Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#2261 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@koballo Bez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2262 PostWysłany: 23 Sty 2020 21:22 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
Witam,

można w jakiś sposób sprawdzić jakie dokumenty tożsamości (numery) wpisałem w dokumentach?
Po zalogowaniu się do konta w Ryanair w ustawieniach widzę tylko pierwszą i ostatnią literę dokumentu :(
Odprawa zrobiona, karty pokładowe wydrukowane ale po prostu kilka dni przed wylotem chciałbym sprawdzić czy gdzieś nie ma błędu w numerach ...
W razie czego będzie z tym problem na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2263 PostWysłany: 23 Sty 2020 23:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Maciej Loret napisał(a):
Odprawa zrobiona, karty pokładowe wydrukowane

A okulary założyłeś, by zobaczyć co masz na tych kartach wydrukowane ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2264 PostWysłany: 24 Sty 2020 07:26 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
miriam napisał(a):
A okulary założyłeś, by zobaczyć co masz na tych kartach wydrukowane ? ;)


Noszę caly czas. Niestety niczego to nie zmienia gdyż na kartach pokladowych nie ma dokumentów tożsamości.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#2265 PostWysłany: 24 Sty 2020 10:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
No właśnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2266 PostWysłany: 24 Sty 2020 10:13 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Maciej Loret napisał(a):
Witam,

można w jakiś sposób sprawdzić jakie dokumenty tożsamości (numery) wpisałem w dokumentach?
Po zalogowaniu się do konta w Ryanair w ustawieniach widzę tylko pierwszą i ostatnią literę dokumentu :(
Odprawa zrobiona, karty pokładowe wydrukowane ale po prostu kilka dni przed wylotem chciałbym sprawdzić czy gdzieś nie ma błędu w numerach ...
W razie czego będzie z tym problem na lotnisku ?

widzisz pierwszą i ostatnią literę dokumentu. A potem piszesz o numerach. Zazwyczaj w dokumentach masz na początku litery a na końcu cyfry
Aby potwierdzić odprawę, miałeś (już po wpisaniu) powtórzone dane. Czyli dwukrotnie je widziałeś i teraz masz wątpliwości?
Jeśli np zamiast 5 wpisałeś 9 gdzieś tam w środku, nie będzie problemu w razie czego, ....
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2267 PostWysłany: 24 Sty 2020 10:41 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
katka256 napisał(a):
widzisz pierwszą i ostatnią literę dokumentu. A potem piszesz o numerach. Zazwyczaj w dokumentach masz na początku litery a na końcu cyfry


Nie wiem, nie znam się, nie zwracałem na to nigdy uwagi...

katka256 napisał(a):
Aby potwierdzić odprawę, miałeś (już po wpisaniu) powtórzone dane. Czyli dwukrotnie je widziałeś i teraz masz wątpliwości?


Naprawdę widzisz w tym jakiś związek?

katka256 napisał(a):
Jeśli np zamiast 5 wpisałeś 9 gdzieś tam w środku, nie będzie problemu w razie czego, ....


I to jest rodzaj odpowiedzi jakiej oczekiwałem.
Dziękuję bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2268 PostWysłany: 24 Sty 2020 10:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jeśli to lot w ramach UE i nie ma na kartach nr dokumentów to znaczy,że problemu nie będzie bo nie jest konieczne ich wpisanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2269 PostWysłany: 24 Sty 2020 10:57 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
miriam napisał(a):
Jeśli to lot w ramach UE i nie ma na kartach nr dokumentów to znaczy,że problemu nie będzie bo nie jest konieczne ich wpisanie.


SXF-LIS, również dziękuję za kolejną informację!
Chyba, że dokumenty wpisane są w kodach QR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2270 PostWysłany: 24 Sty 2020 12:59 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
ale nikt tego nie sprawdza, dodatkowo przy bramce w sumie rzucają tylko okiem na dokument, nie analizują numerów.
Zgadza się człowiek ze zdjęciem/dokumentem/nazwiskiem
Związek z podwójnym sprawdzaniem jest- widzisz coś 2 razy, specjalnie aby upewnić się w danych. No ale jeśli jesteś roztrzepany, nie przejmuj się, bedzie ok
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2271 PostWysłany: 24 Sty 2020 13:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@Maciej Loret możesz na koncie wpisać nr dowodu a lecieć z paszportem i nikt nie będzie się czepiał, że gdzieś podałeś inny dokument.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2272 PostWysłany: 24 Sty 2020 13:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Kashpir Może w tym konkretnym przypadku ,ale to nie zasada ogólna. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2273 PostWysłany: 24 Sty 2020 13:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Tak - odnosiłem się do trasy, która została podana przez autora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#2274 PostWysłany: 24 Sty 2020 14:56 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
katka256 napisał(a):
ale nikt tego nie sprawdza, dodatkowo przy bramce w sumie rzucają tylko okiem na dokument, nie analizują numerów.
Zgadza się człowiek ze zdjęciem/dokumentem/nazwiskiem


OK. Po prostu ostatnio na KBP z 4 członków rodziny, dwoje miało problem z wejściem do samolotu, chyba wsiadaliśmy jako jedni z ostatnich, choć w kolejce byliśmy jako jedni z pierwszych - w sumie trwało to ze 20 minut. Na pytanie w czym problem, machnięto ręką i po chwili nas wpuszczono. Przypadek? A może dlatego, że poza Unią?
Dlatego zapytałem o to teraz bo lubię mieć wszystko zaplanowane...

katka256 napisał(a):
Związek z podwójnym sprawdzaniem jest- widzisz coś 2 razy, specjalnie aby upewnić się w danych. No ale jeśli jesteś roztrzepany, nie przejmuj się, bedzie ok


Takie rzeczy można załatwić naprawdę prosto bo nie ma najmniejszej potrzeby ukrywania takich informacji, skoro mogę się zalogować na swoje konto...

