Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 330 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 21 Gru 2022 19:38 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Słowo klucz "DO", bo niestety ani jednej mili więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
tartal uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
#222 PostWysłany: 27 Gru 2022 12:29 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
British Airways znacząco redukują loty do Polski.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosc ... FNor4pwj-8
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 27 Gru 2022 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zła wiadomość. Nie latałam za często do Polski, ale lepiej mieć do wyboru 3 loty dziennie niż dwa.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 27 Gru 2022 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5650
HON fly4free
Niedawno kupowałem w BA jakieś bilety i w miarę pamiętam rozkład z WAW na maj, teraz sprawdziłem ponownie i nie widzę ani jednej zmiany nie tylko w swoich rezerwacjach ale w ogóle na trasie LHR-WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 23 Sty 2023 18:32 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
To i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami po skorzystaniu z usług linii lotniczej BA.

Trochę opisówki będzie niemniej jednak nigdy w życiu nie spotkała mnie taka kumulacja nieszczęść związanych z lataniem i to na jednej trasie.

A więc po kolei:
Loty kopione przez expedię w następującej konfiguracji:

9.01.23
BER - LHR (obsługiwane przez BA)
(2 h na przesiadkę)
LHR - JFK (obsługiwane przez AA)
(8,5 h przesiadkę w NYC)

10.01.23
JFK - CUN - przylot do meksyku 11:24

Zakupiłem dokładnie w takiej konfiguracji żebyśmy mogli na stopie wyskoczyć na szybkie zwiedzanie NYC - w związku z tym zaopatrzyliśmy się w specjalną odzież w podręcznym żeby się ogrzać w NYC przed pobytem w Cancun. :)

Lot na starcie z Berlina wyruszył z niecałym godzinnym opóźnieniem - niestety nie wiadomo dlaczego. W związku z tym nasza przesiadka w Londynie na przelot do NYC nieco się skurczyła - w trakcie lotu podchodzi do nas stewardesa i mówi, że możemy prawdopodobnie nie zdążyć na przesiadkę do NYC w związku z tym mamy się zgłosić do obsługi i w razie wu przebookują nas na kolejny lot również do NYC ale nieco późniejszy (w związku z tym zamiast blisko 9 h na przesiadkę mielibyśmy już tylko 6h - no trudno).
Przylatujemy do Londynu szybko w busa ze zmianą terminala - obsługa puszcza nas z naszymi kartami pokładowymi do kolejnej strefy i uwaga: docieramy do gate'a 40 minut przed odlotem naszego samolotu - ale okazuje się, że nim nie polecimy bo zostaliśmy przez BA zdjęci z listy pasażerów - rzekomo ze względu na późniejszy przylot z BER i niemożliwością dotarcia na lot przesiadkowy do NYC. Lol.
Obsługa mówi, że nas nie wpuszczą i mamy iść do Customer Service - no dobrze idziemy już dosyć mocno zirytowani tym faktem.. W Customer pracownik BA mówi, że nie polecimy tym lotem, na który de facto zdążyliśmy a polecimy tym kolejnym o 22:30 - > niestety lot nie jest do NYC ale do Meksyku (AeroMexico) i stamtąd mamy lot do Cancun (zamiast pierwotnie o 11:30 w CAN, będziemy o 6:00 rano). Niezbyt nam się ta opcja spodobała ale nie mieliśmy wyjścia - trudno, NYC przeszedł nam koło nosa. Poirytowani dostaliśmy 2 vouhcery po 10 funtów na głowę, żeby coś zjeść na LHR (ledwo starczyło na 2 kawy - hit).

Ale najlepsze miało dopiero nadejść. Okazuje się, że lot do Meksyku, na który nas BA przebookowało był na pełnym obłożeniu - tak... BA wrzuciło nas oraz kilku innych pasażerów na tryb stand by - przebukowali nas na lot z pełnym obłożeniem i oczywiście nie polecieliśmy tym lotem bo nie było miejsca. Pracownicy AeroMexico pod bramkami śmiali się i mówili, że to częsta praktyka w BA - i że zapewne mieli overbooking na lot do NYC a my ze względu na spóźniony lot z BER byliśmy dobrym powodem do przebookowania. Zatem ponownie powrót do Customer Service - w ostatnim momencie złapaliśmy jedyną Panią, która już kończyła pracę i przedstawiliśmy jej nasz problem. Zlitowała się nad nami i pomogła kombinując przez godzinę jakie mamy opcję. Finalnie zapewnili nam nocleg w hotelu i rano mieliśmy ruszyć do Miami a stamtąd do Cancun.

