Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1241 PostWysłany: 25 Maj 2022 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
TAP jest nieobliczalny.
Trudny kontakt z supportem (patrz wcześniejsze posty).
Często grzebie w swojej siatce i zmienia godziny lub odwołuje loty.
Więc zawsze warto w ich przypadku kupować bezpośrednio u nich - nie w OTA (szczególnie tych, które pobierają opłaty za zmiany lub odwołania).
Sam serwis na lotach międzykontynentalnych jest przyzwoity.
Dodatkowo nie czepiają się bagażu podręcznego, więc można co nieco przemycić w nadwyżce.
Reasumując: da się nimi latać, ale trzeba być gotowym na niespodzianki.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1242 PostWysłany: 25 Maj 2022 18:34 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ok . TAP nie jest hipersuper ,ale kto da BER -PUJ lub BER-CUN za 1600zl z krotkimi przesiadkami?
BA dawalo CUN po 930 ale zmiana lotniska i nocka podbijala cene.

Sumujac-TAP jest OK
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#1243 PostWysłany: 25 Maj 2022 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
I jeszcze jeden duży plus jak są wolne miejsca, jak się wejdzie pod koniec do samolotu, można zająć miejsce z większą przestrzenią na nogi i się nie czepiają
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1244 PostWysłany: 25 Maj 2022 20:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
TAP jest super, tylko ma bardzo nieogarnietych ludzi.
Właśnie dostałem voucher, który nie za bardzo mi się należał. A mogli mi tylko zmienić datę lotu, ale przez gamonia, który wydumał sobie dopłatę za zmianę, to wystąpiłem o voucher i mi przysłali dość szybko.
Teraz mogę lecieć gdziekolwiek, albo się go pozbyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1245 PostWysłany: 25 Maj 2022 21:23 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Nie wiem jak z Chicago to wygląda ale ja w zeszłym roku we wrześniu wracałem z NY A321 Neo - więc niespodzianką może być lot wąskokadubowcem przez ocean. Obsługa też pozostawia wiele do życzenia - gdy poprosiłem o drugi kubeczek wody stewardesa podała i z pretensją w głosie spytała something else? Przed wylotem moje kilkukrotne zapytanie meilowe trafiło w studnie -do dziś żadnej odpowiedzi. Nie było też żadnego powiadomienia przed lotem na meila - przypomnienia o zbliżającym się locie. Skusiła mnie cena biletu bo był najtańszy w porównaniu z innymi liniami ale więcej nie skorzystam. Ogólnie doświadczenia niezbyt pozytywne. Jedzenie poprawne na locie NY - lizbona. Lizbona - Berlin dali tylko kubeczek niegazowanej wody - DRAMAT nic więcej się nie należało. Uprzedzając uwagi zawsze tych samych osób - Tak byłem przeszczęśliwy, że miałem miejsce siedzące i to nawet przy oknie WOW Byłoby przesadą oczekiwać kubeczka herbaty i batonika - jakież to są koszty dla linii ile dodatkowej pracy dla stewardes.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#1246 PostWysłany: 25 Maj 2022 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
No niestety z mailami jest problem.
ja np. odzyskałem tylko połowe kwoty za odwolany lot i chyba muszę skorzystać z chargeback, bo raczej sie nie doczekam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1247 PostWysłany: 26 Maj 2022 21:41 

Rejestracja: 24 Maj 2022
Posty: 6
Dziękuję wszystkim!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1248 PostWysłany: 27 Maj 2022 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Robaku napisał(a):
No niestety z mailami jest problem.
ja np. odzyskałem tylko połowe kwoty za odwolany lot i chyba muszę skorzystać z chargeback, bo raczej sie nie doczekam.


