Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 15 Lip 2020 03:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Koki napisał(a):
mam zaplanowany wylot na 26.03. z WAW , niestety zmienili mi lot i bez akceptacji nie mogłem spróbować odwołać. Po zaakceptowaniu zmian, bram możliwości odwołania lotów. Kontakt z Aircanada żadne. czy wiecie czy na Okęciu mają swój oddział?

Jesli zaakceptowales zmiane i anulowales krotko przed odlotem to zwrot moze nie przyslugiwac.
A jaka klasa biletu i co odpowiedzieli z obslugi klienta?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez klapio, 17 Lip 2020 08:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#142 PostWysłany: 16 Lip 2020 20:26 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 87 856
6k pln, niestety lot mimo zmian został odwołany przez aircanada i nie mam żadnych info co dalej. na infolinie czekalem 1h i niczego odzewu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 17 Lip 2020 15:00 

Rejestracja: 28 Sty 2020
Posty: 6
Witam,
Mam wykupiony lot z Warszawy do San Francisco 30.07, z wiadomych powodów nie polecę. Na razie nie dostałem żadnego powiadomienia o anulowaniu lotu, mogę zgodzić się na voucher max 2 dni przed wylotem. Ktoś się orientuje czy jeśli zgodzę się na voucher, a lot zostanie odwołany czy przysługuje mi zwrot kosztów ?
Chciałbym uniknąć sytuacji, w której nie wybiorę vouchera, a okaże się, że lot się odbył i wtedy nie mam szans nawet na voucher.
Ktoś wie czy loty w ogóle się odbywają ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 17 Lip 2020 15:35 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
nie polecisz bo cie nie wpuszcza na poklad jakby lot sie odbyl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 17 Lip 2020 16:09 

Rejestracja: 28 Sty 2020
Posty: 6
ale jeśli lot się odbędzie, a mnie nie wpuszczą na pokład to mam szansę na zwrot pieniędzy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 17 Lip 2020 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@enter_marcin linie nie ponosza odpowiedzialnosci za zakazy wjazdu ustalane przez rzad.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 17 Lip 2020 19:05 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 87 856
rzekomy voucher który miałem wybrać, trzeba było odwołać lot, jednak przy biletach łączonych przez Aircanada (łącznie w jedną stronę 4) nie można było tego zrobić online i tylko infolinia-do której sie nie dodzwonisz. ostatecznie Aircanada sam cancelował bilety i nie wiadomo co dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 20 Lip 2020 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Koki czy znasz powod anulacji lotu przez Air Canada?
Jesli lot zostal anulowany przez Air Canada i zaczynal sie w Europie to powinienes ubiegac sie o zwrot kosztow, a skoro nie mozesz sie dodzwonic na infolinie to sprobuj droga elektroniczna.

https://www.cbc.ca/news/business/air-ca ... -1.5627362

Powodzenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 20 Lip 2020 11:11 

Rejestracja: 28 Sty 2020
Posty: 6
Cześć,
A czy jeśli zgodzę się za voucher i lot zostanie odwołany to mogę ubiegać się o zwrot kosztów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 14 Kwi 2021 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Potrzebuję wskazówki osoby, która ze względu na wielokrotne zmiany terminów lotów odwoływała rezerwację.

Post 146 z tego wątku:
vancouver-calgary-edmonton-z-pl-od-1254-zl-rt,232,154310&p=1427600&hilit=vancouver#p1427600

Już po napisaniu wpadła kolejna zmiana.

Nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu, że odwołam rezerwację, ale nie bezpłatnie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 24 Paź 2021 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Czy ktoś ostatnio miał anulowany bilet, ile czeka się na zwrot?
Przy anulacji była mowa o 10 dniach, a mija już 1,5 miesiąca.
Chyba czas na CB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 24 Paź 2021 16:06 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Zakup bezpośredni? Czy przez ota? Nie jestem już na bieżąco ale w 2020r AC mial ogólną politykę na covid, że nie zwraca i już. Na szczęście regulacje UE mówiły co innego ale musiałem się specjalnie na to powoływać po pierwszej odmowie zwrotu i trwało to ponad 6mies. Gdybym to wiedział, od razu leciałbym z cb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Bezpośrednio.
Loty anulowane 5h po zakupie...
Miałem do wyboru zwrot kasy, voucher albo zamiana na jakieś ich mile

Załączniki:
Screenshot_20211024-174655_WhatsApp_copy_960x432.jpg
Screenshot_20211024-174655_WhatsApp_copy_960x432.jpg [ 61.39 KiB | Obejrzany 3435 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 25 Paź 2021 02:37 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Mile aeroplanu to dobra rzecz jeśli dają więcej niż kwota biletu. Tam grube protesty były i zaczeli oddawac kase w koncu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 25 Paź 2021 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja czekam na zwrot prawie 4 miesiące, ale rezerwacja była przez GtG.
Status sprawy na stronie GtG od początku taki sam - Wniosek o zwrot pieniędzy skierowany do Air Canada...

