Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 27 Wrz 2022 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
To wiem - pytanie było bardziej czy jakimś magicznym cudem transferują bagaże JFK-EWR. Ale ok, cudów brak :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#462 PostWysłany: 11 Paź 2022 15:02 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Kothson napisał(a):
Druga sprawa, nigdy nie zrozumiem obaw przed krótkimi przesiadkami na jednym bilecie. Cały "fun" w tym jest, mogą wpaść dodatkowe kreski, dodatkowe środki. Carpe diem!
W taki sposób zaczyna się myśleć jak się dużo podróżuje i od odpowiednio długiego czasu czyta posty na tym forum. Do tego trzeba po prostu dojrzeć. Dla laika, który podróżuje raz w roku odwołanie lotu/zerwanie skomunikowania/overbooking to sytuacje porównywalne z trzęsieniem ziemi i od razu panika, że pieniądze zostały bezpowrotnie stracone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 11 Paź 2022 15:06 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Tak, dla laika... i auto w miejscu docelowym anulowane (bo się nie stawiłeś) a nowe już nie kupione z wyprzedzeniem za 1500 zł kosztuje 4500 zł ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 13 Paź 2022 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@lluukk Od takich rzeczy są ubezpieczenia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 17 Paź 2022 17:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@majek89 - o jakim ubezpieczeniu piszesz, jakoś przeoczyłem zabezpieczenie przed taką ewentualnością?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 18 Paź 2022 07:06 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
majek89 napisał(a):
@lluukk Od takich rzeczy są ubezpieczenia ;)
Z ubezpieczenia możesz mieć najwyższej zwrot tych 1500. Te 4500 już musisz zapłacić sam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 18 Paź 2022 08:01 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@piwili @majek89 a bylibyście tak mili, żeby napisać co to za ubezpieczenie? Bo to jedno z 2 co do których mam świadomość, że nie ogarniam - drugie to na sytuacja gdy spóźnisz się na przesiadkę na osobnych biletach.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 18 Paź 2022 10:23 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Ja - żadnego konkretnego. Napisałem to po lekturze kilku OWU w przeszłości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 21 Paź 2022 03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
lluukk napisał(a):
@majek89 - o jakim ubezpieczeniu piszesz, jakoś przeoczyłem zabezpieczenie przed taką ewentualnością?

Cześć. Nie przeczytałem ze zrozumieniem Twojego posta - chodziło mi o zwrot kasy za niewykorzystaną rezerwację samochodu. Oczywiście też nie znam żadnego ubezpieczenia, które pokryje ewentualną różnicę w cenie przy konieczności ponownej rezerwacji. Mój błąd ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 26 Paź 2022 20:27 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 3
dobry wieczór

lece linią eurowings z Berlina do Calvi (Korsyka) z przesiadką na lotnisku w Bonn/Kolonia. Mam 4h na przesiadkę, linia to wciąż eurowings, jak to wygląda z bagażem. Zakładam iż bagaż nadany w Berlinie bedzie do odbioru dopiero na Korsyce a ja będą mógł bez problemu opuścić lotnisko Bonn/Kolonia i wrócic ponownie przechodzać przez odprawę po 3h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 26 Paź 2022 21:11 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
jeśli wszystko jest na jednej rezerwacji, to będzie dokładnie tak jak opisałeś
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 13 Lis 2022 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
szybkie pytanie
czy na takim locie jak na załączniku jest szansa zdążyć w godzinę na przesiadkę ?

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 51.97 KiB | Obejrzany 3753 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 13 Lis 2022 23:00 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@idado w BRU lądujesz na airside, jeżeli na jednym bilecie i bez opóźnień to spokojnie do zrobienia
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 14 Lis 2022 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
Na jednym bilecie sprzedanym przez OTA , ale różne linie lotnicze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 14 Lis 2022 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
To bez znaczenia, skoro taki bilet jest dostępny w sprzedaży to znaczy, że przesiadka spełnia warunki MCT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 14 Lis 2022 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
Jak wygląda w praktyce taka przesiadka z MCT na granicy lub/i z opóźnieniem?
1. Czy jest sens informować o tym załogę, bo jest np. na lotnisku możliwość szybszego przeprowadzenia, czy pracownicy i tak wszystko wiedzą i sami mnie znajdą?
2. Rozumiem też, że nie ma opcji, że ja zdążę wsiąść na pokład, a bagaż nie zdąży zmienić samolotu. W związku z tym, czy lecąc z rejestrowanym zwiększamy szanse, że poczekają, bo bagaż sam polecieć nie może, czy lepiej lecieć z podręcznym bo procedura przerzucenia bagażu może być problematyczna, szczególnie gdy grę wchodzą minuty?
3. Jak wygląda sytuacja gdy robimy transit bez pomocy i np. w nerwach źle skręcimy/pójdziemy za potrzebą/na papieroska/zobaczymy mega promkę w duty free ;) albo po prostu będziemy zbyt wolno człapać do bramki. Czy linia może wtedy stwierdzić winę pasażera i nie przebukować mu biletu?
4. Czy może być tak, że ja polecę, a bagaż nie? Rozumiem, że nie, ale przecież zdarzają się sytuacje, że bagaż gdzieś nie doleciał. Czyli jednak bagaż nie musi lecieć z paxem? :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 14 Lis 2022 17:41 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 425
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@benedetti

