Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 13 Maj 2022 11:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Mi nie sprawdzali w WAW i w LIS z dużym plecakiem i torbą. Ale to zawsze loteria jest
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz_GDN lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#1222 PostWysłany: 13 Maj 2022 12:26 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Wydaje mi się że:
TAP przedmiot osobisty 40x30x15 cm = bagaż podręczny w Ryanair 40x25x20 cm
TAP podręczny 8kg = bagaż na kółkach do 10 kg (dostępny z pierwszeństwem wejścia)

Zatem walizki nie możesz mieć 10kg tylko max 8kg i plecak jeden wymiar max 15cm. Jak to nie jest jakiś sztywny plecak to na pewno uda Ci się go ścisnąć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 13 Maj 2022 12:29 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Leciałem dwa tygodnie temu do PDL, powrót z TER przez Lizbonę.
Na Okęciu nie sprawdzali nic, za to, jak ktoś miał kartę wydrukowaną / w komórce to zawracali do sprawdzania szczepień i drukowali kartę papierową.
Lot o 19 opóźniony, w Lizbonie stanął gdzieś daleko, długo autobusem i potem przez cały terminal, bo po co wysadzić przy bliższym wyjściu;(
Samolot pełen, miejsc zmienić się nie dało.
Miałem plecak 40 litrów i worek, nigdzie się nie czepiali.
W Lizbonie na powrocie czepiali się dużych walizek, ale chyba nie kazali dopłacać, tylko zabierali przed wejściem do samolotu do luku.
Wózki zabierali przed samym wejściem do samolotu.
Na powrocie były rękawy.
Obsługa w najlepszym razie neutralna, z łaski dadzą wodę, ale tylko jak poprosisz. Jeden serwis podczas lotu do Lizbony, herbata, kawa kiepskie, nie umywa się do Ryana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1224 PostWysłany: 15 Maj 2022 19:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Jak broniłem Tap'a, tak teraz będę hejtowal na każdym kroku ;)
Zawiesiłem swój bilet i miałem opcje open do wykorzystania w kwocie opłaconej rezerwacji.
Wreszcie zdarzyła się okazja, by zmieścić się w limicie i po kilku dniach sukces z dodzwoniłem się na infolinię.
Gość pozmieniał szybko i sprawnie, a na koniec rzucił kwotę do dopłaty 200euro. Żadne tłumaczenia, że za bilet zapłaciłem 265 euro, a nowy kosztuje 250 euro do niego nie trafiały. Pierdzielił, że rebooking i stąd wyższe taxy i opłaty. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego na stronie są inne ceny, niż on ma w systemie.
Dymanie klienta piękne.
Przestrzegam przed zawieszaniem biletu w TAP, bo później nie da się tego sensownie wykorzystać, pomijam sprawę dodzwonienia się do nich, gdy obowiązuje niska cena na wybranym locie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1225 PostWysłany: 15 Maj 2022 21:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@jacek96 Miałeś bilet zawieszony na życzenie, czy z powodu odwołania/zmiany lotu.
Zakładam, że w tym drugim przypadku nie powinno być żadnych dopłat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 16 Maj 2022 07:09 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Tym razem zawiesiłem na życzenie.

Obecnie (jest taka możliwość) wystąpiłem o voucher, może dostanę, wtedy byłoby dużo prościej i taniej.
Kwestia czy wystawia, bo w momencie zawieszania nie było opcji otrzymania vouchera. Regulacje w TAP zmieniają się częściej, niż rozkłady lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#1227 PostWysłany: 16 Maj 2022 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Pewnie trzeba wrzucić taką ciekawostkę do tematu z lotami w klasie C, ale jakoś nie mogę odnaleźć tego tematu.

Tak sobie przeglądając, na styczeń (17.01.-03.02.) znalazłem dobrą cenę w klasie J (biznes; na wszystkich sektorach) na podróży z WAW do GIG (WAW-LIS-GIG//GIG-OPO-LIS-WAW) by FlyTAP. Bilet na GF wynalazłem za 8345 PLN, a na stronie przewoźnika 8869PLN (i zdecydowanie polecam go kupować właśnie u przewoźnika). Zapewne do stycznia siatka połączeń zmieni się jeszcze na tyle, że będzie wymagana zmiana i da to pole manewru do wyszukania sobie wyższej klasy rezerwacyjnej. W tej daje to prawie 25k mil do M&M (26k do SK) i... 0 do TAP. Co ciekawe, klasa ekonomiczna kosztuje prawie 4200PLN ^^ Po pierwsze, można fajnie sobie "nabić" konto milowe (+ liczyć na ewentualną zmianę i pewnie nawet sobie FTLa przedłużyć, kto ma i potrzebuje); po drugie zdobyta ilość mil to już możliwość ciekawego ich wykorzystania (więc faktycznie między klasą ekonomiczną a biznes finansowo różnica okazuje się bardzo niewielka, w stosunku do zdobytych dodatkowych korzyści). Lufthansa w tym terminie to ponad 14k PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1228 PostWysłany: 16 Maj 2022 13:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
TP miewa ceny w C nawet niższe niż w Y, więc warto szukać takich "kwiatków".
To w tej chwili jedna z bardziej opłacalnych opcji np. do przedłużania statusu w A3.
Natomiast co do zmian rozkładu, to wydaje mi się, że ich częstotliwość uległa obniżeniu. Mam bilety kupione w styczniu na wrzesień i póki co nie drgnęło choćby o minutę. Więc albo coś się zmieniło w tym zakresie lub akurat tak się trafiło z moim lotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1229 PostWysłany: 16 Maj 2022 16:23 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Niekoniecznie. W moich lotach trzymają poziom :D
Na cztery odcinki dwa anulowane i jeden zmienione godziny do Boa Vista.
Będę próbował zmienić na Księżycowe i Tomasza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Koleżanka przed chwila napisała, ze wracała własnie TAPem z Sao Vicente (Capo Verde) i w obie strony był ciepły posiłek. Co za zmiana, bo dopiero co z łaski serwowali na podobnych trasach szklankę wody :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#1231 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A jak to u nich wygląda na dłuższych lotach, np. do Brazylii? Trzeba brać własne kanapki i picie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#1232 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@Sudoku, oczywiście że własne :D , a tak na poważnie catering taki jak wszędzie na lhaulach
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1233 PostWysłany: 24 Maj 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Dzisiaj mnie infolinia zaskoczyła. Pozytywnie i lekko negatywnie. Ale nie uprzedzajmy faktów...
Był sobie deal https://www.fly4free.pl/forum/lon-gru-2800-zl-biznes-nieaktualne,234,157322, bilet zawieszony. I teraz chciałem sobie zacząć go rezerwować. Pytałem miesiąc temu, teraz sobie odpowiem:
abelincoln napisał(a):
jak patrzą na infolinii TAP na wykorzystanie tego typu biletu bardziej "kreatywnie". Czyli np. rozbicie LIS-GRU na lot z przesiadką w OPO, czyli wyszło by z tego LGW-OPO-LIS-(OPO-)GRU. Ktoś ma doświadczenie z tego typu zmianami?

