Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Sty 2016 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Swoje bilety rezerwowałem ok. 2 tygodni temu, bezpośrednio na stronie malindo, płatność kk mastercard bez problemu, w mailu były od razu w załącznikach bilety do wydrukowania, wpisany jest tam bagaż rejestrowy 15 kg, nigdzie więcej nie chciało mi się sprawdzać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 12 Sty 2016 22:58 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Dziwne, ale w żaden sposób nie mogę zobaczyć mojej rezerwacji na ich stronie, ani przez PNR, ani eticket.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Sty 2016 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Pisałem już przecież na poprzedniej stronie gdzie można zobaczyć swoją rezerwację:
scomin napisał(a):
kuba88 napisał(a):
Wie ktoś gdzie mogę podejrzeć rezerwacje ?
http://travel.tripcase.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Sty 2016 23:23 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Na tripcase widać, ale we wszystkich liniach lotniczych jakimi do tej pory leciałem, rezerwacje można było zobaczyć na ich stronach, dlatego napisałem że to dziwne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Mam zaplanowany lot na trasie KUL-LGK-KUL w lutym. Bilety brałęm przez jaiegoś pośrednika w atrakcyjnej cenie i jak wszyscy tutaj miałem problem z podglądem rezerwacji. Wczoraj napisałem maila na adres customer_care@malindoair.com, dzisiaj na mailu wszystkie eTixy. Polecam taki kontakt z przewoźnikiem.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 29 Sty 2016 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Niemniej radzę co jakiś czas sprawdzać czy godziny lotów nie uległy zmianie albo poprzez tripcase albo poprzez system rezerwacyjny, zwłaszcza w przypadku rezerwacji przez pośredników. W moim przypadku, na trzy zarezerwowane loty, we wszystkich nastąpiła zmiana godziny wylotu w stosunku do pierwotnej rezerwacji (najwięcej o 3 godziny). Raz o zmianach zostałem poinformowany przez pośrednika, a raz bezpośrednio przez Malindo (telefonicznie). Ciekawą sytuację miałem z rezerwacją na trasie KUL-PEN. Najpierw wylot został przesunięty o godzinę później (o tym Malindo poinformowało), natomiast kilka dni przed wylotem do Azji zorientowałem się dzięki tripcase, że lot został z powrotem przesunięty o godzinę wcześniej, o czym nie zostałem już jednak poinformowany :p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Lut 2016 06:51 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jestem po dwóch lotach linią Malindo na trasie Kuala Lumpur - Langkawi - Kuala Lumpur.
Samolot 737-900, sporo miejsca na nogi, bagaż rejestrowany do 30 kg w cenie, w zagłówkach system rozrywki (dotykowy wyświetlacz). Lot trwał około 40 minut, podczas przelotu serwowany jest mały katering: woda, krakersy lub bułka drożdżowa.
Polecam
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLIA-KLIA2
#28 PostWysłany: 01 Kwi 2016 18:23 

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 34
A mam do Was pytanie jak wgląda sprawa bagaży w rzeczywistości przelot z KUL (do BKI) Malindo, tak jak AirAsia jak się mieści wymiarami walizka to do 10-12 kg waga nie gra roli czy jak tam to wygląda?
P.S
Lot ekonomiczny, lokalny - jak powinienem sprawdzić jaki samolot go obsługuje aby ocenić jaki bagaż mogę brać?
http://www.malindoair.com/the-malindo-e ... e/baggage2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KLIA-KLIA2
#29 PostWysłany: 01 Kwi 2016 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
W Malindo możesz bezpłatnie nadać bagaż do luku i drugi wnieść na pokład, jak ja leciałem to nikt nie zwracał uwagi na wielkość bagaży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Kwi 2016 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Dwa tygodnie temu leciałem Malindo Air z Singapuru do Kuala Lumpur. Wrażenia bardzo pozytywne - miła obsługa, darmowy poczęstunek, bagaż 30kg w cenie biletu, a nawet system rozrywki pokładowej, co było dość zaskakujące jak na lokalne połączenie, szczególnie w tak niskiej cenie (ok 15€)

Załącznik:
Malindo-1.jpg
Malindo-1.jpg [ 146.83 KiB | Obejrzany 7007 razy ]


WAŻNE: Nie wiem na ile jest to przepis singapurski, malezyjski, czy po prostu nadgorliwość obsługi Malindo Air, ale nie chciano nam wydać kart pokładowych na lot z Singapuru do Kuala Lumpur do czasu aż przedstawiliśmy potwierdzenie rezerwacji lotu, którym opuścimy terytorium Malezji. Taki przepis w Malezji obowiązuje, chociaż przysługuje 90 dni pobytu po każdym wjeździe na terytorium Malezji, ale nigdzie indziej poza Singapurem nas o to nie pytano. Na szczęście miałem zapisane rezerwacje w CheckMyTrip w telefonie, natomiast mój kolega już musiał biegać po lotnisku, by połączyć się z siecią i odnaleźć rezerwację.

