Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 04 Lut 2023 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Też obstawiam, że chodziło o rozmiar a nie wagę..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#322 PostWysłany: 27 Mar 2023 23:47 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Nie wiem gdzie zadać to pytanie, spróbuję tutaj:

QR: 17:40 WAW-DOH-SIN
dolot LO: WRO-WAW

Dwie oddzielne rezerwacje. Przylot do WAW 15:50, chyba że brać wcześniejszy, wtedy przylot 13:10. Czy ktoś spotkał się z tym, żeby mu na dwóch oddzielnych rezerwacjach nadali taki bagaż np z WRO od razu do SIN? Bo gdyby tak to by nie było dylematu, a tak odbiór bagażu i nadanie do 16:40 (check in zamykają 60 min przed) może być nerwowo, pomimo że te krajówki są zwykle punktualne.

Infolinia LOT milczy na ten temat twierdząc że to zależy od lotniska (LOT nawet milczy że ma jakiekolwiek krajowe porozumienie dolotowe z QR, a przecież ewidentnie mieć musi), pomimo że np QR pozwala na rezerwacje z WRO gdzie dolot jest właśnie LOTem na jednym bilecie (właśnie ten 15:50 przylot do WAW), ale niestety z pewnych względów nie mogłem tak zarezerwować i teraz pytanie czy liczyć na łaskę obsługi lotniska we WRO...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 28 Mar 2023 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@Raffles tak naprawdę wszystko zależy od agenta we Wro i/lub jego supervisora. Jeżeli QR i LO mają codeshare to teoretycznie jest taka możliwość w systemie, żeby nadać bagaż do Singapuru. Ale decyduje czynnik ludzki, rzadziej czynnik techniczny (jakiś fuckup systemu). Bierz wcześniejszy dolot- 2/3 godziny Cię nie zbawią, a nie zepsujesz sobie wakacji koniecznością kupienia kompletnie nowych biletów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
#324 PostWysłany: 04 Kwi 2023 02:20 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 4
Na stronie LOTu obecnie dla lotów typu USA/Japonia podane są maksymalne wymiary na bagaż rejestrowany:

Cytuj:
Wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm (wysokość + szerokość + głębokość).


Samsonite miał w ofercie takie walizki (zalączam zrzut z katalogu):
* 92034 (CB6*003) - Spinner 75 - 51/75/28 / 94 L / suma wymiarów 154 cm
* 92035 (CB6*004) - Spinner 81 - 54/81/30 / 94 L / suma wymiarów 165 cm

Załącznik:
Screenshot_20230404_020050_scaled.png
Screenshot_20230404_020050_scaled.png [ 130.96 KiB | Obejrzany 3413 razy ]


Akurat mam tą walizkę 92035, czyli ona ma sumę wymiarów 165 cm i byłaby nadawana na lot Gdańsk-Warszawa-Tokyo i potem powrót. Razem z nią na ten sam bilet byłaby nadawana jakaś inna walizka 95 L, Wittchen.

Jaka jest szansa, że ta walizka 165 cm przejdzie bez dopłaty za nadbagaż? Czy jeżeli zostanie odebrana w punkcie nadawania bagażu bez dopłaty, to już na pewno nie pojawi się dopłata?

Wyczytałem na stronie LOT, że dopłata dla lotów do Tokyo wynosi 424 zł za jeden lot - https://www.lot.com/pl/pl/podrozuj/bagaz/nadbagaz - przy sumie od 158 do 203 cm. Czyli jakby miała być ta opłata, to bardziej opłacalny jest zakup innej walizki.

Czy ten bagaż do LOTu na lotnisku w Tokyo kwalifikuje też personel LOTu? Czy możliwe że na lotnisku w Tokyo są inne procedury i te dodatkowe centymetry na pewno zostaną odkryte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 04 Kwi 2023 09:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@Raffles: abstrahując od kwestii nadania bagażu chcesz serio brać 2 h zapas przed transkontynentem na osobnym bilecie? Zwykle nie znaczy zawsze, możesz się zdziwić. Bezwzględnie brałbym wcześniejszy dolot, bo jeśli coś się z nim stanie masz jeszcze jakieś tam opcje manewru, choćby dolot kolejnym rejsem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#326 PostWysłany: 04 Kwi 2023 09:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Ostatnio po przylocie z KRK, za bagaż poczekałem dobre 30 minut (od momentu wyjścia z samolotu do odbioru go zajęło 40 minut)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 04 Kwi 2023 12:22 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
@marek2011 Tak, masz rację że jest to ryzykowne. Bardziej chodziło mi o to, że Qatar Airways ma ciche porozumienie z LOTem ws. krajowych dolotów, a przynamniej mieć musi skoro pozwala na rezerwację podróży na jednym bilecie właśnie np z WRO, gdzie dolot WRO-WAW realizuje LOT (ten późniejszy właśnie z 2h przesiadką w WAW). Więc teoretycznie to samo połączenie ale rozbite na oddzielne bilety, powinno uprawniać podróżującego do nadania bagażu na całej trasie. Niestety nawet infolinia LOT milczy na temat tej współpracy. Gdyby była pewność w tym temacie lub możliwość jej weryfikacji, to by nie było problemu, gdyż głównie chodzi właśnie o ten bagaż. QR to nawet sensownie wycenia, tzn. np dolot LOTem wychodzi 750 zł w dwie strony (kupowane bezpośrednio na stronie LOT), to różnica w WAW-DOH-SIN a WRO-WAW-DOH-SIN na stronie QR wychodzi raptem 1000 zł więcej. Ale niestety sposób w jaki rezerwuje bilety mając dostęp do specjalnych taryf QR nie pozwalał mi na realizację tego połączenia na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 30 Kwi 2023 09:48 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Pytanie, bo w sumie nigdy nie brałem tego "drugiego małego przedmiotu osobistego" jako podręczny i nie wiem jakie zasady panują.

