Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 23 Mar 2020 13:04 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Czy ktoś dostał oficjalną informację o odwołaniu lotu? Jeszcze w zeszłym tygodniu miałam status "potwierdzone", dzisiaj zniknęły z mojego konta. Bo wpisaniu nr rezerwacji odnalazły się w systemie jako niepotwierdzone. Ale info ze strony QR brak. Oczywiście, nie umiem się dodzwonić na infolinię. Zakładam, że dostanę pełny zwrot, ale chyba powinna to poprzedzić jakiś komunikat z ich strony, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off
Sodzaw uważa post za pomocny.
 
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#942 PostWysłany: 23 Mar 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
@eowen po tym jak "powisiałam" ponad 1,5h na infolinii to mi pan skasował bilety (i potwierdził refund w postaci voucherów), ale powiedział że one będą "wisieć" na mojej rezerwacji/w zakładce zarządzania i żeby tym się nie martwić, bo u nich one są anulowane (więc nie ma problemu że potem bilet nie wykorzystany) - nie wiem dlaczego nie znika to po stronie klienta, ale jak pan mówił po ich stronie wszystko jest tak jak ma być (tj. skasowane) z adnotacja itp.

Może u Ciebie jest tak samo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 23 Mar 2020 15:56 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
U mnie właśnie nigdzie nie wiszą, tak jakby ich nigdy nie było. No i vouchera z rożnych względów nie chce, tylko pełen zwrot pieniędzy za bilety (ten przysługuje, gdy linie lotnicze anulują lot).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 24 Mar 2020 10:03 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 14
Rozmawiałem z konsultantką (w j. angielskim, bo tylko tak udało mi się dodzwonić). Pani usiłowała mnie przekonać, że ponieważ lot z WAW został odwołany z powodów innych niż operacyjne - decyzją rządu Polski (lot jest 8 kwietnia), oraz katar - wietnam decyzją rządu Wietnamu, to nie należy mi się pełny zwrot pieniędzy i mają zastosowanie warunki taryfy. Próbowała dość mocno wcisnąć mi przebookowanie.

Pytanie: Czy to prawda, że jeśli lot jest odwołany z przyczyn takich jak rządowy zakaz lotów, to linia lotnicza nie ma obowiązku oddać mi pieniędzy? Przecież to byłby absurd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#945 PostWysłany: 24 Mar 2020 10:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
Nieprawda. Należy się pełny zwrot kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 24 Mar 2020 10:49 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 14
W takim razie ostrzegam przed kłamstwami na infolinii Qatar Airways. Udało mi się porozmawiać po polsku, gdzie usłyszałem to samo.
Pani powiedziała mniej więcej tyle, że taka (czyli voucher, a nie zwrot) jest polityka Qatar Airways i jeśli mi się to nie podoba to mogę napisać reklamację. Na pytanie o termin rozpatrywania reklamacji usłyszałem, że nie jest przewidziany żaden termin i jak ktoś odpowie to dostanę odpowiedź.
Prawdę mówiąc, to po tych liniach spodziewałem się czegoś więcej. Wszędzie podkreślają frazy typu "pięciogwiazdkowa linia lotnicza", a zachowują się gorzej niż Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 24 Mar 2020 14:15 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Dzwoniłem na infolinię, bo nie odpisywali na maile, a chciałem otrzymać voucher. Mam lot z WAW do Hanoi 26.03, powiedzieli mi w Katarze, że mam napisać na qatarairways.com/refund. Tak też zrobiłem, bo voucher jest dla mnie ok. Czekam ponad tydzień już na odpowiedź i cisza. Czy ktoś z Was otrzymał jakąkolwiek informację od nich zwrotną? Nie wiem czy się martwić i dzwonić im na infolinię skoro pojutrze mam lot. I tak będzie anulowany, więc nie chcę potem sytuacji, że nie było nic ustalone/potwierdzone przez nich i będą z nimi przepychanki. Jak ktoś ma jakieś info z góry dzięki.

