Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lis 2018 11:59 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 27
Cześć,

W styczniu lecę do USA. Wylatuje z Krakowa do NY, wracam z FLL. Oby dwa odcinki Norwegianem. Tutaj sprawa jest prosta, bagaż podręczny ma wymiary 55 x 40 x 23 - już z takim leciałem w zeszłym roku, nie było żadnych problemów. Latałem z torbą, którą przedstawiam poniżej. Leciałem również z FLL do NY linią Jet Blue, również bez żadnego problemu.

https://allegro.pl/mocna-walizka-abs-55 ... 13980.html

W tym roku pokusiłem się na tym samym odcinku lecieć Spirit Airlines, zamiast Jet Blue. Zdecydowałem się, ponieważ chciałem wjechać do Nowego Yorku od innej strony, a Spirit lata na Newark. Teraz przeglądam sobie ceny bagażu i ... ku mojemu zaskoczeniu, w Spirit gratis jest tylko taki bagaż:

18"x14"x8 co w przeliczeniu daje 45x35x20

Moje pytanie do Was - czy taki bagaż przejdzie w Spirit czy trzeba będzie dokupić Carry on Baggage?

Proszę o info jeśli ktoś już korzystał z tej linii,

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Lis 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Nie powinien przejść, Spirit ma takie restrykcje jak obecnie Wizzair czy Ryanair, czyli tylko mały plecak. Stąd też bierze się konkurencyjna cena.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lis 2018 12:26 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 27
Hej,

Rozumiem, wiem jak to wyglada w teorii. Bardziej chodzi mi o praktyczne podejscie, czy trzeba wkladac bagaze do koszy, czy wchodzi sie normalnie. Moze ktos wie jak to wyglada w praktyce bo lecial Spiritem?

Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Gru 2018 18:41 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@RudolfValentino

Po pierwsze, to jest US, a nie Europa. Ja latałem w tym roku do Dallas z Pittsburgha i powiem tak: gdyby nie super ciasne siedzenia to byłby Lot czy Lufa. Wchodziłem w opcji "gołej" z 35 litrowym plecakiem - zero stresu i problemów. Problemem jest obecność 2 sztuk - wtedy brak szans.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Sty 2022 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
Podbijam temat. Ma ktoś jakieś doświadczenia z linią po otwarciu się USA w listopadzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sty 2022 12:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Co ma do tego otwarcie USA (btw była otwarta, bo można było dolecieć) z linią?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Sty 2022 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
Może zle zadałam pytanie. Ostatni post był z roku 2018, dzieląc czasy na „przed pandemią” i „w trakcie ” , zastanawiam się czy obecnie jest tak jak pisał LLAP i 35l plecak wchodzi na „goły” bilet. 2020 i 2021 nie należały do najłatwiejszych jeżeli chodzi o podróże, wiec tez sporo informacji pewnie trzeba zaktualizować. A i podróże do USA stały się od listopada łatwiejsze niż wcześniej, wiec to miałam na myśli pisząc o otwarciu ☺️ byłam w NYC w 2014, ale to już całkiem inna epoka i mam trochę zagwozdek 😉
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Sty 2022 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
@LLAP A jakie są szanse na dostanie się do samolotu w najtańszej taryfie z plecakiem CabinZero 44 (55 cm)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Sty 2022 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Naprawdę chcecie oceniać politykę linii dotyczącą bagaży na podstawie kogoś kto wszedł na pokład z 35l i nikt mu nie zwrócił uwagi? W US jest ogólnie luuz ale mówienie, ze możesz zabrać 40l bądź, nie tylko 20l jest dosyc mało wiarygodne. Ostatnio spotkałem.sie z sytuacja w ZRH na locie TAP-em że przy gate kobieta ważyła KAZDEMU podręczny, bez względu na wielkość. To z pewnością nie spowoduje, że wyrażę opinie o całym TAPie ze względu na jedną nadgorliwa pracownice. Każde takie podejście niesie ze sobą ryzyko, mniejsze bądź większe, ale zawsze to ryzyko i trzeba być przygotowanym na ewentualne "placenie" I dodatkowy czas. W US bez względu na linie podejmowałbym je zawsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2022 17:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@Flyguy ostatnio ktoś narzekał ze tap okropna linia bo dostał jedynie szklankę wody na lot LIS-WAW ^^
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2022 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
@Zeus a bilet pewnie z jednej z promocji Tapa albo przynajmniej w ich b.dobrych cenach :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Sty 2022 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Nie wiem, ja ostatnio w TAP-ie na trasie LIS-ZRH dostalem z zona up-a do business przy boardingu. Linia ktora w mojej opinii naprawdę jest na rowni z ''gwiazdowymi'' liniami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Sty 2022 00:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@Flyguy: jedną 5* to zdecydowanie przewyższa o 2 poziomy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Sty 2022 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
@Flyguy, oczywiście ze masz racje. Nie wkładam wszystkich do jednego worka, bo wszystko zależy od tego
na kogo się trafi. Ogólnie wydaje mi się, ze Amerykanie mają więcej luzu, ale to moja opinia bazująca głównie na doświadczeniach innych i przeczytanych książkach. Zadałam pytanie bo liczyłam na opinie „starych wyjadaczy” i dziękuję wszystkim, którzy się udzielili 😀 postanowiłam wyskoczyć na 3 dni do Miami z NY i dam znać czy w Spirit można miec plecak jako personal item czy będę na szybko zakładać strój kąpielowy pod kurtke 😂😂😂 pozostaje jeszcze kwestia japonek ale te powinny się zmieścić w torebce 😉
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Lut 2022 02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
@mafelka
mogę prosić o recenzję? sam się zastanawiać czy mnie wpuszczą z plecakiem na gołym bilecie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lut 2022 10:35 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Leciałem z plecakiem ostatnio i nikt się nie czepiał, bo niby czemu by miał? Plecak to też personal item o ile mieści się w wymiarach. Mój był pewnie grubszy niż powinien. Wiadomo że miękki plecak łatwiej wepchnąć do pojemnika niż twardą walizkę więc zazwyczaj jednak są dość wyrozumiali w kwestii wielkości. Nie można jednak przesadzać. Nikt też nie zagwarantuje, że na tym konkretnym locie będzie tak samo jak na innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lut 2022 01:45 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Lecieliśmy Spirit ostatnio z Miami na Kostaryke. Miałem 3 plecaki jako personal items: jeden bodajże 30l, drugi 25l i jeden typowo na aparat foto (nieduży). Do tego że dwie siatki zakupowe :) i "poddupnik" samochodowy dla dziecka. Nikt się nie czepiał ale w sumie nie spodziewałem się, by się czepiali. Nie zauważyłem, by komuś sprawdzali, czy wnosi na pokład plecak, do którego wykupił bagaż podręczny. Ale to niekoniecznie pewnie jest regula...

