Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2019 11:44 

Rejestracja: 03 Sie 2017
Posty: 20
Zapraszam do dzielenia się informacjami dotyczącymi tego przewoźnika, poniżej opiszę swoje doświadczenie związane z opóźnieniem bagażu:

1.08.2018 razem z trzema osobami lecieliśmy z WAW do HAV przez FRA, pierwszy odcinek LOTem, drugi Condorem właśnie. Po przylocie do punktu docelowego okazało się, że żaden z 4 bagaży rejestrowanych nie dotarł na miejsce. Odebraliśmy je dopiero 5.08, z kolejnego lotu. Na miejscu oczywiście brak jakiejkolwiek pomocy ze strony linii (vouchery na zakup podstawowych artykułów), kontakt z czatem również kompletnie bezowocny.

15.08 złożyłem reklamację przez stronę Condora z żądaniem rekompensaty finansowej za poniesione wydatki. Przez kolejne 3,5 miesiąca pozostała bez odpowiedzi, więc złożyłem wniosek do trybunału arbitrażowego SoEP (SÖP) - link na stronie Condora. Zapropowana przez nich propozycja finansowa satysfakcjonowała mnie, więc przystałem na ich propozycję. Po kilku dniach otrzymałem informację, że Condor również się zgodził, a kolejne kilka dni później otrzymałem wpłatę na konto.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące całego procesu reklamacyjnego zachęcam do kontaktu ze mną na priv.

Co do samego lotu: dość ograniczona oferta bezpłatnej rozrywki, posiłki średnie, lot był na pokładzie B763.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 02 Cze 2019 15:37 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Moje doświadczenia z tą linią są bardzo pozytywne. Kupiłem kiedyś bilet w jedną stronę z Kolumbii do Polski (z przesiadkami). Po pewnym czasie uświadomiłem sobie że mam przesiadkę w San Juan (Portoryko), a nie posiadam wizy USA :-(
Myślałem że bilet już przepadł, ale po kontakcie telefonicznym udało się zmienić trasę za dopłatą 50 EUR (nawet na tym skorzystałem, bo ta druga trasa była w klasie Ekonomicznej Premium). Historia miała miejsce we wrześniu 2015 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2019 10:30 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Klopotow Condora ciag dalszy:
https://loyaltylobby.com/2019/09/17/tho ... in-the-us/

A ja akuram mam lot w ta niedziele, powrot za dwa tygodnie...
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2019 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@pbak oby się nie sprawdziło, ale słyszałam dziś w radio że w najbliższy poniedziałek 23.09 Thomas Cook może ogłosić upadłość.... linie Condor są z nimi powiązane, zatem śledź rozwój wydarzeń...

https://www.google.com/amp/s/www.money. ... ml%3famp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2019 17:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Tu można znaleźć więcej informacji nt. obecnych problemów Thomas Cooka: https://stooq.pl/n/?f=1315028
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2019 05:59 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
No dobra, w jedna strobe udalo sie poleciec. Zobaczymy czy uda sie wrocic ;-)

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2019 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
jednak.... !!!!!

oficjalna informacja ze strony...

https://thomascook.caa.co.uk/

Condor Airlines lata nadal....
Condor będący własnością Thomasa Cooka potwierdził, że jego loty nadal działają normalnie pomimo likwidacji spółki dominującej i złożył wniosek o pożyczkę przejściową..... Condor powiedział zaniepokojonym pasażerom na Twitterze, że „ loty obsługiwane przez Condor z numerem lotu DE ” nadal działają normalnie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Litania uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2019 08:02 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
kurcze ale masakra :( też mam lot Condorem 11.10 i z niepokojem obserwuje doniesienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2019 15:47 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Jak to jest z biletem Condora kupionym za mile? Czy M&M musi mnie automatycznie przebookowac na innego przewoznika na tej samej trasie?

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2019 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie liczyłbym na to. Miałem podobną sytuację z Aviancą Brasil i póki sam się nie zainteresowałem, M&M siedział cicho. Pytanie podstawowe, czy do Twojego miejsca docelowego lata, oprócz DE, jakaś inna linia dostępna w M&M? Jeśli nie, to nic nie zdziałasz, jedynie zwrot mil I podatków.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2019 15:53 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Dzieki. Lot jest z Vancouver wiec leciec moge tez Air Canada I Lufthansa.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Wrz 2019 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
To nie powinno być problemu :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2019 23:40 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 145
Ostatnia wiadomość z https://theworldnews.net/de-news/deutsc ... erbruckung
Condor otrzyma milionową pomoc od niemieckiego państwa.
Co prawda Air Berlin też dostało i padło ale na chwilę obecną Condor będzie latał. To bardza stara niemiecka linia lotnicza. Pozostałe linie niemieckie z Lufthansą na czele nie są wstanie zająć miejsca po Condorze.
Niemcom może zależeć na jeszcze niemieckim niebie nad nimi. Wg. Thomas Cooka Condor nie przynosi strat. Jednak proponuję wszystkich uważac na przyszłość. Condor ma bardzo starą flotę. Wymaga zakupów. Jest linią sezonową i nie ma wielu stałych tras. Po upadku biur podróżny samoloty mogą mieć zbyt małe obłożenie czyli przyszłość linii jest wciąż pod znakiem zapytania. Plusem jest, że Condor ma swoją markę wśród niemieckich klientów i podobną świetną załogę. Überbrückungkredit to taki kredyt na szybko do załatania dziur. Linia musi stanąc na nogach w ciągu kilku miesięcy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Wrz 2019 23:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Tymczasem we wtorek w dniu w którym gruchnęła wieść o upadku
Załącznik:
IMG_4720.JPG
IMG_4720.JPG [ 254.39 KiB | Obejrzany 9443 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 27 Wrz 2019 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
piekne zdjecie
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 27 Wrz 2019 14:36 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
kobalt_x napisał(a):
Pozostałe linie niemieckie z Lufthansą na czele nie są wstanie zająć miejsca po Condorze.

W Niemczech to zostanie po upadku chyba tylko Lufa i praiwe wirtualne Hahn Air :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Gru 2019 00:34 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 1
Witam. Condor przyznał mi imęzowi odszkodowanie 1200 euro z prośbą o nr konta. Pieniądze nie wpłynęły bo condor ma zarządcę upadłościowego. Zamiast 1200 należnego odszkodowania, zaproponowal mi on 10 euro. Czy kroś może mi poradzić, czy istnieje jakiś sposob na uzyskanie odszkodowania. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Gru 2019 15:09 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Nikle, jak od kazdego kto zbankrutowal. Rozumiem ze chodzi o jakies odszkodowanie za opoznienie bo jesli za bilety to tylko ew. jesli karta bylo placone to zwracaj sie do banku z charge back.
Nie akceptowac 10EUR bo to zadne pieniadze moze kiedys dadza dwa razy tyle ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Sty 2020 00:01 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czyli kupowanie u tego przewoznika biletow nawet w kontekscie tego co jest napisane na stronie glownej ze LOT ma przejac te linie
jest kiepskim pomyslem??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2020 22:35 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@palomino kupowanie biletów na przyszłość jest w porządku, przewoźnik ma aktualnie zapewnione finansowanie gwarantujące normalne funkcjonowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group