Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#21 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:26 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
A zdajesz sobie sprawę ile ich mieszka w całym GTA? Wyparli Polaków z missisauga na zachód. Poza tym Austrian ma skonfigurowany lot z delhi do Toronto z krótkia przesiadka w Wiedniu. Będzie ich dużo ale nie wolno dramatyzować ;) przynajmniej nie chleją i nie sa agresywni. Czasem bekna czy coś innego ale to tez nic dramat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#22 PostWysłany: 22 Kwi 2015 21:12 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Dzięki za informację - moja ciekawość została zaspokojona :mrgreen:
Żadna nacja mi jakoś specjalnie nie przeszkadza - wszędzie można spotkać osoby niezwykle eleganckie i uprzejme, jak i zwykłych prostaków ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Gru 2016 06:55 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Ja leciałem ich B777 na trasie VIE-BKK-VIE i jest ciasno w porównaniu do Thai czy Turkish. Smaczne jedzenie i dobre piwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Kwi 2017 12:13 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 9
Kilometry: 23 067
Witam! Mam pytanie odnośnie odprawy online w Austrian. Wylatuje z CDG przez VIE do BKK odprawiłem się online ale wyczytałem w ich pomocy, ze z bagażem nadawanym do luku online mogę odprawić się tylko przy rozpoczeciu podrozy w Wiedniu lub Niemczech. Mam anulować odprawę i odprawić się normalnie na lotnisku, czy z odprawa nadać bagaż i jak nie będzie im coś pasować sami poprawia??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Kwi 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Zostawiasz bagaż pani/panu w okienku normalnie, jedyna różnica, że nie będzie rozmowy o wybieraniu miejsc, bo to robisz już online. :)
Obstawiam, że adnotacja dotyczy self-checkinu torby za pomocą automatu bagażowego - o takiego - http://media.finnair.com/Rethink/qualit ... G_0456.jpg Tutaj nadasz bagaż i się odprawisz bez rozmawiania z kimkolwiek z obsługi. Dobra opcja dla ludzi unikających kontaktów z innymi ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lucek20 lubi ten post.
lucek20 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 29 Kwi 2017 12:50 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 9
Kilometry: 23 067
Dzięki za info, tez tak myślę ale zmyliła mnie informacja w ich pomocy:

Czy mogę skorzystać z odprawy online, jeżeli nadaję bagaż?
Tak. Udaj się na stanowisko odpraw na lotnisku z odpowiednim wyprzedzeniem i nadaj bagaż. W takim przypadku możesz wydrukować kartę pokładową tylko wtedy, gdy lotnisko wylotu znajduje się w Austrii lub Niemczech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: B767 Austrian
#27 PostWysłany: 26 Lis 2017 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Witam,
przyleciał ktoś z tym typem samolotu B767 Austrian(OE-LAZ,OE-LAE)?
Lecę z nim w grudniu z Wiednia do Pekinu i wiem,że to stare samoloty(17-18 lat).
Jak wygląda usługa na pokładzie?
Pierwotnie miałem latać z Air China (A330).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Maj 2019 23:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Widzę, że temat dawno nie ruszany, a ja mam pytanie: lecę pierwszy raz od wielu lat Austrianem, mam taryfę Economy Light - podręczny mam dopasowany pod wymiar, ale pytanie czy w praktyce zwracają uwagę na wymiary dodatkowego, w teorii 40x30x10 cm? Bo zamierzam wziąć dodatkowo Cabinzero 28l czyli 40x30x20. Wybaczcie może banalne pytanie, ale ostatnio bardziej "specjalizowałem" się w low costach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Maj 2019 03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Miałem walizkę i podobny plecak. Zero pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 22 Maj 2019 08:22 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
@Kashpir
Ostatnio leciałem nimi na trasie JFK-VIE, zero sprawdzania bagażu, ludzie potrafili mieć po 3 bagaże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 02 Wrz 2019 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Może komuś się przyda: leciałem biletem łączonym lot z biletem kolejowym WAW - VIE – LZS i zamieszczam krótkie podsumowanie. Bilet w dwie strony:
- każdy odcinek podróży liczony jest odrębnie tj. jako dwa segmenty podróż w jedną stronę (k)
- mile dostałem za dwa odcinki odrębnie przy podróży w jedną stronę.
- w pociągu konduktor sprawdził tylko jeden bilet co wystarczyło, żeby zachować podróż powrotną (pociąg i lot).
- w pociągu w drodze powrotnej konduktor sprawdził również tylko jeden bilet co wystarczyło, żeby zachować lot powrotny. Dodatkowo dla każdego pasażera z rezerwacji (co pozwala sądzić, że system od razu weryfikuje bilety dla wszystkich pasażerów przez skanowaniu tylko jednego bilety) konduktor wydrukował vouchery dla wszystkich podróżnych na kwotę 3 EUR każdy, ważne 1 rok.

