Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Następna
Autor Wiadomość
#981 PostWysłany: 05 Gru 2022 09:23 

Rejestracja: 05 Gru 2022
Posty: 1
Sytuacja z wczoraj. Lotnisko Malaga- Modlin linie Ryanair. Mąż przyleciał do Malagi 3 tyg temu Wizzairem. 3 dni temu zgubił dokumenty nie miał nawet pieniędzy. Poszedł na policje aby wyrobić dokumenty o kradzieży dokumentu (denoncja czy coś takiego), miał tylko zdjęcie dowodu. Na policji załatwił. Zadzwoniliśmy do ambasady w Maladze zapytać czy nas wypuszcza, a oni do nas że w Maladze nie ma konulatu aby wyrobić paszport tymczasowy i najbliższy w Madrycie! Zeby sie skontaktować z liniami lotniczymi bo podobno idą na "reke" i skoro to powrót do kraju to powinni pozwolić. Z Raynairem nie było kontaktu, na infolinie dzwoniłam wiele razu ale nic nie wskurałam więc zadzwoniłam do Rayanera. Tam poinformowali mnie że wpuszcza go bo to lot do kraju tylko żeby miał te dokumenty z policji i zdjęcie swoich dokumentów. Maż poszedł na lotnisko i co .... dupa. Pani przy bagazach nie chciałą go wpuścić, Poszedł nawet na posterunek policji na lotnisku a tam mu powiedzielei ze gdyby leciał Wizzairem liniami którymi przyleciał to może by go puścili. Może! Wiec mąż w akcie desperacji oddał kumplowi walizkę i ją tam zostawił żeby mu wysłał poczta. Pomyślał ze odbije sie na karcie pokłądowej i będzie dobrze. Przeszedł wszystkie bramki i gdy przyszło do wejścia na pokłąd STOP. Ale on nie daje za wygraną, i powiedział Pani że wraca do domu, nie ma co jesć nie ma co pić, nie ma gdzie spać i nie ma pieniedzy i że błaga ją zeby mu pozwoliła wejśc na pokład. Babka się ugieła i mąż wyleciał. :-) Ale wszyscy powiedzieli ze gdyby leciał tymi samymi liniami którymi przyleciał to byłoby łatwiej. Więc jak widać linie lotnicze na infolinii mówią jedno a na lotnisku okazuję sie drugie. Wyleciał tylko dlatego że był uparty i zostawił bagaż inaczej nie ma szans.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#982 PostWysłany: 05 Gru 2022 23:20 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
metia napisał(a):
Mój kolega przyleciał ostatnio na konferencję bez dokumentów - że ich nie miał, zorientował się w domu, jak wrócił. Lot regularnymi liniami, bezpośredni, bagaż tylko podręczny i nikt go na żadnym z dwóch lotnisk o dokumenty nie zapytał. Tylko kartę pokładową skanowali.

Jak teraz o tym pomyślę, to mi też na lotach na tę samą konferencję nigdzie dokumentów nie sprawdzali, też tylko kartę pokładową - lotnisko WRO i AMS.


Mi tez w tym roku nie sprawdzali dokumentow na trasie WAW-DUS - w obie strony. niestety to jakis gap security bo innym osobom z mojej delegacji tez nie sprawdzali. Jakos wolalabym jednak żeby sprawdzali ;)

Co do dokumentow to jak jeszcze sprawdzali to u nas pare lat temu przeszla podmianka niewaznego jak sie okazalo na bramce polskiego dowodu na francuski paszport /co tam ze imiona lekko sfrancuszczone ;) i nie trzymalo sie tych slynnych 3 liter roznicy na bilecie/ . Pozniej gdzies czytalam ze obywatela polskiego sluzby graniczne w ogole nie powinny wypuscic na obcym paszporcie. Wiec chyba farcik,.
W druga strone powrot na przeterminowanym dowodzie - no problem. kraj - Wlochy,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#983 PostWysłany: 06 Sty 2023 20:36 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114 ... =BoxOpImg4
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#984 PostWysłany: 14 Kwi 2023 23:26 

Rejestracja: 14 Kwi 2023
Posty: 6
W niedziele mamy lot. Okazuje się że dowód jednego z dziecka jest ważny 134 dni od wjazdu a nie 150 dni. Uda się wylecieć? Miał ktoś takie doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#985 PostWysłany: 14 Kwi 2023 23:42 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Sam(a) odpowiedziałeś sobie na to pytanie.
Nie spełniasz warunków - mogą nie wpuścić na lot do Turcji (z powrotem wpuszczą nawet na przeterminowanym) - ale wylot zależy od osoby odprawiającej was na lotnisku - jeśli zauważy nieścisłości to albo pozwoli mu lecieć albo nie.
Jesli nie zauważy - polecicie z fartem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#986 PostWysłany: 14 Kwi 2023 23:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Według Timatic

Passports and other travel documents accepted for entry are considered valid until the day before the expiration date.

