Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#1601 PostWysłany: 24 Gru 2016 13:57 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 20
dzięki serdeczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
#1602 PostWysłany: 27 Gru 2016 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
roobertt napisał(a):
a czy mieliście takie doświadczenia z Air Asią?



Ja mialem,
w paszporcie mam dwa,
na bilecie mialem jedno,
nie bylo zadnych problemow, wiec nie masz sie czym stresowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1603 PostWysłany: 02 Sty 2017 01:35 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 37
No niech to, czytam sobie Wasze wpisy, na luzie i nagle olśnienie... okazało się, że ja przy zakupie biletów zrobiłam błąd.
Zamiast nazwisko zapisać Juršik napisałam Jursik . Kurcze no , pierwszy raz w życiu zapomniaam o zmanie czcionki i nad "s" brakuje tego fistaszka .... Zostawić, czy zmieniać? potraktuja jak literówkę, czy jednak na lotnisku moga być jakieś problemy, skoro w dowodach jest ze słowackim znakiem ? Przy ewentualnej zmianie w Ryanair może pobrać za to opłatę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1604 PostWysłany: 02 Sty 2017 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Nie zrobiłaś błędu. Przy rezerwacji używa się tylko podstawowych liter łacińskich, nie używa się znaków charakterystycznych dla poszczególnych języków. Właśnie ich użycie może spowodować problemy, bo nie wszystkie systemy je prawidłowo odczytają.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1605 PostWysłany: 02 Sty 2017 02:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Dokładnie tak jak napisała poprzedniczka, sama mam nazwisko z polskimi znakami i przy robieniu rezerwacji podaję je używając alfabetu łacińskiego. Nigdy nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1606 PostWysłany: 02 Sty 2017 09:37 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 37
Bardzo Wam dziękuję :-) Już się obawiałam, że będę zmuszona odwołac podróż. Rozmowa na chat Ryainara potwierdza Wasze sugestie, więc jesteście wielcy !!! dzięki :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1607 PostWysłany: 05 Sty 2017 09:10 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Przeczytałam kilka stron wstecz i akurat mojej pomyłki opisanej nie znalazłam, więc zapytam was o radę:

Kupowałam wczoraj 5 biletów na stronie brazylijskiego przewoźnika GOL. Jeden kolega napisał mi niewyraźnie swój numer paszportu. Ja odprawiłam go na AU......, a powinno być AV....... Pierwszy raz zrobiłam błąd przy rezerwacji i nie ukrywam, że trochę się zestresowałam. Co teraz? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tą linią? Dzwonić na infolinię? Pisać maila? czy ew. udawać, że nic się nie stało i liczyć, że nie zauważą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1608 PostWysłany: 05 Sty 2017 10:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7795
złoty
@‌Globi‌ Szansa,że nikt nie zwróci na to uwagi moim zdaniem jest spora, ale jeśli można to bezkosztowo sprostować to spróbuj napisać maila aby się niepotrzebnie nie stresować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1609 PostWysłany: 05 Sty 2017 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Zmiana numeru paszportu to nie zmiana danych pasażera czy lotu i robi się to bezpłatnie. Można nawet na lotnisku godzinę przed wylotem. Bez nerwów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1610 PostWysłany: 10 Sty 2017 17:30 

Rejestracja: 10 Sty 2017
Posty: 4
Podczas rezerwacji na tickets.pl nie podałem numeru dowodu osobistego.
Lecę do Porto, a 2 tygodnie później mam wylot z Barcelony.

Wobec tego pytanie, czy ten numer dowodu osobistego jest konieczny, żeby pojawił się jako dana pasażera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1611 PostWysłany: 10 Sty 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Jeśli będzie potrzebny to podasz podczas odprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1612 PostWysłany: 10 Sty 2017 17:41 

Rejestracja: 10 Sty 2017
Posty: 4
Super dziękuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1613 PostWysłany: 16 Sty 2017 09:52 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
To jako alternatywa w przypadku literóki:
http://faktopedia.pl/514325/Kiedy-Bryty ... l-zaplacic
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
LolkaBolka lubi ten post.
 
      
#1614 PostWysłany: 28 Sty 2017 21:55 

Rejestracja: 28 Sty 2017
Posty: 5
Witam
Kupiłem bilety na lot american airlines.
Po przyjściu rezerwacji na maila nazwisko dwuczłonowe żony pokazało się w jednym wyrazie. Czy będzie z tym problem. Gdyż nie pamiętam czy ja się pomyliłem, czy przewoźnik zrobił to celowo?

