Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#121 PostWysłany: 01 Cze 2019 17:07 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
OK. Dzięki!
Tak jak się spodziewałam. Wezmę zatem jakieś zabezpieczenie na plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#122 PostWysłany: 01 Cze 2019 20:23 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1356
srebrny
Pod samolotem stoi wózek i widziałam, że kto chce odkłada żeby schowali do luku, nie ma przymusu. Jeśli ktoś chce mieć na pokładzie, lepiej wsiąść wcześniej
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#123 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
To nie jest tak, że odkłada ten, kto chce.
Obsługa przy bramce decyduje o tym w zależności od wielkości i wypełnienia samolotu oraz rozmiarów bagaży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#124 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Lufthansa wazy podreczny jak wyglada na za duzy lub ciężki. Oczywiście jest to losowe i zależy od lotniska, a nawet bramki w tym samym terminalu. Plecak latwiej przejdzie niezauwazony, niz walizka na kolkach.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#125 PostWysłany: 01 Cze 2019 23:11 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Bagaż absolutnie nie będzie za duży! Przemycanie bagaży ponadwymiarowych to coś, czego bardzo nie lubię. O wagę pytałam bo moja waga bagażowa jest bardzo +/-. Niedawno pokazała mi 21 kg a przy zdawaniu bagażu wyświetliło się 24 ;) Wstyd mi było za ten kg, ale przeszło.
Chciałam tylko wiedzieć jak się pakować i czy brać pokrowiec na plecak.
Dzięki za wszelkie info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#126 PostWysłany: 01 Cze 2019 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
A ja mam inne pytanie. Dokupilem bagaz rejestrowany w dzien wylotu. Po 2 tygodniach dostalem zwrot oplaty za ten bagaz. Po jakim czasie moga mi nalixzyc znowu oplate?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#127 PostWysłany: 12 Sie 2019 16:10 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
Mam duży problem. Wracam w czwartek 15.08 Lufthansą z rodziną (żona i syn) z Porto do Katowic z międzylądowaniem we Frankfurcie. Ponieważ w weekend zmarła w Niemczech moja mama musimy ABSOLUTNIE zakończyć podróż we Frankfurcie. Czy uda mi się nadać bagaż rejestrowany tylko do FRA. A gdybym nadał do KTW i nie stawił się na ostatni lot, to gdzie szukać bagażu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#128 PostWysłany: 08 Paź 2019 16:06 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 584
niebieski
Wyrazy współczucia. Myślę że powinno się udać, a bagażu jak coś szukaj we FRA. Nie poleci (co do zasady) bez pasażera.

[EDIT]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#129 PostWysłany: 08 Paź 2019 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Jest to 50Euro/ 60dolarow w 1 strone


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#130 PostWysłany: 08 Paź 2019 16:50 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
Marco Manno napisał(a):
A ja mam inne pytanie. Dokupilem bagaz rejestrowany w dzien wylotu. Po 2 tygodniach dostalem zwrot oplaty za ten bagaz. Po jakim czasie moga mi nalixzyc znowu oplate?


Mogą naliczyć nawet po kilku miesiącach - nie mam doświadczenia z opłatą za bagaż, ale kilka lat temu za kupiony bilet LH blokada zeszła z karty po 2 tygodniach, ale ostatecznie transakcje rozliczyli kilka miesięcy po locie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#131 PostWysłany: 08 Paź 2019 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Pytanie tylko jak to zrobią z jednorazowej Revoult .


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#132 PostWysłany: 08 Paź 2019 16:53 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
barbo napisał(a):
Mam duży problem. Wracam w czwartek 15.08 Lufthansą z rodziną (żona i syn) z Porto do Katowic z międzylądowaniem we Frankfurcie. Ponieważ w weekend zmarła w Niemczech moja mama musimy ABSOLUTNIE zakończyć podróż we Frankfurcie. Czy uda mi się nadać bagaż rejestrowany tylko do FRA. A gdybym nadał do KTW i nie stawił się na ostatni lot, to gdzie szukać bagażu ?


Powiedz wprost w Porto , że będziesz musiał zakończyć podróż we Frankfurcie, a jeśli nie zgodzą się nadać bagażu do Frankfurtu to zgłoś we Frankfurcie że musisz przerwać podróż.
W przeciwnym razie spowodujesz dużo zamieszania - najpierw final call na bramce, po czym szukanie i wyładowanie bagażu z samolotu i w efekcie prawdopodobne opóźnienie lotu.
Myślę że w świetle okoliczności które podałeś nie powinni robić problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nrm lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#133 PostWysłany: 08 Paź 2019 23:11 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Po wyladowaniu w frankfurcie udziesz do lost and found i zglaszasz zaginiecie bagazu,kurier ci przywozi do domu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#134 PostWysłany: 09 Paź 2019 00:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Przemyślałeś powyższą poradę?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#135 PostWysłany: 19 Paź 2019 22:19 

Rejestracja: 19 Paź 2019
Posty: 4
Chce kupić lot przez Gotogate albo mytrip z Krakowa do San Francisco z przesiadka w Monachium a powrót liniami AirCanada przez Toronto.
Kupując przez posrednika (Gotogate) nie ma opcji bagażu rejestrowanego w cenie jaką oferują, a jest ona bardziej konkurencyjna niż bezpośredniu u Lufthansy.
1. Gdzie i u kogo kupuję bagaż rejestrowany? U Lufthansy?
2. Czy kupując raz bagaż, jest on zapewniony na całej trasie z Krk-Monachium- San Francisco? Czy tylko na 1 przelocie i bagaż każdorazowo mam dokupywać?
3. Jakie macie doświadczenia z pośrednikami typu gotogate?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#136 PostWysłany: 19 Paź 2019 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
@remiq
Bagaż rejestrowany kupujesz przy odprawie (zapewne Lufthansa) - na lotnisku lub online. Opłacisz go na lot w jedną stronę (cały odcinek), analogicznie robisz na powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#137 PostWysłany: 19 Paź 2019 22:38 

Rejestracja: 19 Paź 2019
Posty: 4
@monroe a masz może jakieś pozytywne/ negatywne doświadczenia z pośrednikami typu gotogate albo mytrip? Rożnica w cenach u nich a bezpośredio u przewoźnika to kwoty rzędu ok 1300-1500 zł.
duże ryzyko, czy śmiało można kupować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#138 PostWysłany: 19 Paź 2019 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Mytrip wielu odradza, sprawdź na forum odpowiedni wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#139 PostWysłany: 20 Paź 2019 11:27 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1356
srebrny
@remiq Kupowałam raz przez mytrip, żadnych problemów. Miałam podstawową wersję, bez zadnych dodatkowych ubezpieczeń. Może to też zależy od problemów na trasie, ja nie miałam żadnych, więc też nie miałam konieczności kontaktowania się z nimi.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lufthansa - Bagaż
#140 PostWysłany: 20 Paź 2019 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
p.wl napisał(a):
Podrecznego nie waza ani nie mierza.


Nieprawda ;) wczoraj, BCN, LOT do MUC. Chodziła kobieta i łowiła za duże podręczne walizki. Ostatecznie złapała nas i jeszcze jedną osobę. Tamta worawdzie się w stojak zamieściła ale miała (!) ponad 11kg. Kazali jej opóźnić walizkę do 8.

Nam z kolei walizka nie zamieściła się do stojaka, jest wymiarami na styk ale jest sztywna plastikowa i pewnie na elementach z zamkiem nieco ja rozdelo a scisnac plastik ciężko.

Już byliśmy przygotowani na upychanie kolanem ale po prostu wzięli ten bagaż i nadali odrazu do KTW ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group