Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Lut 2022 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@wasil10 @Garmond

Blokada pojawi się w USD, po kilku dniach zejdzie w złotówkach. Może trzymać blokadę do tygodnia pomimo zaksiegowania kwoty w PLN, ale po 7-8 dniach zostanie odblokowana. Przerabiałam to w sytuacji EUR-USD.

"Workaround" - zmienić adres w UAL na USA, na stronie United pojawi się kwota (około) $175 i taka sama w apce Revo. Transakcja przejdzie.

Jeśli bierzesz nagrode z MileagePlus rozpoczynającą się w PL gdzie opłaty są w złotówkach, to będzie dobrze podane i można wpisać adres PL.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 23 Kwi 2022 03:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
United dodalo do swojej apki gry. Super reagujace i dosyc dopracowane. Oczywiscie rozwaliłem się za pierwszym razem bo na co komu tutorial :)
Image
Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 23 Kwi 2022 08:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Są też zmiany na gorsze. Podwyżki stawek milowych.

Załączniki:
Screenshot_20220423_080319.jpg
Screenshot_20220423_080319.jpg [ 166.7 KiB | Obejrzany 3373 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
czy na locie USA - Niemcy liniami united jest bezplatny posilek i napoje (alko i bez alko) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 24 Maj 2022 19:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Tak i tak
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 25 Maj 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Za mną dwa loty krajowe po USA liniami United i jestem pozytywnie zaskoczony. Rejsy na trasie IAH-SJU i SJU-EWR trwały po ok. 3 h 40 min, na pierwszym locie w godzinach popołudniowych panie przechodziły z wózkiem z napojami aż 3 razy, do wyboru wszelakie napoje gazowane w dużych puszkach, sok pomarańczowy, woda i kawa oraz herbata. Dodatkowo przekąska w postaci precelków lub stroopwafel. W kieszeni fotela znalazłem magazyn pokładowy, to w dzisiejszych czasach nie lata rarytas, akurat przeczytałem sobie podczas lotu całą gazetkę. Co bardzo przypadło mi do gustu, to możliwość darmowego przebukowania rejsu na wcześniejszy wylot. Nie miałem co ze sobą zrobić w centrum Houston i pojechałem na lotnisko sporo wcześniej, a tam w automacie do odprawy pojawiła się opcja zmiany na wcześniejszy lot bez dopłaty, po chwili wydrukowała się nowa karta pokładowa i do Puerto Rico doleciałem znacznie wcześniej, co akurat bardzo mi pasowało, bo do hotelu nieopodal lotniska dostałem się jeszcze komunikacja miejska i mogłem się wyspać.
Lot SJU-EWR był już nocny, tutaj po starcie szybki serwis i zgaszenie światła w kabinie, ale załoga pozostawała do dyspozycji i częstowała napojami spragnionych ;) Akurat trafiłem na egzemplarz B737-900 z małym systemem rozrywki pokładowej, było wgranych kilka filmów, była dostępna mapka z trasą lotu a po wleceniu nad przestrzeń Stanów pojawiła się także telewizja i można było do woli skakać po licznych kanałach.
Z ciekawostek to zgodnie z doniesieniami medialnymi w United nie jest już wymagane odsłanianie okien na start i lądowanie. I oczywiście jak to na krajówkach w USA brak bagażu rejestrowanego w cenie, nawet jeśli jest to lot kupowany za mile jak w moim przypadku.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 14 Lis 2022 21:59 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Sprawdzałem loty z BER do FLL United i po wybraniu statusu SA Silver pokazało, że pierwszy bagaż nadawany jest za free. Bardziej bym się spodziewał tego przy Goldzie. Czy ktoś doświadczony może to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 14 Lis 2022 22:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
W UA bagaż jest za free od poziomu *S.
Góra
 Profil Relacje PM off
DXmaniac uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 05 Gru 2022 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy wiecie może, czy jest jakaś skuteczna metoda, by dodać do rezerwacji UA nr Miles and More (senator), żeby móc skorzystać z benefitów dla Star Alliance gold?

Wziąłem za mile TK lot LA'S-ORD. Na stronie TK nie da rady dodać numeru innego, niż ich własny - o tym wiedziałem już wcześniej, ale miałem nadzieję, że może strona UA jest mniej restrykcyjna i pozwoli wprowadzić numer programu innego, niż ich własny. Niestety, chyba się nie da.

Napisałem przez chat, ale agent nie podołał. Napisał, że format numeru M&M jest nieodpowiedni.

Może spróbować przez FB, albo zadzwonić?

A może po prostu się nie da i dopiero w czasie OLCI przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 05 Gru 2022 23:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Zostaw to do odprawy; zawsze można na lotnisku też dodać jak coś.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 05 Gru 2022 23:27 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Nie masz pnr w UA? W ich apce można łatwo wszystko dodać. Ogólnie teraz zbytnio z benefitow nie skorzystasz bo ostatnio nawet wybór miejsc przed lotem dla Golda płatny.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 05 Gru 2022 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To jeszcze jedno pytanie - przy ich taryfie z samym podręcznym, nie będzie problemu z bezpłatnym rejestrowym dla *G?

@spejson911 - mam pnr UA, ale sprawdzałem tylko na stronie. Zobaczę zatem jeszcze w apce.

Edit: niestety,... Jest już wbity TK I nie mogę go zmienić na inny nr :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 05 Gru 2022 23:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
W UA (podobnie jak DL/AA) co do zasady wszystkie taryfy domestic Y są bez bagażu rejestrowanego ; ze statusem można nadać jeden bezpłatnie bez problemu; miejsca powinno dać się wybrać też spośród zwykłych (tylko taryfy basic są wyłączone), do poczekalni wejdziesz o ile na lotnisku jest United Club albo ewentualnie inna poczekalnia *A.