Więć teoretycznie można wjechać do 1 dnia przed upływem terminu ważności paszportu/dowodu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
szpaczny uważa post za pomocny.
 
      
#987 PostWysłany: 15 Kwi 2023 00:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Wjedzie. DO nie musi być tyle ważny, co paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#988 PostWysłany: 15 Kwi 2023 00:17 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Też nad tym kminiłem. Ale tytuł jest o paszporcie, a potem mowa o dowodzie - stwierdziłem że chodzi o dowód paszportu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#989 PostWysłany: 15 Kwi 2023 00:27 

Rejestracja: 14 Kwi 2023
Posty: 6
Sorry to już ze stresu ;) chodzi o dowód osobisty dziecka nie paszport jak w tytule.. Czyli co dowodu ten wymóg nie obowiązuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#990 PostWysłany: 15 Kwi 2023 00:44 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Nie.

Zreszta Zeus parę postów wyżej podał Ci piekną informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#991 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Zeus napisał(a):
Według Timatic

Passports and other travel documents accepted for entry are considered valid until the day before the expiration date.

Więć teoretycznie można wjechać do 1 dnia przed upływem terminu ważności paszportu/dowodu

Tylko uściślę - Timatic to informacje dla przewoźnika, a nie dla straży granicznej danego kraju. Czasami można wejść do samolotu, ale nie zostać wpuszczonym do Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#992 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:09 

Rejestracja: 14 Kwi 2023
Posty: 6
Tego się chyba mniej obawiam bo na miejscu najwyżej każą kupić wizje nie turystyczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#993 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Nie masz się czego obawiać, napisałem Ci w #4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#994 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
wiza-a-waznosc-paszportu-turcja,1214,121459
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#995 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:43 

Rejestracja: 14 Kwi 2023
Posty: 6
As of 1 January 2015, in accordance with the article 7.1b of “the Law on Foreigners and International Protection” no. 6458, foreigners wishing to enter Turkey should carry a travel document (passport) with an expiration date at least 60 days beyond the “duration of stay” of their visa, e-Visa, visa exemption, or residence permit.

Czyli rozumiem w najgorszym wypadku będę musiał wykupić wize na miejscu na 30 dni. Wtedy 30+60 dni = 90 dni a dowód ważny 134 dni i wszystko się zgadza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#996 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Wizę wkleją do dowodu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#997 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:57 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Mogą, ale musisz stary zabrać. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#998 PostWysłany: 15 Kwi 2023 19:54 

Rejestracja: 14 Kwi 2023
Posty: 6
Dostałem wiadomość z ambasady:

"Turcja nie określiła jednoznacznie tej kwestii w swoich przepisach, jednak z praktyki wynika, że służby graniczne przeważnie wymagają, aby d.o. miały ważność co najmniej 5 lub 6 miesięcy w momencie wjazdu.
Kwestia w gestii kontrolera na granicy. "

Tak więc check in raczej nie ma prawa nie wpuścić skoro przepisy tego nie normują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#999 PostWysłany: 17 Kwi 2023 01:02 

Rejestracja: 14 Kwi 2023
Posty: 6
No to jestem w hotelu. Check in miał problem i na początku nie chciał dać , powiedziałem ze ambasada twierdzi że przepisy nie określaja ile ważny ma byc dowod. Zadzwonil gdzieś i przyznał racje że dowód ma być po prostu ważny. W Turcji też straznik gdzieś zadzwonił 10s rozmowa i wpuścił.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#1000 PostWysłany: 29 Maj 2023 10:36 

Rejestracja: 22 Kwi 2010
Posty: 40
Dzien dobry.

Mamy w czwartek lot na Majorke z Modlina, z 7-miesieczna coreczka. Jako totalnie nieogarnieci rodzice wlasnie sie zorientowalismy, ze nasza corka nie posiada zadnego dokumentu uprawniajacego do przekroczenia granicy :D

Przeczytalem, ze mamy farta, i ze od 2 miesiecy na Okeciu dziala ten punkt, w ktorym wyrabiaja paszporty dla zagapionych.

Pytanie mam takie: czy to zadziala nawet jesli mamy loty z Modlina? Czy musimy wykupic loty z Chopina? A jesli musimy wykupic loty z Chopina, to czy mozemy wykupic byle jaki lot (jakis tani, bez bagazu), byle tylko mala dostala od reki paszport?

Z gory dzieki za podpowiedzi!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group