Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#2681 PostWysłany: 10 Sie 2022 09:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Na 99,99% nie będzie
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2682 PostWysłany: 10 Sie 2022 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Dla nich to nazwisko i tak jest nie do odczytania, a co dopiero wymówienia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2683 PostWysłany: 06 Wrz 2022 21:46 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
jaras724 napisał(a):
Cześć,

Zapewne kojarzycie ofertę Aer Lingusa na loty do Stanów przez gotogate (gtg) i innych partnerów dostępną w lutym. Skorzystałem z tej oferty i kupiłem sobie loty na sierpień na trasie:
PRG-DUB-JFK i LAX-DUB-BER.

Niestety - dosłownie 5 minut po dokonaniu rezerwacji - zauważyłem, że zrobiłem literówkę w swoim imieniu - zamiast "JAROLAW" wpisałem "JAROSLAE". Od razu zadzwoniłem do gtg i przekazano mi, że zajmą się tematem i dadzą znać. Otrzymałem od nich maila o takiej treści: "Hi Jarosław, With regards to your request, we would like to inform you that we added a remark in the airline's system providing the correct name: MR (nazwisko)/JAROSLAW. Kind regards, Christos T Gotogate". Zadzwoniłem od razu to Aer Lingusa i powiedzieli mi, że nie widzą u siebie żadnej poprawki i że sami też nie mogą tego poprawić i może to zrobić wyłącznie gtg. Nagrałem rozmowę i mam też potwierdzenie z messengera oficjalnego konta Aer Lingus, w której konsultant stwierdza że poprawka do 3 liter jest darmowa i wystarczy, że gtg zadzwoni do Aer Lingus w moim imieniu i wtedy poprawka zostanie wprowadzona od ręki. Przekazałem to gtg i w odpowiedzi dostałem maila, że poprawka=utworzenie nowej rezerwacji i że proponują mi dopłatę z tego tytułu kwoty ponad 1500 zł i miałem na to 4 godziny. Odmówiłem tej płatności i sprawę skierowałem do Europejskiego Centrum Konsumenta. ECK ze zgromadzonymi przeze mnie dowodami przyznała mi rację (telefonicznie), jednakże sprawa jest w toku i potrwa jeszcze co najmniej kilka tygodni i szczerze mówiąc nie wróżę jej sukcesu i jestem prawie pewien, że gtg i tak postawi na swoim.

W jednej z rozmów GTG powiedziało mi, że bilety zostały przez nich kupione od Hahn Air. Po wygooglowaniu, jest to firma B2B - podjąłem z nimi próbę kontaktu w celu poprawy tej literówki, ale dostałem odpowiedź że są firmą B2B i tylko GTG może się do nich zwracać w moim imieniu, ja nie mogę. GTG mi przekazało, że to decyzją Hahn Air literówka nie może zostać poprawiona tylko trzeba wystawić nową rezerwację. W każdym kontakcie z nimi mówią mi, że linia lotnicza nie wyraziła zgody na poprawę literówki. Jako linia lotnicza mają na myśli Hahn Air, a nie Aer Lingusa.

Skontaktowałem się z operatorem odpraw na lotnisku w Pradze (firma Menzies) żeby się dowiedzieć jak oni podchodzą do literówek, jeśli taką zauważą przy odprawie jakiegoś pasażera i mailowo dostałem odpowiedź o treści "Hello, one letter shoud be ok. Best Regards P."

I teraz kilka pytań do Was:
1. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mogę zrobić w tej sprawie i do kogo uderzyć?
2. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji, że miał wykupione loty do Stanów z literówką? Czy udało się Wam w takim przypadku normalnie wylecieć czy odmówili boardingu?
3. W takiej sytuacji lepiej, żebym zrobił odprawę online i walił głupa przy bramce czy zrobić odprawę na lotnisku i liczyć na ludzkie podejście?
4. Na messengerze Aer Lingus napisał mi, że nie będę miał problemu z odprawą bo agent może poprawić literówki, ale lotnisko w Pradze już mi przekazało, że nie mają możliwości w swoim systemie odpraw Aer Lingusa, żeby poprawiać jakiekolwiek literówki. Czy screeny rozmów z Aer Lingusem są jakkolwiek wiążące w takich sytuacjach? Jeśli wydrukuję treści rozmów z nimi i pokażę na lotnisku, że mi napisali że wszystko będzie w porządku, to czy będzie to miało jakąkolwiek moc sprawczą? Tutaj wrzuciłem screeny rozmów z nimi: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Mam nadzieję, że całość opisałem dosyć jasno i klarownie. Do feralnego wylotu zostały niecałe 4 miesiące :)


Do wszystkich zaciekawionych jak się skończyła ta sytuacja - GoToGate kazał mi dopłacić ponad 5000 zł, Europejskie Centrum Konsumenta nic tutaj nie pomogło, a Aer Lingus również rozkładał ręce. Mimo wszystko udało mi się polecieć, Miałem rezerwację multi-city więc wymagana była odprawa na lotnisku - w Pradze nawet nie zauważyli błędu, w Dublinie poprawili mi tą literówkę. Na powrocie w LA również poprawili mi literówkę na wszystkie loty w rezerwacji, także wszystko dobrze się skończyło.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
PKN_2606 uważa post za pomocny.
 
