Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 09 Maj 2022 16:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Jak pasuje Ci refund to szkoda naszej rozmowy na forum, nic się nie wydarzyło, wszyscy szczęśliwi.

A w temacie BA to akurat ta linia ma jedną z przyjemniejszych dla klienta form zmian, po np. odwołaniu jednego segmentu można samodzielnie wybrać lot przez neta w zadanym obszarze bez względu na posiadaną taryfę biletu.
Kiedyś miałem lot w najtańszej dostępnej taryfie, który został odwołany. Mogłem wybrać sobie dowolny lot, bez względu na taryfę (nie pamiętam już ale w długim okienku), poleciałem w najgorętszym około świątecznym okresie w idealnie dopasowanych godzinach, oczywiście w najtańszej taryfie na te loty w tym okresie biletów nigdy nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 09 Maj 2022 17:49 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Odnosnie ewentualnych "uklonow" w kierunku klienta i tego, czy warto nagiac zasade i pojesc na reke klientowi i zaakceptowac 10 mil roznicy: dzisiaj rynek lotniczy jest pelny przewoznikow. Z malymi wyjatkami, kazde lotnisko i kazdy kierunek to wiecej niz jeden przewoznik. Odmawiajac przelozenia traci linia lotnicza, nie klient, bo ten znajdzie alternatywne polaczenie w podobnej cenie bez problemu.

Dodam tylko, ze dyskusja nie dotyczy lotow na Bora Bora, gdzie prym wiedzie Air Tahiti, tylko o lotnisku BER, skad do NYC lata chyba kazdy duzy przewoznik, a ceny sa na dumpingowym poziomie ;)


Ostatnio edytowany przez klapio, 10 Maj 2022 09:23, edytowano w sumie 1 raz
nie przesadzajmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 09 Maj 2022 18:50 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Opinia była pierwsza, później już tylko wylewanie żalu.
Skoro jesteś szczęśliwy z rozwiązania, BA również jest ukontentowane to proponuje EOT. Jednak podskórnie czuję, że oferta BA była lepsza skoro postanowiłeś na forum pojechać po nich za przestrzeganie ich własnych zasad (mimo wszystko dość liberalnych). Wciąż nie rozumiem dlaczego kupiłeś bilet z BER, gdy chciałeś lecieć z WAW i dalej piszesz o dumpingowych cenach za lot z BER. Powiedz szczerze, że chciałeś dumpingowe ceny z BER przenieść do WAW ale BA się nie dało (zapewne słusznie) ale to nie jest powód za jechanie po nich.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 09 Maj 2022 19:06 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie, mam w czterech literach czy polece z BER czy z innego lotniska. Wzialem refund i dokladnie za 10 dni lece do US SASem z CPH.

W pazdzierniku lece tez do US, ale tym razem z BCN (TAP).

Jestem z Katowic, doloty sa tansze niz dojazd do BER. Powtarzam, oni stracili, nie ja, a Twoje teorie sie nie sprawdzaja ;)

Za zaden z tych biletow nie placilem wiecej niz 1k PLN, bez znaczenia czy to bylo LA/SF/NY.

Zmiana na WAW? Dlaczego nie, skoro trasa zmienia sie z winy przewoznika, nie z mojej? TAP idzie na reke bez grymasu, zmienia Portugalie/Niemcy/UK na WAW, bez wzgledu na liczbe mil, dlatego juz wybralem i w przyszlosci wybiore BA tylko, jesli beda mieli duzo nizsza cene ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 09 Maj 2022 19:35 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Kothson napisał(a):
...
3) Odnosnie ewentualnych "uklonow" w kierunku klienta i tego, czy warto nagiac zasade i pojesc na reke klientowi i zaakceptowac 10 mil roznicy: dzisiaj rynek lotniczy jest pelny przewoznikow. Z malymi wyjatkami, kazde lotnisko i kazdy kierunek to wiecej niz jeden przewoznik. Odmawiajac przelozenia traci linia lotnicza, nie klient, bo ten znajdzie alternatywne polaczenie w podobnej cenie bez problemu.

Dodam tylko, ze dyskusja nie dotyczy lotow na Bora Bora, gdzie prym wiedzie Air Tahiti, tylko o lotnisku BER, skad do NYC lata chyba kazdy duzy przewoznik, a ceny sa na dumpingowym poziomie ;)

No właśnie z Berlina nie lata nic bezpośrednio do NY i w ogóle nic do USA. Dopiero jakiś Waszyngton, kilka dni temu wystartowal.
Odnośnie znalezienia alternatywnych połączeń, to nie wydaje mi się, żebyś znalazł z datach dokładnie wybranych, o dolotach nie wspomnę. Spójrz w jakich cenach, są teraz najtańsze bilety OW FR w jakimkolwiek kierunku. Widzę całe przedziały czasowe po 200-300euro.
Wiem, że możesz w inny sposób dotrzeć, ale 95%klientow jednak kalkuluje cenę lotu w sposób przeze mnie przedstawiony i linie lot icze pod nich ustalają strategie i politykę cenową, a nie pod 5% klie tow, którzy oczekują lotów za free.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 09 Maj 2022 19:50 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Ale loty BA tez nie byly bezposrednie, tylko z przesiadka w Londynie to raz. Za przelot ARN-LAX zaplacilem 1900 SEK bez jakiegos szczegolowego szukania (850 zl.), a za dolot do ARN z KRK 2x24 PLN.

