Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:14 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Pelzajacy upadek jakosci obslugi.

Jak sobie chwalilem Emirates po roku przerwy z nimi lecialem teraz na Phuket i to zaczyna byc jakas tragedia totalne obcinanie kosztow na wszystkim to sie zaczyna robic arabski Ryanair z tej lini.

1. Nie wiem od kiedy ale rok temu nikt jeszce nie wazyl mi podrecznego bagazu i nie liczyl sztuk bagazu podrecznego, obecnie przy check-in w Europie obsluga handlingowa zakwestionowala to ze mam maly biznesowy plecak z notebookiem i druga torbe z aparatem fotograficznym ma byc podobno jeden bagaz podreczny do 7kg., moj w claosci czyli dwie sztuki wazyly 8.5kg ale zona miala pusta kabinowke wazaca 2.5kg (czyli razem mielismy 11kg). Musielismy rozlozyc rowno tak aby bylo do 7kg i po jednym bagazu podrecznym. Do tego ograniczenie kg bagazu nadawanego dosc mocne dla taryfy saver.

2. Loty 7h - serwuja juz jeden posilek a drugi to kukurydza prazona, na naszym locie nie rozdali menu co bedzie podawane bo catering zostal pomylony i zaladowali cos innego niz jest w menu ktory maja na pokladzie. Podchodzenie obslugi i pytanie sie czy chce kurczaka cyz wolowine nie jest wszystkim co chcialbym wiedziec o wybieranym posilku chcialbm wiedziec czy tam beda ziemniaki, ryz czy makaron, Pytania od pasazerow irytowaly zaloge ale nie dziwie sie pasazerom.

3.Alkohol podawany - juz nie podaja markowych alkoholi tylko jakies drugorzedne marki w plastikowych malych buteleczkach, ktore maja problem z odkrecaniem czyli z calkowitym zerwaniem tego pierscienia fabrycznego (kreca sie w kolko nie umozliwiajac zerwania do konca tego fabrycznego pierscienia). Przestali juz podawac CocaCole tylko leja Pepsi z duzych butelek, jak zobaczylem puszki toniku czy czegos podobnego to juz to sa miniatury miniatur nie wiem czy w nich bylo 50ml plynu.

4. Nie ma juz muzyki podczas bordingu, nalezy zapomniec o recznikach odswierzajacych czy podawaniu napojow podczas podrozy.

5. Salonik Emirates Bizness na terminalu w Dubai to jakies nieporozumienie, totalnie przeladowany w godzinach porannych za bardzo nie bylo gdzie siasc nawet, a serwowane tam jedzenie jest poprostu tragiczne - kompletnie nie porownywalne do tego co mam serwowane w miescie w hotelach.

Nastepne loty poszukam jakiegos A350 Qataru aby sprobowac jak tam sie zmienila obsluga i moze przetestowac salonik pierwszej klasy w Doha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#442 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:10 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No zwlaszcza ten brak muzyki podczas boardingu to jakas masakra :). A zdrapek jeszcze nie sprzedaja?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#443 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:37 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@lataczuk :

Jakbys kiedys zauważyl tworzeniu brandu towarzyszy scisle okreslone postepowanie, wyglad - kiedys dbali o to puszczajac relaksujaca muzyke podczas boardingu,
zdrapek nie sprzedaja ale kiedys byly naklejki na oparcie siedzenia z informacja dla obslugi co dany pasazer zyczy sobie podczas lotu. I teraz personel budzi pasazera bo podaja jedzenie bo zdrapek nie ma. Ale jak widze niektorym brakuje co nieco do kultury komentowania.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Paź 2019 09:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Time2GO napisał(a):
Jakbys kiedys zaowarzyl tworzeniu brendu

