Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 324 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Kwi 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dziś lecę nimi z Kopenhagi do Hongkongu, wczorajszy lot na tej trasie został odwołany, dzisiejszy - na razie informacje ze zgodnie z planem i oby się odbył... :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#62 PostWysłany: 26 Kwi 2019 08:01 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Na dzisiaj lot z GDN do CPH i CPH PVG jest odwołany.

No jutro niby nie, ale to może się zmienić :(

Jeżeli dojdzie do odwołania w dniu mojego lotu (29.04) i nie zaproponują lotu inną linia tego dnia to jakie rozwiązanie będzie najlepsze aby zminimalizować koszty związane z wykupionymi dolotami w Chinach?

Jeżeli zdecyduję się na zwrot pieniędzy to stracę za wszystkie doloty. Może lepiej nie godzić się na ich rozwiązanie tylko walczyć o odszkodowanie? Nigdy tego nie robiłem. Ma to jakiś sens ekonomiczny?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Kwi 2019 08:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Trudno powiedzieć, bo nie wiemy ile sobie założyłeś na te przesiadki z głównego lotu do PVG na jakiś kolejny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Kwi 2019 08:45 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@7Greg: no dobrze ale SAS to "duża" linia, dlaczego nie zmienią Ci lotu na inną linię tak abyś dotarł na miejsce? wcale przecież nie muszą Cie wysłać swoimi samolotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Kwi 2019 08:58 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
seal ,
Oni chyba cały czas rozmawiają ze strajkującymi i w miarę rozwoju sytuacji będą odwoływać loty.

Pierwszy raz mam taką sytuację, dlatego nie wiem jak postępować. Lot z PVG mam 02.05 więc mam 2 dni czasu.
Zastanawiam się tylko czy próbować ten lot przełożyć na 30.04 (podobno strajk ma trwać do 29.04 włącznie) i liczyć, że lot się odbędzie, czy też przyjść 29.04 na lotnisko ze słowami "oto jestem" :) i proszę mnie dostarczyć do Chin :)

Nie mam doświadczenia, na ile skuteczne i szybkie jest dostarczenie przez SAS innymi liniami do celu.


Ostatnio edytowany przez Abcn 01 Maj 2019 19:56, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Kwi 2019 08:59 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@7Greg: zadzwoń na infolinię SAS i powiedz że potrzebujesz dotrzeć do PVG zgodnie z zakupionym biletem i że interesuje Cię jak najszybszy czas dotarcia - jak mogą zorganizować Twoją podróż. Ale moment - jak ty masz lot 29 to myślę że powinieneś zadzwonić na dzień przed teraz nic Ci nie powie nikt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Kwi 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Ja na całe szczęście doleciałem, ale widzę że dziś i jutro już bym nie poleciał,loty są anulowane. Współczuję @7Greg problemu, daj znać co z nimi ugrałeś.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Kwi 2019 12:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
@7Greg znajdź korzystne dla siebie połączenie innymi liniami, najlepiej ze Star Alliance (choć niekoniecznie) i przez infolinię, choc to raczej nic nie da, a głównie na lotnisku - miej gotowy rozkład - połączenie, którego będziesz żądał od przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
7Greg uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 28 Kwi 2019 18:41 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Wszystkie loty oczywiście odwołali. Na szczęście nie mam daleko do lotniska w Gdańsku więc tam pojechałem.

Oczywiście infolinia SAS w weekendy nie działa, a w piątek i tak nie było opcji sie dodzwonić.

Zgodnie z sugestią @dmirstek (wielkie dzieki) przygotowałem sobie dogodne opcje lotów dla mnie. Pojechałem nabuzowany i przygotowany do wielkiej walki :) Pan w biurze SAS był miły i kompetentny. Powiedziałem mu o moim problemie i co chciałbym uzyskać. Na pierwszy lot z mojej listy (KLM) nie było dostępnych miejsc, więc zaproponowałem rozwiązanie nr 2 i 3 (Finnair, Lufthansa). Pan rzekł, że są miejsca i mogę sobie wybrać. Wybrałem LH ze względu na korzystniejszą godzinę wylotu z Gdańska.

Bilety przebukowane i chyba jutro lecę :)

Jeszcze raz dzięki za wsparcie.

