Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2913 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 10 Kwi 2021 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
No tak.
Nie wiem czy na lufie działa symulacja zwrotu. W katarze po anulacji bezzwrotnego biletu oddali mi ponad połowę ceny biletu a nie była to jakaś szalona okazja.
W lufie tylko przekładałem, ale raczej nie miałem problemu z dobraniem taryfy. Wiadomo, że K to rodzynek ale po przełożeniu zwykle ląduje się na stawce standardowej L w górę. Obecne ceny lufy i tak uważam za atrakcyjne, szczególnie po europie. Jak się policzy, że w cenie jest duży podręczny, siedzisz koło siebie a wyloty dostosowujemy do siebie nie do linii to wizir i rajan ma mocną konkurencję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#1022 PostWysłany: 10 Kwi 2021 11:21 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 6
I wlasnie o to chodzi:) nawet na infolinii nie sa w stanie okreslic ile podatkow zwroca, cyrk normalnie:) wyczytalem z postow ze nie calosc ale czy zwroca 20zl, czy 500....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1023 PostWysłany: 10 Kwi 2021 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Konsultanci Lufy na infolinii mają możliwość przekalkulowania kwoty zwrotu podatków, sam to ostatnio przetestowałem.

Zwracają kwotę biletu pomniejszaną o cenę biletu i międzynarodową/krajową dopłatę. W moich przypadku wyglądałoby to następująco:
Załącznik:
lufa.JPG
lufa.JPG [ 44.31 KiB | Obejrzany 1686 razy ]


Czyli bilet kosztował 515,26 zł, kwoty 96.00 zł i 128,28 zł nie podlegają zwrotowi - mógłbym się zatem ubiegać o 293,98 zł.
Wysokość podatków można sprawdzić w podsumowaniu rezerwacji w dziale "kalkulacja ceny", klikając "Podatki, opłaty i dopłaty".

No i druga sprawa - klasa rezerwacyjna K pojawia się co jakiś czas. Tzn. to, że teraz jej nie ma nie oznacza, że nie pojawi się możliwość rezerwacji w tej klasie np. za miesiąc lub dwa. Oczywiście w przypadku lotów w najbliższym czasie nie rozwiązuje to problemu, ale może ktoś akurat może czekać na lepsze czasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1024 PostWysłany: 10 Kwi 2021 12:33 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 6
Dzieki!

Udalo sie im w koncu na infolinii ustalic... kolo 300zl zwrotu:(

Portal lufthansy to jakas tragedia. Nawet rachunek do biletu sie nie chce wyswietlic, a w szczegolach rezerwacji jest wpisane koszt biletu 0 EUR......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 15 Kwi 2021 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mam pytanie jak obecnie wygląda Long haul w LH

Wiem, że jest serwis ale jak to wygląda pomiędzy jednym a drugim serwisem , czy tak jak w TK na końcu samolotu stoi barek do samodzielnej obsługi czy obecnie zupełnie takie atrakcje wyłączone.



A co do zwrotu to czy wygląda to podobnie jak w Lot czyli proszę o voucher na daną kwotę czy muszę się bawić w inny termin te sama destynacje w sytuacji gdybym np
Nie przeszedł testów covidowych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1026 PostWysłany: 15 Kwi 2021 21:55 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 6
Innym sie moze przyda - aktualnie sa dostepne loty do ameryki w taryfie K z Wilna, wiec jak ktos potrzebuje przebukowac to jest to dobra opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1027 PostWysłany: 15 Kwi 2021 23:44 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Znajomi poprosili mnie, żebym im pomógł coś poszukać, a ja nie do końca wiem, co im doradzić. Lot na Maltę, lipiec, koniecznie z dużym bagażem (ale wystarczy z jednym).
Opcje są następujące:
1. Ryan bezpośrednio za ok. 800 PLN, wada to wylot z Wrocławia a powrót do Poznania. Nie jest to duża wada. Trochę gorzej, że godzina powrotu trochę za wczesna.
2. LH z WAW z przesiadką we FRA. Godziny pasują, cena porównywalna. 2-4h we FRA.
3. LH j.w., ale w taryfie Business Saver za ok. 1.400 PLN.

I tu jest sedno pytania i dlatego zadaję je w tym dziale: Czy jest sens lecieć w tym biznesie?

Mil nie zbierają. Bagaż 2x32 nie jest potrzebny. Jedynie dostęp do saloniku może być jakąś atrakcją. Ale czy salonik będzie działał na początku lipca i na jakich zasadach? Ewentualnie plusem może być wolny fotel obok, bo w lipcu to już mogą być tłumy... Są jakieś różnice w serwisie?

Chętnie poznam opinię osób, które latały na krótkich trasach w biznesie LH.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1028 PostWysłany: 16 Kwi 2021 00:52 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Dostana troche lepsze jedzenie, fotel obok wolny, pierszenstwo wejscia na poklad (chyba, ze bedzie autobus) i wejscie do lounge, w ktorym pewnie nic nie bedzie. A to wszystko za pareset zloty wiecej, niech znajomi zdecyduja czy im sie oplaca.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1029 PostWysłany: 16 Kwi 2021 09:36 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
marcinsss napisał(a):
1. Ryan bezpośrednio za ok. 800 PLN, wada to wylot z Wrocławia a powrót do Poznania. Nie jest to duża wada. Trochę gorzej, że godzina powrotu trochę za wczesna.
2. LH z WAW z przesiadką we FRA. Godziny pasują, cena porównywalna. 2-4h we FRA.
3. LH j.w., ale w taryfie Business Saver za ok. 1.400 PLN
.....
Chętnie poznam opinię osób, które latały na krótkich trasach w biznesie LH.

w październiku ubiegłego roku leciałem LH z przesiadką we FRA na Maltę.
Mam porównanie do low costów, bo średnio 2 razy w roku latam tam na nurkowania (czyt. potrzebny duży bagaż).