Co to znaczy?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:57 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
To dosyc dziwne, leciałem tydzien temu z WAW. Muzyka podczas boardingu byla,menu bylo a takze obrazkowe menu dla niekumatych. Na pokladzie daja Dewars whisky ktore lubie, wiec nie interesowalem sie innymi alkoholami. A odkad pamietam to Emirates wazy bagaze i zawsze byla 1 sztuka 7kg, zawsze
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1060
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
@Time2GO ile razy leciałeś EK w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Pytam bo ja mam 10 odcinków WAW-HKT-WAW, MXP-NYC i WAW-ICN-WAW i za każdym razem było tak samo. Nie widziałem dramatycznego spadku jakości obsługi, jedzenia czy alkoholu tym bardziej braku muzyczki :)
Musiałeś lecieć jakimś feralnym lotem, ale mogę się mylić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
oskiboski napisał(a):
To dosyc dziwne, leciałem tydzien temu z WAW. Muzyka podczas boardingu byla,menu bylo a takze obrazkowe menu dla niekumatych. Na pokladzie daja Dewars whisky ktore lubie, wiec nie interesowalem sie innymi alkoholami. A odkad pamietam to Emirates wazy bagaze i zawsze byla 1 sztuka 7kg, zawsze


lecialem nimi mysle ze 6x, wszystko w 2015, i ani razu nie wazyli mi podrecznego
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 21 Paź 2019 17:16 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Wlasnie ostatnie 12 miesiecy odpuscilem sobie u nich i stad to pytanie od kiedy u nich takie zmiany.

Tak wiem ze bagaz podreczny byl do 7kg max ale nie czepiali sie ze naprzyklad to sa dwie torby osobno i sumarycznie mniej niz 7kg mial. Teraz czepiaja sie jak EasyJet chyba jedna torba i koniec torebke damska prosze schowac do drugiej torby.
Serwowali wlasnie Dewars ale kiedys nie bylo problemu z JW czy Baileys Irish Cream, do tego cholerna Pepsi ktorej smaku nie znosze juz w bylych hotelach SPG zaczeli ja tez serwowac i tylko ja bez opcji wyboru.

Jestem po dwoch odcinkach do Azji i w obu bylo tak samo, na https://www.airlinequality.com/airline-reviews/Emirates/ widze ze tam przewijaja sie podobne zdarzenia. Wiem ze niektore z tych rzeczy o ktorych mowie sa moze nie wazne ale to pasuje do tego jak siebie reklamowali a latam z nimi od dawna chyba czas poszukac innej alternatywy bo zaczeli odcinac kupony od populatnosci.

@oskiboski : nie ma, jest jakas podoba likieru. Moze na trasie z WAW jest, ale na moich lotach nie bylo. Oprawa jutro i jak sie okazuje nie moge wybrac miejsca w samolocie juz sa przydzielone fotele z opisem 'restricted' choc przydzielilo nie najgorzej bo sam przod dwuklasowego 777 rzad 10.


Ostatnio edytowany przez Time2GO, 22 Paź 2019 10:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 21 Paź 2019 17:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Dewars jest lepszy od JW a baileys jest nadal :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 22 Paź 2019 16:49 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@Time2GO
Do podręcznego czepiali się już ze 3-4 lata temu. Widać zależy na kogo trafisz.
W którym terminalu byłeś w saloniku? Ja nigdy w DXB na tłumy nie trafiłem, choć ostatnio nie bywałem.

Co do Qatar to nie masz się co przesiadać poniższe punkty będą takie same jak w EK
- brak muzyki
- napoje z dużych butelek
- 1 posiłek na trasie waw-doh

Może czas się przestawić na klasę C lub F.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 22 Paź 2019 17:40 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Ja przesiadłem się do Qatar odkąd Emirates zaczął sobie liczyć za wybór miejsca w samolocie a więc jakieś 2-3 lata temu..
Dlatego obecnie dla mnie z tej pary pierwszym wyborem będzie Qatar..
Dodam że w 99% latam z moją drugą połową więc konfiguracja 2-4-2 jest też dla nas korzystniejsza..
w economy EK nie ma na to praktycznie szans...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 24 Paź 2019 05:59 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
To byl salonik biznes Emirates w terminalu 3 przy bramkach B.
Wczoraj na odcinku do DXB juz obsluga na pokladzie byla lepsza bo nosili co jakis czas napoje.
Handlingowy personel nie czepial sie do bagazu podrecznego w ilosci dwu sztuk a razem mniej niz 7kg.
Popcorn albo KitKat chyba juz na stale zostaje jako drugi posilek u nich.

