Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 27 Lut 2022 17:12 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
pilotbombowca napisał(a):
@Oszukani mam lot przez Frankfut (Lufthansa) a dalej AC. Kupowane na jednym bilecie. Czy muszę kupić osobno bagaż w Lufthansie i AC?AC kieruje mnie na stronę Lufthansy w celu zapoznania się z polityką bagażową itp. więc zastanawiam się jak będzie z tym bagażem i gdzie trzeba się będzie odprawić, na stronie Lufy czy AC?


I jak udało Ci się coś ustalić?
Stoję przed tą samą sytuacją - chciałbym kupić dla dwóch osób lot z dwoma przesiadkami i tylko jeden bagaż rejestrowany. Z tego co się już zorientowałem to nie jest to takie proste z dodaniem bagażu do rezerwacji przez AC. A boję się że jak zacznę płacić na lotnisku za bagaż za każdy odcinek, to wyjdze 3 x 50 dolarów i jakieś 150 dolców w jedną stronę. Bo to będzie bez sensu.

Teoretycznie podczas rezerwacji w momencie jak się kliknie na taryfę to jest napisane że dokupienie bagażu będzie wynosić 67usd + 70usd powrót więc to by było spoko. No właśnie ale mówisz że CIebie AC skierowała to lufthansy w celu ogarniecia bagażu.....u mnie też pierwszy lot z WAW jest Austrian, a powrotny lufthansą więc również jest to strasznie zamieszane..

Zastanawiam się też czy tych dwóch biletów nie rozbić na dwie różne rezerwacje i jedną wybrać Economy Basic, a drugą economy z bagażem. Ktoś poradzi czy ma to sens? Czy w takiej konfiguracji jest szansa przy odprawie wybrać tak miejsca żeby siedzieć razem? czy tylko system automatycznie przydzieli miejsca i za wybranie trzeba będzie dopłacić? Jeśli automatycznie przydziela to jednak rozumiem że musimy mieć 2 bilety na jednej rezerwacji bo inaczej traci to sens (płacenie za wybór miejsc na 6 odcinach dla 2 osob xd).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#182 PostWysłany: 27 Lut 2022 17:30 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Płacisz przy check in, tak jak pisał @Oszukani
Nadajesz bagaż ma miejsce docelowe więc dlaczego masz płacić za odcinek?

Jak masz wątpliwości to dzwoń na infolinie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 27 Lut 2022 18:25 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
-- 27 Lut 2022 17:22 --

@digger bo część trasy do Wiednia obsługuje Austrian, a dopiero później AC (podobnie powrót)
A @Oszukani pisał, że jak chciał dodać bagaż do swojej rezerwacji to AC go wysłała do Lufy....

"Płacisz przy check in" - rozumiem że osobno się robi check in w Lufthansie i osobno w Air canada?

Stąd moje pytanie czy finalnie trzeba osobno 1. załatwiać z Lufthansą bagaż na odcinek WAW -FRA, plus 2. Bagaż na odcinki z Air Canada
Czy jednak w tym systemie da się łatwo dodać bagaż na pełną trasę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 28 Lut 2022 10:28 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
sanchopan napisał(a):
Ha! Mało tego - jak wracałem z Santa Clara z długą przesiadką w Toronto (jakieś 16-18h), to mimo iż aplikacja krzyczała: "musisz odebrać swój bagaż!", to bagażu na taśmie nie było, bo do odbioru był dopiero w PL. A Pani na lotnisku w Toronto czystą polszczyzną powiedziała, że "aplikacja jest niedorobiona i źle pokazuje". :mrgreen:
Dobrze, że chociaż czapkę wziąłem do ręki, bo to była zima. :D


A czy miałeś jeszcze przesiadkę w Europie czy bezpośrendio do PL?

Zastanawiam się czy lecąc z WAW do MUC Lufthansą i przesiadając się na AC do Toronto (na jednym bilecie ofc.) nadadzą mi w Warszawie bagaż do lotniska docelowego.
Jest to kluczowa informacja, bo na przesiadkę będzie tylko 50 minut więc domyślam się, że jak trzeba będzie odebrać bagaż i go ponownie nadać to bez szans..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 01 Wrz 2022 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Czy zmiana numeru lotu (chyba podmiana maszyny) bez zmian godzin wylotu/przylotu jest zmianą, która pozwoliłaby mi na przesunięcie lotu albo jego anulowanie?

