Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 31 Gru 2016 14:25 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Mam dwa konta na stronie Ryanaira. Pierwszego używałem od początku latanie z FR. Drugie założyłem w momencie wyrobienia karty kredytowej Ryanaira, żeby realizować vouchery. Jedyne co je różni to mail. Do pierwszego konta używałem spamerskiego maila, do drugiego podałem służbowy adres mailowy.

Na nowym koncie pierwszy raz próbowałem zrealizować voucher powitalny i wszystko było w porządku dopóki nie wpisałem imienia i nazwiska. Wyskoczył komunikat jak na screenie.
Załącznik:
ryanair.JPG
ryanair.JPG [ 33.03 KiB | Obejrzany 1567 razy ]


Zalogowałem się na pierwsze konto, tam przed nazwiskiem dodałem skrót SnrNazwisko, nawet dezaktywowałem to pierwotne konto. Niestety na nowym koncie - tym do realizacji voucherów - nadal wyskakuje ten komunikat. Niby piszą żeby się nie martwić, ale na tym nowym koncie nie mogę dodać Snr przed nazwiskiem, bo inaczej voucher nie wejdzie.

Jak myślicie? Mogą z tego powodu byc jakies problemy w przyszłości czy się tym nie martwić?
Na Wizzairze też mam dwa konto, które różni tylko adres mailowy i tam nie ma takich komunikatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1142 PostWysłany: 06 Sty 2017 00:28 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Cześć,

16 lutego lecę z Krakowa na Teneryfę, lot FR4513. Wracam 2 marca lotem FR4514. Jeśli dobrze sprawdziłem, to lot odbędzie się samolotem Boeing 737-8AS (?) a trasa wygląda tak: https://www.flightradar24.com/data/flig ... 13#c0c13e7 . W związku z tym mam kilka pytań:

- Dopłaciłem za możliwość wyboru miejsca (cichłabym siedzieć przy oknie). Na etapie rezerwacji chyba nie wybierałem żadnego miejsca, a mimo to w e-mailu mam wyznaczone miejsce 18D (i to w obie strony). Czy to moje faktyczne miejsce, czy też później przy odprawie online będę mógł je zmienić?
- Czy dobrze sprawdziłem samolot którym odbędzie się lot? Czy to będzie https://www.seatguru.com/airlines/Ryana ... 37-800.php ? Po której stronie (prawej czy lewej) samolotu wybrać miejsce aby mieć dobre widoki przez okno?

Z góry dziękuję za pomoc, bo ja trochę początkujący jestem w tych sprawach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 06 Sty 2017 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Samolot zidentyfikowałeś prawidłowo. Nawet jeśli z jakiś powodów nastąpią zmiany, to i tak będzie to inny 737-800, z takim samym układem siedzeń.
Lecąc na Teneryfę proponuję wybrać miejsce po prawej stronie samolotu (F) i lepiej przed skrzydłem, bo jest nieco ciszej. Widoki moim zdaniem będą lepsze - panorama Alp naprawdę robi wrażenie :) A poza tym słońce będzie świecić w okna po lewej stronie samolotu, więc nie będzie Ciebie razić i można fajniejsze zdjęcia zrobić :D
Leciałam w listopadzie z Malagi do Modlina po stronie lewej. W dużej mierze trasa ta pokrywa z Twoją planowaną trasą lotu i mogłam oglądać południowe wybrzeże Francji, zachód słońca nad Alpami oraz powódź na nizinie padańskiej. Oczywiście to co zobaczysz zależy od stopnia zachmurzenia nieba :?
W kwestii przydziału miejsc już na etapie kupowania biletu, to niestety nie pomogę, gdyż ja dokupowałam wybierane miejsca tylko na etapie odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1144 PostWysłany: 06 Sty 2017 02:14 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
@necik dopłaciłeś za możliwość wyboru miejsca, a na etapie rezerwacji żadnego nie wybierałeś? Przy rezerwacji wyskakuje propozycja o możliwości wyboru miejsca za dodatkową opłatą i wtedy właśnie trzeba wybrać to miejsce. Potem można już po dokonaniu rezerwacji, ale jest chyba drożej. Ale skoro piszesz, że dopłaciłeś za możliwość wyboru miejsca i miejsca nie wybrałeś tożto trochę dziwna sytuacja.

Edit: chyba, że kliknąłeś "Szybkie dodawanie", wtedy po prostu automatycznie zostaje rezerwowane miejsce zaproponowane przez Ryanaira.

Załączniki:
szyb.PNG
szyb.PNG [ 14.01 KiB | Obejrzany 1409 razy ]
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 06 Sty 2017 09:20 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
mussten napisał(a):
Edit: chyba, że kliknąłeś "Szybkie dodawanie", wtedy po prostu automatycznie zostaje rezerwowane miejsce zaproponowane przez Ryanaira.