Ja procedurę Chargeback rozpocząłem w połowie kwietnia. Uzyskałem odpowiedz ze do końca maja będzie decyzja. Wiec za pare dni napisze co i jak
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1249 PostWysłany: 31 Maj 2022 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Dzisiaj mijał termin rozpatrzenia przez Bank reklamacji (termin narzucony przez Ustawę z 19 sierpnia 2011 o usługach płatniczych - to cytat z ich pisma)

Bank odpisał ze dalej nie ma kontaktu od TAP i przekłada rozpatrzenie do dnia 8 czerwca gdzie "wyślemy ostateczną odpowiedź". Bank dołączył cała listę urzędów i instytucji gdzie można się poskarżyć ze nie rozpatrzyli reklamacji do dzisiaj .
Nie będziemy tego robić, poczekamy ten tydzień

Za to jedno zdanie w tym piśmie mnie "niepokoi".

"Jeżeli sprzedawca [TAP] uzna reklamację, zwrócimy pieniądze"

Qrde, a jak nie uzna reklamacji to nie zwrócą? Tak niby ma wyglądać reklamacja Chargeback karty kedytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1250 PostWysłany: 01 Cze 2022 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Zapewne wielu z Was przyda się taki drobny myk w TAPie:
Jeżeli macie vouchery TAPa, które niedługo się przeterminują to polecam napisać w tej sprawie maila do TAP.
Ręcznie przedłużają ważność voucherów o kolejne 6mcy.

Bez wielkiego wnikania w szczegóły.
Prawie z automatu.
"Prawie" -> bo jednak wajchowy jest angażowany, ale robią to sprawnie i w miarę "od ręki".
Jest nawet strona gdzie można samemu przedłużyć, ale u mnie ta strona nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1251 PostWysłany: 01 Cze 2022 14:04 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 300
Podpowiedzcie mi, proszę, czy w TAP można zrobić taki sam myk jak w Lufthansie z nadaniem bagażu podręcznego do luku, czy raczej nie przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1252 PostWysłany: 01 Cze 2022 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Różnie. Zależy od konkretnego lotu. Trzeba pytać na check-in. W większości przypadków się zgodzą, ale nigdy nie ma 100% pewności.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1253 PostWysłany: 01 Cze 2022 14:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
WAW-LIS-FNC nie zgodzili się
FNC-LIS-WAW pytali nawet czy bym nie chciał nadać mojego drugiego plecaka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1254 PostWysłany: 01 Cze 2022 23:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Przy rezerwacji biletów na stronie TAP podałem nr Miles&More. Teraz mam Frequent Travellera i chciałem zaktualizować numer karty w rezerwacji, ale przy próbach (zarówno zalogowany na konto, jak i samo zarządzanie rezerwacją) ciągle wyrzuca mi komunikat "Inputs invalid" :? Czy to da się podmienić kiedy już otworzą odprawę online czy może muszę to zrobić przy odprawie na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1255 PostWysłany: 01 Cze 2022 23:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Miałem to samo przed FNC i teraz. Po prostu daj w e check inie
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1256 PostWysłany: 02 Cze 2022 05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Hm, po osiągnięciu Frequent Travellera stary numer karty też działa i prawidłowo naliczy mile, więc pytanie ode mnie: jaki jest praktyczny sens takiej podmiany numeru karty?
Benefity Frequent Travellera też będą respektowane dla starego numeru karty.
Chyba, że czegoś nie wiem... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1257 PostWysłany: 02 Cze 2022 10:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To w zasadzie trochę OT, ale rozumiem, że mam konto M&M, do którego są przypisane różne numery kart i ten stary, podstawowy numer nigdy nie jest kasowany/zawieszany? Ale jeśli wygaśnie mi status, to ten drugi numer już nie będzie aktywny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1258 PostWysłany: 02 Cze 2022 12:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Kashpir Tak właśnie jest. W sumie nie wiem, po co to komplikować w ten sposób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1259 PostWysłany: 02 Cze 2022 12:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ma to tez swoje plusy Senator ma 3,
a to stwarza pole do popisu przy różnych promocyjnych zapisajkach dla M&M
w ogóle to nie ten watek:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1260 PostWysłany: 02 Cze 2022 16:18 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czy ktoś ma może zapisane warunki anulacji/zmian obowiązujące w TAP podczas Covid?
Kupowałem bilet w styczniu tego roku i być może będę chciał go zawiesić/zmienić, ale teraz nic już nie ma na ich stronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group