Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#141 PostWysłany: 23 Sie 2020 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Mam pytanie o aktualne warunki przewozu bagażu podręcznego w LH.

Za parę dni lecę RT w taryfie economy light na trasie GOT-FRA-KRK. Dostałem kilka dni temu maila od LH gdzie m.in. jest zapis:
Cytuj:
Modified hand luggage regulations

Please note that to enable quicker and safer handling at security checkpoints, only one piece of hand luggage is currently allowed. We have therefore adapted our baggage regulations for you: every piece of hand luggage that complies with the regulations may now be checked in free of charge - even with a light fare ticket.


Poza tym mailem nigdzie nie znalazłem informacji, że mogę nadać bagaż podręczny za free na lotnisku (nie widziałem info ani na stronie, ani po zalogowaniu do rezerwacji).

Dziś przyszedł kolejny mail od LH i już nie ma tego zapisu.

Ktoś może praktykował nadawanie tego podręcznego i potwierdzi, że jest to możliwe bez opłat?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#142 PostWysłany: 07 Kwi 2021 13:09 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Pytanie o bagaż sportowy - kumpel chce lecieć BER-MBA i w podobnej cenie jest do wyboru AF+KQ lub LH+KQ. W obu przypadkach ma 23kg w cenie, ale potrzebuje jeszcze sprzęt sportowy wielkości torby golfowej. Nie mogę znaleźć informacji u żadnej z linii jaki byłby koszt takiej torby, a to właśnie jest decydujące. Jakieś podpowiedzi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#143 PostWysłany: 07 Kwi 2021 13:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Lufthansa
https://www.lufthansa.com/de/en/sports- ... conditions

AirFrance
https://www.airfrance.fr/FR/en/common/g ... france.htm

Kenya
https://www.kenya-airways.com/prepare-f ... aggage/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#144 PostWysłany: 12 Maj 2021 20:38 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 84
Po raz pierwszy w życiu lecę nie-lowcostem bez bagażu rejestrowanego, a tylko z podręcznym. W Lufthansie w klasie ekonomicznej przysługuje 1 taki bagaż z masą maksymalną 8kg. Poniżej załączam zdjęcie swojego bagażu – czy ktoś wie jak LH się na niego zapatrzy? Plecak mały, z materiału torby na zakupy, a aktówka na tyle mala że ledwie da się w nią wepchać laptop o ekranie 14 cali. Wszystko małe i waży mniej niż 8kg, no ale to 2 przedmioty, a nie 1, stąd moja wątpliwość. Z góry dzięki!

Załączniki:
2CEDF275-5267-456C-9364-A4C2001142B6.jpeg
2CEDF275-5267-456C-9364-A4C2001142B6.jpeg [ 62.59 KiB | Obejrzany 9654 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#145 PostWysłany: 12 Maj 2021 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1543
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Na 99% nikt się nie przyczepi
Góra
 Profil Relacje PM off
Hektorek lubi ten post.
Hektorek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#146 PostWysłany: 12 Maj 2021 21:58 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Smialo jedz. Nie ma praktycznie mozliwosci aby ktos sie przyczepil.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hektorek lubi ten post.
Hektorek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#147 PostWysłany: 12 Maj 2021 22:18 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
Nie zdarzyło mi się, żeby ktoś patrzył na wielkość bagażu oraz ilość. Zazwyczaj mam małą walizkę, której nikt nie waży i torebkę lub plecak
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#148 PostWysłany: 13 Maj 2021 05:50 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Przejdzie, na check in jeszcze jak zapytasz to nadasz torbę za friko
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#149 PostWysłany: 13 Maj 2021 06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
LH to nie Ryanair czy Wizz Air, gdzie Pani z centymetrem chodzi i mierzy torby. Niektóre Panie/Panowie to mają nawet centymetr w oczach ;).
Podobnie nigdy nie sprawdzają bagażu podręcznego u naszego narodowego przewoźnika, nikt nawet na niego nie spojrzy, bo i po co?
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Maj 2021 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#150 PostWysłany: 13 Maj 2021 07:21 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Ostatnio w WAW ważyli mi w LO walizkę podręczną, ale chyba dlatego, że obok stał supervisor (?).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir 13 Maj 2021 10:11, edytowano w sumie 2 razy
kod lotniska i linii wielkimi literami
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#151 PostWysłany: 13 Maj 2021 07:38 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Leciałam Lufą 2 tygodnie temu przez FRA do Kostaryki , więc w sumie 4 loty. W żadną stronę nikt nawet nie zerknął na bagaż podręczny a miałam 2 . Jeden plecak średniej wielkości i na ramieniu torba na aparat i obiektywy.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Maj 2021 10:12, edytowano w sumie 1 raz
Kod lotniska wielkimi literami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#152 PostWysłany: 30 Lip 2021 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Czy na infanta w wieku lat 3 i 5 również przysługuję po jednej sztuce 8kg podręcznego? W szczegółach taryfy przy rezerwacji 2+2 mam "1 bagaż podręczny do 8kg".

