Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1673 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 03 Lut 2023 14:07 

Rejestracja: 03 Lut 2023
Posty: 2
piwili napisał(a):
W listopadzie leciałem, w samolocie wybierałem co dostanę.


Orientujesz się może czy były posiłki wegetariańskie i wegańskie?

Udało mi się dodzwonić, ale na infolinii tez mieli błąd i nie mogli zmienić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#902 PostWysłany: 03 Lut 2023 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Na 4 ostatnich lotach TK były do wyboru posiłki, ale nie zawsze jeden z nich był wegetariański (pasta).
Raz był wybór: kurczak lub wołowina.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#903 PostWysłany: 03 Lut 2023 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Można zamówić posiłek specjalny wcześniej w manage booking na stronie TK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 13 Lut 2023 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Moje roszczenie i postępowanie Turkisha.

Opóźnienie lotu o prawie 6 godzin na trasie WAW-MAHE (SEZ) (20.01).
Zgłoszenie przez formularz w dniu 30.01
Następnego dnia odpowiedź z wzięciem odpowiedzialności za opóźnienie przez przewoźnika i propozycją 30000 Bonus Miles.
Grzecznie odpisanie, że się należy 600 euro od osoby.
07.02 odpowiedz od linii że przyznają odszkodowanie w tej kwocie - w komunikacji brak innych propozycji.
Tego samego dnia kontakt z warszawskim biurem i prośba od nich o wypełnienie formularza z danymi konta.
Dzisiaj (13.02) środki na koncie.
Lekkie zaskoczenie, że nie otrzymałem innych propozycji (jak niektórzy piszący w tym wątku), bo zastanowilbym się nad opcją dowolnego lotu z siatki TK.
Widocznie w komunikacji do nich można było coś podobnego zasugerować - ja napisałem jednoznacznie o wypłatę odszkodowania.

Moim zdaniem zakończenie całego procesu w ekspresowym tempie.
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#905 PostWysłany: 14 Lut 2023 17:09 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 42
Jeżeli mam już zakupiony lot w jedną stronę ze Stambułu, to jeżeli dokupię osobno dolot z Polski na 1-3 dni wcześniej, to jest szansa, że te loty zostaną połączone? Czy linie w ogóle nie robią takich rzeczy i musi to pozostać podróżą na dwóch osobnych biletach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#906 PostWysłany: 14 Lut 2023 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Nie ma takiej możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#907 PostWysłany: 15 Lut 2023 08:35 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Próbuję się odprawić online, czy zawsze za wybór miejsca w TK sie dopłaca? Pierwszy odcinek do IST LO, potem TK. Na stronie LO mogę się odprawić i zmienić miejsca standardowo, ale tylko na odcinek z WAW. Na stronie Turka mogę się odprawić na odcinek z IST ale zgodnie z przydzielonymi miejscami, a jęsli chce zmienic to krzyczy 29 eur/os. Pomogą na infolinii czy dopiero przy odprawie w WAW ? Lecę z rodziną a jestesmy dziwnie rozsadzeni, jakby celowo:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 15 Lut 2023 09:07 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Dopiero przy odprawie jak będą wolne inne miejsca to ci zmienia. TK ma losowe przydzielanie miejsc przy odprawie online.
Góra
 Profil Relacje PM off
mapa uważa post za pomocny.
 
      
#909 PostWysłany: 15 Lut 2023 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Może i losowe, ale ostatnio przy 2 odprawach i na dwie rezerwacje zawsze dostawaliśmy miejsca koło siebie i obojętnie czy na rezerwacji były dwie osoby czy sześć, nawet te różne rezerwacje były jakby połączone, być może przez podobne nazwiska i miejsca za każdym razem mieliśmy obok siebie rząd za rzędem, na dwa różne pnry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#910 PostWysłany: 15 Lut 2023 11:10 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Co do odprawy online i przydziału czy wyboru miejsc, to wg mnie jest to najsłabsza strona tej linii. Miałem w styczniu lot tam i powrót , wylot z Warszawy z przesiadką w Stambule (wszystkie odcinki Turkish) i było tak.
1. Podczas odprawy online przed wylotem losowy przydział miejsc, co prawda były obok siebie ale w słabym miejscu - OK, taka ich polityka - mają prawo.
2. Próba wyboru płatnego bardzo problematyczna: mimo niby wolnych miejsc nie pozwalał wybrać obok siebie z komunikatem, że to drugie niedostępne. Po kilku próbach udało się wybrać jakieś dwa obok siebie w strefie, która była preferowana (przednia sekcja ekonomiczna A330-300, podwójny fotel).
3. Problemy z pobraniem kart pokładowych. Mimo zrobionej odprawy nie było aktywnego przycisku pobierz kartę (czy coś analogicznego). Po ponownym zalogowaniu się - sukces - udało się pobrać.
4. Niestety sukces w p. 3 połowiczny, bo nie są dostępne karty na drugi odcinek. Na szczęście bez problemu wydają je podczas tradycyjnej odprawy (de facto potrzebowałem tylko nadać bagaż) ale gdybym leciał z podręcznym bez konieczności nadawania, to pomimo zrobienia odprawy i tak musiałbym stawić się przy stanowisku odprawy (no chyba, że dobrze by funkcjonował tzw. kiosk - nie sprawdzałem).
5. Pomimo zrobienia odprawy, to po wejściu do mojej rezerwacji na stronie lub w aplikacji nie tylko nie ma widocznego komunikatu o zrobionej odprawie ale widzę info, że mogę zrobić odprawę, którą już przecież zrobiłem. ktoś może więc nie byc pewien, czy: system "zgubił" tę odprawę (mimo pobranych kart pokładowych, czy to tylko zmyłka. Na szczęście odprawa tradycyjna nie jest płatna, ale preferuję zawsze jasne, spójne i logiczne komunikaty a informacja, że moge zrobić odprawę, gdy już ją zrobiłem, takim wg mnie nie jest.