Zdrowia
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 29 Kwi 2019 18:11 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
@7Greg poleciałeś? Daj znać jak się wszystko poukładało.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Maj 2019 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
@7Greg daj znać jak wyszło ja chyba będę musiał podobnie zrobić jak Ty. Zbliża mi się powrót, w niedzielę mam lot z Pekinu przez Kopenhagę do Gdańska i z tego co obserwuję to włącznie z piątkiem są loty odwołane i nie sądzę że do niedzieli coś się zmieni. Znalazłem dla siebie alternatywny wylot z Pekinu do Gdańska Lufthansą, chyba w sobotę wybiorę się na lotnisko, mam nadzieję że stanowisko SAS będzie tutaj czynne a osoba na stanowisku równie konkretna co u Ciebie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 03 Maj 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
O północy piloci zakończyli strajk. Pani na infolinii zapewnia, że wszystko wróci do normy do 24h.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 04 Maj 2019 15:03 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Poleciałem, poleciałem ;)

Sorry za opóźnienie. Słaby net.

Wszystko zgodnie z planem. LH doleciała na czas. Aktualnie jestam w Guilin. Za dwa dni dolot na Filipiny i 13.05 powrót.
Dostałem sms, że strajk zakończony, więc powrót chyba będzie bez niespodzianek ;)

A tak wypoczywam. To znaczy tak jak lubię ;)

Załącznik:
00FBD5F3-9E0A-4F1C-8038-43878C8CAAAA.jpeg
00FBD5F3-9E0A-4F1C-8038-43878C8CAAAA.jpeg [ 993.01 KiB | Obejrzany 5687 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 04 Maj 2019 16:17 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
@7Greg super. Udanej zabawy
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 13 Maj 2019 07:01 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
No i znowu cyrk na powrocie. SAS odwolal lot pvg cph. Tym razem chinska pani chciala mnie wpakowac na lot za 18 godzin. Z innych trzech opcji wszedzie bylo full. Musialem sie wzniesc na wyzyny beszczelnosci i po konsultacjach z checkinem LH udalo sie mnie gdzies wcisnac na lot do Europy. Plus calej sytuacji, ze pierwszy raz lece A380. A sasem juz chyba nigdy nie polece.

Zdrowia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 14 Maj 2019 08:00 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Dotarłem do domu :)

SASa nie polecam natomiast Azję jak najbardziej :)
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie przy odwołanych lotach

Zdrowia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 05 Cze 2019 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Nie będzie handlowania na pokładach SAS
https://www.reuters.com/article/us-sas- ... SKCN1T51UT
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 02 Wrz 2019 17:18 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Info dla osób, które miały odwołane loty w związku ze strajkiem na przełomie kwietnia i maja tego roku. Szanse na odszkodowanie w mojej opinii odrobinę wzrosły, bo właśnie dostałem maila, że sprawa trafiła do sądu i to jego orzeczenie będzie miało fundamentalne znaczenie. Cała wiadomość poniżej:

Cytuj:
The Danish Transport, Construction and Housing Authority is aware that legal action has been made, and the City Court of Copenhagen will review and decide whether passengers are entitled to compensation as a consequence of the strike amongst SAS’s pilots in the spring of 2019. This is a fundamental question, and will have a significant impact on the Authority’s handling and review of cases from passengers, who have been subjected to a cancellation due to the strike.

On this basis, the Danish Transport, Construction and Housing Authority has found it appropriate to pause the handling and review of complaints about passengers’ rights to compensation on the basis of the strike. This contradicts the message you have previously received from the Authority in which the Authority informed you, that your complaint was being processed.

The Danish Transport, Construction and Housing Authority will closely follow the case at the courts and will continuously review, whether the case handling should remain paused or if it should resume.

You will be contacted if the Danish Transport, Construction and Housing Authority resumes the handling your case.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Wrz 2019 19:41 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Jak by ktoś zastanawiał się czy można opuścić ostatni odcinek lotu przy połączeniu transferowym SAS to właśnie jestem po podróży EWR-OSL-AMS, którą chciałem skończyć w Oslo. W NY nie było możliwości nadania bagaż rejestrowanego do Oslo ale obsługa bez żadnych problemów skasowała ostatni fragment i wtedy finalną destynacją stało się Oslo więc wyszło tak jak chciałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 29 Paź 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
Czy jest jakaś tabela dopłat za bagaż w taryfie Light?

Szukam lotów ORD-GDN RT i znajdując takowe np. w Momondo, najtańsza taryfa dla 4pax kosztuje ok. 1000zł. taniej niż to samo na stronie SAS. Jak dodam symulację bagażu, cena rośnie o prawie 2 tys., bo nie ma już „tańszego” OTA, tylko przekierowanie do strony SAS. Jak wybieram te same loty na stronie SAS (taryfa bez bagażu a obok z bagażem), różnica wynosi jakieś 800zł.

Pytanie, czy jak kupię na OTA taryfę Light, to potem uda mi się zalogować do rezerwacji przez stronę SAS i dodać bagaże w tej samej cenie? Wolałbym znać konkretną kwotę, a nigdzie na stronie nie ma cen...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 324 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group