Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 16 Paź 2019 00:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Zawsze dziwi mnie, że ludzie lekceważą ważne kwestie, w tym te dt. dokumentu tożsamości. Tym bardziej, gdy opuszczają kraj. W sumie same reguły wjazdowe do poszczególnych krajów blokują taką niefrasobliwość, ale jak widać polityka UE w sprawie otwartej przestrzeni dla obywateli UE nie nauczyła podstaw tej polityki.
BTW, przed wyborami terminy wydawania nowych dowodów osobistych skrócono i nie było to nawet 3 tygodnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#882 PostWysłany: 16 Paź 2019 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2237
złoty
Anonymous napisał(a):
@Hose słowo klucz "unieważnienie"
Ale wychodzi, że uniewaźnienie, anulowanie przy wymianie ma miejsce dopiero w chwili odbioru nowego

Nie wiem odnośnie czego te słowo klucz, ale nie będę już w to brnął.
Najważniejsze, że w końcu wygooglowałeś kiedy stary paszport przestaje być ważny i od kiedy nowy jest ważny, o czym pisałem wprost kilka postów temu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#883 PostWysłany: 16 Paź 2019 07:51 

Hose napisał(a):
Twój stary paszport straci ważność po 4 miesiącach od dnia sporządzenia / doręczenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska.
Na Maltę możesz polecieć na dowód, który możesz wyrobić w konsulacie w UK (stary też traci ważność po 4 miesiącach).



To jak to w koncu jest z tym poslugiwaniem się po nowym roku skoro akt małżeństwa przedlozyła i minie 4 miesiące?

Slowo unieważnienie jest w stosownym akcie prawnym, ja tam spotykam się z różnymi interpretacjami czy stosowaniem np. slowa unieważnienie....niestety


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 16 Paź 2019 09:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#884 PostWysłany: 16 Paź 2019 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2237
złoty
Anonymous napisał(a):
To jak to w koncu jest z tym poslugiwaniem się po nowym roku skoro akt małżeństwa przedlozyła i minie 4 miesiące?

Czego nie rozumiesz ?, przecież napisałem, że oba dokumenty (paszport i dowód) tracą ważność po 4 miesiącach od sporządzenia / doręczenia aktu małżeństwa, w tym przypadku był to wrzesień, co potwierdziła sama autorka próbując zapisać się na wybory w październiku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#885 PostWysłany: 16 Paź 2019 08:04 

Już nieważne, ale zgodnie z tą interpretacją do Polski nie ma jak przylecieć poza samolotem LOT-u
Góra
 PM off  
      
#886 PostWysłany: 07 Lis 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Moje pytanie jest zapewne nieco infantylne, ale może zechcecie mnie pchnąć we właściwym kierunku, bo się waham ?
W moim paszporcie ułamała się strona ze zdjęciem, na jakieś 2 cm. I kiedy pogodziłam się już prawie z wymianą paszportu - mimo tego że jest ważny jeszcze przez 5 lat - przyszedł mi do głowy pomysł przyklejenia tej strony. I przykleiłam ją na klej Mamut.
Paszport wygląda prawie idealnie, klejenie jest super elastyczne i prawie nie widać. Ale jednak trochę widać. No i jest ryzyko że się jednak rozklei w najmniej odpowiednim momencie.
Podróżowałam w ciągu kilku ostatnich miesięcy do Rosji, UAE i Turcji i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, ale mimo wszystko mam trochę stracha że w końcu komuś się to nie spodoba na tyle, że mnie nie wpuszczą.
Wymieniać czy nie wymieniać? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#887 PostWysłany: 07 Lis 2019 16:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
maginiak napisał(a):
mimo wszystko mam trochę stracha że w końcu komuś się to nie spodoba na tyle, że mnie nie wpuszczą.
Wymieniać czy nie wymieniać? ;)

Mieć stracha czy nie, wybieraj,niektórzy lubią ciut adrenaliny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#888 PostWysłany: 07 Lis 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
maginiak napisał(a):
mam trochę stracha że w końcu komuś się to nie spodoba na tyle, że mnie nie wpuszczą.

Ja bym się bardziej bała czy mnie wypuszczą, niż czy wpuszczą :)
A tak poważnie ja bym po prostu ten paszport wymieniła. W życiu jest tyle powodu do stresów i niepokoju, że nie widzę potrzeby dokładania sobie kolejnych, zwłaszcza, że wyjazd to ma być czysta przyjemność :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#889 PostWysłany: 07 Lis 2019 17:06 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Ja bym wymienił, w skali kosztów wyjazdowych to są groszowe sprawy. A i zdjęcie może będzie ładniejsze niż poprzednie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#890 PostWysłany: 07 Lis 2019 18:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Arcon napisał(a):
A i zdjęcie może będzie ładniejsze niż poprzednie ;)