Edit: znalazłem kalkulator bagażu fajna rzecz, okazuje się tak jak sądziłem że na każdego w rezerwacji przyjadą 8kg. Jakby komuś był potrzebny https://www.lufthansa.com/xx/pl/kalkula ... u-bagazu#/
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#153 PostWysłany: 17 Kwi 2022 19:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2022
Posty: 2
Cześć,
niedługo po raz pierwszy będę leciała Lufthansa z Frankfurtu do USA.
Mam bagaż podręczny (torba) 50cmx35cmx25cm, czyli głębokość przekraczam o 2 cm. Czy może być z nim jakiś problem i lepiej zaopatrzyć się w inną torbę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#154 PostWysłany: 17 Kwi 2022 19:54 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Wszystko zależy od obsługi na danym lotnisku, ale raczej nie powinno być problemu.
W liniach tradycyjnych prędzej mogą się przyczepić do wagi niż minimalnie przekroczonych rozmiarów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateuszmtx lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#155 PostWysłany: 13 Maj 2022 12:34 

Rejestracja: 13 Maj 2022
Posty: 1
Dziwny problem z bagażem rejestrowanym Lufthansa

Poniedziałkowy lot Lufthansą do Brukseli, z przesiadką w Monachium. Bagaż rejestrowany nie dotarł na lotnisko docelowe. Zdarza się. Sytuacja została zgłoszona na na lotnisku w Brukseli. Na szczęście bagaż się znalazł, po prostu nie został przełożony z jednego samolotu do drugiego. I tutaj zaczyna się robić ciekawie. Do dzisiaj bagażu nie ma. Od 10.05 nie zmienił się jego status. Bagaż jest zlokalizowany, ale ciągle ma status AWAITING ARRIVAL.

Próby kontaktu z Lufthansą trwają od 11.05. I jest to droga przez mękę. Lufthansa w Polsce - nic nie mogą zrobić, bo zagubienie bagażu zostało zgłoszone w Belgii. Widzą bagaż, nie rozumieją tego statusu, ale nie są w stanie pomóc. Lufthansa w Belgii - po ponad 10 próbach połączenia się z konsultantem, udało się. Niestety połączenie z konsultantem, z którym nie można było się porozumieć w żadnym języku (angielskim, niemieckim, francuskim, niderlandzkim, polskim). Nawet nie starał się zrozumieć problemu. Sam siebie nie rozumiał. Cóż, działamy dalej. Na 4 wysłane maile (różne adresy), na jeden udało się uzyskać odpowiedź. Która niczego nie rozjaśniała. Na szczęście można było zmienić adres pod który walizka ma zostać dostarczona (podróż trwa). Ale i tam nie mają pojęcia dlaczego jest taki, a nie inny status bagażu. Nikt nie wie dlaczego do tej pory nie został on dostarczony. Ale wiedzą, że nie zaginął. Jest, będzie dostarczony, kiedyś. Kolejny mail pozostał bez odpowiedzi.