Z tym biletem miałam od początku kłopoty i pamiętam że początkowo, gdy próbowałam się kontaktować bezpośrednio z liniami twierdzili, że nic nie mogą zrobić nawet jakby bardzo chcieli, bo mój bilet został zakupiony w Nowej Zelandii (nie to że na stronie gotogate.pl) i że na zwrot nie mam co liczyć, bo to nie UE.

Od GtG mam potwierdzenie, że zwrot jest w trakcie procesowania ale chyba faktycznie czas na CB.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#156 PostWysłany: 25 Paź 2021 09:53 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Ja już nie wiem komu wierzyć. Gotogate twierdzi, że oczekuje na przetworzenie wniosku przez AirCanada. AirCanada twierdzi, że nie ma żadnego wniosku co do tej rezerwacji. Masakra. Czekam już rok na zwrot kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 25 Paź 2021 10:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Ja mialem podobny problem z Finnairem - o ile wszystkie inne refundy "covidowe" były dokonane ekspresowo lub relatywnie szybko po zgłoszeniu chęci refundu via OTA (expedia/orbitz), to tutaj sprawa się ciągnęła od grudnia ub.r. Problem był podobny jak opisuje @greg1291 : agenci OTA sprawdzali wielokrotnie status i twierdzili, że widzą, że z ich strony wszystko zostało zgłoszone do refundu zgodnie z procedurą AY (raz spędziłem na czacie nawet 2 h z babką, która wszystko weryfikowała), a agenci AY zarzekali się, że OTA nie wystąpiło o refund i muszą to zrobić, bo bilet kupiony przez nich. Czas na CB już minął, bo transakcja dawna, a ja też dłuższą chwilę trzymałem bilet "zamrożony" od momentu jego anulowania przez AY zanim zdecydowałem się na zwrot. Przełom nastąpił dopiero teraz - zadzwoniła babka z orbitz i okazało się, że system linii gdzieś po drodze wywalił refund z powodu wygaśnięcia karty, którą był płacony bilet (to nigdy nie było problemem w przypadku wielu innych zwrotów). Wzięła numer innej karty przez telefon i zwrot pojawił się na niej po 2 dniach: zamiast od AY (który pierwotnie obciążył kartę), kasa wpłynęła od orbitz.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 29 Lis 2021 00:01 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 87 856
cccc napisał(a):
@Koki czy znasz powod anulacji lotu przez Air Canada?
Jesli lot zostal anulowany przez Air Canada i zaczynal sie w Europie to powinienes ubiegac sie o zwrot kosztow, a skoro nie mozesz sie dodzwonic na infolinie to sprobuj droga elektroniczna.

https://www.cbc.ca/news/business/air-ca ... -1.5627362

Powodzenia.

próbowałem już wszystkiego i nawet na request nie odpisali od lipca. LIPA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 29 Lis 2021 00:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Problemy z Air Canada zgłaszajcie tu: https://formulaires-forms.otc-cta.gc.ca/en/air-travel-complaint
Parę lat temu, AC nie chciała wypłacić dość długo za zagubiony bagaż i po zgłoszeniu sprawy tam właśnie, wszystko zostało załatwione bardzo szybko.
Pani z urzędu sama zadzwoniła na polski numer tel. sprawdzić czy aby napewno sprawa została załatwiona pomyślnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 12 Sty 2022 21:51 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Siedzę właśnie na lotnisku w YYZ, gdzie przyleciałem rzeczonym AirCanada z GRU, z prawie trzygodzinnym opóźnieniem, które spowodowane było jakimś problemem technicznym z tlenem, ale to jeszcze nic i można wybaczyć, bo się zdarza. Czego natomiast nie można wybaczyć, to tego, że całą trasę było cholernie zimno, pomimo, że kilkukrotnie prosiłem crew o podniesienie temperatury - udało się na godzinę przed lądowaniem 😂 do tego samolot miał 15 lat i ścianka za mną tak skrzypiała, że nie dało się spać xD a leciałem w Premium Economy. Oprócz tego w Premium Economy mniej miejsca na nogi, niż w naszym rodzimym LO, czy LH, dzięki czemu po prawie 15 godzinnym locie nogi mi tak ścierpły, że potrzebowałem pół godziny na dojście do siebie.

Jeszcze dziś mam lot do domu, tj. WAW przez VIE i będę się wykłócał o upgrade do biznesu na trasie YYZ-VIE, zobaczymy co zrobią w tej sytuacji.

Ogólnie, na ten moment, nie polecam tej linii i nie wiem, jak to możliwe, że dostali tytuł najlepszej linii w North America, bo jak dla mnie nie mają startu do AA, ani nawet United.


Ostatnio edytowany przez batq 12 Sty 2022 22:16, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group