Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Mar 2020 20:23 

Loty: 49
Kilometry: 85 041
Można o zwrot 100% wystąpić, tylko albo aż trzeba do nich napisać przez formularz i czekać.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 24 Mar 2020 20:26 

dg72 napisał(a):
Ja wczoraj dostałem 1000 zł w pkt po 10 minutach od anulacji

Ja też mam na koncie wizz 120% kwoty która zapłaciłem za bilety. Rozumiem że dalej nic się z tym nie da zrobić i jedyną opcją wykożystania tego to zakup w przyszłości biletów w wizz ?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 24 Mar 2020 21:21 

HON fly4free
l.e.s.t.e.r napisał(a):
jedyną opcją wykożystania tego to zakup w przyszłości biletów w wizz ?

Wykorzystaj najlepiej szybko ,bo kto wie co będzie w przyszłości ;)
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 24 Mar 2020 22:27 

no jednak dobrze czytałem, można normalnie 100% kasy odzyskać. Przyszedł kolejny mail
Niniejszym chcielibyśmy poinformować, że przekazaliśmy kredyt Wizz w wysokości 120% wartości biletu za anulowaną rezerwację z kodem potwierdzenia DJGL8B. Kwota jest już dostępna na Pani/Pana koncie WIZZ. Kredyt WIZZ może być wykorzystany do zakupu dowolnych lotów / usług Wizz Air w ciągu najbliższych dwóch lat. Uprzejmie informujemy o obowiązku poinformowania wszystkich pozostałych pasażerów z powyższej rezerwacji i umożliwienie im skorzystania ze środków dostępnych na koncie WIZZ, jeśli to konieczne, zgodnie z sekcją 6.1.4. - 6.1.7. naszych Ogólnych Warunków Przewozu.

Aby uzyskać dostęp do kredytu WIZZ, należy zalogować się na konto WIZZ i klikniąć na swoje imię i nazwisko widoczne w prawym górnym rogu strony. W efekcie, nastąpi przekierowanie na stronę, na której widoczne jest obecne saldon konta WIZZ. Więcej informacji na temat warunków korzystania z konta WIZZ można znaleźć na stronie: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... konto-wizz

W przypadku, jeżeli nie akceptuje Pani/Pan zachować utworzonego 120% kredytu WIZZ, istnieje możliwość otrzymania zwrotu w wysokości 100% wartości biletów na konto bankowe bądź rachunek karty płatniczej użytej do płatności za rezerwację (w zależności od oryginalnej metody płatności). W przypadku jeżeli zdecyduje się Pani/Pan na tą możliwość, proszę mieć na uwadze, że wyżej wspomniane dodatkowe + 20% nie będzie miało zastosowania. Pragniemy poinformować, że z uwagi na obecną ogólnoświatową sytuację przetwarzanie tego żądania potrwa znacznie dłużej, dlatego uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Aby przesłać prośbę o konwersję kredytu WIZZ na oryginalną metodę płatności, proszę przejść do strony konwersji kredytu WIZZ i postępować zgodnie z instrukcjami online.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 24 Mar 2020 22:46 

srebrny
To teraz się zaloguj i jeśli możesz pokaż na screenach jak konwersujesz kredyt

Zawsze to nowe doświadczenie

Jak dotąd podzielenie kwoty rezerwacji na zwrot kwoty gotówki i reszty na 120% w pkt wizz bylo możliwe TYLKO na etapie anulowania

Masz po zalogowaniu możliwość konwersji kredytu wizz?

wizz-rezygnacja-z-lotu,15,47299?start=360

Ostatnio edytowany przez dg72 24 Mar 2020 23:12, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 24 Mar 2020 23:14 

HON fly4free
@dg72 Zrobi to z linka jaki dostał w mailu.Nie zawsze taki mail przychodzi ,wiadomo mają bałagan,pewnie z czasem się ogarną.Uwierz jest taka opcja tylko nie wiadomo jak długo przyjdzie czekać na zwrot. ;)
 Relacje PM off
dg72 lubi ten post.

#27 PostWysłany: 24 Mar 2020 23:17 

srebrny
Skoro jak piszesz obecnie przy zwrotach wzorują się na Ryanair to ok :)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 24 Mar 2020 23:18 

niebieski
Link jest jeden ogólny: https://wizzair.com/en-gb/wizz-credit-c ... on-request
miriam lubi ten post.