Najlepsze miało dopiero nadejść.. :lol:

Lot następnego dnia z Londynu do Miami już na starcie opóźniony przez godzinę - nie wiadomo dlaczego. Po godzinie zaczęli boarding i uwaga - jedna z pasażerek źle się poczuła i blisko 3 godziny spędziliśmy w samolocie czekając na pomoc medyczną aż dotrze - na lotnisku jej nie było więc jechała do nas z centrum Londynu - stąd tak długo.. Wyruszyliśmy z prawie 4 godzinnym opóźnieniem. Przez co na przesiadkę w Miami na lot do Cancun zostało nam niecałe 50 minut... Gdy pytaliśmy stewardesy w samolocie czy nam się uda, czy ma jakieś informacje co dalej z nami to powiedziała że nie ma żadnych info - że powinniśmy zdążyć. Zgadnijcie co się stało... nie zdążyliśmy oczywiście bo na lotnisku przyleciało oprócz nas kilka innych samolotów i do immigration kolejka na 2 tysiące ludzi i tylko 3 stanowiska czynne..
I znowu od początku czyli stanie w kolejce do customer service, hotel w Miami i wylot kolejnego dnia do Cancun..

I uwaga... lot z Miami do Cancun 11.01 - gdy już na lotnisku czekaliśmy zmęczeni, zrezygnowali całą tą podróżą pod naszym gate'am dowiadujemy się, że jest awaria systemu FAA - i są opóźnienia... Oczywiście nasz lot też był opóźniony o jakieś 4 godziny. Wiec do Cancun finalnie dotarliśmy po ponad 28 godzinnym opóźnieniu - przepadły nam przez to 2 noclegi, które mieliśmy już zabukowane (CAN oraz Isla Holbox) oraz skrócili nam tym sposobem nasz "honeymoon".

Dodatkowo była to pierwsza podróż samolotem mojej żony, która jest w ciąży. Jako ciekawostkę podam fakt, że w dniu wczorajszym wróciliśmy już do Polski i jedyny lot, który był wykonywany przez BA tj. Londyn - Berlin, również był opóźniony o jakieś niecałe 3 godziny - dodatkowo w międzyczasie 3 razy zmieniali gate'a a jako wisienka na torcie BA zagubiło nasz bagaż - na który jeszcze czekamy. :lol:


Emocje już nieco opadły, natomiast straty czasu, bezsilności, stresu, nerwów, których się najedliśmy przez BA nie zapomnę, nigdy też nie skorzystam więcej z ich usług - katastrofa.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 23 Sty 2023 18:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1851
srebrny
Przysługuje Wam odszkodowanie - 600 euro za osobę, na osłodę, więc pewnie bilety honeymoonu wyjdą Wam w takim wypadku na koszt BA. Koszty nieodbytych noclegów również mogą zostać zrefundowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 23 Sty 2023 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
2h na przesiadke na LHR to ryzykowna sprawa. Minimalne spoznienie i trzeba biec, a i tak nie ma gwarancji, ze zdazy sie. Off-loading pewnie byl automatyczny. A reszta to juz lawina i zbieg negatywnych okolicznosci, jak problemy z systemami FAA
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 23 Sty 2023 21:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
W LHR to częste historie; miałem tak samo kiedyś z przesiadką WAW -> MIA - przybiegłem do bramki jak się kończył boarding ale już mnie zdjęli z listy bo myśleli, że nie zdążę - spoko, akurat się tym nie przejmuje, a kto bogatemu zabroni?. Lot następnego dnia w pierwszej porannej rotacji, wypłata 600 euro w ciągu kilku dni od reklamacji 😄
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 23 Sty 2023 21:35 

Rejestracja: 20 Mar 2016
Posty: 26
Aga_podrozniczka napisał(a):
2h na przesiadke na LHR to ryzykowna sprawa. Minimalne spoznienie i trzeba biec, a i tak nie ma gwarancji, ze zdazy sie.


