Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 11 Paź 2018 21:12 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
Witam wszystkich. Jesteśmy przed zakupem biletów w relacji WAW, DOH, BKK i z powrotem HKT,DOH,WAW.

Jako, że będzie to nasz pierwszy lot Katarkiem dużo informacji można było pozyskać ze strony przewoźnika, natomiast pomocnymi myślę, że okażą się namacalne doświadczenia wspomniane przez Was wcześniej.

Doświadczony ( pozytywnie ) dotychczas liniami Arabskimi czyt. Etihad myślałem o ponownym skorzystaniu, aczkolwiek godziny lotów odpowiadają nam bardziej,a i dobrze bo fajnie jednak mieć kilka punktów odniesienia i przetestować również przewoźnika z nad zatoki Perskiej, bilety też tansze parę stówek.

Jedyne czego jestem ciekaw to czy dalej z początkiem roku ( ponieważ wylot prawdopodobnie bookować będziemy na 23 lutego ) będzie obowiązywał Qatar Plus, aczkolwiek również wydaje się mi, że tak. Fajnie jednak wykorzystać możliwość i zobaczyć Doha od 'środka' żeby mieć więcej czasu niż zrywka w środku nocy na 3 godziny i powrót na lotnisko.

Druga sprawa to pytanie czy często spotyka się lub ktoś napotkal na sytuację w której podczas zamawiania biletu na dany rejs widniała informacja o realizacji lotu poszczególnym modelem samolotu, a w rzeczywistości wychodzi, że jest inaczej? ( bez linczu proszę, oczywiście nie mam tu na myśli sytuacji awaryjnych i podstawiania innej maszyny z racji oczywistych jak awaria). Również nie leciałem dotychczas a380 i nie ukrywam, że w koncu chciałbym na niego trafić, a tak jest akurat w dobrej opcji i terminie i móc w koncu zobaczyć czy ta maszyna jest warta zachwytu czy jednak 777 lub a330 i 340 niczym nie odstaje albo wypada nawet lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#442 PostWysłany: 11 Paź 2018 21:28 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
1.post u gory
2.w przypadku qatara to gra w chybil trafil
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
Piotrek77 uważa post za pomocny.
 
      
#443 PostWysłany: 12 Paź 2018 22:21 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 15
pytanie odnosnie klasy biletu Economy Promo, czy ktos bedzie na tyle uprzejmy i wyjasni mi na czym rzeczywiscie polega roznica w tych biletach wzgledem tych drozszych? Roznice cenowe sugeruja olbrzymie obostrzenia. Zagladajac na strone QR wiem ze przy najnizszej kwocie nie mamy mozliwosci odwolania, za doplata mozemy jedynie zmienic. Pytanie kieruje w no-show i jej kary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 12 Paź 2018 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
maxhustle napisał(a):
Pytanie kieruje w no-show i jej kary.

Sprecyzuj, normalnie nie ma kary (jeszcze) za no-show, ale przepada bilet, czyli dalasze odcinki (kolejne loty). ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 13 Paź 2018 00:07 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 15
Dzieki cccc!

Mam zamiar kupic bilet na trasie WWA-DOH-BKK ; BKK-DOH-WWA, czy zatem to co mowisz jak "zaspie" na lotnisku w DOH lecac do BKK, loty powrotne mi przepadaja?

Podbije rowniez pytanie nt. najtanszych biletow Economy Promo, czy poza wyzej wspomniana utrata biletow jest jeszcze cos na co trzeba zwrocic szczegolna uwage?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 13 Paź 2018 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
1.) Yep

2.) Tu masz roznice:

Załączniki:
qatar.JPG
qatar.JPG [ 27.91 KiB | Obejrzany 1932 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#447 PostWysłany: 13 Paź 2018 12:27 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 15
To teraz juz wszystko jasne, dzieki serdeczne! Pytanie zatem staje sie 50minutowa przesiadka Doha (hub QR), czy to aby wystarczajaco? Nigdy nie mialem okazji odwiedzic tego lotniska, wiec nie wiem jak przyjazne jest turyscie w pospiechu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 13 Paź 2018 12:57 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@maxhustle: masz na jednym bilecie, więc jest do zrobienia. Jak przewoźnik sprzedaje to Ty nie masz o co się martwic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 13 Paź 2018 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
maxhustle napisał(a):
To teraz juz wszystko jasne, dzieki serdeczne! Pytanie zatem staje sie 50minutowa przesiadka Doha (hub QR), czy to aby wystarczajaco? Nigdy nie mialem okazji odwiedzic tego lotniska, wiec nie wiem jak przyjazne jest turyscie w pospiechu.


jest bardzo duże / długie, ale mają pociąg lotniskowy, ogólnie jeśli jesteś rezolutny & sprawny fizycznie to dasz radę ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 13 Paź 2018 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
maxhustle napisał(a):
To teraz juz wszystko jasne, dzieki serdeczne! Pytanie zatem staje sie 50minutowa przesiadka Doha (hub QR), czy to aby wystarczajaco? Nigdy nie mialem okazji odwiedzic tego lotniska, wiec nie wiem jak przyjazne jest turyscie w pospiechu.