WAŻNE 2: Od kwietnia 2016 Malindo Air lata na KLIA (wcześniej było to KLIA2)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Maj 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
podpisuje sie pod pozytywnymi opiniami na temat Malindo - jesli macie do wyboru ich lub Air Asia to warto doplacic te kilka zlotych. a juz na pewno jak sie leci z bagazem
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 04 Sty 2019 18:25 

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 3
ozz napisał(a):
Czy ktoś miał do czynienia z tą linią? Zastanawiamy się nad lotem Kota Bahru - Kuala Lumpur.

Właśnie dzisiaj lecieliśmy tą linią na trasie KUL-DPS. Punktualnie, czysto, z bezpłatnym napojem i posiłkiem. Bilety tanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Kwi 2019 11:11 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Trzty odcinki wykupione ta linia, jeden juz anulowany lot, drugi odlot o 17 przenoszony stopniowo na wczesniejsze loty o 13 a drugi raz na 9 i w tym momencie wystailem o anulacje biletu, trzeci odcinek na razie sie trzyma.
Zwrot na karte kredytowa po 45dniach i raczej spodziewam sie problemow bo mam juz 35dni po anulacji pierwszego odcinka a zwrotu na karte brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Lip 2019 12:07 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Pytanie moze glupie, ale maja jakas nowa taryfe Super Saver z wielkim czerwonym napisem NO BAGGAGE. Nie ma niestety zadnej ifnormacji czy to sie tyczy rowniez kabinowego. Ktos wie?

Bo na etapie rezerwacji tez cisza a da sie zaplacic za bagaz ... 5kilogramowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Lip 2019 16:33 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Malindo Air has introduced a 'Super Saver' fare category-slightly cheaper fares but without meals and checked baggage. 7 Kg cabin baggage is allowed in economy class across fare types which isn't clearly called out in this official chart though.

Ale unikal bym tych linii, moj lot odwolano i czekalem na zwrot biletow za 5 osob 4 miesiace od zlozenia wniosku o zwrot czesto sie upominajac emailem dlaczego nie zwracaja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Sie 2019 01:12 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Kupiłem dziś bilet w Malindo, ale miałem problem z płatnością Revolutem. Ostatecznie musiałem zapłacić polską kredytówką (w T-Mobile), ale o dziwo nie doliczyło mi żadnych 6% przewalutowania, więc zapłaciłem tyle ile bym zapłacił Revolutem.
Czy w Malindo lepiej kupować ciepły posiłek przez neta przed lotem, czy ceny na pokładzie są takie same i nie ma co się spinać? Poza tym, czy ktoś miał przypadek lotu z nadwymiarowym podręcznym i czy przymknęli na to oko czy kazali dopłacać jak za rejestrowany? I tak wziąłem z rejestrowanym bo to tylko <30zł, ale pytam z ciekawości :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Sie 2019 05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
Nie sprawdzają podręcznego. Rejestrowany też mi przeszedł z nadbagazem 2kg

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Wrz 2019 13:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Hej,

Poniżej krótka historia o moim niedawnym, pierwszym w życiu kontakcie z Malindo. Historię opisałem dla znajomych ale mówię co tam - wrzucę tutaj, po delikatnym lifcie, a nuż ktoś dzięki temu nie zapomni przestawić godziny w zegarku ;) Ups, mały spoiler. W każdym, razie - wypikałem przekleństwa co by mnie administracja nie pokarała, jak również swój e-mail, co by się za dość nie stało internetowemu ekshibicjonizmowi. Ale w rzeczywistości jest taki skomplikowany (no bo powiązany z nazwiskiem) i zawiera dokładnie tyle znaków. Miłego czytania, można się śmiać.

---

Wjeżdża historia. Miałem wczoraj lot, lot jakich wiele, z jedną przesiadką po drodze. Przesiadka wypadła w Kuala Lumpur; kto nie wie temu wyjaśniam, że jest to dość duży port lotniczy. Gdy kupowałem bilety pomyślałem sobie: trochę ciasna ta przesiadka jak na KLIA (1h35min) no ale spróbujemy. Uspokoiłem się tym bardziej, gdy pojąłem że nie lecę tanimi liniami, co z początku założyłem kupując bilet w nieznanym mi Malindo Air i wtedy też zrozumiałem, że dostanę obydwa boarding passy za jednym zamachem. Źle nie będzie! Pomyślałem.

