Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 23 Lis 2022 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
LOT ma na obleganych kierunkach często kontrolę bagażu i jest szansa, że może być ważony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#302 PostWysłany: 10 Sty 2023 20:11 

Rejestracja: 14 Lis 2022
Posty: 56
Hey, leciał ktoś ostatnio z WWA LOTem z samym podręcznym? Sprawdzają wymiary/ważą? Jeśli tak to gdzie to w ogóle sprawdzają, przy samym wejściu na samolot? Nie zamierzam jakoś bardzo przesadzić z wymiarami ale kilka cm może się zdarzyć, wagowo raczej nie przekroczę na pewno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 10 Sty 2023 21:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Czasem sprawdzają, ale rzadziej niż częściej. Kilka cm nie jest żadnym problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:00 

Rejestracja: 02 Sie 2022
Posty: 29
Pytanie na ile rzeczywiście te kilka centymetrów nie jest problemem? Pytam dlatego, że korci mnie zakup walizki "Cabin Plus", czyli 57x44x25,5 cm vs. 55x40x23 cm - katalogowo 49 L i 35 L, czyli bardzo duża różnica. Tylko niestety Plus w żadnym wymiarze nie wejdzie do sizera, więc na starcie źle to wygląda. I tu pierwsze pytanie - na ile w takiej sytuacji mogą rzeczywiście robić problemy? Nie ukrywam, że jest to walizka, której nie chciałbym wrzucać do luku. I dodatkowo - OK, zakładając, że zostanie potraktowana jako coś, co muszę nadać, to jak to działa w sytuacji, gdy mam status, czyli i tak mogę mieć bagaż rejestrowany? Czy w tej sytuacji mi tą nadwymiarową walizkę potraktują w ramach tego limitu, czyli działanie agenta będzie w sumie bezcelowe (dobra, dopnie swego, w schowku nie poleci), czy też mimo tego jest to ryzyko dodatkowej opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Przy moich ponad 100 lotów LOTem nie widziałem żeby kiedykolwiek komuś kazali do Sizera wsadzić podręczny.

Co do statusu, jak masz takie z pierwszeństwem, to wejdziesz i spakujesz walizkę na pokładzie. Jak nie, to spora szansa ze poleci do luku bagazowego, jak będzie full w samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#306 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:16 

Rejestracja: 02 Sie 2022
Posty: 29
Mnie kazali, nawet w sumie nie tak dawno (październik, WAW-BER, pan wprawdzie twierdził, że raczej interesuje go waga, ale...), a status to raczej bieda-FTL, więc bez szans na pierwszeństwo. Natomiast poleci w luku - dobra, dokupię pokrowiec - ale z opłatą, czy bez?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Wszyscy pasażerowie posiadający srebrny oraz wyższy status w programie Miles&More mogą bezpłatnie zabrać dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego niezależnie od wybranej taryfy.

Wiec nie bardo widze dlaczego mieli by Cie skasowac za ten bagaz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Do luku poleci za friko. Jak się ma FTLa.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#309 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Jak poleci w luku to oczywiście bezpłatnie jeśli masz status i nie nadałeś żadnego bagażu. Ja na kilkaset LOT-ów jakieś 2 tygodnie temu po raz pierwszy w życiu widziałem jak skrzętnie sprawdzali i kasowali ludzi za zbyt duży/ciężki podręczny mimo że samolot leciał w połowie pusty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#310 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:29 

Rejestracja: 02 Sie 2022
Posty: 29
Też w teorii nie widzę podstaw, tylko pytanie czy w takiej sytuacji to się rozlicza "automatycznie", czy jednak traktują to jako opłatę dodatkową albo cokolwiek za przekroczone wymiary bagażu podręcznego?
Na papierze sytuacja wygląda dość jasno - "wpadnę", mówię, że mam status i albo agent "pójdzie po rozum do głowy" i odkryje bezcelowość (bo do schowka według recenzji na FT i tak wchodzi na luzie) albo rozedrze szaty i pójdzie do luku. I tu mam wątpliwość czy mogą doliczyć cokolwiek poza limitem w ramach statusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nic Ci nie dolicza.
Góra
 Profil Relacje PM off
tanin lubi ten post.
tanin uważa post za pomocny.
 
