Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 28 Sty 2023 16:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Japończyk napisał(a):
KLM wprowadza w końcu Premium Economy ("Premium Comfort") do swoich samolotów.

https://news.klm.com/klm-unveils-new-cabin-class-premium-comfort/


Tutaj fajne wideo pokazujące jak powstaje nowa klasa, Premium Comfort, od vloga KLMa.
Fajnie się oglądało

Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#262 PostWysłany: 11 Mar 2023 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jestem na lotnisku i czekam na lot ale szanse na przesiadkę się zmniejszają znacząco. Co oferuje klm na lotnisku w AMS gdyby była nocka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 11 Mar 2023 20:42 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
jacek96 napisał(a):
Na polskiej?
Tak na polskiej, sorki nie zauwazylem pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 26 Mar 2023 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Recenzja lotów w C napisana przez dziennikarza money.pl:

https://www.money.pl/gospodarka/najstar ... 4768a.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#265 PostWysłany: 02 Kwi 2023 09:54 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Jak wygląda kwestia nadania podręcznego do luku? Umożliwiają bezproblemowo?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 02 Kwi 2023 10:00 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 131
A czasami nawet wręcz zachęcają, jak jest pełne obłożenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 02 Kwi 2023 10:26 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 219
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Potwierdzam zachęcają sami, pamiętajmy tylko że trzeba uważać z wagą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 24 Kwi 2023 14:00 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 49
Niedawne wprowadzenie płatnego wyboru miejsc w C dla niestatusowców FB przez AF/KL okazało się dopiero rozgrzewką.
Dziś już na stronie wiszą taryfy C light i Y+ light. Ta pierwsza z ograniczoną liczbą bagażu (1x32 zamiast dotychczasowych 2x), brak saloniku, opłata za zmianę (300 EUR na długich trasach, wcześniej tylko ewentualna różnica w taryfie). W przypadku Y+ brak bagażu rejestrowanego (pozostały 2 szt. podręcznego + akcesorium).
Ciekawe co dalej, może C ultralight bez gwarantowanego miejsca na podręczny w schowku? :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 03 Maj 2023 16:06 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
KLM WORLD BUSINESS CLASS, Boeing 777-200ER
trasa AMS-KUL


Miał być 787-9 a podstawili 777-200er
Nie znam się na tym za bardzo, ale z układu 1-2-1 jaki rezerwowałem zrobiło się 2-2-2, w sumie z 2 tygodnie tego układu szukałem, kto bookuje za mile FB wie jak to u nich wygląda, ani składu ani ładu, nawet jak za mile to i tak słabo wypadło + te dopłaty które bola nie tylko w oczy, ale jak tak miałbym wydać sam hajs z kilka tys. i dostać sąsiada w prezencie chociaż kupowałem/rezerwowałem co innego, to niezły kwas. W sumie żadnej informacji o zmianie samolotu nie dostałem, sam tego też nie sprawdziłem zresztą i tak w sumie trzeba było lecieć:) Numer miejsca zostaje ten sam, ale od okna, musiałbym się gimnastykować nad sąsiadem, zamieniam się po prośbie z Holendrem i siadam w fotelu przy przejściu.

Dość marudzenia to trochę konkretów, na plus serwis do każdego posiłku i przejazdu wózkiem serwują alkohol. Szampan/sok/piwo na start.
Pierwszy wózek alko + orzeszki/sery, drugie przejście alko + starter, który zdecydowanie był trochę za zimny ale ciekawy i w miarę smaczny, trzecie podejście alko + dane główne, które w porównaniu ze starterem wyglądało tak sobie, ale było na cięło było zjadliwe aczkolwiek łączenie ryby z makaronem jakoś ciężko mi przechodziło przez gardło.


Kicha zapchania bez problemu, stewardesy bardzo mile i ogólnie jest dobrze:)

na koniec deser + słodkie wino w sumie spróbowałem wszystkich 6 w parach po dwa (czerwone i białe) na mocniejszy alkohol się już nie zdecydowałem, ale pewnie nie było z tym problemu, podlałem się wcześniej w salonikach to byłem już znieczulony wystarczająco, koło 23 przyciemniono świtała, większość pozsuwała się na płasko, porozkładano kołdry i sen, mi 6h bitego snu udało się pospać, obudziłem się 2h do lądowania , w ciągu 1h podano śniadanie, wystraczające na ciepło jakiś słodki jabłkowy suflet czy cos z w tym stylu. rozdano po małym domku, z bodajże Bolsem i wysiadka.