300-400 euro to chyba w jakims biznesie?;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 09 Maj 2022 20:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nie pisałem 300-400, tylko 200-300.
FR nie ma biznesu, przypomnę.

Ciesz się tymi lotami, bo wkrótce może będziesz miesiącami na takie okazje wyczekiwał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 09 Maj 2022 20:10 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Proponuje EOT
Najpierw leciałeś do NYC, później kupiłeś bilet do LA, nie ma sensu porównywać gruszek z jabłkami. Jesteś zadowolony i to jest najważniejsze, o BA nie martw się tak bardzo, dadzą radę bez tego Twojego tysiaka (mam nadzieje!), a Ty i tak u nich kupisz następny bilet jak będzie tani.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 09 Maj 2022 20:17 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Zgadza sie. Zamienilem NYC z BA na LAX z SAS - chyba z zasady dolot na zachodnie jest drozszy?

A czy kupie, jak bedzie tanio to pewnie ze tak i znowu sprobuje przeniesc na WAW jak zmienia rozklad, moze wtedy beda bardziej pod kreska i beda chcieli tego tysiaka

Eot pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 12 Cze 2022 17:56 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Śniadanie w First Class BA :
https://www.o2.pl/turystyka/lot-pierwsz ... 708961472a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 12 Cze 2022 18:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
BA zakonczylo program "book with confidence" takze wszystko wraca do normy w kwestii elastycznosci biletow :(.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 22 Cze 2022 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
BA było na tyle miłe, że odwołało mi lot w C. Patrząc na możliwe opcje (pierwsza to sugerowana zmiana), widzę takie coś:
Załącznik:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 23.23 KiB | Obejrzany 2385 razy ]

I mam dwa pytania
- skoro drugi lot jest w economy, to na przesiadce nie ma saloniku?
- aviosy się policzą za ten drugi odcinek jak w eco czy zgodnie z pierwotną klasą rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 22 Cze 2022 21:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Formalnie nie ma poczekalni , o ile nie masz statusu w OW. W praktyce zdarza się, że obsługa po wyjaśnieniu sytuacji wpuści, ale raczej w przypadku własnych lotów / poczekalni; tu w zasadzie AY nie interesuje ta sytuacja.
Mile co do zasady wg aktualnej rezerwacji przelecianej, albo ewentualnie wg oryginalnego routingu na zasadzie claima, jeśli jest korzystniejszy. Tu raczej nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
#194 PostWysłany: 05 Lip 2022 06:53 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 3
Cześć,
Lecę z żoną do USA przez Londyn. Właśnie jestem na etapie dodawania na ich stronie dodatkowych danych o które proszą (między innymi adres pobytu w USA, kontaktu w nagłych wypadkach itp).
Dla mnie nie było problemu, dla żony otrzymuję błąd:

We have found some problems with the details you have provided
Title and gender do not match. Please try again.


Moja żona ma tytuł Mrs, płeć zaznaczona na female

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 05 Lip 2022 08:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Sprawdź na potwierdzeniu rez czy nie ma przypadkiem Ms. Chociaż to nie powinno mieć żadnego znaczenia
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 05 Lip 2022 09:59 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 3
Wszędzie, na portalu BA, na bilecie elektronicznym jest Mrs :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 05 Lip 2022 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Napisz do nich na czacie, ktos mial podobny problem z kombinacja Dr i female:
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... match.html

Chat ( w prawym dolnym rogu) :
https://www.britishairways.com/en-gb/in ... d-contacts
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 05 Lip 2022 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Sam się z tym (jeszcze) nie zetknąłem, ale z artykułu I komentarzy (w nim i pod nim) wynika, że to całkiem duży problem. Dobrze wiedzieć na przyszłość...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 05 Lip 2022 13:26 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 3
Dla potomności:
Udało mi się obejść problem. Błąd generowany jest w przypadku gdy logujecie się na swoje konto w BA i jako zalogowany wypełniacie dane (jest to dozwolone) dla osoby, którą ma inną płeć niż osoba zalogowana.
Jeśli natomiast nie zalogujecie się na swoje kont BA, tylko odnajdziecie swoje bilety przez "Manage->Find my booking" - to bez problemu zmienicie dane.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#200 PostWysłany: 07 Lip 2022 20:48 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Wlasnie mi anulowali lot z Berlina do Londynu, jest to czesc pierwsza mojej podrozy, bo potem lot jest do San Francisco i na stronie BA jest tylko informacja, ze nam bardzo przykro i w sumie powodzenia.
No i skontaktowalem sie z nimi, to mowia, ze oni nic nie moga, bo kupowane przez posrednika (Opodo)
Opodo na stronie twierdzi, ze lot jest confirmed i w sumie teraz wisze na sluchawce, ale wisze i wisze i niewiadomo, czy sie dodzwonie.

Co w takim wypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group