Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1861 PostWysłany: 15 Sty 2020 17:52 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 2
peta napisał(a):
Zapakuj tak jak chcesz ten plecak a potem spróbuj go zdusić itd. do wymaganych wymiarów.
Jak da radę to nie masz problemu, jak nie no to kombinuj.


Serdecznie dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#1862 PostWysłany: 16 Sty 2020 17:47 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
miriam napisał(a):
Wymiary miernika bagażu FR wynoszą 42 x 20 x 32 cm. Sam pomyśl jak ci zmierzą :P


Między teoretycznymi wymiarami w FR a W6 jest kosmetyczna różnica na korzyść W6 (jeden wymiar ma 30 a nie 25 cm). Ale piszesz, że ich sizer ma tak naprawdę 32 cm a nie 25. Czyli jak będę miał torbę/plecak 40x20x30 (a nie 40x20x25) to puszczą taki bezproblemowo?

I jeszcze druga sprawa - sztuka to sztuka (również torebka damska to też sztuka). A jak z zakupami z bezcłówki? Jak oprócz plecaka miałbym reklamówkę wypełnioną słodyczami, papierosami i alkoholem to mnie puszczą czy będę musiał decydować co ważniejsze - gacie czy wódka?
A jak miałbym dwie reklamówki + plecak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1863 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Odpuść te gdybanie.
Przepisy są jasne a to czy ktoś jest nadgorliwy i to sprawdza to inna sprawa. Powiemy Ci, że przejdziesz bez problemu bo tak to z reguły wygląda a Ci się nie uda to będziesz miał pretensje.

Produkty z bezcłówki możesz posiadać bez obaw osobno.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
mkuldane@o2.pl uważa post za pomocny.
 
      
#1864 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
mkuldane@o2.pl napisał(a):
torbę/plecak 40x20x30 (a nie 40x20x25) to puszczą taki bezproblemowo?

I jeszcze druga sprawa - sztuka to sztuka (również torebka damska to też sztuka). A jak z zakupami z bezcłówki? Jak oprócz plecaka miałbym reklamówkę wypełnioną słodyczami, papierosami i alkoholem to mnie puszczą czy będę musiał decydować co ważniejsze - gacie czy wódka?
A jak miałbym dwie reklamówki + plecak?

Jeśli plecak/torba nie jest wypchana na max i da się ugnieść to powinno być o.k. Co się tyczy decyzji czy ważniejsze gacie czy wódka ,ja wybrałabym gacie ale znam takich co zrobiliby odwrotnie ;) Na szczęście w przypadku zakupów na bezcłówce zachowasz jedno i drugie. :P W tych liniach reklamówki z zakupami ze sklepu wolnocłowego możemy wnieść dodatkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mkuldane@o2.pl uważa post za pomocny.
 
      
#1865 PostWysłany: 23 Lut 2020 20:31 

Rejestracja: 23 Lut 2020
Posty: 1
Kashpir napisał(a):
Mała torba na kółkach Ochnika, o której kiedyś pisałem, staniała ze 160 zł na 99,90 zł (wymiary 40x30x19,5 cm)
https://ochnik.com/mala-walizka-na-kolk ... 6-15w.html


Kashpir

Podróżowałeś już z wyżej wymienioną walizką ? Wszystko przechodzi bez problemu ? mieści się do sizera Ryanair ?

Może ktoś ma taką walizkę (wymiary 40x30x19,5 cm) i podzieli się info czy nie robią problemu w Ryanie

z góry dzięki

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1866 PostWysłany: 25 Lut 2020 18:02 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Witam,
wybieram się w niedługim czasie z W6 w trase. Trzy - 4 loty. Żadną inną linią Mam wykupione Wizz Priority na prawie każdej trasie.
Niemniej nie chce brać 2 bagaży tylko jeden. Plecak 50 litrowy.
Czy da się? Nigdy wcześniej nie latałem z tak wielkim plecakiem.
Jak to wygląda od strony przewoźnika?
Będą jakieś problemy?
Plecak to ten z linka poniżej:
https://www.decathlon.pl/plecak-trekkin ... 83140.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1867 PostWysłany: 25 Lut 2020 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Mąż mój jeździ z 50 litrowym jako dużym podręcznym w Wizzie i Ryanerze. Konkretnie z Forclazem 50.
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00838.html
Jeżeli nie jest przeładowany wszędzie przechodzi bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1868 PostWysłany: 25 Lut 2020 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
No jeśli upchniesz do sizera w razie czego to nie będzie kłopotów. Z tego co widzę to wymiary "prawie" spełnia więc powinno być ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1869 PostWysłany: 25 Lut 2020 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Wrzuć do plecaka składaną torbę materiałową lub coś podobnego, jakby się czepiali, to przerzucisz parę rzeczy do niej, a mniej wypełniony plecak upchniesz w sizerze.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1870 PostWysłany: 25 Lut 2020 22:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@mathew77 Ktoś już pisał kiedyś o tym plecaku - jeśli to jedyny bagaż, który będziesz miał ze sobą, to w razie problemów odpinasz górną część plecaka i robi ona za mały podręczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#1871 PostWysłany: 28 Lut 2020 01:54 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
mathew77 napisał(a):
Witam,
wybieram się w niedługim czasie z W6 w trase. Trzy - 4 loty. Żadną inną linią Mam wykupione Wizz Priority na prawie każdej trasie.
Niemniej nie chce brać 2 bagaży tylko jeden. Plecak 50 litrowy.
Czy da się? Nigdy wcześniej nie latałem z tak wielkim plecakiem.
Jak to wygląda od strony przewoźnika?
Będą jakieś problemy?
Plecak to ten z linka poniżej:
https://www.decathlon.pl/plecak-trekkin ... 83140.html