I teraz pytanie, co robić dalej? Jak skutecznie skontaktować się z Lufthansą? Jeżeli chodzi o zakupy artykułów pierwszej potrzeby, to jest ogarnięte i wiadomo, co trzeba zrobić, aby dostać zwrot. Ale co dalej z bagażem? Nie będę ukrywał, ze wolałbym go jednak odzyskać. Ale co zrobić, jeżeli jego status się nie zmieni? Jak dochodzić odszkodowania za utracony bagaż, który nie jest utracony? Może ktoś doradzi, co robić w takiej sytuacji. Jak skutecznie skontaktować się z Lufthansą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#156 PostWysłany: 13 Maj 2022 13:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Nie przykładałbym specjalnej uwagi do statusów. To że bagaż teoretycznie został zlokalizowany nie musi oznaczać, że fizycznie wiedzą gdzie się znajduje. :)
Dopiero po określonym czasie (trzeba doszukać ile dokładnie, chyba ze dwa tygodnie albo lepiej) bagaż automatycznie zmienia status na zaginiony i wtedy możesz dochodzić odszkodowania. Dzwoń jedynie (i do skutku) do Brukseli, bo tylko oni mają możliwość zweryfikowania czy fizycznie ten bagaż tam faktycznie jest. To jest czysto ludzka praca - ktoś musi odnaleźć bagaż, przerzucić itd., widziałeś jak pracują na L&F? Trochę jak w naszym Misiu, nikomu nie jest specjalnie śpieszno.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michaniu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#157 PostWysłany: 18 Maj 2022 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Dzisiaj dokladnie po 360 dniach od zlozenia wniosku o zwrot pieniedzy za rzeczy zakupione na miejscu ze wzgledu na zagubiony bagaz otrzymalem zwrot od Lufthansy. Trwalo to rok bez 1 tygodnia. Wszystkie rachunki zostaly uwzglednione (nie bylo podzialow na 50% etc.) poniewaz chca ''polubownie'' zakonczyc sprawe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#158 PostWysłany: 13 Cze 2022 12:11 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 8
Czy dozwolone jest spakowanie bagażu rejestrowanego w karton (oczywiscie zabezpiecozny folią) ? Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem zapisu żeby było to zabronione.
Mam do zabrania większy fotelik samochodowy i wpadłem na pomysł nadania tego jako bagaż rejestrowany, a dodatkowo dopakowanie kartonu innymi rzeczami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#159 PostWysłany: 13 Cze 2022 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
@kroku92 ważne, żeby mieściło się w limicie rozmiarów. Jeżeli tak będzie - co stoi na przeszkodzie? Znam ludzi, którzy potrafili nadać jako bagaż rejestrowany butelkę trunku (oczywiście odpowiednio zabezpieczonego, poowijanego foliami i taśmami), bo przecież nie przejdą z tym przez kontrolę bezpieczeństwa. Wyjeżdżał na taśmę niewielki pakunek z przewieszką "priority" i tagiem :P
Góra
 Profil Relacje PM off
kroku92 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#160 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:58 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 8
Czy przewoził ktoś fotelik grupy 2/3 (15-36kg) w samolocie, którego nie ma na liście udostępnionej przez Lufthansa ?

Chodzi mi oczywiście o zabranie fotelika na podkład, aby dziecko na nim siedziało. Swoją drogą na tej liście są 3 foteliki z tej grupy i raczej są to starsze konstrukcje.
Na infolinii za bardzo nie pomogli, powiedzieli jedynie że nie słyszeli żeby ktoś robił problemy, ale dla mnie to żadna podkładka.

Wolałbym uniknąć ewentualnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group