Masz rację ,w końcu z każdym rokiem ...technika idzie do przodu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#891 PostWysłany: 07 Lis 2019 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Złamanie strony ze zdjęciem można podciągnąć pod zniszczenie paszportu?
Koszt paszportu skacze wtedy z 140 PLN na 420 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#892 PostWysłany: 07 Lis 2019 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Hahaha, no dobra, przekonaliście mnie żeby wymienić! Argument @Arcon mnie po prostu zwalił z nóg, lecę do fotografa :)
Co do kosztów zniszczenia paszportu to interesujące. Jestem pewna, że nikt mnie o to w tym przypadku nie posądzi, ale nawet jeśli, to nieważne, bo będę miała "ładniejsze" zdjęcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#893 PostWysłany: 08 Lis 2019 02:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
wklej zdjecie (paszportu) i ocenimy (pekniecie).

a jak to zwykle bywa, zalezy od tego kto bedzie sprawdzal, jeden sie przyczepi, inny nie, w Afryce ponizej zwrotnika pewnie wywola taki paszport duzy problem (czytaj szeroki usmiech = lapowka)

https://turystyka.wp.pl/nie-wpuscili-go ... 814127745a
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#894 PostWysłany: 09 Lis 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
No otóż to. Argumenty o podejściu do takich spraw w Afryce najbardziej mnie przekonują (chyba jeszcze bardziej niż wizja nowego piękniejszego zdjęcia w paszporcie).
Mam w planach Sylwestra na Zanzibarze i jakoś głupio byłoby przegapić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#895 PostWysłany: 15 Lis 2019 12:50 

Rejestracja: 15 Lis 2019
Posty: 1
Witam. W czwartek wylatujemy z mężem i córką na wycieczkę. Dzisiaj odebrałam paszport córki, zostawiłam go sekundę na wierzchu, niestety pomazała go długopisem :( Ta plastikowa cześć z danymi jest nietknięta, tylko ta strona obok. Dowiadywać m się już o dowód tymczasowy-nie ma szans. Jadę jeszcze na Kruczą się dowiedzieć, a dp straży granicznej nie mogę się dodzwonić. Będą nam robić problemy na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#896 PostWysłany: 15 Lis 2019 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Nie napisałaś gdzie lecicie, a to ma duże znaczenie. Wydaje mi się, że w przypadku lotów w strefie Schengen można liczyć na wystarczającą wyrozumiałość podczas kontroli dokumentów. Jednak nawet na takich lotach mogą być z tego powodu różne nieprzyjemności, bo wiele tu zależy od "czynnika ludzkiego".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#897 PostWysłany: 30 Lis 2019 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Jak wylatywałem z Dubaju, to urzędnik nie czepiał się o to. Ale może być z tym problem w innym kraju?
Na szczęście strona z danymi osobistymi jest ok.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#898 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:03 

Rejestracja: 12 Sty 2020
Posty: 4
Witam wszystkich!

Potrzebuję porady osób doświadczonych.
Na stałe przebywam w Hiszpanii, wróciłam do PL na święta aby wyrobić dowód osobisty, który ma ważność do 18 stycznia. Niestety okres świąteczny nie pomógł, pomimo złożenia wniosku online, nadal jest na etapie sprawdzania w urzędzie, nawet nie trafił do druku :(
Dnia 17.01 lecę do Niemiec i z Niemiec do Hiszpanii, następnie lot wewnątrz w Hiszpanii już 20.01.
Podobno bez ważnego dowodu nie wpuszcza mnie na pokład samolotu (linie Ryanair).
Czy jest jakakolwiek szansa na wyrobienie paszportu w tak krótkim czasie? Czy linie lotnicze tak mocno kładą nacisk na ważność dowodu osobistego? Wszyscy mówią, ze zatrzymają mnie na lotnisku i mam wyrabiać paszport w ambasadzie, którego koszt to 100€ :(

Nie wiem co mam robić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#899 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Derenemma niestety, tanie linie lotnicze zawsze weryfikują dokument uprawniający do podróży (ID card = nasz dowód osobisty lub paszport). Gdybyś leciała LOTem, Lufthansą, itp. w ramach EU, oni tego nie weryfikują. Po prostu wchodzisz na pokład. Sprawdzają tylko wtedy, gdy są restrykcje wizowe lub konieczność weryfikacji dokumentu po przylocie (np. UK albo Norwegia). W praktyce... możesz zawsze podjąć ryzyko, że pokazujesz dowód trzymając go kciukiem tak, aby nie widać było roku ważności (z reguły oni nie biorą go do ręki i nie oglądają ze wszystkich stron - widzą, że Polka, że dowód EU, że nazwisko i imię się zgadzają - lecisz). Ale jak trafisz na jakiegoś upierdliwca, to Cię nie przepuści. Takie ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#900 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Czyli do Hiszpanii dolecisz, skoro dowód ważny do 18.01, a niby masz tam lecieć 17.01. To może po Hiszpanii już inny środek lokomocji? Generalnie słusznie Ci mówią, że bez ważnego dowodu nie wpuszczą na pokład. Są pewne "ale" - czy się na krajówce dopatrzą, że owy dokument jest już nieważny. Ale tego nikt Ci nie zagwarantuje. Mieszkasz tam na stałe, to pewnie sama możesz ocenić swoja szanse na powodzenie.

Nie wiem na ile aktualizują status dowodu w systemie online, ale może jednak uda się w nadchodzącym tygodniu wszystko załatwić. Choć przyznam, że nie wiem ile trwa zmiana z etapu sprawdzania na etap do druku i ile owy druk trwa :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group