Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2017 13:45 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
We wrześniu 2017 zaczęła działać azerska tania linia Buta Airways. Tak naprawdę jest to tylko osobna taryfa AZALu, ale jest sporo istotnych różnic.
Latają na trasach z Baku do: Antalyi, Kazania, Kijowa (Żuliany), Mineralnych Wód, Moskwy (Wnukowo), Tbilisi i Teheranu.
Bilety kosztują od 29€/30$. Nietrudno znaleźć takie ceny na kilka miesięcy do przodu.
Więcej szczegółów: https://www.butaairways.az/en/
U pośredników bywa taniej, a niektórzy obiecują bagaż w cenie. W moim przypadku (zakup na flybillet.dk, lokalna wersja Gotogate) bagaż miał być, ale go nie było. Po rezerwacji dostałem maila o problemach technicznych z jego dodaniem i prośbą o samodzielny zakup i wysłanie potwierdzenia płatności. Jak na razie dostałem potwierdzenie zaakceptowania zwrotu opłat za bagaż i czekam na pieniądze. Jak je dostanę, to zaktualizuję opis.

Bagaż
Pierwsza i najważniejsza informacja: w najtańszej taryfie nie ma żadnego bagażu. Nieważne co pisze pośrednik, jeśli tam kupujecie. Nie ma nic poza bardzo podstawowymi przedmiotami: małą torebką o wymiarach do 75cm (długość+szerokość+grubość), okryciem wierzchnim, parasolem, aparatem, telefonem. Można też zabrać kule, laskę, bukiet kwiatów czy garnitur w futerale. Plecak nie przejdzie.
Nie wiem jak jest przy przechodzeniu przez lotnisko z pominięciem okienka bagażowego, ale przy nadawaniu bagażu rejestrowanego musiałem pokazać rozmiar bagażu podręcznego. Skoro w tym miejscu sprawdzali, to pewnie próba wejścia do samolotu z nieopłaconym bagażem podręcznym skończy się dopłatą na bramce.
Załącznik:
kosz-podreczny.jpg
kosz-podreczny.jpg [ 110.53 KiB | Obejrzany 8568 razy ]

Kontynuując dziwactwa bagażowe tej linii: bagaż podręczny jest droższy od rejestrowanego. Tak, to nie pomyłka. Podręczny (55x35x20cm) kosztuje 25€/30$, rejestrowany (23kg, suma wymiarów do 158cm) zakupiony do 3h przed wylotem - 20€/25$. Przy okienku oba bagaże kosztują tyle samo, przy czym rejestrowany nadal bardziej się opłaca, bo można tam wpakować bez problemu dwa plecaki (ja tak zrobiłem - dwa plecaki do worka na śmieci, wszystko owinięte taśmą - poleciało w obie strony bez problemu).
Załącznik:
bagaz-worek.jpg
bagaz-worek.jpg [ 85.93 KiB | Obejrzany 8568 razy ]

Bagaż rejestrowany można kupić na dwa sposoby: pisząc maila na callcenter@butaairways.az i płacąc kartą na stronie biura podróży Silkway Travel (trzeba tam ręcznie wpisać numer płatności i kwotę otrzymane mailem) lub w kasie biletowej na lotnisku/w centrum miasta (w Baku jest na ul. Nizami). Cena jest taka sama w obu miejscach. Bedąc w Baku poszedłem do biura, bo uznałem to za dodatkową atrakcję - nigdy w takim nie byłem ;) Płatność w AZN, przeliczone z EUR/USD po aktualnym kursie.
Jest też opcja wybrania droższej taryfy przy zakupie biletu - za dodatkowe 16/17$ jest wliczone 10kg bagażu rejestrowanego.
Szczegóły o bagażu: https://www.butaairways.az/en/information/baggage

Odprawa
Odprawa jest bezpłatna na stronie linii i w automatach na lotniskach. Leciałem na trasie IEV-GYD, na obu lotniskach są automaty. W okienku odprawa kosztuje 3€.
Miejsca są przydzielane zupełnie losowo - osoby na jednej rezerwacji są rozrzucane po całym samolocie (w każdym razie przy odprawie online, bo tylko taką robiłem). Wybrać można za opłatą 3€ za miejsca zwykłe lub 15/25€ za miejsca z przodu/przy wyjściach ewakuacyjnych.
Przy zakupieniu bagażu przed wylotem nie ma o tym ani słowa na elektronicznych kartach pokładowych, na tych z automatu czasem jest, a czasem nie ma, przy czym w systemie wszystko jest jak należy i nie ma problemu z nadaniem bagażu.