#29 PostWysłany: 25 Mar 2020 09:42 

A czy ktoś Wie czy jest jakiś okres do którego można konwertować credit Wizz na przelew pieniędzy? Teoretycznie punky są ważne 2 lata, czy przez ten cały okres. Nie mogę znaleźć informacji.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 25 Mar 2020 10:04 

srebrny
miriam napisał(a):
@dg72 Zrobi to z linka jaki dostał w mailu.Nie zawsze taki mail przychodzi ,wiadomo mają bałagan,pewnie z czasem się ogarną.Uwierz jest taka opcja tylko nie wiadomo jak długo przyjdzie czekać na zwrot. ;)

Nie za bardzo sobie wyobrażam jak to ma działać
Przedwczoraj anulacja i po 10 minutach 120 % w pkt na koncie wizz. Wczoraj przyszedł email z linkiem do konwersacji mimo, że pkt mogę w każdej chwili wykorzystać :)
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 25 Mar 2020 10:53 

Loty: 49
Kilometry: 85 041
Ale jak punkty wykorzystasz - to wykorzystasz te które najwcześniej przepadają.
Jak wykorzystasz to Ci ich nie zwrócą na kartę.
Pewnie w momencie requestu po podaniu confirmation code punkty zwrócone za ten lot są automatycznie zdejmowane z konta Wizz.
A jak nie masz tyle ile zwrócili to pewnie zwracają "do zera" na koncie Wizz.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 25 Mar 2020 11:26 
Awatar użytkownika

Loty: 20
Kilometry: 26 789
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Przy czym należy pamiętać że tej konwersji '120% punktów na 100% kasy' można dokonać, jeśli pierwotnie płaciło się prawdziwymi pieniędzmi, a nie punktami.
 Relacje PM off
miriam lubi ten post.

#33 PostWysłany: 25 Mar 2020 12:00 

HON fly4free
@łowca Masz 100% racji.Jeśli część faktury ma kwotę z symbolem CF(wartość użytych pkt.) to ta kwota zostanie odliczona od zwrotu gotówkowego,dodatkowo pomniejszona o 20% wartość pkt.,które od niej naliczyli podczas zwrotu na konto wizz.Zawiłe to trochę i chyba jeszcze nikt w praktyce takiego zwrotu, póki co nie dostał.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 25 Mar 2020 12:44 

srebrny
To jest akurat proste :)

Po rezerwacji na email dostaliśmy Twój plan podróży, a tam jasno i czytelnie mamy ile z kwoty łącznej to CF pkt a ile M4 czyli dopłata kartą

Przy konwersacji nie możemy przekroczyć kwoty M4, ale ja przy tej kolejności zwrotu jestem sceptyczny
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 25 Mar 2020 23:52 

hej, dostalem maila 14.03 ze dostane 120% na konto wizz / 100% zwrotu, natomiast od tego czasu zupelna cisza i na koncie wizz 0,00 EUR. czy powinienem czekac czy podjac jakas akcje?

pozdrowienia,
PM
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 26 Mar 2020 00:16 

HON fly4free
@piomiko A o zrobiłeś po otrzymaniu maila? Zawnioskowałeś o ten zwrot?
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 26 Mar 2020 01:25 

nie, bo w mailu bylo napisane ze zwrot na konto wizz nastąpi "automatycznie" i ani slowa o koniecznosci wypełniania czegokolwiek, wnioskowania, etc; natomiast w przypadku jeśli chce zwrot środków na konto bankowe, w ciagu dwóch tygodni przyjdzie kolejny mail.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 26 Mar 2020 07:47 
Awatar użytkownika

Loty: 160
Kilometry: 297 227
niebieski
@piomiko
Jestem w tej samej sytuacji. Dostałem taki sam mail + SMS dotyczący odwołania 15.03. ja wypełniłem jednak od razu formularz Wizz dotyczący zwrotu, ale podobnie jak u Ciebie zero reakcji, ani zwrotu, ani odpowiedzi na formularz.

#39 PostWysłany: 26 Mar 2020 08:03 
Awatar użytkownika

złoty
@smatekk Sprawdź czy wycofali środki z konta Wizz, u mnie wycofali po ~48h od wypełnienia formularza o zwrot $.

#40 PostWysłany: 26 Mar 2020 08:13 

niebieski
Ja też najpierw dostałem 120% zwrot na konto wizz, a potem zawnioskowałem o zwrot gotówki. Tylko u mnie rezerwacja była płacona jedną kartą, której już nie mam (wypowiedziana umowa z BGŻ) oraz drugą płaciłem za bagaże. Mam nadzieję, że w takim przypadku zwrot pójdzie na konto, które się podawało w formularzu.

[ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości