Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2022 19:09 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Planuję kupić bilety na trasie BER - NYC tą linią - ma ktoś doświadczenie z obecnej kontroli bagażu podręcznego - czy mierzą dokładnie ten najmniejszy bagaż mający zmieścić się pod siedzenie (wybieram się z Forclazem 40):) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: NORSE
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2022 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Leciałam w sierpniu z Oslo do NYC. Miałam najtańszą taryfę, w której w ramach bagażu była torebka wielkości portfela ;-)
Wzięliśmy 2 plecaki: jeden 33l, drugi 30l.
Pies z kulawą nogą nie zwrócił na nie uwagi.
Na powrocie było dokładnie tak samo, też nikt nie patrzył na plecaki.
Więc chyba powinien być luz ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: NORSE
#3 PostWysłany: 03 Lis 2022 21:50 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 3
Leciałem NORSE'm do NY z Berlina we wrześniu. Dla mnie super. Jeszcze do Berlina miałem bliżej niż do Warszawy, ale głównie cena tutaj robi robotę. Za lot w dwie strony na JFK zapłaciłem 1900 zł, gdzie LOT chciał ode mnie 3700 zł bez bagażu. Ja dokupiłem sobie 10 kg bagaż podręczny, czyli wziąłem ze sobą plecak turystyczny. Napakowałem tam oczywiście więcej, około 15 kg ;). Nikt nie sprawdzał ile waży. Całość więc wyszła mnie 2100 zł.

Na pokładzie za wszystko trzeba płacić oczywiście. Kupiłem sobie "pizze" na obiad, ale dostałem jakieś małe calzone, więc nie polecam.

Można wziąć własne słuchawki z mini jackiem (albo kupić na pokładzie od nich chyba za 15$), bo mają nawet ciekawą kolekcje filmów, w tym nowości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NORSE
#4 PostWysłany: 03 Lis 2022 21:59 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
W Locie też są promocje, aktualnie w szalonej środzie 1999 PLN. Z Warszawy, z posiłkami, z milami, ze słuchawkami, a nawet ze szczoteczką do zębów i zatyczkami.

Z Berlina promki za 1,5-2k PLN liniami TAP lub BA są bardzo często. Moim zdaniem NORSE za 2k PLN to żaden rarytas, chyba że kupowałeś z dnia na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NORSE
#5 PostWysłany: 03 Lis 2022 23:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Norse w wersji eco to może warty góra z 500-600 zeta RT ;-)
Nawet nad ich klasą "premium" bardzo mocno zastanawiałbym się w cenie 2 k. z jakiegoś BER
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek737 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Lis 2022 23:29 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 3
Nie no, co wy porównujecie. Loty w najgorętszym okresie (09/11, US Open), do jakichś lotów w zimie, listopadzie albo marcu. Kupowane wcześniej, po to by sobie całą wycieczkę ułożyć dwutygodniową, a nie lecieć z dnia na dzień i to co zaoszczędzę na locie to wydam na hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Lis 2022 23:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
W lecie też masz niższe ceny bez problemu, choćby na kolejny sezon ex BER - 1600 zeta a WAW - 1900 teraz od ręki, także cena za Norse bez niczego wliczonego, nawet bagażu podręcznego, jest IMO bardzo słaba przy poziomie 2 k, tym bardziej skoro to nie była jakaś potrzeba last minute.