I tak też się stało, otrzymałem obie karty pokładowe przy odprawie w Hanoi, tyle że miła pani z obsługi przy okazji oznajmiła: Pana lot jest opóźniony o półtorej godziny. Pomimo tego wydała mi drugi BP, a ja nieświadomy wówczas byłem jak bardzo skomplikuje to moje przyszłe życie. Przyszłe życie tego dnia, ma się rozumieć :) Czas na lotnisku spędziłem w wyborowym towarzystwie, toteż opóźnienie nie martwiło mnie aż tak bardzo ale gdy w końcu przeszedłem przez kontrolę paszportową i security, to zamiast bezczynnego oczekiwania czas ten postanowiłem wykorzystać na przebookowanie drugiego lotu, na kolejny dostępny tego dnia z KL. Wiedziałem wszak, że właściwie nie mam żadnych szans złapać początkowo zaplanowanego lotu.

Rozsiadłem się w lotniskowym saloniku, nałożyłem na talerz bezmięsnego sushi, do kieliszka wlałem czerwonego wina i chwyciłem za telefon. Z infolinią Malindo połączyłem się dość szybko, za to rozmowa trwała długo. I gdy już witałem się z gąską, gdy już padło w słuchawce: zmieniamy lot z 18:10 na 19:55, wtedy stało się najgorsze - zostałem poproszony o podanie adresu email do wysłania nowej rezerwacji. Czemu to coś strasznego? No to przeliterujcie X X X R Z X X X X C Z X X. Przez telefon. Po angielsku. Przy haniebnej jakości połączenia. Podczas gdy Pani z infolinii próbowała zrozumieć jak to możliwe, że R stoi obok Z podobnie jak C i jak to się czyta, wtedy zupełnie niespecjalnie rozłączyłem połączenie uchem. Tak k***, uchem. Już tego nie pamiętam ale w dzieciństwie musiałem spaść z dużej wysokości na głowę. Tak sobie teraz to tłumaczę.

Oczywiście zadzwoniłem po raz kolejny. Tym razem nie tylko rozmowa ale i czas oczekiwania na połączenie był długi. Przebrneliśmy jednak przez całą procedurę (no pewnie, że musiałem wyjaśnić raz jeszcze od początku po co w ogóle telefonuję) . Z adresem email uporaliśmy się nadzwyczaj sprawnie a na koniec rozmowy zostałem poproszony o podanie numeru telefonu. Podałem z tym jednak zastrzeżeniem, że za 14 minut mam boarding na lot do Kuala Lumpur i za chwilę będę offline. Pani to nie zraziło za to mi zapaliła się lampka ostrzegawcza. No i słusznie bo za 5 minut oddzwoniła, z informacją że skoro mam już wydany drugi BP, to nie mogą przebookować mi lotu na kolejny i mam sobie to załatwić jak już wyląduję w KL. Klnąłem na czym świat ten stoi, uprzejmie poinformowałem że ich serwis jest do d*** i życzyłem udanego dnia.