      
#312 PostWysłany: 26 Sty 2023 17:31 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
Czy ktoś zna może konkretną cenę za bagaż (23kg) dokupywany ma lotnisku , trasa (LO ) MIA-WAW.
Znam ceny ze strony Lotu 90USD, ale czy dotyczy też bagażu kupowanego na lotnisku ?
Jestem ok. 33 godz. przed odlotem i nie mogę dokupić bagażu na stronie www (nie wiem dlaczego).
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 30 Sty 2023 10:24 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
To już sobie sam odpowiem, może komuś się przyda.
W taryfie Saver, MIA-WAW bagaż na lotnisku kosztuje 80 USD.
:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 30 Sty 2023 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Taka sytuacja.
Mam Senatora (ostatnie dni 😂) bilety w Saver GDN - WAW- BOM ale powrót Sekiflex (z bagażem).
Biorę dwa rejestrowane i tylko za jeden będę musiał dopłacić na wylocie?
Wiem banał, ale często gubi 🙂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 30 Sty 2023 12:57 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 141
niebieski
Tak, dopłata za jeden, podczas wylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
#316 PostWysłany: 30 Sty 2023 13:02 

Rejestracja: 30 Sty 2023
Posty: 1
Pytanie do tych bardziej doświadczonych podróżników. Bo ja jeszcze tak nie kombinowałam i moze ktos mi doradzi.

Mam lot Chicago-Warszawa, a potem musze jechac pociagiem do Krakowa. Ale mogę też za opłatą 60 zl zmienić bilet na polaczenie Chicago-Krakow-Warszawa. Dla mnie świetnie, bo po prostu ominęłabym ostatni odcinek i była od raz na miejscu.

Ale podróżuje z bagażem nadawanym, ktory poleciałby do koncowej destynacji, czyli warszawy. Przeczytałam na forum, że przy odprawie mogę nadać bagaż tylko do Krakowa i tam też go odebrać.

Czy to prawda? Robił tak ktoś kiedyś? Jest sens próbować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 30 Sty 2023 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Prawda ale możesz trafić na niekumatą osobę na lotnisku w Chicago która nie będzie chciała/umiała nadać bagażu tylko do Krakowa i wtedy będziesz musiała o to powalczyć.
Najlepiej wybierz takie połączenie w którym wylot do Warszawy jest jak najpóźniej względem przylotu z Chicago a nie takie najkrótsze, wtedy dużo łatwiej będzie przekonać do tego że chcesz odebrać bagaż w KRK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 31 Sty 2023 11:52 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Patrząc na moje doświadczenia z LO w Chicago, to raczej głównym problemem może być niechęć obsługi - tam część pracowników LOTu się zatrzymała w głębokim PRLu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 31 Sty 2023 16:45 

Rejestracja: 27 Kwi 2019
Posty: 407
Loty: 42
Kilometry: 50 173
niebieski
@Arir ale jeśli po przylocie do KRK nie wsiądziesz na lot do WAW, to twój bagaż nie może polecieć tam bez Cb, tylko musi zostać wyładowany i trafi do Lost Luggage. Oczywiście najprościej by było, gdyby po prostu nadali Ci bagaż do samego KRK, ale jeśli z jakiegoś powodu by się nie zgodzili, to po przylocie i przejściu paszportówki od razu podejdź sobie do desku Lost Luggage i zgłoś, że nie możesz kontynuować podróży, żeby niepotrzebnie nie ładowali twojego bagażu i potem nie przekopywali się przez luk samolotu, by go z powrotem wyciągnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
babilas uważa post za pomocny.
 
      
#320 PostWysłany: 04 Lut 2023 11:30 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
-- 04 Lut 2023 11:29 --

Leciałem WAW-DUS w zeszłym tygodniu.
Przy priority boardingu skrupulatnie sprawdzali walizki. Koleś przede mną miał kabinówkę 9,39kg i walizka poszła do nadania.
Na powrocie bez żadnego problemu.

W poprzednich latach czasem sprawdzali, ale nie jest to regułą.

-- 04 Lut 2023 11:30 --

tanin napisał(a):
Pytanie na ile rzeczywiście te kilka centymetrów nie jest problemem? Pytam dlatego, że korci mnie zakup walizki "Cabin Plus", czyli 57x44x25,5 cm vs. 55x40x23 cm - katalogowo 49 L i 35 L, czyli bardzo duża różnica. Tylko niestety Plus w żadnym wymiarze nie wejdzie do sizera, więc na starcie źle to wygląda. I tu pierwsze pytanie - na ile w takiej sytuacji mogą rzeczywiście robić problemy? Nie ukrywam, że jest to walizka, której nie chciałbym wrzucać do luku. I dodatkowo - OK, zakładając, że zostanie potraktowana jako coś, co muszę nadać, to jak to działa w sytuacji, gdy mam status, czyli i tak mogę mieć bagaż rejestrowany? Czy w tej sytuacji mi tą nadwymiarową walizkę potraktują w ramach tego limitu, czyli działanie agenta będzie w sumie bezcelowe (dobra, dopnie swego, w schowku nie poleci), czy też mimo tego jest to ryzyko dodatkowej opłaty?


Nie upchniesz tej walizki do luku nad głową w żadnym Embraerze. Jeżeli chcesz latać LO, to nie polecam, bo trochę tych samolotów mamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group