Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Cze 2020 14:00 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 32
Cześć,

Mogę podpowiedzieć jeśli chodzi o bilety na wyspy brytyjskie a konkretnie do Szkocji. Jeśli bym się teraz zdecydował na dokupienie bagażu to mniej więcej 20 złotych drożej trzeba by było dopłacić za bagaż 20 kg w porównaniu z zakupem przy dokonywaniu rezerwacji lotu. Lot natomiast mam na początek września ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 17 Sie 2020 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 17 Sie 2020 15:41 --

subway napisał(a):
Czy jest to możliwe? Czy opłaty są takie same jak na początku? W jaki sposób można dokupić i na ile dni przed odlotem? Korzystaliście już z takiej opcji?


-- 17 Sie 2020 15:44 --

Kamil napisał(a):
Tak korzystałem. Jest mozliwe [...] Mozna zdaje się nawet na kilka godzin przed wylotem.


czy pogrubiony fragment jest ciągle aktualny?

w zasadzie mam 2 torby do dokupienia, normalną walizkę + bagaż sportowy [patrz: 3 posty wyżej], ale chciałbym poczekać do ostatniej chwili [tzn niekoniecznie ostatniej możliwej godziny, ale powiedzmy 24h przed] - lot jest do Hiszpanii i biorę pod uwagę możliwość że gdzieś tam w ostatniej chwili lot zostanie odwołany / wyjazdy zakazane czy coś innego dziwnego związanego z CoVidem się zdarzy, a nie chciałbym pożyczć pieniędzy RyanAirowi, mimo że sobie współpracę z nimi bardzo chwalę.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Sie 2020 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
@rw30 nie ma problemu nawet na kilka godzin przed odlotem (jesli jest mozliwosc np. priority). Kilka razy kupowalem priority i chyba 1 raz bagaz rejestrowany <6h do odlotu.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 12 Paź 2020 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
opdpowiadając na zadane przez siebie wcześniej pytanie :


rw30 napisał(a):
-- 17 Sie 2020 15:41 --

subway napisał(a):
Czy jest to możliwe? Czy opłaty są takie same jak na początku? W jaki sposób można dokupić i na ile dni przed odlotem? Korzystaliście już z takiej opcji?


-- 17 Sie 2020 15:44 --

Kamil napisał(a):
Tak korzystałem. Jest mozliwe [...] Mozna zdaje się nawet na kilka godzin przed wylotem.


czy pogrubiony fragment jest ciągle aktualny?

w zasadzie mam 2 torby do dokupienia, normalną walizkę + bagaż sportowy [patrz: 3 posty wyżej], ale chciałbym poczekać do ostatniej chwili [tzn niekoniecznie ostatniej możliwej godziny, ale powiedzmy 24h przed] - lot jest do Hiszpanii i biorę pod uwagę możliwość że gdzieś tam w ostatniej chwili lot zostanie odwołany / wyjazdy zakazane czy coś innego dziwnego związanego z CoVidem się zdarzy, a nie chciałbym pożyczć pieniędzy RyanAirowi, mimo że sobie współpracę z nimi bardzo chwalę.




na oba ostatnio wykonane loty dokupiłem zestaw toreb (torba 20kg + torba / bagaż sportowy) na jakieś 2-3 dni przed odlotem, za każdym razem bezproblemowo
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 12 Paź 2020 17:00 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
@rw30 a zauważyłeś może różnicę w cenie, gdybyś np kupował miesiąc przed, a 2 dni przed?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Paź 2020 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@katka256 nie, ale aż tak dokładnie nie sprawdzałem, a nawet gdyby takie różnice były, to cena nie była moim głównym kryterium

... ale, jeśli sprawdzisz to co napisałem w P.S. posta
dokupienie-bagazu-w-pozniejszym-terminie,228,442?start=40#p1346347 (a głównie chodzi o link do tabeli na stronie ryanair), to wydaje mi się że ceny dużego bagażu - choć mogą być różne dla różnych lotów w zależności od 'sezonu' itp, to wydaje mi się że dla jednego i tego samego lotu są stałe.
Cena sportowego, jak widać w tej samej tabeli - jest stała dla wszystkich lotów, więc ta na pewno się nie zmieniła.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 12 Kwi 2021 13:26 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Ktoś wie jak dodać priority po kupnie biletu Na stronie widzę możliwość dodania rejestrowanego, a priority i dużego podręcznego nie? Na pewno jeszcze się nie wyprzedały wszystkie, bo robiąc nową rezerwację mogę dodać priority... Pierwszy raz będę leciał z laptopem i nie ogarnąłem wcześniej, że on przecież jest większy nić mały podręczny i mimo, że mamy wykupiony rejestrowany to jeszcze potrzebuję dużego podręcznego. Dodatkowo chcemy też wziąć mały wózek dla dziecka na pokład, czyli drugi duży podręczny (chyba, że na dziecięce bagaże przymykają oko?).

