Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 16 Sty 2018 12:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak zawsze z bagażem zostawionym na gate, będą wózki przed samym wejściem do samolotu na płycie
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
hubert20 uważa post za pomocny.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#102 PostWysłany: 16 Sty 2018 13:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Na serio pierwszy raz lecicie Ryanairem?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 16 Sty 2018 13:28 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
michzak napisał(a):
Jak zawsze z bagażem zostawionym na gate, będą wózki przed samym wejściem do samolotu na płycie


W sobotę jak leciałem do Bergamo i z powrotem z SXF - to faktycznie na gate 12 stały dwa wózki pod bramką i kto chciał mógł położyć bagaż, ale jak dobrze zauważyłem to z 3 torby podręczne leżały i nic więcej, a jeszcze nie obowiązywały ichniejsze zasady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:16 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Gdańsk, dziś
Przy odprawie, gdy już ustawiła się kolejka, miły pan chodził wzdłuż i wszerz i oglądał kto ile ma. Każdy, kto miał 2 sztuki bagażu(nie miało znaczenia czy walizka, plecak czy torba na ramię), a stał w zykłej kolejce, został poproszony o kartę pokładową (nie wiem jak mobilni?) i tam nakleił kartkę, a większą na bagaż. Część osób już miała oklejone walizki. NIkt nie zgłaszał sprzeciwów. Na płycie oddawało się bagaże do wózka, 3 osoby odbierały, więc szło sprawnie.
W porównaniu z innymi lotami, wydaje mi się, że wzrosła liczba osób z wejściem priorytetowym.
Po przylocie, bagaże też szybko pojawiły się na taśmie. Obyło się bez dramatów
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej


Ostatnio edytowany przez katka256, 16 Sty 2018 17:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
zapaliczka lubi ten post.
zapaliczka uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
katka256 napisał(a):
W porównaniu z innymi lotami, wydaje mi się, że wzrosła liczba osób z wejściem priorytetowym.

Nie ma co się dziwić - obsługa lotniska zazwyczaj traktuje bagaże jak worek na kartofle. Nie daj Boże mieć tam laptopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:23 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Hmm, do bagażu do luku tylko głupiec daje laptopa. Poza tym, kilka razy, pan naklejacz informował o zabraniu cennych rzeczy, w tym elekroniki z tego bagażu.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 16 Sty 2018 18:23 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 5
-- 16 Sty 2018 17:12 --

@luc4s "Przeciez" a czemu sie denerwujesz? Ja nigdy nie lecialam z bagazem rejestrowanym; zawsze byl to podręczny do samolotu, nawet na 2 tygodnie: po prostu nie wiem jak to wyglada - wybaczysz mi niewiedzę, oki?... chcialam po prostu zeby ktos opisal dokladnie ten proces po zmianach w ryanarze od wczorajszego dnia, 15 stycznia, w porządku? ;) I czy byly jakies problemy - o tym tez chcialam wiedzieć. Poczekam, moze ktos bedzie chcial cos wiecej napisać, dzieki!

-- 16 Sty 2018 17:23 --

@katka256 pomocne informacje, dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 16 Sty 2018 18:25 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
No i opisałem. W czym problem?
BTW Z Izraelem jest ciekawie http://podroze.onet.pl/aktualnosci/wybi ... azu/d6nmdh

Ryanair robi się coraz mniej wiarygodny dla mnie. Do tego dodam, że jak leciałem w pt do LIS to coś się zepsuło i staliśmy sobie godzinę na płycie lotniska w Balicach. Przez co zamiast 4h w tej konserwie, siedzieliśmy ponad 5. O ile 5 w szerokokadłubowcu to dla mnie nie problem, o tyle 5h w 737 w wersji budżetowej już mocno zmęczyło. Ostatecznie udało się naprawić awarię i bezpiecznie dolecieliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 17 Sty 2018 22:43 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Odświeżam pytanie - nie było nikogo od poniedziałku z laptopem w podręcznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 19 Sty 2018 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Sam jestem ciekawy... Za tydzien lece z BLNa... A tutaj nic nie się nie chwalą, jak to działa... Miałem nadzieję, że wezmę tylko mały plecak i jednak wejdę na pokład - ale chyba sam musze to sprawdzić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 19 Sty 2018 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Leciałem dzisiaj z GDN do STN. Praktycznie wszyscy zostali oklejeni jako bagaż do luku. Raptem kilka osób z małymi plecaczkami albo torbami typu "dziadówka" nie zostali oklejeni. Wychodziłem jako jeden z ostatnich spod bramki i widziałem co się dzieje. Udało mi się nawet uniknąć oklejenia przez kobietę łażącą przed boardingiem, ale sczapiła mnie dziewucha przy samym gate, nie ma zmiłuj.
Z laptopami w ręku nie widziałem ludzi, ale z torbami na laptopa tak.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 19 Sty 2018 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Mamy właśnie takie plecaki (Lafuma +4F) za duże na mały bagaż, zdecydowanie za małe na duzy bagaż :) Lecimy na 2 dni - plecaki w sam raz... Ale chyba trzeba bedzie torbę brać i już...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 19 Sty 2018 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
A osoby z pierszeństwem wejścia? Sprawdzali wymiary walizek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 19 Sty 2018 18:04 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Nie sprawdzali żadnych wymiarów, w żadnej kolejce (priorytetowej i zwykłej). Ja laptopa miałam w plecaku, który zabrałam na pokład. Torba poszła do luku.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 19 Sty 2018 21:37 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Czy ten mały plecak z laptopem mieścił się w wymiarach małego bagażu podręcznego?


Ostatnio edytowany przez michzak, 19 Sty 2018 21:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 19 Sty 2018 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Inaczej - do tych co lecieli po zmianach. Czy z Waszych obserwacji -a na pewno żeście się przyglądali - nie wynika przypadkiem, że lecąc tylko z 1 plecakiem większym niż mały, a mniejszym niż duży bagaż - jest szansa wejść na pokład??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 20 Sty 2018 00:44 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
jeśli mieści się w podanych wymiarach, jest jedynym bagażem to jest szansa wejść na pokład
mały plecak to mały bagaż podręczny (klecak kanken średni), laptop standardowy :)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 20 Sty 2018 08:01 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Czyli nie odpowiadasz na pytanie a jedynie wprowadzasz zamieszanie. Nikt nie pyta czy możesz wejść ze standardowym małym plecaczkiem o wymiarach akceptowanych przez Ryanair. Bo to byłoby głupie pytanie. Pytanie dotyczy tego czy możesz wejść z laptopem, który lekko przekracza wymiary Ryanair. A laptopy 15,6 bardzo często o kilka cm przekraczają. Ewentualnie pytanie jeszcze było czy możesz wejść z małym plecaczkiem oraz w drugiej ręce z laptopem (z uwagi na to, że nie chcesz cennych rzeczy przewozić w luku - Wizzair na wypakowanie podręcznego z cennych rzeczy pozwala).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 20 Sty 2018 10:29 

@Wiktoria01 - to o co pytasz, już było "wałkowane" na forum F4F. Przeszukaj dokładnie forum F4F, a znajdziesz wyjaśnienie. Nie ma sensu robić zamieszania, wystarczy, że umiejętnie skorzystasz z opcji "Szukaj".
Góra
 PM off  
      
#120 PostWysłany: 20 Sty 2018 11:52 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Przeczytaj ostatnie 2 strony to dowiesz się że chodzi o podejście Ryanair do laptopów od 15 stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group