Miałem też większe 2 torby i 2 plecaki (forclaz 50 i osprey 40) ale te załadowałem w 2 kartony z wallmarta i nadalem jako rejestrowany :). W 1 karton wchodziły mi dwie torby więc efektywnie wychodzi tak dwa razy taniej niż kupować dwa podręczne. Aczkolwiek to nieco upierdliwa metoda... (W San Jose usilnie napierali, że muszą zajrzec w karton więc rozcięli taśmy i potem zaklejali.. w USA w drodze na Kostaryke nie mieli z tym problemu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lut 2022 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
@KKL i @adam1987 dzięki za odpowiedz! @marwok lecę końcem marca, wiec będę meldować na bieżąco 😊
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Mar 2022 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
Obiecałam, wiec aktualizuje post: nikt niczego w Spirit Airlines nie sprawdza. Ja akurat wchodziłam z duża torebka (ale mieszcząca się w podanych przez linie wymiarach), Amerykanie jak to Amerykanie różnych wielkości plecaki albo torby plus siateczki z żarciem albo koce i rogale na sobie. Nikt nie zwraca na to uwagi. Także Spirit Airlines przychodzi na luzie. BTW wczorajszy lot z MIA na LGA był opóźniony o blisko 4h- dzisiaj mam już na skrzynce voucher o wartości 50$ na dowolny lot do końca czerwca tego roku 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Kwi 2022 13:51 

Rejestracja: 04 Kwi 2022
Posty: 6
mafelka napisał(a):
Obiecałam, wiec aktualizuje post: nikt niczego w Spirit Airlines nie sprawdza. Ja akurat wchodziłam z duża torebka (ale mieszcząca się w podanych przez linie wymiarach), Amerykanie jak to Amerykanie różnych wielkości plecaki albo torby plus siateczki z żarciem albo koce i rogale na sobie. Nikt nie zwraca na to uwagi. Także Spirit Airlines przychodzi na luzie. BTW wczorajszy lot z MIA na LGA był opóźniony o blisko 4h- dzisiaj mam już na skrzynce voucher o wartości 50$ na dowolny lot do końca czerwca tego roku 😉


Dzięki za aktualizację.
Mamy wykupiony lot LGA-Miami w sierpniu i zastanawiałam się, jak z tymi bagażami. Tym bardziej, że na forach amerykańskich Spirit jest bardzo źle oceniany ;)
Czy informacja o opóźnieniu pojawiła się szybciej niż na lotnisku? Mamy wylot o 8 rano, nie chcielibyśmy od 6 koczować na lotnisku :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group