Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2021 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Według zapisów na stronie Corendon:
Cytuj:
Każdy pasażer może zabrać na swój lot tylko jeden bagaż podręczny poza rzeczami osobistymi. Maksymalna waga bagażu podręcznego wynosi 8 kg, o wymiarach 55x40x25cm.

Ze względu na środki Covid 19 stosowane podczas naszych lotów: we wszystkich taryfach bagaż podręczny jest ograniczony do 1 sztuki bagażu podręcznego (maks. 55x40x25 cm) i 1 sztuki wyposażenia osobistego (mała torba ręczna/torba dla dziecka, teczka lub laptop) (maks. 40x30x15 cm). Przedmioty takie jak instrumenty muzyczne, aparat fotograficzny, biżuteria i pliki kurierów dyplomatycznych będą akceptowane na pokładzie.

Opłaty za dodatkowy bagaż rezerwowany online:
Bagaż Cena online
+5 kg €15
+10 kg €25
+15 kg €40
+20 kg €50
+25 kg €60
+30 kg €75
+35 kg €90
+40 kg €100


W niedawnej promocji oferowane były bilety zawierające tylko sprzęt osobisty (max 3 kg, 40x30x15, należy umieścić pod siedzeniem).
Po rezerwacji można dodać większy bagaż podręczny za 10 euro (maksymalnie 8 kg, 55x40x25).

Czy ktoś miał już okazję się przekonać, jak rygorystycznie sprawdzają ten mały bagaż 3kg, 40x30x15? Czy przymykają oczy na nieco większe plecaki? Patrząc na skalę ostatniej promocji, pewnie taka informacja przyda się wielu forumowiczom :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 23 Lis 2021 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Leciałem w dwie strony KTW - AYT liniami Corendon na bilecie promo (miałem dokupiony oprócz małego bagażu 3kg również ten większy do 8kg).
W Katowicach Pani zapytała tylko czy bilet promo, powiedziałem że tak, ale że dokupowałem również większy bagaż podręczny - druk biletów, nawet nie spojrzała na ten do 3kg i na ten do 8kg. W drugą stronę sytuacja analogiczna.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2021 19:08 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
W Berlinie sprawdzali jaki mam bagaż, bo nic nie dokupiłem. Z Hurgady się pomyliłem i kupiłem rejestrowany za 25€, miałem spory podręczny ale przy boardingu był bajzel i nikt nic nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2021 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
@niedzwiecki.pl i jak to sprawdzanie wyglądało, sprawdzali wymiary, lub wagę?
Planuję wziąć plecak o wymiarach dużego podręcznego, w W6 brałem niewypchany i zawsze przechodził jako mały podręczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2021 19:03 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Sprawdzali w HRG oraz taryfie najtanszej nie bylo odprawy online. Musilalem na lotnisku doplacic 10e za osoba
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2021 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
@Kian a musiałeś dopłacić, bo za duża waga? Czy wymiary bagażu za duże? Jak tak to miałeś plecak, czy jakaś mała walizeczkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2021 11:55 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
nie. mialem bagaz 40cm i bagaz byl ok ,ale powiedzieli ze w taryfie eco promo cos tam nie ma odprawy online i musze doplacic po 10 euro za osobe.
Bilety byly po 400zl rt wiec nie bylo problemu.
kolega byl z nami i mial normalny bilet i nie doplacal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2021 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@Kian Nie eco promo cośtam tylko zapłaciłeś 10 EUR za odprawe na lotnisku ponieważ nie odprawiłeś się on-line.

"Online check in is available depending on the airport and is free for all ticket types.
If you don’t check-in online, you may need to pay for check-in at the airport.
At the airports where online check-in is not available, airport check-in is free of charge."

https://www.corendonairlines.com/support-center/frequently-asked-questions/check-in
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lis 2021 19:04 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wybacz,wiem lepiej co zrobilem

dzien wczesniej podczas proby odprawy wyskoczyl komunikat" odprawa online na tym lotnisku jest niemozliwa-prosze podejsc do okienka"

jak miales normalny bilet to roboli odprawe na lotnisku i puszczali ,a moj i 3 dzieciakow na bok do placenia po 10e


https://www.corendonairlines.com/book-a ... e-check-in nie ma HRG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2021 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
Wybacz, ale dałeś się naciągnąć. Odprawa na lotnisku na którym nie jest możliwa odprawa online jest darmowa również w taryfie ECO.
https://www.corendonairlines.com/branded-fares
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Lis 2021 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
@Hose
Potwierdzam. W Katowicach nie ma możliwości odprawy online, miałem taryfę promo z tej ostatniej promocji i odprawili dwie osoby bez żadnej dodatkowej opłaty, bo nie ma innej możliwości się odprawić. W Antalyi z kolei możliwość odprawy online jest możliwa więc ją zrobiłem wcześniej, w innym wypadku musielibyśmy zapłacić 10 EUR za pasażera za odprawę na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Gru 2021 21:24 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 46
Kilometry: 75 551
Ja teraz napisałem emaila do linii Corendon bo na stronie są sprzeczne informacje.
Na dole strony w Centrum Pomocy -> Dopuszczalny limit bagażu
są zapisy, że: "Każdy pasażer powyżej drugiego roku życia może mieć przy sobie tylko jedną sztukę bagażu podręcznego jednocześnie (Eco, Flex, Premium). Bagaż podręczny nie może ważyć więcej niż 8 kg i nie może przekraczać wymiarów 55x40x25cm. (W przypadku biletów PROMO tylko bagaż podręczny/przedmioty osobiste (o wymiarach maksymalnie 40 x 30 x 15, mieszczące się pod siedzeniem) są darmowe.)"