Jeszcze raz wszystkim dziękuję - najwyżej wycieczka skończy się w Berlinie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2275 PostWysłany: 24 Sty 2020 15:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Maciej Loret napisał(a):
na KBP z 4 członków rodziny, dwoje miało problem z wejściem do samolotu, chyba wsiadaliśmy jako jedni z ostatnich, choć w kolejce byliśmy jako jedni z pierwszych - w sumie trwało to ze 20 minut. Na pytanie w czym problem, machnięto ręką i po chwili nas wpuszczono. Przypadek? A może dlatego, że poza Unią?


Jeszcze raz wszystkim dziękuję - najwyżej wycieczka skończy się w Berlinie ;)

Tam była kontrola paszportowa i dane dokumentów są istotne i dodatkowo zamieszczane na karcie pokładowej celem sprawdzenia.Tym razem raczej kłopotu nie powinno być,przynajmniej z powodu nr dokumentów ;) Ważne by każdy miał swój ważny dokument.Data ważności się liczy,warto zerknąć przed podróżą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2276 PostWysłany: 24 Sty 2020 15:16 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
miriam napisał(a):
Tam była kontrola paszportowa i dane dokumentów są istotne i dodatkowo zamieszczane na karcie pokładowej celem sprawdzenia.


Każdy miał swój paszport ważny minimum rok, ale dwie osoby podpadły czymś....

miriam napisał(a):
Tym razem raczej kłopotu nie powinno być,przynajmniej z powodu nr dokumentów ;) Ważne by każdy miał swój ważny dokument.Data ważności się liczy,warto zerknąć przed podróżą ;)


Tym razem będą dwa paszporty i dwa dowody osobiste (każdy z dokumentów ważny sporo ponad rok), bo paszporty ważne tylko kilka miesięcy więc nie chciałem ryzykować (wezmę je na wszelki wypadek ale podałem dowody osobiste).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2277 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:51 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 27
Witam forumowiczów. Proszę mi powiedzieć jak mogę zarezerwować lot 2+1 (niemowlak 1,5 ) aby niemowlak miał swoje miejsce ale przy starcie i ladowaniu był na kolanach (chodzi o to aby nie kupować specjalnie na 1 lot pasów amsafe care) ważne zauważenia jest to że lot TFN - MAD dla rodzica 28e a opłata za niemowlę 25e (jeśli siedzi na kolanach) więc chciałbym zakupić dla niego też 28 e dodatkowe siedzenie ale start i lądowanie na kolanach, idzie takie coś ogarnąć ? Oczywiście chce wykupić siedzenia obok siebie( kiedy najkorzystniej to zrobić? Przy rezerwacji czy jak wylosuja juz ? I wtedy dokupić tylko dwa? Dobrze myślę?)
Chciałem zadzwonic do nich ale numery ze strony nie odpowiadają
Z góry dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2278 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
było :
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1246742#p1246742
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2279 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:44 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 27
-- 04 Lut 2020 14:23 --

ok dzieki! robie tym sposobem ale odrzuca mi płatność

mam konto walutowe i karte debetową takze
po wpisaniu numeru karty i wszystkich danych wszystko przelicza na złotowki i wychodzi drozej

chce to zapłacic w euro kiedy robie przez pay pala i tam dalej karta wyskakuje komunikat

Nie mogliśmy przyjąć tej rezerwacji, ponieważ płatność nie została autoryzowana. Upewnij się, że dane są poprawne albo użyj innej formy płatności, aby spróbować jeszcze raz

dane sa poprawne wszystko ok srodki na koncie a platnosc odrzuca, mial ktos tak?

-- 04 Lut 2020 14:44 --

post do wywalenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2280 PostWysłany: 10 Lut 2020 10:40 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie wiem, czy dobry temat, ale spróbuję tutaj.
Jakiś czas temu była promocja Honora - po zakupie telefonu można było dostać darmowe bilety. haczyk był taki, że trzeba było podać trzy propozycje dat i trzy miejsca do których chce się lecieć, a organizator sam wybierał to co mu pasowało (trochę się w tym zakręciłem i wpadł mi lot, który myślałem, że wyeliminowałem wyborem dat. ale nie o tym...). W każdym razie wpadły mi loty do Paryża w lipcu. Lotnisko daleko od centrum, ale i tak cały tydzień, więc stwierdziliśmy, że albo polecimy gdzieś dalej, albo weźmiemy samochód i gdzieś sobie pojeździmy - "darowanemu koniowi...". W każdym razie niewiele później okazało się, że termin i tak nam nie odpowiada i nie damy rady wykorzystać biletów. Trudno...

Teraz do sedna:
Dostałem maila, że ryanair zmienia połączenie i zamiast powrotu w niedzielę mam powrót w poniedziałek. Niby mogę wnioskować o zwrot pieniędzy, ale wtedy zwrot dostaje jak rozumiem organizator. Czy ja, jako pasażer mogę coś zrobić z tym biletem sam - zmiana daty/kierunku? Dostęp do rezerwacji miałem przez ich maila i numer potwierdzenia, maila zmieniłem na swojego, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie? Jakieś pomysły. Jak nie to będę to próbował ogarnąć przez organizatora, ale obawiam się, że się na mnie wypną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group