście mało można do nich "upchać". Jednak kamień spadł mi z serca bo moja walizka 55x37x22 pasowała. Potwierdził mi to pracownik lotniska.
Tak więc jeśli chodzi o nowe wzorniki Ryanair'a - walizka nie może mieć więcej niż 22 cm głębokości. Co do szerokości i wysokości nie jestem do końca pewna. Sądzę, że 42 cm szerokości to granica, a wysokości około 57-58. Miałam zmierzyć wzornik, ale stali koło niego pracownicy i głupio mi było to robić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1413 PostWysłany: 20 Sie 2017 11:14 

Rejestracja: 08 Maj 2017
Posty: 29
Mi z allegro przysłali zamiast 55x37x20 to 55x37x24, także patrząc na nowe wzorniki postanowiłem zwrócić i nie mieć kłopotu na lotnisku. Kupiłem walizkę Wittchen kabinówkę pod FR.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 20 Sie 2017 20:24 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Sztywna walizka ma głębokość 22-23 cm, wejdzie do wzornika Ryanaira bez komplikacji? Ma ktoś wymiary wzornika?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1415 PostWysłany: 20 Sie 2017 20:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Joanna100 sprawdziła -jej 22 cm pasowało ;) Z tym twoim +1 to już nie wiem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 20 Sie 2017 20:49 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Jeśli ją wypakuje na maksa to ma 23, jeśli nie to 22 :P ale będę we wtorek na lotnisku to zmierzę rzeczywiste wymiary i będę miał spokój
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1417 PostWysłany: 22 Sie 2017 17:45 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Rzeczywiste wymiary sizera ryanairowego:
Wysokość 55cm
Szerokość 41 cm
Głębokość 22 cm

Czyli dość dokładny
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
#1418 PostWysłany: 26 Sie 2017 16:16 

Rejestracja: 08 Maj 2017
Posty: 29
Ja kupiłem taka i idealnie pasuje do nowego ryanairowego kosza pomiarowego

https://www.wittchen.com/walizka-mala,p6138667#877499

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 27 Sie 2017 18:08 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 3
Czyli skoro walizka o głębokości 20cm idealnie pasuje do wzornika to jakim cudem mieszczą się walizki 22cm? Sama mam miękki plecak na kółkach o głębokości 21cm i zastanawiam się czy przejdzie. Pisałam do ryanaira i stanowczo powiedziała że nie przejdzie ale warto zmierzyć na lotnisku. Lecę z Krakowa czy ktoś ma tamtejsze wymiary?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 27 Sie 2017 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
mussten napisał(a):
Rzeczywiste wymiary sizera ryanairowego:
Wysokość 55cm
Szerokość 41 cm
Głębokość 22 cm

Czyli dość dokładny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group