Mam ten plecak. Wszystko zależy jak bardzo będzie wypakowany. Bez tej górnej części wchodzi bez problemu w sizer Lotu (wkładany bokiem), a w sizerze Wizza (tym większym, wkładanym od góry), delikatnie wystaje. W którymś wątku wrzucałem foty tego plecaka w sizerach. Skoro masz priority to przecież możesz górną część odpiąć na czas boardingu.

EDIT: tu gdzieś jest mój post ze zdjęciami: plecak-na-bagaz-podreczny,1502,36?start=1580
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#1872 PostWysłany: 06 Mar 2020 20:49 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 2
Witam, posiadam plecak o wymiarach 45x30x25 cm. Czy ktoś podróżował z plecakiem o podobnych rozmiarach Ryanair? Jak myślicie zmieści się do sizera jeśli nie będzie wypchany na maksa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1873 PostWysłany: 06 Mar 2020 21:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Już dziś o to pytałeś w innym temacie. Jeśli odp.
miriam napisał(a):
Centymetrem nie mierzą.Jeśli nie wypchasz go na maksa to nawet jak każą do wzornika włożyć to da się upchnąć.
nie jest dla ciebie satysfakcjonująca to kup nowy mniejszy plecak zgodnie z tym co w wikipoście ;)

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).
Góra
 Profil Relacje PM off
kedzioor91 uważa post za pomocny.
 
      
#1874 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:43 

Rejestracja: 24 Maj 2014
Posty: 19
Hej,
wykupiłam na swój lot z Bolonii Ryanairem usługe pierwszeństwa, nie pomyślałam o tym, że moja walizka zamiast 55cm wys. ma 60cm wys. i teraz dwa pytania:
1) myślicie, że te 5 cm przejdzie? wątpie, żeby była kontrola, ale obawiam sie nawet tego, że nie zmieści się do luku nad głową
2) czy jest może jakaś szansa na zmiane z usługi priorytetowej na ten bagaż 10kg do nadania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1875 PostWysłany: 09 Mar 2020 22:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jak na lotnisku zakwestionują to każą zapłacić chyba 20-25 E i zabiorą do nadania.Jeśli będą się cieszyć ,że obecnie ktoś w ogóle leci z Bolonii to nie będą drobiazgowi,prawdopodobnie, o ile jeszcze nie odwołają lotów ,na tym kierunku całe schowki nad głowami będą do dyspozycji nielicznych pasażerów więc nie martw się 5 cm większą walizką.Są teraz tam większe zmartwienia :( Chyba,że lecisz w odległym czasie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1876 PostWysłany: 07 Lip 2020 12:54 

Rejestracja: 07 Lip 2020
Posty: 1
Czy mogę mieć jako bagaż podręczny siatkę jak na zakupy, materiałową i w niej przewieźć luzem PS4??


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 07 Lip 2020 13:14, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1877 PostWysłany: 07 Lip 2020 13:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Można nawet torbę z biedronki mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo uważa post za pomocny.
 
      
#1878 PostWysłany: 12 Sie 2020 17:01 

Rejestracja: 12 Sie 2020
Posty: 1
Witam. Mam wykupiony bagaż 20kg w wizzair. Czy jeśli wykupiłem dodatkowy bagaż 20kg to mogę zabrać dwie walizki np 10kg? Oczywiście nie przekraczające łącznie dozwolonego rozmiaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1879 PostWysłany: 12 Sie 2020 17:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Tak, jeśli na czas nadania i lotu złączysz je trwale np folią

Inaczej naliczą opłatę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1880 PostWysłany: 10 Lip 2021 22:02 

Rejestracja: 10 Lip 2021
Posty: 8
Czy "koc", który np Wizzair podaje jako przedmiot, który każdy może wnieść dodatkowo poza małym bagażem podręcznym jest w jakikolwiek sposób określony wymiarami? Czy lekki śpiwór udało się komuś nagiąć pod definicję koca?

Z waszych doświadczeń kto jest bardziej restrykcyjny w sprawdzaniu bagaży Wizz czy Ryan? Prawdę mówiąc z tanich linii latałem tylko Wizzem i zastanawiam się czy w Ryaanie na takiej samej zasadzie przechodzą różnego rodzaju sztuczki w stylu kurtka do ręki, a w rękawach upchana część bagażu itp. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group