Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2022 10:34 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Cześć,
Potrzebuję zabrać ze sobą kask motocyklowy, ale nie uśmiecha mi się wrzucać go do rejestrowanego (głównie ze względu na jego wartość), a w podręcznym zajmie mi całą walizkę. Naczytałem się w internetach (artykuł z marca 2020r.), że można zabrać go tak po prostu ze sobą na pokład i traktowany jest jako "nakrycie głowy". Na stronie Ryanair i Wizz Air nie znalazłem żadnych info odnośnie transportu kasku motocyklowego. Czekam na odpowiedź z chatu Ryanaira. Kask na pewno nie mieści się w wymiarach bezpłatnego bagażu podręcznego, przekracza go o parę centymetrów.

Czy ktoś może podpowiedzieć, jak wygląda transport kasku? Czy faktycznie mogę go zabrać bez problemu na pokład samolotu?
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
#2 PostWysłany: 23 Maj 2022 11:04 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Nakrycie głowy, dobre :) razie jakichkolwiek problemów założysz kask na głowę, nie będziesz musiał przynajmniej maseczki na pokładzie ubierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Skoro na pokład wchodzili ludzie w butach narciarskich, to nie wiem dlaczego nie można by było w kasku;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2022 14:15 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 401
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
nie z motocyklowym ale z narciarskim podrozowalam pare razy. Mialam go po prostu w rece, do srodka upchanych jeszcze pare rzeczy. zawsze sie staram zakrywac te nadprogramowe bagaze kurtka ktora tez mam przerzucona przez ramie.
Przez ostatnie 2-3 lata wydaje mi sie, albo mam takie szczescie, ze personel lotniskowy nie zwraca wielkiej uwagi na nasze nadbagaze. wyjatkiem byla Majorka w 2021, ale wystarczylo podejsc na samym koncu, wtedy puszczali juz kazdego
Góra
 Profil Relacje PM off
szajbek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2022 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Nie mogę znaleźć w Internecie ale swego czasu (ładnych parę lat temu) było foto zrobione na lotnisku gościa wchodzącego w płetwach na nogach do Ryanaira.
Brałbym w rękę a w razie czego założył na głowę i dokładnie powiedział, że to "czapka"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2022 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja kilka lat temu lecialem z kaskiem EasyJetem, nikt nic nie powiedzial.
Troche nie na temat ale w BA wzialem na poklad samorozkladalny namiot ktory nigdzie sie nie miescil - skanery, szafki nad glowa.. tez nikt sie nie czepial.
Wiec duzo od lini zalezy, aczkolwiek FR i W6 nie mialem czynnosci z nadmiarowymi :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2022 15:54 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Ryanair na chat'cie poinformował mnie, że nie traktują kasku jako nakrycia głowy, może być jedynie w bagażu podręcznym. Podstawy żadnej nie podali. Do wizza żadnego czatu i maila nie ma, więc tutaj nie wiem, a na infolinie przy tych stawkach dzwonić nie chcę. Patrząc na wszystkie odpowiedzi faktycznie zastanawiam się czy na siłę nie tworzę problemu i olać po prostu te parę centymetrów i potraktować go jako bezpłatny podręczny. Ogólnie to nigdy nie zabieram nic ponad bezpłatny podręczny, a teraz jak muszę kask, kurtkę, buty to człek wariuje.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2022 17:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
duzo zalezy od widzimisie pani na bramce. dokup priority i tyle. wizz tez pisze o podrecznym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2022 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1552
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
Bierz w rękę a jak się przyczepia to załóż na głowę :)

https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... 497629.amp
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:42 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Organizator imprezy w Hiszpanii też potwierdził, że ludzie najczęściej zabierają kask jako bezpłatny podręczny. Temat wydaje się ogarnięty. Napiszę we wrześniu jak wyszło :D
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 679
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Na Seszele wiozłem dwa w rejestrowanym. I jeszcze sporo innych rzeczy z Playstation włącznie.😂
Kaski wróciły później do PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dziwne ze trzeba że swoim kaskiem latać, organizator na miejscu nie może załatwić nic?
Z Norwegii tir zabierał i odwoził moto plus peryferia dla całej grupy, dolot do Malagi na lekko. Oststecznie nie ma to jak na swoim ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Maj 2022 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
tunczaj napisał(a):
Bierz w rękę a jak się przyczepia to załóż na głowę :)

...oraz koniecznie zrob sobie zdjecie w kasku na pokladzie, i wrzuc tutaj na forum! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2022 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1552
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
a jak cie złapią za rękę to mów że to nie twoja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:04 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
BrunoJ napisał(a):
Dziwne ze trzeba że swoim kaskiem latać, organizator na miejscu nie może załatwić nic?


Szczerze mówiąc nawet nie pytałem, ale nie wyobrażam sobie od rana do wieczora siedzieć na moto z pożyczonym kaskiem. Inna sprawa, że muzyczka musi być ;)
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Kwi 2023 22:47 

Rejestracja: 15 Kwi 2023
Posty: 1
szajbek no i jak z tym kaskiem w/z podręcznym?
w poszewkę od poduszki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Kwi 2023 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale po co w podszewkę? do kasków zazwyczaj dołączane są umyślne pokrowce, właśnie do transportu, ale również po to, żeby np prac w nich wkładki.
Do powyższego - skoro już trzeba zabierać kask - rozwiązaniem jest wykupienie (dla Wizz) priorytetu i wtedy można mieć kask i walizkę. Inna sprawa, że ostatnio ceny zaczynają się robić oczadziałe i ostatecznie bardziej może kalkulować się nadać torbę. W SAS kask normalnie jako 'mniejszy' bagaż, oprócz kabinówki. Motocyklowy, bo narciarski to po prostu doczepiony do plecaka, nikt nie wnikał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group