Mam na bilecie 2x23 kg rejestrowany, ale w jedną stronę chcę lecieć tylko z podręcznym (plecak) + pusta torba sportowa (jakieś 30-35l) jako właśnie ta "dodatkowa rzecz osobista".
Torba jest mi potrzebna, żeby móc spakować zakupy z miejsca docelowego i wtedy normalnie nadać ją do luku na locie powrotnym.

Nie chcę tej pustej torby nadawać jako rejestrowany, bo szkoda mi "tam" tracić czas na odbiór bagażu.

Czy to przejdzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 30 Kwi 2023 10:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@siwy550 Przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#330 PostWysłany: 02 Maj 2023 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Moj bagaz rejestrowany jest gabarytowo 14cm za duzy (calosc 172cm zamiast 158cm). Chce zaplacic online, bo niby przed lotem ma byc 20% taniej, a tam mi wyskakuje, że "usługa niedostepna". A wg strony internetowej ponoć można to zrobic do 24 godzin przed wylotem przed rejsem międzykontynentalnym.
Bagaz ma mniej niż 23 kilo, tyle tylko, że pudło jest duże.

Wkurzona jestem, że będę musiała płacić pełna cenę na lotnisku zamiast 20% taniej online.
Będę też mieć normalna walizkę, bo mam na bilecie 2x23 kg.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 03 Maj 2023 10:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Zadzwoń,też będzie promocyjna stawka.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#332 PostWysłany: 03 Maj 2023 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@oskiboski geniuszu moj!!! Wielkie dzięki. Zadzwoniłam. Domupiłam. Zapłaciłam. Znizkę dostałam.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#333 PostWysłany: 15 Maj 2023 13:53 

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 23
Jak wygląda sytuacja w LOT z bagażem podręcznym? Mam walizkę w wymiarach adekwatnych która może ważyć 10 kg u i chce wziąć plecak. Jak patrzą na tę mniejsza rzecz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 15 Maj 2023 14:12 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
To chyba loteria. Leciałem w sobotę WAW-WRO i ważyli wszystkim podręczne przed wejściem do samolotu, ktoś przede mną miał 11kg i kazali dopłacać. Ja miałem 7kg + ciężki plecak z laptopem, ale ważyłem tylko podręczną więc ok. Wczoraj z WRO-WAW nic nie ważyli. Także upewnij się, że podręczna 8kg a reszta do plecaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 15 Maj 2023 14:38 

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 23
A daje rady np. Osobno torbę z wolnocłowej albo jedzenie osobno?
Albo jakis śpiwór na siebie? Leciałam lotem w 2002 r ostatnio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 15 Maj 2023 15:51 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Wg mnie można 8kg podręczna plus plecak którego nie ważą (tylko nie taki alpinistyczny) plus zakupy z strefy wolnocłowej. Jeszcze nie widziałem, żeby gdziekolwiek przyczepili się do zakupów zrobionych na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:15 

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 23
A reklamówki wolnocłowe są jakieś szczególne? To teraz cebulowe pytanie czy da się na lotnisku kupić reklamówke :D
Cebula cebula
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:20 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Magnoliah napisał(a):
Jak wygląda sytuacja w LOT z bagażem podręcznym? Mam walizkę w wymiarach adekwatnych która może ważyć 10 kg u i chce wziąć plecak. Jak patrzą na tę mniejsza rzecz?


Ważenie się zdarza ale jednak cały czas jako wyjątek niż reguła. Na plecaki jako mniejsze bagaże nikt nie zwraca uwagi - czasem tylko są oznaczane pod gejtem zawieszką "pod siedzenie" (też nie zawsze).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#339 PostWysłany: 18 Maj 2023 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Magnoliah napisał(a):
Jak wygląda sytuacja w LOT z bagażem podręcznym? Mam walizkę w wymiarach adekwatnych która może ważyć 10 kg u i chce wziąć plecak. Jak patrzą na tę mniejsza rzecz?

Mniejsza rzecz czyli tzw. przedmiot osobisty w typowych okolicznościach nie jest ważony, ani mierzony inaczej niż wzrokowo ;) Czasami jednak okoliczności nie są typowe i wtedy przez jakiś czas są wzmożone kontrole wagi i wymiarów. Ostatnio tak było po aferze ze skrzypcami Stradivariusa, których nie pozwolono pasażerowi zabrać na pokład samolotu, a chciano je dać do luku. Wtedy użytkownicy forum informowali o częstych i dokładnych kontrolach bagażu. To się już uspokoiło, więc ja bym brała ten plecak - zakładam, że jest to średniej wielkości plecak. I tak jak pisze @Raffles najcięższe rzeczy weź do plecaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 22 Maj 2023 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Raffles napisał(a):
Więc teoretycznie to samo połączenie ale rozbite na oddzielne bilety, powinno uprawniać podróżującego do nadania bagażu na całej trasie. Niestety nawet infolinia LOT milczy na temat tej współpracy. Gdyby była pewność w tym temacie lub możliwość jej weryfikacji, to by nie było problemu, gdyż głównie chodzi właśnie o ten bagaż.

Kolega @Raffles już chyba po lotach, więc może potwierdzi, ale tak - QR ma interline agreement z LOTem.
Tak__że lecąc na jednym bilecie LO+QR możemy nadać bagaż do portu końcowego.
Na osobnych biletach LO / QR - także, ale to już zależy od chęci oraz umiejętności agenta check-in.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group