Na pokładzie
Ciekawostka: w taryfie nie ma bagażu, ale jest kanapka i woda. Do wyboru z szynką lub serem.
Załącznik:
kanapka.jpg
kanapka.jpg [ 76.19 KiB | Obejrzany 8568 razy ]

Oprócz tego można kupić inne napoje/jedzenie w dosyć niskich cenach (np. herbata kosztuje 0,5€, batoniki 0,7€).
Załącznik:
ceny1.jpg
ceny1.jpg [ 99.61 KiB | Obejrzany 8568 razy ]
Załącznik:
ceny2.jpg
ceny2.jpg [ 111.81 KiB | Obejrzany 8568 razy ]
Załącznik:
ceny3.jpg
ceny3.jpg [ 96.26 KiB | Obejrzany 8568 razy ]

Samoloty to Embraery ERJ-190 wyprodukowane w tym roku.
Załącznik:
samolot.jpg
samolot.jpg [ 89.32 KiB | Obejrzany 8568 razy ]

Miejsca jest dużo, do tego zagłówki są regulowane - jest wygodnie. Numeracja rzędów jest dziwna - zaczyna się od 14.
W obie strony (IEV-GYD-IEV) samolot był prawie pełny, przy czym byliśmy chyba jedynymi nie-Azerami i nie-Ukraińcami.
Załącznik:
wnetrze.jpg
wnetrze.jpg [ 101.81 KiB | Obejrzany 8568 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 04 Sty 2018 20:06 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 9
Jestem nowy na forum, więc najpierw wypada się przywitać, zatem:
Witam serdecznie :D
Relacja świetna i bardzo pomocna, zwłaszcza że w marcu lecę ze znajomymi tą samą trasą i liniami, w tym Buta Airways.
Wobec tego miałbym krótkie pytanie - czytałem o tej śmiesznej taryfie bez podręcznego, jednak w odpowiedzi na mojego e-maila do Azal uzyskałem informację, iż na odcinku Lwów-Baku, Baku-Teheran (Buta Airways) mam nie dość, że poręczny to jeszcze rejestrowany. Tego drugiego nie chcę brać ze sobą, jednak podręczny się przyda. :) Czy zatem były jakieś problemy w powrotnej drodze? Kazali dopłacać? Można było w Teheranie otrzymać bilety na całą drogę powrotną czy tylko do Baku?
Aaaa, bym zapomniał :oops: W powrotnej drodze mamy na przesiadkę 5h więc do miasta już się nie wybieramy. Czy zatem jest możliwe pozostanie w strefie transferowej lotniska, a tym samym uniknięcie zakupu kolejnej wizy (jedną już mamy na dzień przylotu)
Trochę dużo pytań, ale chciałbym się poradzić kogoś zdecydowanie bardziej doświadczonego :D .
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Maciek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2018 20:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Hej, ja wracałem z Erywania, więc nie odpowiem jak było z IKA na Ukrainę :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 04 Sty 2018 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Przebookowali Ci z Azal na Buta czy kupowales od razu Buta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2018 20:31 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
@Kerund

Dotyczy Azal.
Jeżeli lecisz z podręcznym to tym bardziej nie będziesz miał problemu w IKA.
Bilety dostajesz i do Baku i do Lwowa lub Kijowa.
Możesz spokojnie spędzić czas pomiędzy "kokonami".
Polecam zaopatrzyć się w dobre wino w jednym ze sklepów za 3 euro. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2018 21:15 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 9
seba napisał(a):
Przebookowali Ci z Azal na Buta czy kupowales od razu Buta?


Hej :D
Przede wszystkim dziękuję za szybką pomoc.
Co się tyczy pytania, to bilety kupowałem w jeden z promocji na forum bodaj z maja i wtedy loty były Azal. Co ciekawe kupowałem tylko z podręcznym. W październiku dostałem maila, że zmieniają mi godziny lotu Baku-Teheran i jego numer z J2 8005 na J2 9005 . Zacząłem czytać że będę leciał Buta Airways i że w tej linii jest taryfa bez bagażu podręcznego. Wobec tego zadzwoniłem do nich a potem wysłałem e-mail. Z obu źródeł mam informację że na obu odcinkach trasy, tj. Lwów-Baku, Baku-Teheran mam podręczny i rejestrowany. Chociaż patrząc na Wasze przeboje to zastanawiam się na ile mogę im wierzyć :) Gdzieś jeszcze mogę to sprawdzić?
Pozdrawiam Maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2018 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Jesli masz zmiane z Azal na Buta to nie robia problemow. Robilem z nimi 4 odcinki (KBP-GYD-IKA-GYD-TBS) w listopadize i nic sie nie przyczepili o bagaz. Co ciekawe na mailach i fb powiedza Ci inaczej, wiec sie nie przejmuj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:49 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Leciałem tą linią na odcinku Baku-Teheran-Baku.
Gdy kupowałem bilet odcinek ze Lwowa do Baku był realizowany azerską linią matką - Azerbejdżan Airlines. Przy zakupie było podane, że tylko bagaż podręczny, a na bilecie (i w praktyce) okazało się, że na odcinku Lwów-Baku-Lwów był rejestrowany, z czego skorzystałem. Proponowano mi nawet nadać (za darmo) bagaż do samego Teheranu, ale w związku z tym, że miałem długą przesiadkę w Baku, nocowałem w hostelu i zwiedzałem miasto, dlatego z tego zrezygnowałem.

