Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 13 Paź 2022 20:39 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Próbowałem się odprawić dziś na lot LX. Bilet kupiony przez stronę LH, ale aplikacja Lufy odsyła do Swissa. No wiec w apce Swissa się odprawiłem ale bez możliwości choćby wydrukowania kart pokładowych, nie mówiąc już o wyborze miejsc. I teraz muszę jutro podejść do check-in i tracić czas żeby mi karty wydrukowali. Dziwne bardzo. FTL, W Lufie to niespotykane, czy wiecie o co może chodzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#182 PostWysłany: 13 Paź 2022 20:44 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@mapa - a gdzie lecisz? Może to kierunek z jakąś kontrolą dokumentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 13 Paź 2022 21:27 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
No właśnie nie, tylko Włochy z transferem w ZRH. Co prawda jak zwykle operated by Helvetic no ale to norma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 13 Paź 2022 21:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jak masz FTL to ewentualna strata czasu będzie raczej minimalna, bo masz priorytetową odprawę. Zwykle da się takie rzeczy ogarnąć w minutę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 09 Gru 2022 17:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Pytanie techniczne:
Bilety nagrody m&m w eko - lot Edelweiss A340-300 ZRH - CUN
Dziś rano robiłem odprawę i mogłem wybrać miejsce, więc wybrałem z przodu w 6 rzędzie.
Ze strony Edelweiss wynika, że 1-10 to eko premium 11-17 business 18 - dalej to eko.
Będą mnie jeszcze przesadzać czy jakoś się miejsca utrzymają? Miejsc sporo wolnych w eko i eko premium (biznesu "nie widzę").
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
goq uważa post za pomocny.
 
      
#186 PostWysłany: 09 Gru 2022 18:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
To nie tyle Eco premium co ciut więcej odległości między rzędami. Układ jest identyczny jak z tyłu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 09 Gru 2022 18:22 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@marek2011 - wiem, że nie jest takie fest premium, ale i troszkę więcej miejsca na nogi i ciut bardziej rozkładane oparcie (szerokość ta sama) zawsze coś ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 19 Gru 2022 19:17 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Edelweiss Air, rozpocznie nadchodzącego lata regularne loty z Zurychu do Akureyri.

https://icelandnews.is/wiadomosci/ze-sw ... szwajcaria
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 06 Sty 2023 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Coś się zmieniło w kwestii wykorzystywania zawieszonych biletów ostatnio? HUCAłem już 5 razy i za każdym razem mówią że nie mogę zmienić miasta tranzytowego - jak robiłem to poprzednio półtora miesiąca temu, to nie było żadnego problemu by sobie zrobić z 4 odcinkowej podróży 8 odcinkową (w ramach grupy LH oczywiście).

Edyta: Po kilku godzinach prób, nie udało mi się tego obejść - dzwoniłem na niemiecką, szwajcarską, amerykańską, duńską i polską infolinię i rozmawiałem z kilkunastoma konsultantami (niektórymi więcej niż raz) i zawsze śpiewka była "zmiana miast przesiadkowych tylko jeśli nie ma biletów na oryginalny routing".

Ponieważ z przyczyn takich i owakich muszę wykorzystać ten bilet na początku lutego (i mam bardzo sztywne daty) - więc szukałem +-1 dzień tam i powrót. Dostępność biletów jest bardzo kiepska - na trasie EU-AU na 3 sprawdzone dni miałem tylko dostępny jeden routing, w drodze powrotnej 2 dni tak samo, a w jednym mogłem wybrać miejsce przesiadki w stanach. Trasa przez Azję, którą miałem pierwotnie - zero dostępności.

ps. Ktoś wie co znaczy klasa podróży LX-BUSSTAND (P) (w sensie ten przystanek autobusowy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 09 Sty 2023 11:04 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
@jacek96 Na polskiej infolinii odmówiono mi zmiany lotniska wylotu z WAW na GDN. Była trasa: WAW-ZRH i chcialem na GDN-ZRH (wczesniejsze loty zostały odwołane). Zaakceptować czy próbować jeszcze raz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 09 Sty 2023 11:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
HUCA, dzwon jeszcze raz. Dzwon na amerykanski numer
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 09 Sty 2023 15:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4035
złoty
Chętnie tego nie robią, trzeba powiedzieć, że według ich zasad jest to dopuszczalne. Jak się źle trafi, to nic się nie wskóra i trzeba próbować ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 09 Sty 2023 23:58 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
A wiecie jak się konsultanci zapatrują na zmiany dat w przypadku niewielkiej korekty czasowej? W moim przypadku jest to jedynie 10 min na jednym odcinku a najchętniej bym przesunął podróż z marca na przyszły styczeń. Moje dotychczasowe doświadczenia z polską infolinią są nie najlepsze kiedyś chciałem zmienić AMS na HAJ ale ni huhu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Rok temu by to przesło, teraz, raczej marne szanse. Parę dni przed/po owszem, ale nie prawie roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#195 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:23 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
O ile ta zmiana nie rujnuje jakiejś przesiadki (spadek poniżej MCT), to generalnie nic z tym nie zrobisz, a zwłaszcza nie przesuniesz tego za free na wiele miesięcy w przód.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:29 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
kuba1306 napisał(a):
zmiany dat w przypadku niewielkiej korekty czasowej? W moim przypadku jest to jedynie 10 min. [...] kiedyś chciałem zmienić AMS na HAJ ale ni huhu.