Wifi było nawet darmowe, ale tylko na komunikatory Whats App/Messenger bez zdjęć, które jednak po czasie dochodzą, dalej bodajże 3 płatne na pakiety. Można tez opłacać milami FB. Kosmetyczni nie zdążyłem otworzyć.

Poza tym nieszczęsnym samolotem, serwis jak najbardziej w porządku, problemów z dolewkami nie było chyba żadnych. Szybko i przyjemnie lot minął. Także zdecydowanie lepiej wypadł niż TG, oprócz domków dla biznesu rozdawali w samolocie również FT do Imigration, 15 minut w sumie mi to zajęło. Pytanie Ile dni zostaje??. Fota facjaty, paluchy i witamy.

Załącznik:
KL01.jpg
KL01.jpg [ 150.23 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL02.jpg
KL02.jpg [ 166.76 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL03.jpg
KL03.jpg [ 168.92 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL04.jpg
KL04.jpg [ 193.51 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL05.jpg
KL05.jpg [ 191.15 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL06.jpg
KL06.jpg [ 194.94 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL07.jpg
KL07.jpg [ 124.85 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL08.jpg
KL08.jpg [ 180.44 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Załącznik:
KL09.jpg
KL09.jpg [ 170.77 KiB | Obejrzany 2066 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#270 PostWysłany: 03 Maj 2023 16:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@kacper451: akurat dolegliwość dopłat zależy od stawki milowej - bo to trzeba razem liczyć do kupy, mile to też kasa tylko w innym systemie. Nie wiem ile płaciłeś mil za tn konkretny bilet, ale FB akurat miewa dość regularnie świetne stawki milowe w C, więc te dopłaty zwykłe koło 200-250 ojro z nawiązką się wtedy kompensują dużo mniejszym spaleniem mil w porównaniu do innych FFP. Kilka razy wykorzystywałem 30+ k mil za C OW do Am Pd czy US w jedną stronę. W innych FFP za tyle mil można sobie w Y polecieć co do zasady, a przykładowo DL z kolei za te same loty (trasy) na longach potrafi liczyć grubo >100 k mil w każdą stronę; i co z tego że ma (czasem - bo nie zawsze) niższe dopłaty, jak w milach się spala 3-4 razy tyle za to samo? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#271 PostWysłany: 03 Maj 2023 23:06 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Wiadomo ;) , data była jednak sztywna i samolot też miał być sztywny :lol: , a wyszło jak wyszło 85k + 236EUR, a bilet klepnięty na dwa tygodnie przed wylotem, także za dużego pola manewru to ja i tak nie mialem. Gdybym leciał samolotem który pierwotnie klepnalem byłbym usatysfakcjonowany , a tak kwas się niepotrzebnie wylał.

Nie wiem czy Azja też pojawia się w dużo niższych stawkach, najtańsze znalazlem 70k + 210 EUR WAW-SIN. Gimnastykowałam się z tym dobre 2 tyg, szukając różnych możliwych kombinacji zarówno z różnych miast Europy, jak ościennych koło docelowego portu, BKK czy SIN.

System ten jest dla mnie nie do końca zrozumiały, C jest czasami tańsze niż Eco, ciągła karuzela ilości mil, jednego dnia jest akceptowalna dla mnie dostępność, nazajutrz już nie ma, później znów się pojawia itd.
Chociaż ilość dostępnych biletów w ogólnej sprzedaży się nie zmienia.

Ale są też ciekawe przypadki, do tego biletu w dniu wylotu z AMS, z samego rana klepnąlem Eco KL BER-AMS za 5k +30 EUR, chociaż dzień wcześniej był za 50k, też konkretna godzina musiała być.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 26 Cze 2023 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Chyba nie było: Będzie więcej rotacji z GDN, KRK i WRO. Sprawdzałem z WRO i dzięki porannej rotacji, dużo sensownych możliwości z AMS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#273 PostWysłany: 25 Lip 2023 18:09 

Rejestracja: 17 Lut 2023
Posty: 31
Cześć,

Pierwszy odc. mojego lotu powrotnego z MCZ (Brazylia) kupiony w KLM i operowany przez Gol został odwołany na mojej rezerwacji, mimo, że sam lot nie zostal odwolany przez przewoznika (potwierdzilem z nimi telefonicznie), mozna go tez kupic w systemie Gol.