Gdyby nie powyższe, to bardzo dobrze oceniłbym całość z uwagi na tzw. ofertę produktową: przyzwoita rozrywka w tym pakiet Wifi dla członków programu lojalnościowego (nie jestem więc nie testowałem), fotele wygodne z wystarczającymi odstępami, dobre jedzenie (ciepły posiłek na dwugodzinnej trasie z Warszawy), czasami w rozkładzie jest A330-300 na w lotach z Warszawy (u mnie tak było), "bordowanie" strefami a w dodatku z odpowiednim wyprzedzeniem co sprzyja uniknięciu opóźnienia przy wylocie. Ponadto w okresie poprzedzającym lot były (wg flightradar) w większości punktualne - do 15 min. opóźnienia - przyloty i odloty. Mój wylot z Warszawy co prawda opóźnił się prawie godzinę ale więcej niż pół godziny zajęła akcja odladzania i odśnieżania samolotu, zatem można uznać to za czynnik wyższy.
Oczywiście, ktoś kto przy zakupie biletu wybrał sobie miejsca (lub mu na tym zupełnie nie zależy) i ma zamiar odprawić się tradycyjną metodą, to tych minusów nie doświadczy ale jednak linia o takiej solidnej ofercie psuje cały pozytywny efekt ww problemami.
Przy okazji ciekawostka: leciałem do Male a władze Malediwów wymagały wypełnienia deklaracji na rządowej stronie oraz wykazania się rezerwacją pobytu, zatem pracownik przy odprawie poprosił o pokazanie potwierdzenia obydwu. Nie wiem, czy to reguła w tej linii, czy nie ale skoro są wymagania wjazdowe, to linia jak wiemy może to sprawdzać i to wielce skrupulatnie. Warto mieć to na uwadze i najlepiej przygotować się. Osobiście preferuję wydruk, jako wygodniejszy ale jeśli ktoś woli, to może przy odprawie wyjąć telefon, otworzyć stronę "imuga Malediwy" i po wprowadzeniu niezbędnych danych pokazać widok ekranu. Przy odprawie powrotnej w Male nie wymagają tego, gdyż chyba widzą w swoim systemie, że dopełniono obowiązku deklaracji przed wyjazdem albo wychodzą z założenia, że podczas kolejnego etapu czyli kontroli paszportowej ten fakt zostanie stwierdzony.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#911 PostWysłany: 15 Lut 2023 12:08 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Dzieki, No nic odprawię się w WAW, tylko teraz pytanie czy przy stanowisku LO czy TK, Skoro bilet kupowany na stronie TK to zakładam, że przy stanowisku TK (ale z drugiej strony pytanie czy będzie otwarte - nie sprawdzałem o której leci Turkish)
Edit: z reguły odprawiam się online więc nie ma problemów, a tu taka zagwostka:) . Chyba jednak skoczę do check-in LO, powinni ogarnąc zmiany miejsc na dalszym odcinku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#912 PostWysłany: 15 Lut 2023 12:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Logiczne, ze jak lecisz TK, to odprawa jest na stanowisku TK. Otwarte będzie, jakieś 2:30h - 3h przed lotem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 15 Lut 2023 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
mapa napisał(a):
Dzieki, No nic odprawię się w WAW, tylko teraz pytanie czy przy stanowisku LO czy TK, Skoro bilet kupowany na stronie TK to zakładam, że przy stanowisku TK (ale z drugiej strony pytanie czy będzie otwarte - nie sprawdzałem o której leci Turkish)
Edit: z reguły odprawiam się online więc nie ma problemów, a tu taka zagwostka:) . Chyba jednak skoczę do check-in LO, powinni ogarnąc zmiany miejsc na dalszym odcinku

Nie, nie ogarną bo to nie ich bilet.

