Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 551 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 07 Kwi 2019 18:52 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Nie masz (miałbyś) gwarantowanej przesiadki między LOTem a Qatarem - dwa oddzielne bilety na obydwu przewoźników. Ja bym się zastanowił, czy dla bezpieczeństwa nie przelecieć / przyjechać dzień wcześniej. Wystarczy, że lot z Wrocławia będzie odwołany, miałbyś w plecy cały wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#222 PostWysłany: 07 Kwi 2019 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
To jest sytuacja, w której Ty płacisz pośrednikowi raz a on Ci kupuje 2 kompletnie niepowiązane ze sobą bilety WRO-WAW-WRO i WAW-DPS-WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 07 Kwi 2019 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
Dziękuję za odpowiedź, rozumiem że w Warszawie będę musiał odebrać bagaż z karuzeli i jeszcze raz go nadać? Jeśli tak to rzeczywiście to 2:45 to chyba nie za dużo na taką operację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 07 Kwi 2019 22:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tak, będziesz musiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 08 Kwi 2019 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Kuba71 napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź, rozumiem że w Warszawie będę musiał odebrać bagaż z karuzeli i jeszcze raz go nadać? Jeśli tak to rzeczywiście to 2:45 to chyba nie za dużo na taką operację.


1. 2.45 to więcej niż wystarczająco

2. ...najprawdopodobniej nie będziesz musiał tego robić. Miałem kiedyś taką rezerwację przez expedię, WRO->WAW->DXB <pobyt w DXB > DXB->BCN. Kobieta z obsługi lotniskowej we Wro powiedziała, że nada mi bagaż we Wro już do Dubaju, ale że nie może mi wydrukować karty pokładowej na lot WAW->DXB, że odbiorę ją w WAW na airside. Ostatecznie okazało się że w WAW na airside nie mogą tego wydrukować i po kartę muszę wyjść z airside do stanowiska check-inu, ale samego bagażu odbierać w Waw nie musiałem.
Nie wiem dokładnie i nie pomyślałem o tym wtedy jak by to było, ale może gdybym odprawił się online na lot WAW->DXB, może i w WAW nie musiałbym się check-inować przy okienku?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 09 Kwi 2019 09:10 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Nie wprowadzaj w błąd. Tu byłyby oddzielne dwie rezerwacja i dwa bilety. Obsługa we WRO widziałaby tylko podróż WRO-WAW-WRO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 11 Kwi 2019 15:57 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 242
Kilometry: 372 077
Informacją dla osób lecących do Oslo Torp i Bergamo
Może komuś się przyda poniższa informacją.
Ostatnio leciałem z przesiadką w Oslo Torp i od razu po przylocie wchodziło się do sklepu i wszyscy byli kierowani do wyjścia. Nie było tak jak kiedyś, iż się wchodzi do strefy przylotów.. Przyleciałem W6 z POZ.
Co do Bergamo BGY, bo kiedyś ktoś zdał pytanie, czy wystarczy 1:30 na przesiadkę.
Leciałem z Hamburga i samolot powinien wylądować o 12:35 w BGY, a przyziemił o 13:16. Następny samolot miałem o 14:10 i na szczęście zdążyłem, gdyż wszyscy byli kierowani do strefy przylotów,
Nie wiem, jak to wygląda jak przylatuje się z PL, gdyż lecąc z Hamburga, do Bergamo, można od razu kupić bilet łączony na przesiadkę, dlatego wchodzi się od razu na tranzyt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 12 Kwi 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dormozg napisał(a):
Nie wprowadzaj w błąd. Tu byłyby oddzielne dwie rezerwacja i dwa bilety. Obsługa we WRO widziałaby tylko podróż WRO-WAW-WRO.


nie wprowadzam, mowie jak bylo i do tego piszę 'najprawdopodobniej'. Tamto to tez byly dwie oddzielne rezerwacje (PLL LOT Wro->Waw, Emirates Waw->Dxb->BCN) i jakoś jednak udało im się ten bagaż nadać do Dubaju.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 14 Kwi 2019 17:48 

Rejestracja: 14 Kwi 2019
Posty: 4
witam.planuje lecieć doTirany z przesiadką w Fiumicino.według rozkładu mam 1h55m. czy zdążę z terminala 1 na terminal 3.w sumie 5 osób,bagaże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 14 Kwi 2019 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
https://www.rome-airport.net/intheairpo ... terminals/
Cytuj:
Sometimes it can be useful to know how to get to a Terminal, from another. If you need it, it is only around five minutes’ walk between Terminals 1, 2 and 3. It is a very easy walk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pberet uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 14 Kwi 2019 18:10 

Rejestracja: 14 Kwi 2019
Posty: 4
czyli spokojnie powinniśmy się wyrobić?pierwszy raz lecę z przesiadką.a co z bagażem?muszę go odbierać czy będzie przerzucony do samolotu?orientujesz się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 14 Kwi 2019 18:14 