Standard policy M&M jest takie, że jeśli mniej niż 30 minut korekty (i nic się nie sypie), to nic nie można zmieniać. Ogólna wytyczna co do involuntary changes jest taka, że zmienione lotnisko powinno się mieścić w promieniu bodaj 200 mil od pierwotnego (przy czym znane mi są z autopsji przypadki, w których interpretowano to dość liberalnie). Oczywiście ciągle mówimy o sytuacji, w której zachodzi istotna zmiana rozkładu przewoźnika, a nie manifestacja fanaberii pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 10 Sty 2023 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
w zeszłym miesiącu zmieniłem lot WAW-BKK na WRO-BKK i z czerwca na listopad przy kosmetycznej zmianie rozkładu.
Weszło za drugim razem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba1306 lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 06 Lut 2023 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
abelincoln napisał(a):
Ktoś wie co znaczy klasa podróży LX-BUSSTAND (P) (w sensie ten przystanek autobusowy)?

Pewnie miałeś odcinek rezerwacji w klasie Economy Premium i tylko tyle.
Lufthansa też daje w takiej sytuacji dziwnie brzmiące LH PRESTAND na boarding pass.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 06 Lut 2023 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
@andywaw nie, wszystko po bożemu w C. Nawet to nie był error fare...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 16 Lut 2023 14:49 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Troszkę dokładniej opiszę swoje doświadczenia odnośnie infolinii SWISS'a. W lutym 2022 kupiłem bilety z deala lecimy-do-chile-z-amsterdamu,251,163809&hilit=scl do SCL na trasie AMS--> GIG(Stop 7 dni) --> SCL(Stop 7 dni) --> JFK(Stop 3 dni) --> AMS. Oczywiiście czytałem forum odnośnie doświadczeń i zasad odnośnie możliwych zmian dat, lotnisk i godzin. Początkowo bilet kupiony na styczeń 2023o roku. Przy pierwszych zmianach(znaczących po kilka h) jeszcze latem ubiegłego roku starałem się zmienić i termin i lotnisko wylotu. Ktoś kiedyś mówił, że jest możliwość zmiany o te 200 mil morskich dlatego próbowałem zmienić na Hannover. Na polskiej infolinii pracują dwie Panie i bardzo ciężko było mi coś z nimi załatwić, począwszy od zmiany terminu aż do zmiany lotniska. Pani co chwile tłumaczyła, że nie może czegoś zmienić bo: albo manager się nie zgadza, albo zbyt małą zmiana, albo te linie już tam nie latają, albo lotnisko HAJ znajduje się dalej niż te 200 mil morskich naprawdę dużo różnych wymówek, a za każdym razem jak prosiłem o rozmowę z managerem to akurat rozmawiał a w momencie jak powiedziałem, że nie szkodzi poczekam albo poproszę o telefon zwrotny od niego to nie było takiej możliwości. W końcu lekko poddenerwowany w październiku zadzwoniłem na węgierską linię i tam bez problemu zmiana na termin marcowy (w głowie miałem plan na przesunięcie na styczeń przyszłego roku) to też zapytałem jak wygląda sprawa z kolejnymi zmianami ponieważ można zmieniać jedynie na rok do przodu, oraz przy okazji o zmianę tego lotniska. Pani poinformowała, że niestety u nich lotniska nie zmienimy ale żeby próbować na innych infoliniach a jeżeli chodzi o zmiany to aby czekać na minimalną zmianę i wtedy zadzwonić i ten termin bez problemu zmieni. Do wylotu zgodnie z obowiązującą rezerwacją zostały teoretycznie 3 tygodnie a tutaj tylko minimalna zmiana wylotu na jednym z odcinków zamiast 7:55 to 7:45 stąd też kilka postów wyżej pytałem jakie są Wasze doświadczenia z tego typu sytuacjami. Możliwości aby lecieć w marcu nie mamy, na forum informacje niekorzystne dla mnie ale ponieważ już nic do stracenia nie mam to stwierdziłem, że spróbuję pozmieniać no i oczywiście na polskiej infolinii brak darmowej możliwości, poprosiłem o kalkulację to nawet się jej nie doczekałem. Zadzwoniłem na węgierską infolinię i cała rozmowa trwała 5 min a bilety przebookowane na styczeń.

Także węgierski SWISS ♥♥♥ za podejście mocno proklienckie
Polski SWISS --
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group