EDIT: Mea culpa, nie ogarnąłem że pierwszy odcinek do IST jest w tym przypadku robiony na metalu LO.


Ostatnio edytowany przez kemot, 15 Lut 2023 13:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 15 Lut 2023 12:39 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
kostek966 napisał(a):
Może i losowe, ale ostatnio przy 2 odprawach i na dwie rezerwacje zawsze dostawaliśmy miejsca koło siebie i obojętnie czy na rezerwacji były dwie osoby czy sześć, nawet te różne rezerwacje były jakby połączone, być może przez podobne nazwiska i miejsca za każdym razem mieliśmy obok siebie rząd za rzędem, na dwa różne pnry

Ja miałem dwie rezerwacje (dla siebie i kobity) i nie przydzieliło miejsc obok. W jedną stronę samolot pełny i przy odprawie brak możliwości zmiany, dopiero w samolocie się dogadaliśmy z kimś na zmianę miejsc. W drugą stronę na odprawie posadzili nas obok siebie, niewiele ale było wolnych kilka miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 15 Lut 2023 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Wymóg sprawdzenia prze linię lotniczą niezbędnych dokumentów wjazdowych jest (a właściwie powinien być) obligatoryjny.
Zapobiega to sytuacji lotów powrotnych osób które nie zostaną wpuszczone do danego kraju z powodu nie spełnienia warunków wjazdowych.
Seszele nie są wyjątkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#916 PostWysłany: 15 Lut 2023 13:24 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Miałem podobną sytuację. Bilet kupiony na stronie Turkish, pierwszy odcinek do Stambułu LO, kolejny TK. Zrobiłem odprawę online i udałem się do stanowiska check-in LOT, który obsługiwał mój lot. gdzie nadałem bagaż. Mało tego, zmieniono nam również miejsca na kolejnym odcinku, który obsługiwał Turkish.
Góra
 Profil Relacje PM off
mapa lubi ten post.
 
      
#917 PostWysłany: 15 Lut 2023 17:50 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@Garmond
Nie widzę tu związku z Seszelami ale to oczywiste, że linia sprawdzając dokumenty wjazdowe pasażera robi to we własnym interesie. W opisywanym przypadku deklaracji malediwskiej chodziło mi o to, że warto taki dowód mieć łatwo dostępny. I mimo, że nie zastanawiałem się, czy mnie ktoś o to zapyta, to miałem - tak na wszelki wypadek. A w tym konkretnym przypadku brak deklaracji nie oznacza że nie wjedziemy - wypełnia się ją w kilka minut i można to zrobić nawet w trakcie podróży, w skrajnym przypadku może i w kolejce do odprawy paszportowej na miejscu. Zdarzały się ponoć takie sytuacje w podróży powrotnej, gdy osoby rozleniwione rajskimi Malediwami zapominały o deklaracji przed wylotem powrotnym i robiły ją szybko na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 15 Lut 2023 19:07 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Informacyjnie tylko do moich wcześniejszych zagwostek, ostatecznie odprawa przy stanowisku LO, głównie dlatego ze nie było nikogo, a przy TK kolejka. Udało się pani zmienić te miejsca na drugi odcinek z IST, choć system pokazywał dosłownie kilka wolnych. Wiec albo cały samolot się odprawił online wcześniej albo system LOTu nie miał dostępu do większej ilości miejsc wolnych. Anyway, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 18 Lut 2023 14:21 

Rejestracja: 17 Lut 2023
Posty: 19
Loty: 18
Kilometry: 50 392
hej
Mam taki temat bo do tej pory nie miałem takiej sytuacji.
Mianowicie mam rezerwacje na Turkish Airlanes ale robiona przez booking czyli docelowo chyba gatogate 3-18.03.23 na trasie KTW-IST-PTY Round Trip
no i pare dni temu sie okazało że przesuwają mi wylot z KTW o 2h ale wtedy już nie zdąże na drugi lot do panamy.
Jest mozliwość zmiany na stronie ale opcje są masakryczne trasa zamiast 17h robi się się 60h więc trace dwa 2 dni
Najchętniej to bym chciał to przesunąć o 1 tydzień, jak to załatwić?
pisać maila na adres wawcustomer@thy.com z prośbą o przesunięcie terminu czy jakieś inne opcje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 18 Lut 2023 14:26 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Pisać, ale niekoniecznie mogą chcieć zmienić przy bilecie kupionym przez OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1673 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 84  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group