Wszystko zależy czy oba loty będą na jednym bilecie

pierwszy-lot-z-przesiadka-pare-pytan,225,54345&hilit=Pierwszy


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 14 Kwi 2019 18:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#233 PostWysłany: 14 Kwi 2019 18:20 

Rejestracja: 14 Kwi 2019
Posty: 4
forum już przeglądałem od wczoraj:)tak na jednym bilecie z Alitalia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 14 Kwi 2019 18:22 

To juz na lotnisku wylotu przy nadawaniu bagażu wszystko wam wyjaśnią

Bagaż zobaczycie dopiero w Tiranie
Góra
 PM off  
      
#235 PostWysłany: 14 Kwi 2019 18:30 

Rejestracja: 14 Kwi 2019
Posty: 4
ok,dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 19 Kwi 2019 11:36 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Cytuj:
Cześć!

Jestem podniebnym laikiem i do tej pory latałem tylko pojedynczymi lotami po europie, natomiast szykuje mi się wyprawa do Indonezji. Przeglądam ten temat w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie czy zdążę się przesiąść i coś nie mogę załapać.
Pojawia się sformułowanie o locie "na jednym bilecie" sam zamysł ogarniam ale skąd będę wiedział przed zakupem czy będzie to jeden bilet, czy kilka. Gdzie mogę znaleźć taką informację? Dodatkowo w załącznikach dodałem moje loty i ostrzeżenie ze skyscanerra w którym ostrzegają o tym, że będę musiał odbierać i nadawać bagaż jeszcze raz.
...


To w WAW masz tę przesiadkę na ryzyko pasażera? 2h i ranny lot to powinieneś zdążyć. Oczywiście odpraw się wcześniej (choćby boarding na telefon), kolejki do "Baggage drop off" zwykle krótsze. QR powinieneś zdążyć spokojnie z przesiadką, dość rzadko się spóźniają ponadto w razie czego na Bali są teraz 2 czy nawet 3 loty bezpośrednie dziennie.
Kiedyś mi radzono, że bilety można "scalić", jeśli znajdziesz/znasz kogoś obeznanego z Amadeus. Ale to było dawno a teraz agentów coraz mniej. Zadzwoń do biura QR w WAW, może coś doradzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 21 Kwi 2019 19:52 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Mam pytanie, bo się już zestresowałam.
Lot Waw-IST-ICN, pierwszy odcinek to LOT, drugi to Turkish, na przesiadkę 2h, Z tego co przekazał mi LOT będę miała 2 bilety. I teraz pytania:
- czy odprawę Turkish mogę zrobić online/na lotnisku w Warszawie?
- czy bagaż z Warszawy mogę nadać bezpośrednio do ICN? ponieważ dobre dusze straszą mnie, że muszę odebrać i nadać ponownie.
Przerażają mnie te 2h przy nowym lotnisku w Stambule, a to mój pierwszy tak daleki lot :(
dziękuję.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 29 Kwi 2019 13:44 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
Witam, moja mama pierwsze raz będzie leciała takim połęczniem i takimi liniami.
Lot został zakupiony na stronię easyjet worldwide: połączenie Chicago - London - Kraków

I teraz mam pytanie, wyjaśni ktoś po kolei jak wygląda taki lot, a dokładnie ponowna odprawa na lotnisku w Londynie Gatwick?
Jak przyleci z Chicago do Londynu, to ma pierwsze iść odebrać bagaż, a potem udać się do stanowiska Gatwick Connect i tam oni nadadzą już bagaż rejestrowany do Krakowa? Musi ponownie przejść tam kontrolę bezpieczeństwa. Jak tam wygląda z językiem trzeba coś powiedzieć, mam nie umie mówić po angielsku ;/

Bardzo proszę, żeby ktoś dokładnie opisał jak wygląda taki lot, mama latała głównie przewoźnikiem LOT więc nie było to skomplikowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 29 Kwi 2019 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@skir
Z tego co widzę, to prawdopodobnie kupiłeś 2 bilety u dwóch różnych przewoźników (Norwegian i Easyjet). Na stronie mają napisane, że po wylądowaniu na Gatwick musisz odebrać bagaż i ponownie go nadać, a później jeszcze raz przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

Załączniki:
ord-lgw-krk.jpg
ord-lgw-krk.jpg [ 73.97 KiB | Obejrzany 2395 razy ]
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:06 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 1
Witam,
To będzie mój pierwszy lot z przesiadką. Lecę liniami SAS z kopenhagi z przesiadką w Oslo do Tromso. I moje pytanie jak wysiądę z samolotu w Oslo to gdzie mam iść do domestic transfer czy International transfer. I czy muszę mieć wydrukowany bilet czy mogę mieć elektroniczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 551 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group