No dobra, myślę na głos, trzymaj kciuki by bramka przylotu była w miarę blisko bramki odlotu i lecisz nie wolnej niż w tempie 2:40 minuty na kilometr przez lotnisko. Przewidując co się stanie poprosiłem o miejsce w pierwszych rzędach od korytarza i takie dostałem. Z 4D moje szanse wzrosły o 20%. Cały lot tradycyjnie przespałem a gdy ocknąłem się w KL spostrzegłem, że kołujemy do rękawa. O kolejne 20% wzrosły moje szanse. Po otwarciu drzwi i wypuszczeniu snobów z biznes klasy ruszyłem jak wystrzelony z procy. Podczas biegu przewróciłem dziadka o kulach i matkę z dzieckiem. Przeskoczyłem nad wózkiem z niepełnosprawnym i rzuciłem się na szczupaka pod pod barierkami do transit counter, żeby ominąć kolejkę ludzi. No dobra, ostatnie dwa zdania to tylko dla beki, po prostu szybko biegłem :) W transit counter Pani mówi: biegnij masz jeszcze szansę, boarding trwa!
- Ale jaka bramka?
- Bramka C31, tam dojeżdża pociąg lotniskowy.
- Ok, dzięku... że co co co kurde pociąg??
Wzruszenie ramionami przyjąłem za wyczerpującą odpowiedź. Mimo całej beznadziejności sytuacji postanowiłem spróbować. Pociąg stał na peronie (znowu fart) i wskoczyłem do niego przy sygnale zamykania drzwi. Na terminalu C znów wybiegłem z pociągu jak poparzony kawą, szybki rzut oka na tablice informacyjne, C31 namierzone więc gnam. Gdy dobiegłem do bramki dysząc spytałem: boarding trwa? Jaki kamień z serca spadł mi gdy okazało się że tak, że zdążę na ten lot!! Z uśmiechem podałem panu swój boarding pass a on z uśmiechem przyłożył go do czytnika kodów. Gdy lampka na bramce zapaliła się na czerwono już wiedziałem, że to nie będzie dobry dzień. Pan z obsługi, kontynuując uśmiechanie się od ucha do ucha, podszedł z moim BP do komputera, wklepał kod rezerwacji i oznajmił: Pana lot został jednak przebookowany na 19:55. Wykrztusiłem z siebie 'dziękuję, do widzenia' zamiast cisnącego się na usta 'wk*** mnie już ten twój uśmiech' i oddaliłem się w pospiechu co by nie wyładować frustracji na niewinnym człowieku.

Załącznik:
IMG_20190909_182104.jpg
IMG_20190909_182104.jpg [ 229.63 KiB | Obejrzany 3353 razy ]


Na terminalu C znalazłem stoisko Malindo. Szybko wyjaśniłem, że potrzebuję nowy BP na co w odpowiedzi usłyszałem, że tu się nie da ale dostanę jak wrócę pociągiem na H... No to wróciłem (pociągiem!!), odszukałem kolejne stoisko Malindo gdzie BP wydano mi sprawnie po czym spojrzałem na zegarek (zapamiętajcie ten fragment) i pomyślałem: nie ma tego złego, została godzina czyli idealnie na kolację w saloniku. Podszedłem do informacji lotniskowej i zapytałem gdzie znajdę salonik, do którego mogę wejść ze wspomnianą kartą PP. Oczywiście znów z uśmiechem na ustach pani z informacji zwróciła się do mnie tymi słowy: salonik znajdzie Pan na terminalu C, można tam dojechać...
- tak, wiem, wiem, pociągiem - odparłem.

Wsiadłem w pociąg, pojechałem na C, znalazłem salonik i stanąłem w kolejce. Pierwszy raz widziałem kolejkę do saloniku no ale nie wybrzydzałem, wszak darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Gdy nadeszła moja kolej podałem obsłudze swoją kartę PP i boarding pass. Pan z obsługi spojrzał na BP i zwrócił się do mnie, z uśmiechem - a jakże: ale Pana boarding już się zaczął. Kalkulacja była szybka - ja pierniczę, przecież jestem w Malezji a tu jest o godzinę później <facepalm>. Naprawdę musiałem spaść kiedyś na potylicę. I nie było to z sofy na dywan. Myśl druga - zapomniałem, że mój wietnamski SIM nie loguje się w zagranicznych sieciach a więc telefon trzyma czas Hanoi. Boarding trwał od trzech minut czyli nie było źle. Gorzej, że do terminala H mogłem się dostać... tylko pociągiem.

Znów gonitwa, znów straty wśród starców i kobiet z dziećmi. Bieg, pociąg, znowu bieg. Gnałem, sapałem, wyzywałem się od idiotów. Zdążyłem. Tak wyglądał mój pierwszy dzień urlopu. Ale zdążyłem. Nie wiem jak to się stało ale zdążyłem. Wciąż niedowierzam.

----

Pozdrawiam,
p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 30 Paź 2019 19:52 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Ktoś wie, czy w Malindo jest możliwe i ile ewentualnie kosztuje dokupienie bagażu rejestrowanego na lotnisku po zrobionej odprawie przez internet? Niestety podczas check-inu online nie ma opcji dodania bagażu (trzeba to zrobić wcześniej poprzez modyfikację rezerwacji), więc tak się zastanawiam, czy wcisnąć się jakoś w 7 kg podręcznego, czy jednak będzie opcja dokupienia bagażu na lotnisku po niewygórowanej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Paź 2019 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
nie wiem ile kosztuje bagaz ale w malindo w zasadzie nie sprawdzaja ani nie waza bagazu podrecznego. to nie ryanair ani airasia
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: makoleon, marek1984, Przemm oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group