Uwaga! Na lotnisku w Baku (Buta lata z innego terminala) okazało się, że jakoby nie mam nawet w cenie bagażu podręcznego! Na bilecie przy bagażu było napisane 0pc i oni uważali, że to jest tego potwierdzeniem. Na szczęście miałem korespondencję z linią Azerbejdżan, gdzie mi napisano, że mam bagaż podręczny. Dzięki temu przedstawiciel linii kazał mi dodać podręczny. Ale straciłem na to sporo nerwów i pół godziny czasy. Gdybym nie mówił po rosyjsku nie wiem jakby to się skończyło.

Samolot był nowy. Pasażerów rozrzucono po samolocie, ale nie było problemów, żeby się przesiąść.
Dają herbatę i kanapkę, ale kanapka jest naprawdę niesmaczna i gumowata. Lepiej, żeby jej nie dawali. Przelot bardzo wygodny. W sumie to mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Mar 2019 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ja o mało co nie kupiłem u nich biletu z Baku do Kijowa. Do stu pieronów, żeby nie można było zabrać małego plecaka, bo chcą +25 EUR! Mogliby chociaż się zlitować, jak się waży poniżej 65 kg... to mógłbym nawet zjeść plecak, a i tak ważył z nim mniej od niektórych pasażerów-smakoszów bez bagażu...

Chociaż piwo za 1,30 EUR na pokładzie to jest hit. A w Azerbejdżanie są ładne dziewczyny, to polecę może kolejny raz tą absurdalną linią :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Wrz 2019 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Czy ktoś kupując bilety przez OTA (najtańsza opcja, bez bagażu) dokupił później bagaż podręczny na stronie Buta czy jest z tym jakiś problem ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Wrz 2019 14:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Wiadomo, kiedy wrzucają rozkład na lato 2020 - póki co jest tylko zimowy?

Podobnie jest w AZAL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2019 03:17 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
marcino123 napisał(a):
Czy ktoś kupując bilety przez OTA (najtańsza opcja, bez bagażu) dokupił później bagaż podręczny na stronie Buta czy jest z tym jakiś problem ?

Jeśli Ci się nie uda dokupić online , to np na lotnisku w Baku jest możliwość dokupienia w okienkach obok check-in. Widziałem jak ci co mieli najtańsze bilety odsylani byli do opłaty przy innym stanowisku jeśli mieli bagaż choćby podręczny.

Mój lot GYD-SAW , bez uwag i zastrzeżeń. Woda lub sok plus kanapka podczas lotu w serwisie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Wrz 2019 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Otworzyli kalendarz dla kilku wybranych tras na razie do wakacji 2020.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Paź 2019 16:08 

Rejestracja: 24 Sty 2011
Posty: 47
Wspominacie o problemach z polityką bagażową. Patrzę właśnie na loty z Batumi do Teheranu i polityka wydaje mi się jasna. ok 58E za golasa, ok 30E więcej za nadawany do 10kg i do do 23kg za ok 150E, tu już skok spory.
Dopatrywać się gdzieś jakiś kruczków? Czy lepiej kupić golasa i na miejscu dopłacić do nadawanego bo nie rozumiem waszych przygód za bardzo dotyczących tej linii ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2019 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Wrzucili kolejne trasy na lato.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Gru 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Czy w Buta Airways respektują karty mobilne? Mam nadzieje że przy braku bagażu podręcznego nie doczepią się do aparatu fotograficznego trzymanego w ręce :o
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Gru 2019 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
No to odpowiem sobie sam. Leciałem z lotniska w Kijowie IEV do Baku i przez aplikację jak najbardziej można się odprawić 24 godz przed odlotem i to by było na tyle bo nic więcej nie idzie zrobić . Wchodząc przez stronę internetową po dokonanej odprawie ukazuje się na końcu komunikat że kartę pokładową należy odebrać na lotnisku. Przy odbiorze karty sprawdzają wizę. System przydzielił dobrowolnie miejsca koło siebie . Przy odbiorze biletu Pan spytał o bagaż bo mieliśmy tą najniższą taryfę bez podręcznego. Pokazaliśmy na wpół pełne plecaczki 10 litrowe i nie było żadnego problemu. Podczas lotu rzeczywiście jest bułka i to dosyć duża oraz woda (w cenie biletu). Lot odbył się punktualnie i byl Ok :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Kwi 2022 10:45 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Azerbaijan Airlines od 17 czerwca uruchomią nowe połączenie do Pragi, 2x w tygodniu w poniedziałki i piątki.

Załączniki:
278863366_398174145646240_4748381265473758439_n.jpg
278863366_398174145646240_4748381265473758439_n.jpg [ 42.73 KiB | Obejrzany 1997 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Kwi 2024 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Azerbaijan Airlines uruchamia kolejne 3 trasy: Bukareszt, Sofia oraz Grozny.
https://www.azerbaycan24.com/en/azal-la ... bucharest/

Przy okazji - Buta Airways została już wchłonięta przez AZAL. J2 należy tylko do Azerbaijan Airlines. Sugeruje zatem @mod zmianę nazwy tematu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Kwi 2024 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Promocja Azerbaijan Airlines na loty do Europy w terminie 17.04 do 31.05
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group