      
#2684 PostWysłany: 06 Wrz 2022 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Europejskie Centrum Konsumenta w sprawie literówki zrobiło mi wieczór :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#2685 PostWysłany: 26 Wrz 2022 22:51 

Rejestracja: 20 Kwi 2022
Posty: 3
Witam, zakupiłem bilet do australii u pośrednika gotogate, 3 przewożników lot,lufa,,united,
W imieniu wpisałem Arek nie arkadiusz, jak to odkręcić? bardzo prosze o pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2686 PostWysłany: 27 Wrz 2022 00:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Obawiam się ,że słono sobie policzą za odkręcenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2687 PostWysłany: 27 Wrz 2022 00:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Taniej będzie zmienić imię na Arek i zrobić paszport z ETA na to imie :>
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#2688 PostWysłany: 07 Paź 2022 07:02 

Rejestracja: 20 Kwi 2022
Posty: 3
Update FYI, poleciałem i nic nie dopłaciłem
Gotogate, nikt nie zwrócił uwagi poza odprawa w wwa
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2689 PostWysłany: 16 Lis 2022 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Miał ktoś przypadek wpisania błędnego drugiego imienia w rezerwacji? W taki sposób, że w rezerwacji i na bilecie było na przykład Michał Paweł Nowak, a powinno być Michał Nowak lub Michał Jacek Nowak.
Jak się skończyło?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2690 PostWysłany: 04 Sty 2023 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Działa wam zmiana nazwiska w aplikacji ryanair? Probuje zmienić literówkę już kilka dni i lipa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2691 PostWysłany: 04 Sty 2023 13:03 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
W aplikacji z tego co wiem nie da rady zmienić literówki tj przerzuca na stronę www.
Ale zapewne pomogą za darmo na czacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2692 PostWysłany: 06 Sty 2023 18:35 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 8
Próbował ktoś ostatnio zmienić nazwisko na chacie Ryanair? po potwierdzeniu danych - nazwisk pasażerów, nr telefonow i innych dostałem z weryfikacją.
Trzeba się uśmiechać do kamery, skany dowodów, na koniec przychodzi info ze Profile Data Check nie przechodzi.
Konsultant rozklada rece i nazwiska nie zmieni.
Na stronie zmiana nazwiska nie działa.
Miał ktoś podobny problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2693 PostWysłany: 06 Sty 2023 18:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Ryanair ma też tanią czy nawet bezpłatną infolinię
Tel 22 152-20-00

Nie wiem czy dziś działa.
Mogą mieć problem z tą tanią weryfikacją, może zmiana przeglądarki internetowej pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off
Magic77 lubi ten post.
 
      
#2694 PostWysłany: 06 Sty 2023 18:47 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 8
Już wcześniej dostałem jakaś werfyiakcje za 0,35 euro - nie przeszedłem jej mimo ze budowałem lot online u nich .

Teraz tez problemy, zmienić na stronie sam nie mogę, ogólnie bajzel straszny, albo ja mam takie problemy. Zmieniałem przeglądarkę.

Telefon to ostatcznosc - problem jest tam się dodzwonić zawsze


Ostatnio edytowany przez macio106, 09 Sty 2023 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2695 PostWysłany: 06 Sty 2023 18:51 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jak działa to problem żaden, jedynie trzeba czekać np 30 minut. Ale też nr w abonamencie darmowy.

Weryfikacja jak wyskoczy to trzeba ją przejść. Niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off
Magic77 lubi ten post.
 
      
#2696 PostWysłany: 06 Sty 2023 19:57 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 8
Weryfikacja wymagana jest również podczas odprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2697 PostWysłany: 06 Sty 2023 20:20 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Nie.
Tyle, że jak jej wcześniej nie przejdziesz to może na odprawę nie zezwolić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2698 PostWysłany: 19 Sty 2023 11:10 

Rejestracja: 19 Sty 2023
Posty: 1
Witam, popełniłem błąd w nazwisku zamiast nazwiska Zubr, zostało wpisane nazwisko Żubr czy bd jakiś problem przy odprawie? Linia ryanair, rezerwacje robiłem przez kiwi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2699 PostWysłany: 19 Sty 2023 11:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie będzie problemu. Na prszyłość nie dodawaj "specjalnych" znaków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2700 PostWysłany: 19 Sty 2023 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Na początku 2020 leciałem z dwoma znajomymi do Lwowa i jeden leciał pierwszy raz na UA. Nie byłoby w tym nic specjalnego ale wpisał swoje imię w W6 "Wojtek" zamiast "Wojciech", dopiero na miejscu przed wylotem do PL się skapnął że zrobił błąd...szczęście cały wylot i powrót obył się bez problemu ;) choć nie zawsze może być tak kolorowo.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group