W takim razie ja zaczynam się zastanawiać czy loty które BA mi ostatnio pozmieniały mają szanse się zgrać:
BER - LHR 7:10-8:15
layover 1h 20m
LHR - Phoenix 9:35-11:25
layover 1h 7m (tu też zapewne immigration)
Phoenix - Las Vegas 13:42-14:50

Wielokrotnie tu słyszałem, że jeżeli linia tak poustawiała mi loty to na pewno zdążenie jest możliwe, choć ja mam poważne wątpliwości.
Myślicie że są jakieś opcje w związku z tymi wątpliwościami zmiany tych lotów na infolinii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 23 Sty 2023 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5650
HON fly4free
MCT na LHR to 60 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 23 Sty 2023 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Cytuj:
wypłata 600 euro w ciągu kilku dni od reklamacji


@marek2011 to musiało być chyba dawno temu, albo miałeś szczęście.
Ja czekam od 5 lipca (3 x 600 E) - brak odpowiedzi na złożony wniosek, a wydatki na hotel i inne uznane w całości i do tej pory nie zwrócone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 23 Sty 2023 22:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Tak to było chwilę przed pandemią + miałem wysoki status w BA ; to też nie było pewnie bez wpływu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 23 Sty 2023 22:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ja juz czekam prawie miesiac na rozpatrzenie wniosku o odszkodowanie (z goldem), takze chyba im sie troszke pogorszylo w tym departamencie ;).

@maker O ile sie nie myle to ten lot do PHX jest z Terminalu 3, a Ty przylecisz z BER na 5. Ostatnim razem jak robilem taka kombinacje to po 20 minutach od wysiadki z samolotu juz siedzialem w lounge w terminaly 3 wiec jest do zrobienia, ale raczej bym sie nie ociagal ;). Jezeli chodzi o PHX to ledwo ponad godzine na konrole graniczna i cala reszte to brzmi troche slabo, ale w tym samym dniu masz jeszcze kilka lotow do LAS takze najwyzej Cie przebukuja na nastepny (w USA idzie to dosc sprawnie).
Góra
 Profil Relacje PM off
maker uważa post za pomocny.
 
      
#234 PostWysłany: 23 Sty 2023 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
1h20min na LHR to bardzo krótka przesiadka. A ta 1h w PHX to moim zdaniem bez szans, nawet z Global Entry mogło być ciężko. Nie biorę pod uwagę przesiadek krótszych niż 2h z międzynarodowego lotu. Ale jak wyżej, PHX -LAS to krótka trasa i pewnie częste loty.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 29 Sty 2023 00:09 

Rejestracja: 02 Lis 2018
Posty: 67
Niedługo mój pierwszy lot BA WAW-LHR-EWR i pytanie jak bardzo sprawdzają wymiary bagażu podręcznego? Będziemy mieć plecaki 40L więc wypchane średnio będą trzymać wymiary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 29 Sty 2023 02:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Nie sprawdzają co do zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off
alfa lubi ten post.
alfa uważa post za pomocny.
 
      
#237 PostWysłany: 30 Sty 2023 16:33 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Podręcznego nam również nie sprawdzali - a byliśmy dosyć mocno wypchani - sprawdzili jedynie bagaż rejestrowany, który był za ciężki niestety więc siłą rzeczy musieliśmy przepakować się jeszcze bardziej w podręczny, który i tak był już dociążony - ale było bez jakichkolwiek problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 30 Sty 2023 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Plecaki sa zwykle niewidzialne, chyba ze sa zdecydowanie za duze na podreczny. Jesli robia polowania przy bramkach na bagaz podreczny, zeby nadac, to rozgladaja sie za walizkami na kolkach.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 31 Sty 2023 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Jak jest obecnie w BA ze zmianami w wypadku zmiany rozkladu ? Mozna zmienic daty za free w Eco Light ? Jesli tak ile w przod/tyl ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 02 Lut 2023 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5650
HON fly4free
Czy to normalne że eticketa na stocku BA (125-) nie wypluwa na Saudia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 330 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group