Z Norse jest tak jak ze Scottem do Azji - może być to IMO spoko opcja dla budżetowych paxów, ale jeśli trafi się jakaś absolutnie dobra promocja, typu max kilkaset zeta za odcinek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2022 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Ma ktoś doświadczenia z realizacją biletów zakupionych przez OTA w przypadku zmian rozkładowych?
Jak podchodzą do tego rodzaju sytuacji?
Odsyłają do pośrednika, czy sami zarządzają rezerwacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sty 2023 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
a orientuje się ktoś jak wygląda ich polityka rozsadzania ludzi, którzy nie wykupili konkretnego miejsca ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2023 15:43 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Kilka słów nt Norse na kierunku BER-FLL 4 osoby w tym dziecko.
Odprawa online 24h przed lotem przydzieliła miejsca BC + DE. W samolocie okazało się że LF jest na poziomie 30-40% i nikogo obok nie było. Po starcie załoga pozwoliła na zmianę miejsc. Masa ludzi miała więc lot leżący.
Na powrocie przy odprawie online przydział AB DE z tyłu. Na lotnisku pani sama zaproponowała zmianę na ABC D z przodu. Tym razem LF wyższy, ok. 60-70% z samego przodu economy było kilka rzędów pustych dzięki czemu sam mogłem skorzystać z kuszetki.
Same loty spokojne, obsługa chodzi co 2-3h i sprzedają napoje + przekąski. Woda z nalewaka za free.
Na lotnisku w obie strony pełny luz. Jeśli chodzi o bagaż podręczny, nikt nikogo o nic nie pytał.
Ogólnie moja ocena 5/5. Za tą cenę(325 EUR) za lot bezpośrednio to warto.
Dopłata do walizki 23kg 120euro RT.
Martwi mnie tylko ten niski LF, oby utrzymali się jak najdłużej bo chętnie bym powtórzył taki trip.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:11 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Hej, jutro mam lot BER-FLL i zrobiłem odprawę online, ale chyba coś jest nie tak. Gdy wchodzę w Boarding Pass to mam taki komunikat: "THIS IS NOT A BOARDING PASS. We’re sorry we cannot complete online check-in for your flight on this occasion. Please proceed to the airport to have your travel documents checked and collect your boarding pass".
Co mam w takim razie zrobić? W rezerwacji mam już miejsca przydzielone, wszystkie punkty odprawy przebrnąłem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
To co jest opisane: pójść do okienka i poprosić o boarding pass
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:22 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
@LukasPi jak ty w tej całej hameryce sobie dasz radę to ja nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:30 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Po prostu przy odprawie pierwszy raz mi wyskoczył taki komunikat. A jak sobie dam rade? Pewnie nie dam. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:39 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
LukasPi napisał(a):
Hej, jutro mam lot BER-FLL i zrobiłem odprawę online, ale chyba coś jest nie tak. Gdy wchodzę w Boarding Pass to mam taki komunikat: "THIS IS NOT A BOARDING PASS. We’re sorry we cannot complete online check-in for your flight on this occasion. Please proceed to the airport to have your travel documents checked and collect your boarding pass".
Co mam w takim razie zrobić? W rezerwacji mam już miejsca przydzielone, wszystkie punkty odprawy przebrnąłem...
To standardowy komunikat w BER, oznacza że musisz iść do zwykłej odprawy po karty pokładowe. Pewnie ze względu na te śmieszne formularze covidowe, które dają przed wylotem.
PS. Oszczędzę ci stresu, przy powrocie jest ten sam komunikat i procedura.
Góra
 Profil Relacje PM off
LukasPi lubi ten post.
LukasPi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Lut 2023 15:52 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Kothson napisał(a):
@LukasPi jak ty w tej całej hameryce sobie dasz radę to ja nie wiem.

Hej, wróciłem i dałem jednak radę :)

A propos linii Norse.

1. Odprawa przebiega dość sprawnie. W USA (nie wiem czy tak jest zawsze i na każdym lotnisku) bardzo skrupulatnie podchodzili do wagi bagażu rejestrowanego. Mój bagaż przekroczył 1 kg i obsługa chciała dopłatę, dopiero interwencja innych pracowników poskutkowała przyjęciem.
2. W samolocie sporo miejsc wolnych. My siedzieliśmy 2 dwie osoby w rzędzie w jedną i drugą stronę.
3. Loty ogólnie bardzo okej. Bez problemów i opóźnień.
4. Czy poleciałbym jeszcze z Norse? Przy dobrej cenie jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
connexBB lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Lut 2023 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 83
Ile kg może mieć bagaż podręczny, ten bez dopłaty ?
Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Lut 2023 17:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Lol?

https://help.flynorse.com/articles/bagg ... 7a2b555181
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Lut 2023 20:20 

Rejestracja: 28 Lut 2023
Posty: 1
Witam.
Czy jako bagaż nierejestrowany, czyli 45x35x22 może być walizka kabinówka mała?
Oczywiście żeby weszła pod siedzenie, tak jak jest w regulaminie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lut 2023 20:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Czy dana kabinówka, ma takie rozmiary?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group