Jak chcesz lepsze miejsce to trzeba porosić agenta przy odprawie - często (o ile są dostępne) można dostać w sekcji Plus (tylko trochę więcej przestrzeni miedzy fotelami); czasem nawet można się załapać na upa do F z obcym *G ale to już relatywnie rzadko.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 06 Gru 2022 08:50 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
UA w taryfie basic to taki Ryanair bo nawet tylko mały podręczny na krajówce. Natomiast gold daje bagaż i normalny podręczny. U mnie zawsze up do plusa był z Goldem. Do F nigdy ale to dlatego że dają najpierw upa swoim a obecnie przy tym jak linie tam rozdają statusy do kart to jak rozdawanie Golda w laysach.... na locie z IAD do dziury w Karolinie południowej miałem 18 osób z Premiere 1k na boardingu. To tak jakby 18 HON leciało do Zielonej Góry.... Dlatego linie ograniczają saloniki. Moim zdaniem powinni jednak ograniczyc zdobywanie statusów do latania a nie wszystko bo mam kartę kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 06 Gru 2022 11:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Premier 1K to jednak trzeba sobie wylatać, można sobie pomóc obrotem kartami, ale tylko do pewnego pułapu PQP, więc to też nie jest tak, że rozdają wszystkie statusy na prawo i lewo, co nie zmienia faktu, że relatywnie dużo ludzi ma w US jakiś status tu czy tam z paru powodów: więcej ludzie tam latają więc i więcej widać statusowców (nie to co u nas, że ktoś na siłę krajówkami robi 30 segmentów na FTL, a potem leci 2 razy w roku *A bo LCC tańsze 😄), jest dużo większa świadomość programów lojalnościowych - praktycznie niemal każdy w US zbiera mile, punkty itp. (w Europie dużo ludzi lata a nic nie zbiera) itp.

Poczekalnie są przepełnione, ale nie dlatego, że ktoś rozdaje statusy, bo paradoksalnie sam status w UA (ani nawet bilet w F) nie wystarcza, żeby tam wejść przed lotem z IAD do dziury w Karolinie, tylko dlatego że są sprzedawane za $$$ passy, które przynoszą liniom ogromne zyski. Generalnie FFP dla amerykańskich przewoźników to prawdziwe fabryki kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 06 Gru 2022 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Drobna aktualizacja: po kontakcie przez FB jednak można było zmienić nr FFP na Miles&More :)
Rezerwacja zmieniła się o tyle, że jest już 1 szt. bagażu rejestrowego gratis (o dziwo, chyba dla nas obojga, mimo że *G mam tylko ja).
Nie jestem jednak zwolniony z opłaty za miejsce inne, niż standardowe. Jest pewnie tak, jak piszecie, że w trakcie OLCI lub nawet już na lotnisku jest duża szansa na jakieś lepsze miejsce, ale jednak, gdyby udało się je zaklepać już teraz, byłoby milej. Zapytałem ich jeszcze o to.

Generalnie, kontakt przez FB bardzo sprawny i pomocny (w przeciwieństwie do wczorajszego chatu).
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 06 Gru 2022 11:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W UA fastrack I bagaż jest dla wszystkich z twojej rezerwacji.
Niestety, oficjalnie I przy checkin online nie ma żadnych preferencji w wyborze miejsca, natomiast w zwykłym checkin lub na bramce zależy na kogo trafisz, może się udać przenieść na miejsca United plus, ale też mogą zaproponować dopłatę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 06 Gru 2022 12:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Dokładnie tak jak pisze @SPLDER: o miejsce trzeba poprosić na lotnisku ; z automatu przydziela lepsze tylko własnym paxom. Na up do F nie ma co liczyć praktycznie, choć ja raz dostałem na trasie ORD-LAX, ale to był jakiś wieczorny lot i to w sobotę, o dziwo lista do upów była b. krótka a miejsc dostępnych kilka.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 07 Gru 2022 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jeszcze jedna aktualizacja: odpowiedzieli w sprawie wyboru miejsc, że "upgrade" (tak to zakwalifikowali) nie należy do bonusów dla Star Alliance gold, ale mogą mi zaoferować bezpłatnie przesunięcie z miejsc standardowych (czyli z końcowej części samolotu) do "preferred". Standard fotela ten sam, ale zawsze to 7 rzędów do przodu :)
A potem zobaczymy na lotnisku - może będzie to dobra trampolina do dalszego przesunięcia. Jak się uda do exit row (rząd przed naszymi nowymi miejscami), będzie świetnie.

W każdym razie, póki co jestem bardzo mile zaskoczony ich podejściem do klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:44 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Czy wiecie może jak wygląda przydzielanie miejsc na w United na Basic Economy, jeżeli na rezerwacji jest kilka osób? Lecimy w 3 osoby na jednej rezerwacji z Berlina do EWR na basic economy, więc zdaję sobie sprawę, że możemy nie siedzieć obok siebie bez wykupienia miejsc, ale chciałem zapytać bardziej o mechanizm działania systemu; czy jeżeli zostaną 3 wolne miejsca obok siebie w jakimś rzędzie, to czy - podczas odprawy online - system automatycznie przydzieli nam miejsca obok siebie, czy rozrzuci po całym samolocie, jak to ma miejsce np w ryanairze czy wizzairze?
Jeżeli system nie przydziela miejsc obok siebie, to będę też wdzięczny za wyjawienie waszych trików na to, aby jednak lecieć obok siebie bez płacenia za miejsca, bo mija się to z moją naturą low-costowca ;)
Dziękuje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group