EDIT
Znalazłem to w apce. Czy ceny w apce i na stronie są takie same? W apce znalazłem taką opcję, ale (pewnie naiwnie) liczę na to, że na stronie będzie taniej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 12 Kwi 2021 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
laptop spokojnie możesz brać jako mały podręczny, ja często latam z plecakiem (takim laptopowym) z dwoma laptopami i nikt mi się jeszcze nigdy nie jorgnął.
co do wózka to nie wiem
co do cen w apce a na stronie to raczej są takie same
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 12 Kwi 2021 23:59 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
komputer który muszę zabrać na 17 cali. plecaki do tego są już dosyć potężne, chyba, że się będę bronił, że to akcesoria dla dziecka.
a co by się w zasadzie stało gdyby mnie nie przepuścili z laptopem? wiem, że coś bym musiał zapłacić, ale poza tym poszedłby do luku, czy mógłbym go wziąć na pokład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Kwi 2021 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
17 to faktycznie spory, także ryzyk fizyk.
Wydaje mi się, że musi pójść do luku, nie wydaje mi się, żeby można było wykupić 'bagaż do samolotu' już w kolejce. Ale to 2x z naciskiem na 'wydaje', więc bierz przez palce.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 13 Kwi 2021 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
jak zapłacisz to bierzesz go do kabiny, bo masz ten ich priorytet...jak nie zapłacisz to w sumie nie lecisz :lol: Zresztą jak powiesz, że masz tam laptopa to nawet ktoś upierdliwy każe Ci go zabrać ze sobą, bo w luku teoretycznie nie może być takich rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:00 

Rejestracja: 03 Cze 2021
Posty: 8
Cześć!
Czy ktoś wie w jakim dziale mogę zgłosić niesłuszną dopłatę na lotnisku za podręczny w Ryanair?
Widzę tam jedynie zagubienie lub zniszczenie.
Czy mogę prosić o pomoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Napisz na czacie. A możesz doprecyzować "niesłuszną dopłatę"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dejzon lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:24 

Rejestracja: 03 Cze 2021
Posty: 8
Kazano dopłacić mi za PRIORITY boarding i większy podręczny mimo, że po sprawdzeniu okazało się, że wcale nie musiałem go mieć. Ot dałem się zastraszyć.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Lip 2021 15:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
No, ale w takim wypadku najpierw przecież sprawdzają w tej ich "klatce" na podręczny, a dopiero później ewentualna dopłata :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 02 Lip 2021 20:57 

Rejestracja: 03 Cze 2021
Posty: 8
Nie. Zostałem postraszony na etapie check-inu. Nie jestem osobą biegłą w lataniu więc uległem sugestii. Dopiero potem sprawdziłem co i jak. A bagażu nie sprawdzano na bramce wcale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 03 Lip 2021 00:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jest różnica między "kazano mi zapłacić" a "uległem sugestii". Nie chcę zniechęcać, ale w jaki sposób chcesz im udowodnić, że jednak poleciałeś z bagażem, który nie wymagał dopłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 03 Lip 2021 10:11 

Rejestracja: 03 Cze 2021
Posty: 8
Nie bardzo wiem czego tutaj można nie rozumieć. Pracownik lotniska luźno chodzący w kolejce do checkinu stanowczo namawiał do zapłaty za większy bagaż podręczny sugerując, że jak coś pójdzie nie tak to przy wpuszczaniu na pokład zapłacę 90 Euro. Wprowadził mnie w błąd a ja mu niestety uległem. Już moja w tym głowa jak ich przekonać. W razie czego mam jeszcze chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Lip 2021 10:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Dejzon napisał(a):
Kazano dopłacić mi za PRIORITY boarding i większy podręczny mimo, że po sprawdzeniu okazało się, że wcale nie musiałem go mieć. Ot dałem się zastraszyć.

Trzeba było z owym pracownikiem podejść do metalowego wzornika i wykazać mu błędne rozumowanie
I nie płacić oczywiście
I nie pisać tu mało przejrzyście :) , charge back powiadasz ;)


Ostatnio edytowany przez dg72, 03 Lip 2021 10:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 03 Lip 2021 10:19 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
@Dejzon
odpuść - szkoda nerwów, a szansa powodzenia żadna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group