Raczej sie nie przestawie na C lub F bo wole wydac kase na lepszy hotel lub pokoj w ktorym jestem dluzej niz 7h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 28 Paź 2019 04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Mam dokladnie 6 odcinkow Emiratami w tym roku i za kazdym razem wazyli mi bagaz podreczny. Nawet w zeszlym roku w W-wie mialam szopke, bo przyczepili sie nie tylko do wagi, ale tez i do wymiarow torby (mimo, ze byla miekka i moglam ja spokojnie scisnac do odpowiednich rozmiarow).

I nie jest to nowa procedura, bo przy wylotach z Tokio waza podreczny juz kilka dobrych lat.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 17 Gru 2019 22:31 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Pierwszy raz lecę nie tanią linią a Emirates, [w styczniu 4 x WAW-DXB, DXB-BKK, SIN-DXB i DXB-WAW], ale najtańszą taryfą. Upewnijcie mnie proszę, że należy mi się darmowy posiłek [jeden?]. Czy napoje bezalkoholowe są nielimitowane? Dla niektórych może to oczywiste, ale nie dla mnie. :P
Czy słuchawki do oglądania na tablecie są dawane czy muszę mieć swoje?
Czy dają opaskę na oczy do spania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 17 Gru 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Zadzwoń albo napisz tam gdzie kupowałeś bilet, a wszystkiego się dowiesz, również na ich stronie też jest informacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 17 Gru 2019 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie wiem gdzie kupowałeś bilety ale darmowy posiłek masz raczej pewny - ale na wszelki wypadek sprawdź tam gdzie kupowałeś.
Napoje też będziesz mógł raczej sączyć bez limitu, i w związku z tym na wszelki wypadek usiądź blisko toalety.
Opaski na oczy raczej nie dostaniesz, ale kto wie. Słuchawki są kompatybilne ze sprzętem pokładowym.
Mimo wszystko, Enjoy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 18 Gru 2019 18:36 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Dziękuję za odpowiedź. Kupowałem przez opodo.pl, więc tam zapytam. Na stronie Emirates jest informacja o posiłkach, ale nie znalazłem 100% potwierdzenia, że każdy ma zagwarantowany posiłek. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 18 Gru 2019 18:41 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 18
Kilometry: 49 848
Lecieliśmy ostatnio Emirates na trasach WAW DXB SIN, HAN DXB WAW :D
Każdy lot świetny, nigdzie nie ważyli nam bagaży, zawsze była muzyka, dwa posiłki, napoje. Jedynie stewardessy lecące do Warszawy marudziły na swoją pracę bardzo głośno :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: A380
IMG_20191010_100355-2.jpg
IMG_20191010_100355-2.jpg [ 356.36 KiB | Obejrzany 3046 razy ]
_________________
2019 Image

nasz pamiętnik z podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#459 PostWysłany: 19 Gru 2019 20:01 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Parę pytań:
Jaka klasa biletów? Ekonomiczna?
Na stronie Emirates kupowałeś/aś bilety? Ile godzin przed lotem robiliście odprawę? Na stronie przewoźnika?
Jest to wi-fi za darmo na 2h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 19 Gru 2019 21:50 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 18
Kilometry: 49 848
@smahhy, tak, to wszystko jest w ekonomiku. Wifi masz za darmo na 2h do wyboru 20mb na cokolwiek lub bez limitu WA, Viber, fb msg :)

Bilety bezposrednio w emirates, odprawa w aplikacji najszybciej jak to możliwe (nawet w nocy raz wstałem specjalnie).
_________________
2019 Image

nasz pamiętnik z podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
smahhy uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Olencjaaa oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group