Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 10 Paź 2019 09:32 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
hej takie pytanie,
wracam ryanair sun z rzymu do polski w aplikacji na etapie rezerwacji i juz po rezerwacji nie bylo mozliwosci wykupienia priority ( prawdopodobnie juz wyprzedana) mam tylko opcje kupienia bagazu rejestrowanego do 10 kg za 15 e. czy w takim przypadku nie lepiej jest mi nic nie dokupowac i isc na pałe z tym bagazem do bramki i liczyc sie z mozliwoscią zaplaty tych 20e jezeli sprawdza wymiary. czy to jest oplata karna 20e + oplata za wykupienie dodatkowego bagazu czy tylko te 20 e? z gory dzieki za rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#362 PostWysłany: 10 Paź 2019 09:35 

Na Ciampino na gate raczej restrykcyjnie sprawdzają wymiary bagażu podręcznego.

Czyli tak jak piszesz, w przypadku sprawdzania wymiarów polecisz tylko i wyłącznie po uiszczeniu stosownej opłaty
Góra
 PM off  
      
#363 PostWysłany: 10 Paź 2019 12:49 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
wlasnie chcialbym zaryzykowac, plecak 36L wiec nie jakis wielki. pytanie tylko takie jaka jest ta oplata na gejcie, bo jezeli teraz mam tylko opcje wykupic rejestrowany do 10 kg za 15e a na gejcie zaplace w razie kontroli 20e to gra jest warta swieczki

i drugie pytanie, jezeli usluga wejscia priority z drugim bagazem podrecznym jest juz wykupiona i udam sie do bramki z bagazem ponad wymiar malej torebki ale mieszczacym sie w wymiarze duzego bagazu podrecznego to czy zostanie mi sprzedana opcja priority skoro jest juz wykupiona, czy zostanie potraktowany jako bagaz rejestrowany do 10kg i zabrany przy gejcie czy tez moze wogole odmòwią mi przyjęcia na poklad tego plecaka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Wg strony Ryanair opłata za bagaż ponadwymiarowy przy gate wynosi 50 euro, więc nie wiem czy jest sens ryzykować. Ja bym po prostu dokupiła te 10 kg bagażu rejestrowanego i przy okazji przywiozła z Rzymu jakieś fajne limoncello albo wino - osobiście polecam coś z rodzaju Primitivo di Manduria ;)
"Nadmiarowego bagażu podręcznego nie będzie można wnieść na pokład lub zostanie on przewieziony w luku bagażowym za opłatą €50 (plus obowiązująca stawka podatku VAT w przypadku lotów krajowych)."
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... recznego-1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 11 Paź 2019 14:54 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Ja ostatnio do Rzymu leciałem z Warszawy i miałem plecak 35 litrowy jako bagaż bezpłatny. Nikt nie sprawdzał wymiarów plecaków, ale za to sprawdzali walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 31 Paź 2019 07:50 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 6
Dzien dobry,

Czy ktos z Was spotkal sie z przypadkiem, ze nadajac bagaz do luku a majac priority boarding musieliscie zaplacic 25 EUR?

Mnie spotkala taka sytuacja wracajac z Aten do Wroclawia

Ze wzgledu na wrzucenie kilku wiekszych plynow niz 100 ml stwierdzilismy, ze nadamy bagaz do luku bagazowego

Pani przy bagazu rejestrowanym powiedziala, ze wymagana jest doplata 25 EUR

Oczywiscie zaplacilismy jednak pytanie do obeznanych forumowiczow - czy majac priority nie powinienem moc zarejestrowac bagazu za darmo?

Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 31 Paź 2019 09:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
mysticous napisał(a):
czy majac priority nie powinienem moc zarejestrowac bagazu za darmo?


Nie ma takiej gwarancji ,czasem komuś się uda ale priority nie jest tożsame z 10 kg nadawanym.Widać to choćby w zróżnicowaniu ceny.Głównie chodzi o legalną możliwość przewozu płynów o większej pojemności ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:40 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 6
Nie mowimy tutaj o nadawanym 10 kg. Mowimy o 10 kg podrecznym ktory zawsze idzie do luku bagazowego przy podstawowym bilecie

Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Pomieszałeś - miałeś priority, czyli mogłeś zabrać bagaż 10 kg na pokład. Obecnie wśród bagaży rejestrowanych jest wprowadzona opcja małego bagażu 10 kg. Są to zupełnie oddzielne usługi i skoro nie wykupiłeś bagażu rejestrowanego a chciałeś nadać bagaż, to zrozumiałe, że obowiązuje opłata.