Wnioski:
1. W takich niepewnych czasach lepiej w razie czego mieć do czynienia z poważną linią lotniczą (lot W6 miałem 3 razy przekładany/odwoływany na ten kierunek w 2020 i w końcu odpuściłem). W LH raz ale zmieniłem na nawet lepsze połączenie.
2. Jak wspomniał @pbak salonik może być dostępny w ograniczonym zakresie - ja podjechałem metrem do centrum na lunch po prostu - jako element podróży. Moim zdaniem warto.
3. Jako że miałem sprzęt nurkowy w bagażu (czyt. waga!) ważne było, żeby mi nikt gramów nie liczył. I tak było w LH. W W6 czy FR trzeba być precyzyjnym.
4. Biz w wąskokadłubowych to takie samo miejsce, różni się tylko serwisem. Przy takich krótkich trasach, jeżeli ktoś za to płaci prywatnie to m to (wg mnie) ma to ograniczony sens.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#1030 PostWysłany: 16 Kwi 2021 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
wersja środkowa w/g mnie
LH w razie zmiany rozkładu bez problemu przełożysz lot jak pasuje. Nawet na lepszy niż był :)
W wizz zostaniesz z punktami i problemem
Jeśli nie potrzebujesz dużo bagażu szkoda kasy na biznes. Wartość dodana jest niewielka
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#1031 PostWysłany: 16 Kwi 2021 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
jeśli w salonikach będzie utrzymane to co jest teraz to IMHO szkoda kasy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#1032 PostWysłany: 16 Kwi 2021 11:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@marcinsss: nie podałeś ile kosztuje opcja środkowa, żeby to ocenić w pełni ;-) Plus skąd są znajomi - czy w każdej opcji mają dalszy dojazd na lotnisko (=dodatkowe koszty), czy tylko w opcji FR. Co do ogólnej kwestii zgadzam się z przedmówcami : w niepewnych czasach ciągłych zmian rozkładów lepiej postawić na LH niż LCC.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#1033 PostWysłany: 16 Kwi 2021 12:01 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Znajomi, sami z siebie też byli za opcją środkową. I tak właśnie polecą.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1034 PostWysłany: 16 Kwi 2021 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Kiedy LH robi zwykle ciecia w regionach do PL na kolejne tygodnie? Czy maj/czerwiec już cieli czy dopiero będą?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1035 PostWysłany: 16 Kwi 2021 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
@zawiert Regiony pocięli w lutym. Czy powtórzą to trzeba pytać kuli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1036 PostWysłany: 17 Kwi 2021 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@zawiert a jest jeszcze co ciąć na maj?

(edit) widzę ze do Krakowa jest LX w maju. Miałem to skasowane w marcu tego roku na 3tyg przed wylotem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1037 PostWysłany: 17 Kwi 2021 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Teraz sobie przypomniałem że na regiony już nie mam co liczyć bo mam z Wrocławia takie loty których nigfy nie ruszali.

Cóż pozostaje tylko czekać aż coś zrobią z lotami do Kanady. Swoją drogą to jest ciekawe że z fra w zasadzie to co drugi dzień leci A343 do YVR i zastanawia mnie jakie przy obecnej sytuacji na taki lot obłożenie, skoro poza Kanadyjczykami i kilkoma wyjątkami to nikogo i tak Kanada nie wpuszcza.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1038 PostWysłany: 18 Kwi 2021 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@zawiert transit US to Twoja odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1039 PostWysłany: 19 Kwi 2021 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No to lipa...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1040 PostWysłany: 20 Kwi 2021 17:25 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy obecnie jest możliwy transfer przez Niemcy z Polski do kraju Schengen. Z jednej strony Polska znajduje się w strefie wysokiego ryzyka, co wymaga testu przed lotem, a z drugiej strony możliwość transferu była możliwa tylko non schengen-non schengen. Czy ktoś z was faktycznie leciał Lufthansa w ostatnich dniach i może powiedzieć jak to wygląda.

Strona https://www.gov.pl/web/niemcy/informacj ... -niemczech przekazuje sprzeczne informacje, albo niezaktualizowane, bo raz wskazuje, że z kraju wysokiego ryzyka brak jest możliwości transferu, a później że jest możliwy, gdy posiada się test...

Tranzyt przez Niemcy z obszarów o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń.
Obszary pozwyższonego ryzyka związanego z dużą liczbą zakażeń (na 30.03.2021 r.): Albania, Andora, Bahrajn, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Egipt, Ekwador, Estonia, Francja, Iran, Izrael, Kolumbia, Kosowo, Kuwejt, Liban, Łotwa, Meksyk, Macedonia Północna, Mołdawia, Autonomia Palestyńska, Panama, Paragwaj, Polska, Serbia, Seszele, Słowacja, Słowenia, Sudan, Syria, Tanzania, Urugwaj, USA i ZEA. Aktualna lista dostępna jest na stronie Instytutu Roberta Kocha.

Tranzyt jest możliwy bez elektronicznej rejestracji wjazdu i bez posiadania negatywnego wyniku testu.

Tranzyt w znaczeniu schengen schenge czy non schengen non schengen?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2913 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group