Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 21 Lip 2022 23:01 
Awatar użytkownika

platynowy
@turbodoczes
Wyjaśnisz Tajowi pogranicznikowi że był ślub, odpowiesz na kilka pytan i nie będzie problemu. Ewentualnie zapyta po co jedziesz z drewnem do lasu.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#122 PostWysłany: 25 Sie 2022 15:28 

hej,
podobna sprawa/problem, co r_piotr, przy czym kontrola graniczna w Polsce i bardziej zagmatwana sytuacja.
W skrócie: lot z Polski do Londynu (od 1.10.2021 musi być z paszportem). Paszport mam i ma on ważność do października 2023 i jest na podwójne nazwisko; ALE - w roku 2020 zmieniłam dowód osobisty i wróciłam do nazwiska panieńskiego (jeden człon).
(Tak wiem, powinnam była wymienić też paszport, bo skończyła się jego ważność po 60 dniach od zmiany danych osobowych).
Nie mam teraz przed wylotem do londynu szansy na nowy paszport, więc pytanie za 100 punktów: czy na odprawie w PL wylecę jeśli okaże mój obecny paszport (bilety są kupione na to samo nazwisko, co w paszporcie, więc jest zgodność danych na bilecie z danymi w paszporcie).
Jedynie, czy służby będą widzieć, że mam dowód osobisty na inne nazwisko i że paszport jest do wymiany? ??
Plis help!
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 11 Wrz 2022 20:11 

UPDATE: udało mi się wylecieć z PL na dowodzie, a wrócić na paszporcie. Oczywiście polecam zawczasu ogarnąć temat i zaoszczędzić sobie nerwów. Ale można tak podróżować, gdyby ktoś szukał potwierdzenia, to oto jest.

Ostatnio edytowany przez puhacz, 12 Wrz 2022 10:30, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 11 Wrz 2022 20:19 

platynowy
A czasem nie odwrotnie?
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 11 Wrz 2022 21:10 

na kontroli granicznej przy wylocie w PL dowód, a na powrocie w PL paszport (w Anglii oczywiście tylko paszport)
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:31 

Hej, nie wiem co robić więc pytam czy ktoś był w podobnej sytuacji. Ślub zawarty we wrześniu, wymiana paszportu musi nastąpić do 90 dni po upływie zmiany nazwiska. Lecę z wielkiej Brytanii do Fuerteventura na święta Bożego Narodzenia. Zamówiłam bilet na panieńskie nazwisko bo nie wymieniłam i teraz nie wiem czy wymieniać paszport bo czy zdarzę w tym czasie terminu tutaj to dramat jakiś. Ale czy mnie wpuszcza i wypuszcza z kraju?
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:40 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
- zadzwoń do urzędu, dopytaj o przybliżony termin wymiany dokumentów.
- jeżeli nie zdążysz wymienić dokumentów leć z dotychczasowym paszportem.
- gramatyka/ortografia.
 Relacje PM off
miriam lubi ten post.

#128 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:47 

platynowy
A bardziej zrozumiale po polsku dasz radę opisać ten dramat ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#129 PostWysłany: 20 Wrz 2022 22:01 

miriam napisał(a):

Nie, nie da, jak tak bardzo kuje w oczy to radzę się trzymać z daleka od wszelkich forum. 😏
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 20 Wrz 2022 22:03 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Aleksandra30195 napisał(a):
miriam napisał(a):

Nie, nie da, jak tak bardzo kuje w oczy to radzę się trzymać z daleka od wszelkich forum.
Kłuje.. a nóż otwiera się w kieszeni.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości