Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Cze 2021 14:38 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 1
Cześć , orientujecie się jak wyglada sytuacja w wizzair na dzień dzisiejszy - u nich na stronie nadal jest informacja o tym ze nie można przewozić drona/hoverboardu - co o tym myślicie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#42 PostWysłany: 18 Mar 2022 08:30 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Wizzair (i inne linie lotnicze) nie sprawdzają zawartości bagażu podręcznego, więc to martwy przepis. Robią to tylko służby bezpieczeństwa lotniska. Wiozłem nie raz drona z bateriami w podręcznym w Wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Mar 2022 08:50 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Dwa dni temu wróciłem z Malty Wizzairem. Dron w podręcznym w obie strony przejechał bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Maj 2022 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Moze ktos sie orietuje
Doha - BKK QA
Laduje w BKK (tylko podreczny) i chce dalelej za 2h leciec tez z BKK do Wietnamu tylko na osobnym bilecie
Czemu pytam? Glowny powod to Dron ktory chce zabrac do Wietnamu I nie chce miec kontroli ( kary czy milona pytan w BKK)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 20 Maj 2022 06:50 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
Ale pytanie brzmi jak? O co pytasz (bo nie bardzo to wynika z wypowiedzi)?

Jeśli pytasz o to czy masz wystarczająco dużo czasu na przesiadkę na osobnym bilecie to [osobiście] uważam, że nie. Albo bardzo na styk. Ale może to moja prywatna opinia.

A jeśli pytasz o kontrolę drona to nigdy mi tego nie sprawdzali, mimo że wwoziłem drona (Mavic Air 2) wielokrotnie do Tajlandii. Aczkolwiek jak ostatnio wracałem z Wietnamu do Bangkoku to po raz pierwszy mi prześwietlali bagaż przy wyjściu do arrivals w BKK (ale wtedy drona akurat nie miałem). Generalnie żeby móc latać dronem w Tajlandii trzeba załatwić sporo formalności / dokumentów, które są jednak możliwe do zrobienia dopiero po dostaniu się do Tajlandii (jako, że na potrzeby tych dokumentów m.in. trzeba mieć arrival card), więc ja bym się zbytnio nie przejmował ewentualną kontrolą (tym bardziej, że Ty lecisz dalej, do Wietnamu). Wtedy zwyczajnie trzeba wytłumaczyć jak wygląda sytuacja i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 20 Maj 2022 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
@erykb tak jak napisalem chodzilo mi o kontrole drona tylko I wylacznie Bo nie bylem jeszcze w BKK , zazwyczaj latalem przez inne lotniska w okolicy a czytalem wytyczne do spelnienia jesli chce sie latac w Tajlandii. Ale zastanawiam sie czy sie nie DOJ...Mimo to ze lece do VN. Ale dziekuje za odpowiedz. Zastanawiam sie tez jak jest z transferem w BKK czy musze przejsc przez Imigration i ponownie security?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Paź 2022 15:38 

Rejestracja: 04 Paź 2022
Posty: 2
Czy ktoś może podróżował z dronem przez Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj, Abu Zabi)?

Planuję zostać tam kilka dni i polecieć dalej do Azji południowo wschodniej, ale mam wątpliwości czy dron nie zostanie skonfiskowany w UAE. W samej Azji nie ma z tym problemu, latałem wielokrotnie, ale nigdy z przystankiem w Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Paź 2022 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Abu Dhabi w czerwcu.
Dron w bagażu podręcznym.
Zero problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Paź 2022 16:17 

Rejestracja: 04 Paź 2022
Posty: 2
Tylko przesiadka czy wyjście poza lotnisko też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Paź 2022 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Wyjście.
Wejście.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 04 Paź 2022 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
W AUH jak nie masz karty pokładowej na następny lot, to musi być wyjście i wejście, a między nimi 2x immigration i kolejka do check-inu :-(
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Kwi 2023 11:01 

Rejestracja: 07 Kwi 2023
Posty: 4
Hej wszystkim, za niedługo lecę do Abu Dhabi Wizzairem z Katowic. Czy na lotnisku rzeczywiście sprawdzają dokładnie bagaże i widząc drona pytają jakimi liniami lecimy? Czy wiecie jak to jest z przewożeniem drona do ZEA? W internecie jest masa sprzecznych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Kwi 2023 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
Leciałem z dronem przez AUH/DXB kilka razy w drodze na Filipiny.
Na wyjściu zawsze skanują bagaże i na 99% nie umknie to ich uwadze.
Przynajmniej u mnie tak było (tylko raz na kilka razy nikt o nic nie pytał).
W moim przypadku DJI Mini 2 i jak zobaczyli to maleństwo to machnęli ręką.
Raz przytrzymali mnie dłużej, ale ostatecznie puścili.
Zawsze mówię, że jestem w tranzycie i bez intencji latania w ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Kwi 2023 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Mam za sobą ponad 100 lotów z dronem.
Nikt nigdy nie pytał mnie o niego.
Podobnie w ZEA - ostatnio w czerwcu ubiegłego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 12 Kwi 2023 09:16 

Rejestracja: 07 Kwi 2023
Posty: 4
Super, dziękuję Wam bardzo za informacje. Ja również wybieram się na Filipiny i grzechem byłoby nie zabrać ze sobą drona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Kwi 2023 10:56 

Rejestracja: 25 Kwi 2023
Posty: 1
Cześć, informacja na świeżo, właśnie nadaliśmy bagaż i dopytaliśmy o drony w Wizzair. Jak pewnie osoby zainteresowane sprawdziły w FAQ na stronie Wizzair jest informacja, że nie wolno zabierać dronów ani w bagażu podręcznym ani nadawanym. Pani z Wizzair przy oddawaniu powiedziała, że jest to nieaktualna informacja, można zabierać drony, jeśli w nadawanym to bez baterii, baterie w podręcznym. Ewentualnie cały dron w podręcznym. Ograniczenia co baterii tak jak w regulaminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:24 

Rejestracja: 07 Kwi 2023
Posty: 4
To świetna informacja, bo właśnie za kilka dni wylatuję. Bardzo dziękuję, że się tym podzieliłeś, bo nie ukrywam, że trochę się stresowałam tą sytuacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Potwierdzam, Wizz nie robi problemów z przewożeniem kompletnego drona w podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Maj 2023 15:31 

Rejestracja: 07 Kwi 2023
Posty: 4
Update'uję, że ani razu nie spytali o drona, mimo że łącznie byliśmy na prawie 10 lotniskach w ciągu wyjazdu. A co ciekawsze, to wszędzie przeszły nam dwa woreczki z płynami na osobę czego się kompletnie nie spodziewaliśmy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 22 Cze 2023 05:32 

Rejestracja: 21 Cze 2023
Posty: 3
Super informacja, dziekuje. Dziwne, bo wszedzie jest napisane o ,akazie, a jednak mozna smialo do podrecznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group