Załączniki:
voucher.jpg
voucher.jpg [ 234.12 KiB | Obejrzany 7409 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Maj 2020 08:07 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
Jest i pomoc dla Austrian Airlines:
Austrian Airlines, government agree financing package
https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN2322OI
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Cze 2020 14:07 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 6
Loty: 77
Kilometry: 73 899
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w kontakcie z Austrianem w czasie pandemii. Mam 28 lipca 2020 lot KRK-VIE-ATH i próbuję się dowiedzieć czy dojdzie on do skutku. Jeśli nie to przebookować lot na WAW, jeśli nie to zwrot pieniędzy. Niestety ich infolinie milczą :( zalecają kontakt przez Messenger, ale tam też od kilku dni cisza... Ktoś? Coś?
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 30 Cze 2020 14:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Zadzwonić do Austrii

​+43 5 1766 3100
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Cze 2020 14:19 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 6
Loty: 77
Kilometry: 73 899
Dzwoniłem... cisza :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Lip 2020 10:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@afro85 udało Ci się w jakikolwiek skontaktować z Austrian?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Wrz 2020 11:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
chcę pochwalić Austriana - lot miał się odbyć w połowie sierpnia (poza UE), sama się z nimi skontaktowałam w połowie lipca, bo moje loty zniknęły, no i wjazd do kraju docelowego turystycznie jest niemożliwy. Kontaktowałam się z OS mailowo - po 3 tyg sami przysłali maila, że dokonali zwrotu. Po 2 dniach kasa była na karcie - w banku w ramach chargebacku nic nie wiedza i twierdzą, że dalej mam czekać. Ale sam OS zachował się poprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Sty 2021 18:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Na pokładach Austrian Airlines obowiązkowe maski FFP2 lub lepsze:
Cytuj:
We would like to inform you that by ordinance of the Austrian government the wearing of FFP2 masks without valve in means of mass transportation is mandatory as of January 25, 2021. This also applies to passengers on board Austrian Airlines.

We kindly ask you to bring your own high-quality protective mask for your own and others' protection.
Higher classified masks, such as FFP3 masks without a valve, may also be worn.

Passengers between 6 and 14 years of age and pregnant women may travel with normal mouth-nose protection; children under 6 years of age are still exempt from the mask-wearing requirement. If you are unable to wear a mask for health reasons, you must provide a negative Covid 19 test that is no more than 48 hours old at the scheduled start of travel and a medical certificate on an Austrian Airlines form.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Lis 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
W obecnym rozkładzie Austrian po raz pierwszy dokąd pamięcią sięgam (proszę mnie naprostować jeśli mam słabą pamięć) dodał rotację z nocowaniem samolotu w WAW (wylot z VIE o 21:45, wylot z WAW o 6:40) co znacznie ułatwia podróże ta linią z WAW via VIE w dogodnych godzinach i z optymalnymi przesiadkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Lut 2022 15:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mam pytanie o ich elastyczność w przypadku zmian lotów.
Czy przy godzinnym przesunięciu da się coś ugrać w kwestii zmian na inną godzinę lub dzień, czy musi to być np. minimum 5 godzin, żeby pozmieniać po swojemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group