1. Można próbować zwiększać swoje szanse informując załogę (rozumiem, że personel pokładowy w trakcie lotu), gdy widzimy deficyt czasu i teoretycznie mogłoby to coś pomóc, ale mam wątpliwości, czy w rzeczywistości to pomoże? Co zrobi personel? Kiwnie głową, uśmiechnie się, powie: don`t worry, will be fine? Jeśli nie mają procedur, które pozwalałaby im coś zadziałać, to nic to nie zmieni. Kiedyś tak miałem, że nawet zasugerowałem stewardessie, że przecież załoga może acarsem przekazać do swojego centrum operacyjnego, że ma na pokładzie grupkę pasażerów (nie byliśmy jedyni a lot był opóźniony), żeby ci uruchomili swój personel/agentów na lotnisku i ułatwili nam tranzyt ale na twarzy stewardessy nie znalazłem zrozumienia ale kiwnęła głową i obiecała, że przekaże. A przesiadka była w ich hubie. ich - czyli średniej linii europejskiej latającej też w dalekie rejsy.
Pracownicy na lotnisku wiedzą, że lecą pasażerowie tranzytowi, że ci pasażerowie mają mało czasu lub raczej pracownicy tak linii jak i lotniska mają szansę to wiedzieć. Pytanie, czy wykorzystują tę szansę i czy są w stanie zrobić coś, by pomóc zdążyć na lot?
2. Jest opcja, przecież bagaż może z różnych powodów nie polecieć. Kilka razy mi się zdarzyło, że przylatywał kolejnym rejsem. Raz było to podczas lotu z dwugodzinną przesiadką w Doha ale na starym lotnisku i podobno - jak mi powiedziano, gdy składałem reklamację na lotnisku docelowym - wtedy bagaż utknął na lotnisku tranzytowym..
3. Może twierdzić, że to wina pasażera, pytanie, czy to praktykują.
4. Gdyby było tak, że zawsze bagaż leci z paxem, to w przypadku gdy bagaż nie poleci a pax tak, jak linia miałaby dostarczyć go pasażerowi, jesli nie samolotem? Statkiem np. z Tokio do L.A. albo promem i koleją transsyberyjską? Absurd. W tej zasadzie chodzi raczej o to, że jeśli pasażer rezygnuje i nie leci, to bagaż nie leci sam z uwagi na ryzyko zamachu, bomby. Jeśli intencją pasażera było lecieć z bagażem i pasażer poleciał a bagaż utknął po drodze, to mamy jednak inną sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#478 PostWysłany: 14 Lis 2022 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Zdecydowanie może być taka sytuacja że Ty zdążysz się przesiąść a Twój bagaż nie, co więcej przy wyjątkowo krótkich przesiadkach gdy lecisz przez terminal z wywieszonym jęzorem i meldujesz się na final call zdarza się to całkiem regularnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#479 PostWysłany: 14 Lis 2022 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
Dzięki za odpowiedzi. Rozumiem, że to może być odebrane jako niepotrzebne zastanawianie się nad nieistniejącym problemem, ale mnie, oprócz kwestii praktycznej interesuje jak to wszystko funkcjonuje.
Nie wiem jeszcze jednej rzeczy. Zakładamy następującą sytuację. Mam ze sobą bagaż, który mogę zabrać jako podręczny, ale mogę go również nadać. Podróż wieloodcinkowa, więc wolę go oddać, niż się z nim taszczyć po lotniskach. W tle przesiadka na granicy MCT i to przy założeniu, że wszystko idzie zgodnie z rozkładem.
No i teraz pytanie. Czy lepiej mieć go ze sobą, bo to bez znaczenia dla przesiadki i przy okazji nie ma ryzyka, że nie zdążą przeładować czy lepiej nadać i się nie przejmować? Zakładam też, że jeśli handling działa sprawnie i szybciutko przeładują bagaż, to i na mnie będą woleli w razie czego poczekać, niż go wyładowywać. A może to na tyle skomplikowane i jest tyle zmiennych, że nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć? A jak Wy byście zrobili?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 14 Lis 2022 19:06 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
@benedetti Jeśli podróżuje z podręcznym (zazwyczaj walizka) to nigdy go nie nadaje jako nadawanego, nawet jeśli jest taka możliwość, właśnie z uwagi na często ciasne przesiadki. Wole ja mieć ze sobą bezpieczna:).
A co do przesiadek to pewnie zależy od lotniska, ostatnio np w Wiedniu obsługa lotniska już po wyjściu z samolotu i potem przed kontrola paszportowa nawoływała osoby lecące do Monachium tak żeby je szybko przeprowadzić. I to mimo, ze nasz samolot przyleciał przed czasem nawet, po prostu był krótki czas na przesiadkę akurat na ten lot do MUC wiec krzyczeli:)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group