I pytanie dodatkowe. Wiem, że niektórym udawało się zmienić miejsce wylotu\powrotu. Ale czy z przesiadką? Tak aby lot wyglądał tak (TAP bodajże nie lata na trasie LHR-OPO): LHR-(LIS-)OPO-LIS-(OPO-)-GRU :mrgreen:

Napisałem messengerem - tylko autoodpowiedź, by korzystać z infolinii. Napisałem twitterem - od 2 tygodni cisza. Dzisiaj zadzwoniłem na infolinię (numer duński) i zostałem połączony od razu(!). Pani niezbyt wiedziała o co chodzi z zawieszonym biletem i stanowczo stwierdziła że muszą być dokładnie takie same loty. Więc podziękowałem i się rozłączyłem.

Za drugim razem znowu zostałem połączony od razu(!!). Inna pani stwiedziła że miejsce wylotu i przylotu musi zostać, ale można się bawić w loty z przesiadkami. Jako że na tym mi bardziej zależało, to zaczeliśmy opracowywać plan i po uzgodnieniu dat i trasy pani włączyła muzyczkę by wprowadzić zmiany i po dwóch minutach przełączyło mnie do bota pytającego czy jestem zadowolony z obługi i mnie rozłączyło.

Za trzecim razem znowu zostałem połączony od razu (!!!). Tym razem pan swierdził że jedyne co mogę uzyskać to zmianę lotniska w LON, ale można się pobawić połączeniami. Poza jednym lotem uzyskałem to co chciałem. Pan przełączył na muzyczkę by wprowadzić zmiany. I mnie rozłączyło. Tym razem nawet bez bota. :evil:

Jako że mój darmowy abonament skype'a się prawie skończył, to stwierdziłem że spróbuję w następnym miesiącu. I tu nagle po godzinie telefon z Portugalii z pytaniem czy na pewno konsultant dobrze zapisał, bo troszkę durnolotnie im wychodzi podczas rezerwowania... Potwierdziłem że lubię durnoloty i po kolejnej godzinie mam potwierdzenie na mailu.

Podsumowując - jak komuś zależy na milach\odcinkach, to nie zrażać się i dzwonić do innych konsultanów. I aktualnie dziwne rzeczy się dzieją na infolinii...
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#1234 PostWysłany: 24 Maj 2022 21:44 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dawniej chyba zgadzali się na zmianę wylotu na WAW? Też mam zawieszone bilety, ale zamierzam je przetrzymać do brazylijskiego lata.
Jaki masz teraz routing?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 25 Maj 2022 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
@SPLDER Dawniej ponoć tak - ale nie zależało mi aż tak na tym by się rozłączać i szukać jeszcze bardziej elastycznego konsultanta. Teraz mam LHR-(LIS)-OPO-LIS-GRU-(LIS)-OPO-LIS-LHR, gdzie w nawiasach są długie przesiadki.pozwalające na wizytę na mieście.
Jedyne co mi się nie udało, to rozbicie LIS-GRU na LIS-(OPO)-GRU, nie wiem czemu tutaj dostałem odpowiedź "niedasie". I to od 2 konsultantów.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#1236 PostWysłany: 25 Maj 2022 09:05 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
W marcu bez problemu u pierwszego konsultanta udało się zmienić całkowicie trasę (miejsce wylotu i przylotu) oraz wybrać dowolną datę przy zawieszonym bilecie z powodu zmiany rozkładowej. Bilet w C kupowany w lutym 2021.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#1237 PostWysłany: 25 Maj 2022 09:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Pewnie nie latają na trasie OPO-GRU
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 25 Maj 2022 17:10 

Rejestracja: 24 Maj 2022
Posty: 6
Jak wyglądają długodystansowe podróże z TAP? Znalazłam lot w jedną stronę Chicago ORD - WAW (z przesiadką w Lizbonie), który jest zadziwiająco tani w stosunku do reszty ofert w okresie letnim (bilet discount bez bagażu rejestrowanego). Czy jest coś, na co mam się szczególnie przygotować lub czy jest jakiś haczyk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 25 Maj 2022 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Haczyk w tej ofercie nazywa się TAP.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1240 PostWysłany: 25 Maj 2022 17:36 

Rejestracja: 24 Maj 2022
Posty: 6
To będzie mój pierwszy raz z TAPem o ile zdecyduję się na zakup, nie wiem czego się spodziewać haha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Rockriderr oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group