A przechodząc do rezerwacji biletów w taryfie Promo są w dwóch miejscach zapisy:
Zasady lotu->
W przypadku wszystkich taryf bagaż podręczny jest ograniczony do 1 sztuki (maks. 55x40x25 cm) i 1 przedmiotu osobistego (mała torebka / torba dla dziecka, teczka lub laptop) (maks. 40x30x15 cm).
plus mam z boku przy opcji;
Bagaż podręczny
Bagaż podręczny nie może ważyć więcej niż 8 kg i nie może przekraczać wymiarów 55x40x25cm.
Bądź tu mądry...

Z tego co piszecie zwracają uwagę i nie można mieć dwóch bagaży ale na stronie maja babole...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Gru 2021 14:32 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Hose napisał(a):
Wybacz, ale dałeś się naciągnąć. Odprawa na lotnisku na którym nie jest możliwa odprawa online jest darmowa również w taryfie ECO.
https://www.corendonairlines.com/branded-fares



wybacz,ale raczej ciezko mnie naciagnac. W HRG nie ma odprawy online i przy najtanszej taryfie musisz doplacac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Gru 2021 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@Kian Podobnie w KTW i jak to wygląda w praktyce masz opisane trzy posty wyżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Gru 2021 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
@Kian dokładnie w KTW też nie ma odprawy online i na miejscu była darmowa, ale mam wrażenie, że pracownicy check-in nie do końca znają zasady taryfy promo:

W KTW na wylocie odprawa: Pani rzuciła okiem na nasze plecaki (wymiary 55x40x20, ale miały pozostawione sporo wolnego miejsca, więc realnie mniej). Wszystko ok i poszliśmy w kierunku security i nagle słyszymy komunikat z naszymi nazwiskami i że mamy się udać do stanowiska odprawy. Na stanowisku ta Pani co wcześniej mówi, że w naszej taryfie nie ma żadnego bagażu i musimy dopłacić za nasz bagaż. Stanowczo, ale grzecznie odpowiedziałem, że mamy bagaż o max. wymiarach takich i takich, wadze 3 kg, który musimy umieścić pod fotelem i, że mogę pokazać tą informację na stronie Corendon. Pani z check-in poprosiła o chwilkę cierpliwości i skonsultowała się z Panią ze stanowiska obok. Po chwili wróciła do nas i poprosiła o zważenie bagaży. Mieliśmy odpowiednio niecałe 6kg i niecałe 5kg, więc już przygotowywaliśmy się, że trzeba będzie wyjmować ciuchy, ale pracowniczka odpowiedziała, że ok, że bardzo przeprasza i możemy udać się na kontrolę bezpieczeństwa.

W Antalyi odprawiliśmy się online, ale i tak podeszliśmy do stanowiska. Pani z check-in jak zobaczyła, że to taryfa promo, to poinformowała nas, że musimy zapłacić za odprawę. Odpowiedziałem, że odprawiliśmy się online, prośba o pokazanie boarding passa, pokazałem na telefonie, i wydrukowany nowy bezproblemowo, jak się okazało z nowym miejscem, bo z jakiegoś powodu chyba wszystkim miejsca zmieniali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Gru 2021 12:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jasne,ale na stronie lini masz wykaz lotnisk,gdzie mozesz odprawic sie online. Nie ma tam HRG.
Dzien przed powrotem wchodzilem na aplikacje i wywkakiwal komunikat "odprawa online niemozliwa. zglos sie do chec in" na drugi dzien zglosilem sie i kazali placic.

Czekalem dluga az wyjasnia problem i pokazali mi warunki promo gdzie jak byk bylo napisane "10e za odprawe"
Oczywiscie jako Janusz powiedzialem ze nie mam kart ani pieniedzy,ze zostalo mi 8 euro na kebaba dla dziecka w Berlinie- "nie zaplacisz to nie polecisz "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Gru 2021 13:08 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 46
Kilometry: 75 551
Mając kupiony bilet w taryfie PROMO i mając tylko ten mały bagaż 3kg jest się w stanie jakoś dokupić ten drugi podręczny (8kg)? Corendon mi nie odpisuje a w opcjach mam tylko dodanie bagażu rejestrowanego... Lot Katowice-Antalya
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Gru 2021 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
@Kian ja bym najwyżej napisał jakąś "reklamację" do Corendon, bo owszem jest 10E za odprawę na lotnisku, ALE nie dotyczy lotnisk, w których odprawa online jest niemożliwa.

@piotrek19940806 duży podręczny nie jest w kategorii bagażu, tylko odrobinę niżej masz bodajże dodatkowe usługi, albo inne usługi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek19940806 lubi ten post.
piotrek19940806 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Gru 2021 19:10 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Pies ich tracal. Tanie bilety i wakacje byly,wiec nie problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2022 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Czy ktoś z Was leciał w ostatnim czasie z WAW (via KTW) do AYT? Mam lot w sobotę rano, próbowałem się dzisiaj odprawić, ale po wpisaniu danych paszportowych wyskakuje niestety komunikat "This flight is not available for check in online" Też tak może mieliście? Na rejs powrotny AYT-VIE w niedzielny poranek bez problemu udało się odprawić. Zastanawiam się, czy może jest problem z ta odprawa, ponieważ samolot robi rotacje z KTW.

Załączniki:
Komentarz do pliku: XC Error
Error.png
Error.png [ 7.39 KiB | Obejrzany 5224 razy ]
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group