Drugie pytanie,
Przy rezerwacji na stronie air berlin przy nazwisku żony nie ma opisu ( pan, pani ), a Przy moim nazwisku jest.
Czy jest to jakiś problem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1615 PostWysłany: 28 Sty 2017 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie będzie z tym problemu. Ważne aby nazwiska były poprawne a to że są razem nie ma dużego znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1616 PostWysłany: 29 Sty 2017 20:02 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 5
Loty: 58
Kilometry: 104 485
Piszę w dość nietypowej sprawie. Jednak w związku z tym, że forum jest tematyczne może ktoś ma dla mnie jakąś mądrą radę, wskazówkę.

Około 3 tyg. temu dokonałam rezerwacji na stronie BudgetAir 2 biletów na trasie Mediolan-Muskat-Zanzibar i z powrotem.
Przed dokonaniem rezerwacji wprowadziłam fikcyjne dane, aby na szybko sprawdzić ile wyniesie mnie w sumie rezerwacja.
Po czym poprawiłam dane na prawidłowe sprawdzając je trzykrotnie. Transakcja przebiegła pomyślnie. Jednak po otrzymaniu biletów elektronicznych okazało się, że dane jednej osoby nie zaciągnęły się prawidłowo. Zamiast tego pobrały się dane sprzed zmiany. W związku z tym dane jednego pasażera są poprawne, a drugiego błędne.

Skontaktowałam się mailowo z pośrednikiem przez którego zakupiłam bilety tuż po tym jak zauważyłam, że dane są błędne. Niestety firma Budgetair nie potraktowała mnie poważnie. Po kilku wymienionych mailach uzyskałam informację, że danych nie da się zmienić, bo linia lotnicza na to nie zezwala. Nie zezwala także na zwrot kosztów po anulowaniu rezerwacji. Mogą starać się jedynie o częściowy podatków. Na koniec uzyskałam informację, że w takiej sytuacji powinnam zakupić nowy bilet.

Następnie skontaktowałam się z liniami lotnicznymi, gdyż na stronie linii była informacja o możliwości modyfikacji rezerwacji. Jednak okazało się, że to nie dotyczy błędnych danych, a jedynie zmiany daty lotu bądź też trasy. Linia lotnicza doradziła mi, że w związku z błędem na stronie pośrednika radzą skontaktować się z Budgetair.

Reasumując, nic nie udało się zrobić w tej sprawie. Budgetair odsyła mnie do Omanair i z powrotem.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie bądź wiedzę co z tym mogę dalej zrobić? Czy pozostaje mi tylko kupno nowego biletu ( który nota bene jest teraz niestety kilka setek droższy)?

Napisałam już nawet do serwisu Przyjazne Latanie, ale może ktoś z Was podpowie mi, czy mogę, czy jest sens coś jeszcze robić w tym temacie.
Będę wdzięczna za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1617 PostWysłany: 29 Sty 2017 20:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Pozostaje kupno nowego biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1618 PostWysłany: 29 Sty 2017 20:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7795
złoty
A za opłatą Omanair też nie jest w stanie zmienić błędnych danych?Może byłoby taniej niż nowy bilet.Bez kosztów raczej tego nie załatwisz. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1619 PostWysłany: 29 Sty 2017 22:09 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 5
Loty: 58
Kilometry: 104 485
Oczywiście brałam pod uwagę, że zmiana będzie kosztować, ale i tak wyszłoby dużo taniej niż zakup nowego biletu. Niestety Omanair nie chce tego zrobić nawet do opłatą.

Chyba rzeczywiście pozostaje mi tylko zakup nowego biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1620 PostWysłany: 30 Sty 2017 12:11 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 228
niebieski
witam
kupiłem lot w jedną stronę z 1 przesiadką druga z 2 lot do sydney
ale w pospiechu kropnąłem się w nazwisku dokładnie zamiast Matelski dałem Mateski wcięło mi literę L w środku
lot międzykontynentalny żonie dobrze wpisałem :)
da się to zmienić bezkosztowo jak myślicie ?
w jedną stronę Aer Lingus a na powrocie Qantas Airways w
czy zostawić i liczyć ze przeoczą ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez misiakrp, 30 Sty 2017 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group