Zmienili mi w systemie wylot o 12:15 (w dzien) na wylot o 5 rano co wydluza przesiadke w GRU z 3h do 11h, nie wyslali zadnej informacji o tym, podejrzalem to sobie sam w aplikacji. Po telefonie i moim konkretnym zapytaniu proponuja lot jak oryginalnie zabukowany, ale dzien pozniej. To mi calkiem pasuje, ale zastanawiam sie czy mozna z tego ugrac cos wiecej? Rozumiem, ze skoro planowany wylot jest za ponad 2 tyg i jesli zaakceptuję ich zmiane, odszkodowanie nie przysługuje? Jest sens probowac uzyskac jakies mile? Moze ktoras z infolinii (NL, FR?) jest znana z bycia bardziej przychylna do tego?

Oraz z ciekawosci: jaki moze byc powod tego odwolania przez AF/KL mimo, ze samolot na razie ma leciec? (i watpie, aby Gol mial w ogole odwolac - MCZ-GRU to mega oblozona trasa, lot w trakcie dnia, w niedzielę) Pytalem na infolinii ale jedyne co uzyskalem to "czasem tak jest, na 100% jest odwolany" (mimo, ze mowilem, ze na 100% nie, zgodnie z inf. przewoznika).

Na marginesie: lot miedzykontynentalny mam w Premum Economy Air France (polecam jesli ma sie taryfe Standard/Flex wchodzic regularnie na My Trip [strone zarzadzania rezerwacji KL/AF] jesli mamy u nich bezposrednio kupiony bilet i patrzec na mozliwosci zmian - u mnie zrobilem upgrade z Y KL na Y+ KL za 2,51 PLN (tak, dwa zł piecdziesiat jeden gr), a potem na kilka dni pozniej na Y+ AF za -485 PLN, czyli dostalem voucher na 485 PLN za te zmiane :) ), a babka na infolinii zaproponowala mi zmiane na KL w Y, ale tylko jak dopytalem o klase to powiedziala ze to Y, takze chyba mogla by mnie wtopic w to bez zadnego uprzedzenia - kiepsko :(


Ostatnio edytowany przez mikapi22 25 Lip 2023 18:28, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#274 PostWysłany: 25 Lip 2023 18:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@mikapi22 Przez "My trip" rozumiesz OTA o tej nazwie, czy zarządzanie rezerwacją na stronie KL/AF?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 25 Lip 2023 18:25 

Rejestracja: 17 Lut 2023
Posty: 31
Zarzadzanie rezerwacja na stronie KL/AF - sorry za niejasnosc, nie skojarzylem tego OTA :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 25 Lip 2023 18:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
A masz jakiś status? Bo jak nie, to cięzko zebyś coś ugrał więcej w KL/AF jak lot więcej niz 14 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 25 Lip 2023 19:01 

Rejestracja: 17 Lut 2023
Posty: 31
Jedynie Flying Blue Explorer :P (to jest ten podst. po zalozeniu konta) takze rozumiem, ze niespecjalnie jest na co liczyc. Ale moze sprobuje zadzwonic na infolinie FR/NL i zobacze - jak cos ugram dam tu znac :D dzieki za odp

A jakby ktos chcial zaspokoic moja ciekawosc czemu mogli mi skasowac lot ktory wg przewoznika jest w rozkladzie i poleci to piszcie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 25 Lip 2023 19:07 

Rejestracja: 25 Gru 2021
Posty: 129
złoty
Odcinek może być w rezerwacji odwołany, mimo że rejs faktycznie leci wtedy, gdy zakupiono codeshare np. G3:AF1985 (numer lotu AF/KL operated by G3) i z jakiejś przyczyny przewoźnicy z codeshare'u rezygują. W GDSie rejs zmienia się wtedy na UN (odwołany).

Jeśli chodzi o zasady przebookowań na podstawie długoterminowych nieregularności, nie jestem w stanie się wypowiedzieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikapi22 uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 25 Lip 2023 20:37 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 59
Lot OSL - AMS fajnie i kulturalnie
Ale na lot AMS - TRN jako KLMCityhopper w E190 nawet nie zostawili wolnego drugiego miejsca!

Czyli siedziałem nawet nie sam, choć bilet kosztował spokojnie ponad 2x ekonomiczny :-(

(na szczęście nie płaciłem w własnej kieszeni, ale i tak uważam że dziwnie - a już zupełnie nie widzę sensu nadpłacać za biznes)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 25 Lip 2023 20:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
No ale jest to w warunkach

puste miejsce pośrodku w przypadku rzędów z trzema miejscami

https://www.klm.pl/information/travel-c ... hin-europe
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group