P.S.
Faktycznie to ich podejście do tematu jest na poziomie lini niskokosztowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#948 PostWysłany: 24 Mar 2020 15:08 

Rejestracja: 24 Mar 2020
Posty: 2
Witam. Jestem na Sri Lance. Powrot z Kolombo do Warszawy zaplanowany byl na 28.03.20 z przesiadka w Doha. Wiedzac ze podroz zostanie odwolana kupilismy bilety na 26.03.20 z Kolombo do Warszawy z przerwa w Male LOTem. Z informacji na stronie Qatar pierwszy lot jest przelozony choc nie wiem na kiedy bo taka informacja nie widnieje badz nie potrafie jej znalezc. Drugi do Warszawy z wiadomych przyczyn odwolany. Na stronie jest napisane ze moge anulowac lot i dostac voucher tak jak wczesniej pisano. Co moge zrobic w tym momencie gdyz wolalbym zwrot na karte od vouchera. Jak rozumiem zwrot powinien wynosic polowe calkowitej ceny gdyz na Sri Lanke dolecielismy bez problemu i linia wywiazala sie polowicznie z umowy? Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 24 Mar 2020 15:23 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
jesli kupiles na stronie qatara piszesz tu https://www.qatarairways.com/en/refund-request.html
jesli odmawiaja robisz chargeback


a jezeli kupiles w ota to teraz bujaj sie z nimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 24 Mar 2020 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7361
HON fly4free
Artykuł o aktualnej sytuacji dot. zwrotów w QR:

https://www.headforpoints.com/2020/03/2 ... her-offer/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#951 PostWysłany: 25 Mar 2020 09:14 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Udało mi się w końcu skontaktować z infolinią i mam złożony wniosek o pełen zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik lubi ten post.
 
      
#952 PostWysłany: 25 Mar 2020 12:10 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 14
A mi konsultant dzisiaj powiedział, żebym użył formularza do refund. Po tym jak go użyłem dostałem tylko w przeglądarce komunikat
"Access Denied
You don't have permission to access "http://www.qatarairways.com/content/forms/af/qr/global/refund-request/jcr:content/guideContainer.af.submit.jsp" on this server"
A moja rezerwacja zniknęła ze strony...
@eowen użyłeś formularza, czy agent zrobił Ci zwrot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 25 Mar 2020 17:52 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Agent. Dostałam potem potwierdzenie na maila. Formularz jest jeszcze niedostępny dla naszego kraju, bo z listy rozwijanej można wybrać tylko 4 kraje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 25 Mar 2020 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 377
Loty: 319
Kilometry: 374 564
złoty
Formularz był i jest dostępny, polecam zmienić przeglądarkę lub spróbować ponownie (konsultant infolinii potwierdził problem z rozwijaną listą jako często występujący). Do 24h powinna przyjść wiadomość e-mail z adresu support@qatarairways.com. Następnie ktoś fizycznie musi wszystko sprawdzić i ręcznie zatwierdzić zwrot, co według konsultanta zważywszy na obecną sytuacje może potrwać nieco dłużej niż „few days”.

„We registered your request for a refund (#). You will receive confirmation when our support team processed your refund, this may take a few days.”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 28 Mar 2020 08:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Gdzie poza oficjalna strona Qatar Airways można podejrzeć rezerwacje u nich? ( W jakim systemie działaja oni? )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 28 Mar 2020 11:24 

Rejestracja: 28 Mar 2020
Posty: 3
22 kwietnia mam lot Warszawa-Doha-Phuket. Zakładam, że lot Warszawa-Doha zostanie odwołany, a Doha-Phuket nie. Czy ktoś może wie, czy w takiej sytuacji przysługuje mi zwrot za całą trasę, czy tylko za odcinek Warszawa-Doha?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 28 Mar 2020 11:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22443
Wam się nie chce czytać ostatnich postów?
Jak na jednym przysługuje ci zwrot za całą trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
#958 PostWysłany: 28 Mar 2020 12:00 

Rejestracja: 28 Mar 2020
Posty: 3
Dzięki za odpowiedź.Prześledziłem ostatnie 2 strony, ale nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#959 PostWysłany: 29 Mar 2020 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
Zeus napisał(a):
Wam się nie chce czytać ostatnich postów?
Jak na jednym przysługuje ci zwrot za całą trasę.

Prześledził dwie strony :!: biedaczysko, wiec o co ci chodzi :?: :D :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#960 PostWysłany: 30 Mar 2020 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Troszkę się martwiłam, ale dostałam w weekend vouchery za lot +jakaś nadwyżkę od Qatar na przeprosiny - jak zrozumiałam z emaila, to mogę bookować tą samą trasę i nie obowiązującą, wtedy żadne zmiany w taryfie, ale mogę go użyć także do zabookowania czegoś całkiem nowego i wtedy ewentualnie dopłacam. Może być ;)

Jako że vouchery są na dwie oddzielne osoby, a czytałam w necie, że wpisuje się je na stronie przed rozpoczęciem wyszukiwania (wtedy odpowiednie "taryfy się wyszukują"), to bookowanie będę musiała robić oddzielnie dla każdego pasażera (obecnie miałam dwie osoby na jednej).
Góra
 Profil Relacje PM off
futro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Rockriderr oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group