Na przyszłość - jeśli planujesz przywozić jakieś większe butelki z wyjazdów, to możesz zawsze zrobić tak: na lot tam kupujesz priority, a na lot z powrotem zamiast priority kupujesz od razu przy rezerwacji nadawany bagaż 10 kg.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 31 Paź 2019 10:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak masz priority to 10kg podręcznego idzie z Tobą na pokład.
Jak masz nadawany 10kg to nadajesz przy stanowisku check-in.
Jak nie masz ani tego, ani tego to nie zabierasz 10kg podręcznego tylko lecisz z małym plecakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:47 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 6
Dzien dobry,

Dziekuje za komentarze

Czyli faktycznie pomieszalem Ryanaira z Wizzairem - o ile dobrze pamietam w Wizzair mozna wziac do 10 kg ale trzeba go nadac do luku bagazowego i wziac ze soba mala torebke/plecak na poklad

Natomiast w Ryanarze rozumiem, ze wniesc moge nie majac priority albo 10 kg nadawanego - wylacznie mala torebke/plecak?

Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:48 

Dawno i nieprawda

Od kiedy wprowadzili w Wizair i Ryanair bagaż nadawany 10 kg to co piszesz jest NIEAKTUALNE!

TAK: moge nie majac priority albo 10 kg nadawanego wnieść na pokład wyłącznie małą torebkę/plecak :!:
Góra
 PM off  
      
#373 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
Tak samo jest już w Wizzair,chyba dawno nie leciałeś z nimi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 12 Lis 2019 00:02 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 12
A ja mam pytanie z drugiej strony: mam pierwszeństwo wejścia na pokład i 2 sztuki bagażu, ale wyszło ze byłoby mi na rękę aby nadać jedna walizkę przy check-in z racji przewozu płynów i jedzenia dla dziecka. Czy ktoś se spotkał z tym ze ryanair nie robi problemu? Zaznaczam ze muszę oddać walizkę przed kontrola bezpieczeństwa bo tam są sprawdzane płyny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 12 Lis 2019 00:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
Sporo szczęścia obecnie trzeba mieć żeby to się bezpłatnie udało. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 12 Lis 2019 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@paman
Nie sądzę, żeby się udało. Natomiast jedzenie i płyny dla dziecka do lat dwóch w rozsądnej ilości możesz przenieść przez security. Trzeba to wcześniej zgłosić, prześwietlą, sprawdzą i może każą się trochę napić.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 12 Lis 2019 19:12 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Pewnie duzo zalezy od osoby przy odbiorze bagazy. Ostatnio chcialem, zeby zabrali podreczny bagaz mojej mamy do luku, zeby nie musiala sie z nim bujac, ale nie przeszlo, bo miala wykupione Priority i ch...?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 06 Mar 2020 16:29 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 2
Witam, posiadam plecak o wymiarach 45x30x25 cm. Czy ktoś podróżował z plecakiem o podobnych rozmiarach Ryanair? Da się taki plecak podpiąć pod mały bagaż podręczny czy sprawdzają wymiary co do centymetra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 06 Mar 2020 16:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
Centymetrem nie mierzą.Jeśli nie wypchasz go na maksa to nawet jak każą do wzornika włożyć to da się upchnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#380 PostWysłany: 02 Wrz 2020 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dostałam taką informację od Ryanair
Ryanair has been advised that current handbag restrictions in Germany applies when passing airport security control.

We advise all passengers with booked priority status to check their second allowed large handbag in at bag drop desk free of charge.

This does not apply to passengers with Non Priority status as this product allows just one small handbag.

Ryanair sincerely apologise for the inconvenience caused by this airport enforced restriction which is completely outside of our control.


Czy faktycznie trzeba oddać duży podręczny na lotnisku Schonefeld do odprawy bagażowej? Czy to tylko "rada' Ryana?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group