Nawet gdyby sie samolot spoznil i nie zdazysz to sie nie przejmuj, QR zaplaci hotel, kolacje i odtransportuje na swoj koszt nastepnym. :D
BTW lotnisko wyjatkowo nudne, ciesz sie, ze masz krotka przesiadke. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
maxhustle uważa post za pomocny.
 
      
#451 PostWysłany: 14 Paź 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
leciałem 2 tygodnie temu i jeśli jest naprawdę mało czasu na przesiadkę, to przy wejściu na lotnisko lub wyjściu z rękawa czeka przedstawiciel linii i osoby takie przeprowadza szybką ścieżką, a normalnie np. wieczorem jest taki luz, że przez 15 min. można spokojnie przejść kontrolę i dojść, dojechać do nawet oddalonego terminala, np. D jak mieliśmy ostatnio,
tak przy okazji mogę w ramach recenzji napisać, że jak na jedną z najlepszych linii, to trochę za dużo było wpadek,
w WAW mimo, że mieliśmy KP w telefonie, to wydrukowano nam nowe, drugi lot ze zmianą wcześniej zajętych miejsc z 2 na 4 rzędowy, dopiero po interwencji znalazła się 2 przy oknie,
monitor nie działał, po zgłoszeniu i resecie odpalił,
panie długo szukały soku pomidorowego,
nasze zamówione danie specjalne okazało się drugim daniem z menu, pani wytłumaczyła, że hindu meal nie może być z wołowiną, a normalny zestaw był z kurczakiem, więc jest ok,
powrót był zdecydowanie lepszy, na plus na wszystkich lotach, że obsługa starała się i wszyscy byli b. sympatyczni, z WAW stewki były rodaczkami, dlatego część wycieczki, która z nami leciała miała ułatwione zadanie w zamawianiu drinków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wyglada na to, ze QSuites docieraja od czasu do czasu na trase DOH-AKL. W tym tygodniu byl dwa razy samolot z tym ukladem siedzen. Niestety nie pokazuje sie nigdzie, ktory samolot bedzie na tej trasie pare dni przed, wiec mozna miec niespodzianke. Nawet strona Qatar Cargo nie pokazuje typu. Sprawdzam teraz codziennie ludzac sie, ze bede miala szczescie i trafi mi sie nowy uklad i nie bede skakac przez czyjes nogi w ukladzie 2-2-2.

Swoja droga, widze po Flight Radar, ze te loty maja od czasu do czasu opoznienie po 30-60 minut, a raz nawet dluzej jak samolot mial jakas usterke. Z powrotem mam przesiadke w Doha 1h15min, wiec mam nadzieje, ze bedzie asysta, bo jak nie, to czeka mnie dluzszy pobyt w saloniku.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:42 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
kostek966 napisał(a):
nasze zamówione danie specjalne okazało się drugim daniem z menu, pani wytłumaczyła, że hindu meal nie może być z wołowiną, a normalny zestaw był z kurczakiem, więc jest ok,

To jest jakiś problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 19 Paź 2018 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
A jak wygląda sytuacja z bagażem rejestrowanym przy 56-godzinnym postoju (Qatar+ 1 noc darmowa w hotelu 2 za 100 dolcow.)?
Czy można go nadac do miejsca docelowego CPH-DOH-CGK.?.
Pozdrawiam
Serdecznie
Lech
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 21 Paź 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Lech100 nie przejdzie, musisz odebrac w Doha.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 21 Paź 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
-- 21 Paź 2018 16:08 --

Oj jaka szkoda
jadę na 4 miesiące do Indonezji i bagaży będzie trochę.
Dziękuję za odpowiedź.


Jest jakiś limit, na przykład 20 godzin postoju w Doha?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 21 Paź 2018 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Lech100 napisał(a):
Jest jakiś limit, naprzykład 20 godzin postoju w Doha?

24h. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 21 Paź 2018 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
cccc napisał(a):
@Lech100 24h. ;)

Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#459 PostWysłany: 21 Paź 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy i udanej wyprawy! :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 05 Lis 2018 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Za pośrednictwem GOTOGATE zakupiliśmy w Qatar Airways 4 bilety na trasę Warszawa - Doha - Hanoi - Doha - Warszawa.
Niestety przy jednej osobie przytrafił nam się błąd. Żle wpisane zostało imię pasażera - pozostałe dane czyli nazwisko, data urodzenia , numer paszportu jest w porządku. GOTOGATE poinformowało nas , iż dostali odmowę na prośbę zmiany imienia i mamy zapłacić 1280 zł kary za anulowanie biletu + 260 zł kary dla GOTOGATE oraz wykupić nowy bilet na prawidłowe dane :(

Na prawdę nic innego nie da się z tym zrobić ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group