Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 17 Maj 2021 20:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
KLAssurbanipal napisał(a):

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Wniosek o nowy dowód i tak wypada już złożyć ;) Zdążą wyrobić to poleci na nowym.Jak nie to obecnego, przy locie w ramach UE, nie mają prawa zakwestionować jeśli jest jeszcze ważny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#942 PostWysłany: 18 Maj 2021 07:50 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 1
Miał może ktoś z Was okazję składać ostatnio wniosek o paszport? Jaki jest obecnie czas oczekiwania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 18 Maj 2021 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Carolla składałem 27 kwietnia a do obioru był 7 maja czyli bardzo szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Carolla lubi ten post.
 
      
#944 PostWysłany: 18 Maj 2021 08:11 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Ja składałem w połowie kwietnia i od złożenia wniosku do informacji, że jest gotowy do odbioru minęło dokładnie 6 dni roboczych.
Teraz z uwagi na termin bliżej wakacji pewnie czas jest nieco dłuższy, ale myślę, że w ok. 2 tygodnie powinien być wyrobiony bez składania wniosku o przyśpieszenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Carolla lubi ten post.
 
      
#945 PostWysłany: 04 Cze 2021 05:46 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Czy w przypadku złożenia wniosku o nowy paszport stary automatycznie zostaje unieważniony czy też dzieje się to dopiero po odbiorze nowego? Mam dosyć napięty kalendarz wyjazdowy a obecny paszport powoli zbliża się do końca terminu ważności. Zastanawiam się czy mogę złożyć wniosek o nowy podczas najbliższej wizyty w Polsce, wyjechać na ok. 2 tygodnie i po powrocie go odebrać, czy też cały czas od złożenia wniosku aż do odebrania paszportu muszę czekać w kraju (wyjazdy mam głównie do krajów "wizowych", więc loty na dowód odpadają)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 04 Cze 2021 05:56 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Możesz jeździć na starym do momentu odbioru nowego. Przy składaniu wniosku zaznaczasz że oddasz stary jak będziesz po odbiór nowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikis uważa post za pomocny.
 
      
#947 PostWysłany: 05 Cze 2021 01:16 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Oddawania to bym też chciał uniknąć ze względu na ważne wizy ;) Domyślam, że w takiej sytuacji po prostu unieważnią mi stary paszport w systemie przy odbiorze nowego i ew. coś przedziurkują, ale nie będę fizycznie musiał go "oddawać"? (Pisałeś o tym, że się zaznacza, że się odda stary przy odbiorze, więc wolę się upewnić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#948 PostWysłany: 05 Cze 2021 06:44 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Dokładnie tak jest.
Przedziurkują strony bez wiz. Wcześniej powiedz urzędnikowi, ​że masz kilka wiz które są jeszcze ważne. Stary paszport jest Ci zwracany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 05 Cze 2021 07:44 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 184
srebrny
2 lata temu w Krakowie Pani w paszportowym mi tlumaczyla, ze teraz juz nie dziurkuja stron. Ani nie wbijaja pieczatek "anulowano" na kazdej stronie jak kiedys.

Jedyne co "fizycznie" zrobila ze starym paszportem to przeciela okladke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 05 Cze 2021 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Mi niecałe 2 lata temu właśnie w Krakowie, po poinformowaniu o posiadaniu ważnych wiz w paszporcie, Pani zarówno przecięła okładkę, jak i przedziurkowała stronę z danymi osobowymi, więc z tego dziurkowania tak całkiem to jeszcze przynajmniej wtedy nie zrezygnowali...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#951 PostWysłany: 26 Sie 2021 10:01 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
Pytanie, lecimy za tydzień bilet kupiony na Nazwisko XXX (takie jak na dowodzie osbistym), ale po ślubie moja żona ma certyfikacie COVid ma już moje nazwisko pytanie czy mieć wtedy ze sobą Akt Ślubu czy nic bo to nie będzie problemem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#952 PostWysłany: 26 Sie 2021 10:04 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Pytanie gdzie kupiony
Jak od linii lotniczej to przesyłasz skan aktu małżeństwa i zapewne za darmo zmienią

Przez certyfikat trzeba zmienić, bynajmniej dla spokojnej głowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 14 Wrz 2021 01:21 

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 1
@matiwrona
Jak u Ciebie skończyła się ta sytuacja, czy były jakieś problemy z kontrolami i różnymi nazwiskami na dowodzie a certyfikacie?

Ktoś może też miał taką sytuację i jak to wyglądało na kontrolach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 14 Wrz 2021 08:08 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
Zero problemów - ale mamy w razie co przy sobie akt. ślubu po angielsku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 16 Kwi 2022 18:23 

Rejestracja: 16 Kwi 2022
Posty: 1
Pytanie, zgodnie z przepisami przy podróżowaniu do Wielkiej Brytanii należy mieć paszport ważny na okres pobytu. Wylatuje na weekend i mam sytuację że mój paszport kończy się tydzień po planowanej dacie powrotu( mam już bilety w których daty są określone). Czy ktoś się orientuję czy na wylocie z PL mogą być z tego powodu jakieś problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 16 Kwi 2022 19:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Nie powinno być problemu.W okresie podróży masz ważny dokument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 07 Lip 2022 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Co sądzicie o takim stanie paszportu, który wpadł do wody? Na kilku stronach przebił tusz z pieczątek, na 2-3 pieczątkach też są podobne plamy, ale są normalnie czytelne. Te strony, na których są plamy są delikatnie pofalowane. Strona ze zdjęciem, okładka i pozostałe strony są w idealnym stanie.
Będę leciał z Wawy na Mauritius z przesiadką we Frankfurcie, a powrót przez Zurych.
Będzie problem? Macie doświadczenie na lotniskach z podobnym stanem paszportu?
W tym przypadku gdzie ewentualnie mogliby mnie cofnąć? Dopiero na Mauritiusie, czy wcześniej?

Image
Image
Image
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#958 PostWysłany: 07 Lip 2022 13:00 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Jesli cofna to w FRA, przy powrocie nie bedzie problemu bo wracasz do kraju zamieszkania.
Sprobuj wyprostowac żelazkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#959 PostWysłany: 14 Sie 2022 20:26 

Rejestracja: 14 Sie 2022
Posty: 1
Hej wszystkim,
Mam następujący problem, za półtora tygodnia mam wylot z biura podróży na wakacje do Tunezji i niestety mój polski paszport jest nieważny. Jednak posiadam podwójne obywatelstwo i mam ważny paszport amerykański, z informacji które na tę chwilę udało mi się znaleźć w internecie: sam wjazd na teren Tunezji nie powinien być problematyczny na amerykańskim paszporcie, jednak problemem może być sam wylot z/powrót do Polski (bo niby zgodnie z prawem jeżeli Straz Graniczna dojdzie że jestem również obywatelem Polski mogą zażyczyć ode mnie polski paszport). Moje pytanie (jako że otrzymanie nowego paszporty jeszcze przed wylotem może graniczyć z cudem) czy ktokolwiek znalazł się w podobnej sytuacji - próbował wylecieć poza strefę UE na paszporcie innym niż polski i czy były jakiekolwiek z tym problemu (czy wszystko zależy od dobrego humoru SG?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#960 PostWysłany: 14 Sie 2022 22:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Do Polski możesz wjechać z przeterminowanym polskim paszportem lub dowodem osobistym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group