edit: no to z innego powodu


Ostatnio edytowany przez marcin.krakow, 01 Wrz 2022 11:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 01 Wrz 2022 11:02 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Podmiana maszyny nie ma nic do zmiany lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 01 Wrz 2022 13:06 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ale zmiana numeru lotu już tak. Dostałeś maila o odwołaniu ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 01 Wrz 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Dostałem o odwołaniu i dostałem z nowym rozkładem.
Trasa, godziny wszystko to samo, jedyne czym się różni to jeden segment ma podmianę numeru lotu
Na infolinii twierdzą, ze to nie ma znaczenia bo nie ma zmiany powyżej 3h - natomiast w LO miałem podobną sytuację, zmiana o 15min, zmiana numeru lotu było to podstawą do anulacji, zmian itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 25 Wrz 2022 13:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
próbuję zapłacić za lot kartą - zmieniałam przeglądarki, kompa. Ciągle mam błąd 10/101 - w banku twierdzą, że nie wiedzą o co chodzi... ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 25 Wrz 2022 22:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@marcin.krakow: w Kanadzie, podobnie jak US jest inna definicja "odwołania" niż u nas, więc trzeba sięgnąć do OWP i zobaczyć co dany przewoźnik określa jako "skasowanie" lotu. Możliwe, że sama techniczna zmiana numeru lotu nie jest w świetle ich warunków anulowaniem. Tak najprościej mówiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 27 Wrz 2022 18:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
kupując bilety bezpośrednio na www AC po zaakceptowaniu płatności wywaliło mi błąd:
Cytuj:
We are temporarily unable to process your request." (Err-7)


przy obciążeniu karty pojawił się numer 014XXXXXXXX który podobno jest nr biletu. Sprawdziłam na www i niestety ale mam:
Cytuj:
The ticket number you entered does not appear to be valid. It may be because the booking was cancelled. Please check the number and try again. If you need assistance, please call Air Canada ReservationsOpens in a new tab at 1-888-247-2262, the Aeroplan Contact CentreOpens in a new tab at 1-800-361-5373 (if this is a flight reward booking), or your travel agent.


ich chatbot pomocny nie jest, ale twierdzi, że wystawienie biletów może potrwać kilka godzin. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie? ten bilet będzie wystawiony w końcu czy nie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 01 Paź 2022 19:50 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
W tym tygodniu leciałem AC na dwóch trasach: FRA-YYC oraz YYC-YUL. Oba odcinki obsługiwane B787-9.
Na locie z FRA serwowano dwa posiłki - wcześniej zamawiałem danie hinduskie (tak jak na zdjęciu). Jakość w mojej opinii 3/5. Generalnie pasażerowie mgli wybrać danie z kurczakiem lub wegetariańskie (makaron). Do tego napoje soft oraz alkohole: wino, piwo oraz mocniejsze trunki. Opis menu dostępny jest w systemie rozrywki, który zapewnia również przyzwoity wybór filmów itp. Kocyk zapakowany w szczelnie zamknięty worek foliowy (w moim kocu były włosy poprzedniego pasażera). W trakcie lotu można było korzystać z baru na tyłach samolotu.
Załoga bardzo miła, pomocna, uśmiechnięta. W ciągu całego rejsu kilka razy częstowała wodą.
Załącznik:
fra_yyc_pierwszyposilek.png
fra_yyc_pierwszyposilek.png [ 617.36 KiB | Obejrzany 3161 razy ]

Załącznik:
fra_yyc_drugiposilek.png
fra_yyc_drugiposilek.png [ 518.76 KiB | Obejrzany 3161 razy ]


Lot krajowy do YUL. W ramach poczęstunku tylko napoje soft: ciepłe i zimne. Załoga również bardzo miła i zaangażowana.

Oba loty wypełnione chyba w 100%. Bez opóźnień.

Saloniki należące do AC:
W Calgary: oferta dość skromna, ale jest coś na ciepło i zimne przekąski, owoce. Dania na ciepło podaje obsługa. Alkohole dostępne od godz. 11:00 i nalewa obsługa. Widok przez okna na płytę lotniska, a w tle centrum miasta.
W Montrealu w strefie dla lotów międzynarodowych: oferta bogatsza aniżeli w Calgary. Smakowicie i przyjemnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 06 Sty 2023 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Czy w Air Canada zdarzają się jakieś promocje, wyprzedaże ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 09 Sty 2023 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
jarak10 napisał(a):
-- 27 Lut 2022 17:22 --

@digger bo część trasy do Wiednia obsługuje Austrian, a dopiero później AC (podobnie powrót)
A @Oszukani pisał, że jak chciał dodać bagaż do swojej rezerwacji to AC go wysłała do Lufy....

"Płacisz przy check in" - rozumiem że osobno się robi check in w Lufthansie i osobno w Air canada?

Stąd moje pytanie czy finalnie trzeba osobno 1. załatwiać z Lufthansą bagaż na odcinek WAW -FRA, plus 2. Bagaż na odcinki z Air Canada
Czy jednak w tym systemie da się łatwo dodać bagaż na pełną trasę


I jak jest z tym bagażem? Gdyby nie ten wątek to w ogóle bym nie myślał, że może być problem latajac w kilka osob w najtanszej taryfie + dokupic 1 rejestrowany na cala trase (W LH normlanie podczas kupowania da się dodać). To da się w sensowniej cenie online kupic bagaż rejestrowany na całą trasę ? Rezerwacja AC, część trasy robi LH.

Edit: Z ciekawosci zobaczylem AF i czesc lotow operated by Delta i podobny komunikat i nie da się kupić w jedną stronę. To jest standardowe zachowanie teraz i trzeba czekać do odprawy w takich sytucjach ? Jak wtedy z platnoscia za poszczegolne odcinki? Np powrot 2 x DL i na koniec AF.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 15 Sty 2023 21:31 

Rejestracja: 04 Wrz 2012
Posty: 69
Loty: 146
Kilometry: 291 727
Hej, lecę do Limy liniami Air Canada za 2 tygodnie. Z uwagi na stan wyjątkowy już wcześniej pozwalali na zmiany terminu wylotu. Sytuacja się nie poprawiła i stan wyjątkowy w kraju jest przedłużony o kolejne 30 dni do 13 lutego.

Teraz od kilku dni się zastanawiam czy jest będąc już na lotnisku jest szansa ugrać jakąkolwiek zmianę na inny kierunek? Wiem, że jest to kwestia tylko i wyłącznie dobrej woli linii i kogoś na miejscu, dlatego pytam czy komuś w podobnej sytuacji udało się załatwić cokolwiek? Na ten moment infolinia nic nie jest w stanie pomóc (rezerwacja przez OTA - odsyłają do nich).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 21 Sty 2023 05:57 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 801
srebrny
Jak wygląda kwestia zmiany daty wylotu / lotniska wylotu w przypadku większych roszad w rozkładzie? Bilety wystawionena stoku AC realizowane wspólnie z LH.

Jest szansa cokolwiek ugrać na infolinii czy też szkoda tracić czas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 17 Mar 2023 10:57 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Oh Canada.
4 longhaule w dwa tygodnie i muszę przyznać,że chyba wskakują na najwyższe pudło legacy w kategorii najgorszych linii. Generalnie dla mnie najlepszy lot w eko to taki którego nie pamiętam
LOT nr 1: MUC-YYZ 787. Z przyzwaczajenia z United wziąłem ostatni rząd który ma tylko dwa miejsca i pseudo schowek przy oknie. Co było utrapieniem ponieważ jedna z załogantek była bardzo otyła i ledwo mieściła się w alejce tym samym zahaczając mój fotel niezliczoną ilość razy. Samolot po dach ale chyba na styk bo nie szukali wolontariuszy. Trwa serwis w menu klasycznie „cziken o pasta” Poprosiłem o kurczaka a stewka podaje mi pastę z informacją,że została tylko pasta i sorki. Minutę później facet w rzędzie obok słyszy „ skonczyly nam się posiłki więc otrzymają państwo z ostatnich rzędów inne posiłki” i dostaje czikena z C…
Porcje są kuse więc jak ktoś ma potrzebę to zalecam sobie wziąć jakąś kanapkę z jajkiem i makrelą. Napoje alko i niealko bez limitu w tym whisky (czarny jasiu niestety).

YYZ-LIM 787

W sumie lot bez przygód poza otrzymaniem na śniadanie jogurtu i croisanta w wersji zamrożonej. Poprosiłem o wymianę i dostałem tak samo zamrożony zestaw tak samo moja towarzyszka. Skończyliśmy śniadanie z 4 zamrożonymi jogurtami i croisantami. Może myślą,że w Limie źle karmią i mamy sobie zabrać na później ?

LIM-YUL 787

Ostatni rząd zablokowany dla załogi więc nie mogłem przesiąść się na wolną 3 trudno. Poprosiłem o tosta francuskiego ale załoga stwierdziła,że nie ma. No ok zdarza się. Po serwisie dwoch zalogantow siada vis a vis mnie i zaczyna sobie jeść tosty francuskie. Nie skomentowałem,że pewnie dobre i o niebo lepsze niż omlet :)


YUL-FRA 787

Niejadalny obiad który wyglądał i pachniał jak psia micha. Na szczęście salonik w YUL AC jest prima sort co opiszę w stosownym temacie i obeszłem skę bez. Niestety na tym locie Baileys cieszył się dużym zainteresowaniem więc po pierwszej dolewce się skończył.

Ogólnie fotele jak to fotele w eko. Ani nie wygodne ani nie niewygodne, chyba ten sam model który ma KLM, chyba wolę lotowskie które nie są deską obitą materiałem. Ciekawe IFE i można nadrobić filmy i seriale a nawet Top Chefa US bo są całe sezony a nie dwa odcinki na krzyż. Załoga jest niestety przeciętna i mocno się irytuje jeśli chcemy od niej cokolwiek pomiędzy serwisami.
Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 17 Mar 2023 13:42 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 245
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Też jak leciałem do Limy i spowrotem to te pieczywo było jeszcze twarde mega, trzeba było pod kocyk między nogi i czekać 🙄
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 17 Mar 2023 13:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@oskiboski: No jak bierzesz ostatnie rzędy to się liczy z brakami w "menu" ;-) Nawet w C w większości linii w ostatnich rzędach (o ile serwis idzie od przodu a nie wg innego klucza) generalnie rzadko kiedy jest pełny wybór - na ogół też zostaje już tylko 1 czy 2 opcje z 3-4 dostępnych na starcie 💁
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#200 PostWysłany: 17 Mar 2023 14:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ale ja się liczyłem, tylko skoro zapytała mnie a chwilę potem daje co jest i to jest tylko cziken to trochę kpina :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group