Dokładnie tak zrobiłem. W sumie to nawet był tam formularz do wyboru miejsca, ale pomyślałem, że nie muszę tego teraz robić. Czyli wygląda na to, że zapłaciłem za wybranie miejsca, a system sam posadził mnie przy przejściu? Czy można jeszcze jakoś to odkręcić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 06 Sty 2017 09:44 

Zapewne NIE, ale nic nie tracisz kontaktując się z Czat Ryanair z apelem o zmianę, bo pierwszy raz itp
Jak za darmo nie poprawią jak będziesz chciał miejsce przy oknie A lub F jeszcze raz trzeba będzie zmienić czyli zakupić
Góra
 PM off  
      
#1147 PostWysłany: 06 Sty 2017 14:33 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Dokładnie. Piszesz na czat i przedstawiasz sytuację, że zapłaciłeś za wybór miejsca ale nastąpiła pomyłka

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1148 PostWysłany: 07 Sty 2017 14:10 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
A jeszcze przy okazji mam pytanie odnośnie godziny odlotu/przylotu. Z Krakowa mam wylot o 8:20 - czy o tej godzinie już startuje samolot, czy to jest godzina zamknięcia bramki do wyjścia? O której godzinie najpóźniej muszę być na lotniku.

Przylot do Krakowa mam o 20:10. Czy z bagażem podręcznym zdążę na pociąg KMŁ odjeżdżający od 20:18?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 07 Sty 2017 14:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ad 1 to godzina odlotu samolotu. na karcie z Ryanair masz napisane o której godzinie jest zamknięcie bramki.
Ad 2 nie
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1150 PostWysłany: 07 Sty 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@‌necik‌
Zamknięcie bramek w Ryanair jest zwykle na 30 minut przed godziną odlotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 07 Sty 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
necik napisał(a):
Przylot do Krakowa mam o 20:10. Czy z bagażem podręcznym zdążę na pociąg KMŁ odjeżdżający od 20:18?
Wykonalne. Ryanair przeważnie przylatuje przed czasem, chociaż o tej porze roku łatwo o opóźnienia. W Balicach Ryanair z reguły parkuje przed terminalem, a wtedy nie są podstawiane autobusy i w 8 minut można dotrzeć od drzwi samolotu do pociągu (bilet najlepiej kupić u konduktora).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 08 Sty 2017 00:58 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
@‌necik‌ i jak z tymi miejscami, udało się coś załatwić?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1153 PostWysłany: 11 Sty 2017 14:49 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
mussten napisał(a):
@‌necik‌ i jak z tymi miejscami, udało się coś załatwić?


Dopiero dzisiaj zabrałem się za to. Na czacie bez problemu zmieniono mi miejsce na 30F z Krakowa na Teneryfę i w drodze powrotnej na 29F. I nic za to nie zapłaciłem, przynajmniej nikt nie mówił o płaceniu, a z karty kasy nie ściągnęło :)

Info ze strony Ryanair https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... rview#23-4

Cytuj:
Can I change my allocated seat?

Yes, if you have paid for your Premium or Regular seat you can change prior to online check in. To do this please contact our call centre and they will be able to assist you. Click here for our contact information.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
mussten uważa post za pomocny.
 
      
#1154 PostWysłany: 18 Sty 2017 17:57 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Mam takie pytanie,
chcąc lecieć z WAW do Gdańska, lecąc z dzieckiem 2-11 lat należy wykupić miejsce dla dorosłego, co kosztuje łącznie 42 zł, więc więcej niż bilet dla dwóch osób.

Czy można zrobić to w ten sposób, że w rezerwacji wybrać to dziecko jako nastolatka 12-15 a potem zmienić na czacie na dziecko 2-11? Czy wtedy tak czy siak trzeba będzie dokupić to miejsce...? A może da się to jakoś obejść?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 18 Sty 2017 19:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌mussten‌ Moim zdaniem możesz tak zrobić, najwyżej jakby (w co wątpię) to dopłacisz różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 20 Sty 2017 19:29 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 40
Opłata za zmianę nazwiska wynosi 522 zł (wylot jest z Polski), ale pokazują też cenę 110 euro. Czy można zapłacić tę kwotę 110 euro zamiast 522 zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 20 Sty 2017 20:14 

Niestety NIE, przy locie z Polski w zł (niestety jak przy rezerwacji po wpisaniu nr. karty płatniczej nie pyta czy zmienić z zł na euro), z UE w euro, z UK w funtach
Góra
 PM off  
      
#1158 PostWysłany: 24 Sty 2017 21:41 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
W sprawie opłaty za wykupienie miejsca w ryanie za kwotę 42 zł...
Zakupilem normalnie bilet uiszczając taką opłatę, zgłosiłem to także na czacie, że kwota przy rezerwacji jest automatycznie doliczana w wysokosci 42 zł w obie strony, a jeśli chce się wybrać miejsce samodzielne to koszt wynosi 19 zł w obie strony...

zwrócili różnicę
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 29 Sty 2017 17:09 

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 20
Loty: 3
Kilometry: 5 133
mam pytanie ktore pewnie dla wielu wyda sie smieszne ale ja nie wiem bo latam bardzo rzadko. mam bilety na lot 31 stycznia a powrot do Polski 4 lutego, wiec juz sie odprawilam za pomoca aplikacji na lot 31 stycznia, bo juz mozna, a le czy mam sie tez teraz odprawic na ten lot 4 lutego, czy ta odprawa bedzie mozliwa tak samo jak teraz tj 4 dni przed wylotem najpozniej 2 godziny przed wylotem 4 lutego? dziekuje z gory za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 29 Sty 2017 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
@‌klamby‌ o ile nie masz wykupionego miejsca to na lot powrotny najwcześniej 4 dni przed lotem
Góra
 Profil Relacje PM off
klamby uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dzidzi oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group