Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sty 2019 20:49 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 33
Cześć,
Czy ktoś móglby mi wyjaśnić potwierdzić co oznaczają No-show fee oraz cancelation fee w promocyjnych taryfach Qatar-u? W Internecie różne rzeczy można przeczytać od opini, że w przypadku nie stawienia się na lot nic się nie dzieje po takie gdzie ktoś niby został obciążony karą. Na f4f forum był już taki temat i dyskusja, ale bez odpowiedzi. Jeśli dobrze czytam taryfę to jeśli poinformuję Qatar to opłata jest tylko za "Penalty fee for ticket reissue" czyli ponowne wystawienie biletu. Może ktoś podpowiedzieć/naprowadzić?
Z góry dzięki.
m
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 11 Sty 2019 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4463
złoty
no jak latam od 20 lat to jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś płacił za niewykorzystany lot, wręcz odwrotnie, można się starać o częściowy zwrot jeśli się zrezygnowało z lotu, nawet po odbyciu się lotów bez naszego udziału
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lip 2019 17:37 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 2
Ponawiam pytanie.
Planuje kupić bilet do Hanoi z przesiadką w Doha.
Wylot we wrześniu a powrót do Warszawy na styczeń. Nie jestem jednak pewna czy będę mogła wrócić dopiero w styczniu. Chce kupić bilety w taryfie promo za 2000 pln i wyskakują dodatkowe informacje o no show fee 3300 albo cancellation 1760. Jak rozumieć te opłaty w rzeczywistości. Czy jak nie wykorzystam w ogóle biletu nie informując o tym linii to mogą mnie obciążyć dodatkowa opłata ? Oczywiście nie oddając również zwrotu za bilety. Przeczytałam sporo forum angielskojęzycznych ale mało kto wytłumaczył jak rozumieć w praktyce no show czy cancellation fee.
Podejrzewam ze waw-doh-han-doh-waw będzie na jednej rezerwacji? Czy jak wykorzystam tylko loty do hanoi to w przypadku nie korzystania z powrotnego lotu ktoś może mnie dodatkowo obciążyć (w wyniku koszt mojej podróży to będzie 2000 za bilety i opłata fee?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Lip 2019 17:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Na podstawie tego dokumentu: http://www.qatarairways.com/iwov-resources/temp-docs/Penalties-Category_16_Trade_Spreadsheet_AT.pdf
Ja to rozumiem tak: w taryfie bezzwrotnej zwracają podatki i opłaty lotniskowe minus minus "cancellation fee", minus "no-show fee". Z cennika wychodzi na to, że te opłaty łącznie to 175U$D, więc jest to tak wymyślone aby pasażer nie prosił o zwrot podatków.
"No-show" fee nie obowiązuje przy przy anulowaniu biletu przed wylotem O/B, ale wtedy "cancellation fee" wynosi 150U$D.
Popatrz na forum, jest temat o biletach w jedną stronę z PL do Azji. Może wygodniej będzie kupić bilet OW.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Lip 2019 18:20 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 2
Na samej stronie qataru przy wyborze taryfy economy są różne opcje. Skąd na tej trasie 3320 za cancellation? A później przed sama płatnością jest podsumowanie fare rules i tam już pojawia się to 1725 za reissue the ticket. Nie mam problemu ze strata pieniędzy ani brakiem zwrotu. Nie chciałabym tylko zostać dodatkowo obciążana za to ze no nie polecę w ogóle albo tylko polecę tylko lotym do Wietnamu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lip 2019 18:49 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Kliknij w "fare rules" tam jest między innymi: "No-show for first flight
Changes*: Not applicable (See reissue conditions)Reissue: Allowed with restrictionsPenalty fee for ticket reissue between: 1725.00 PLN / 1725.00 PLN (at today exchange rates 1725.00 PLN / 1725.00 PLN)New travel dates and change request must be prior to: Tuesday, July 14, 2020 Maximum Reissue penalty fee for entire ticket: 1725.00 PLN" I w zasadzie takie same warunki są przy locie powrotnym.
Ja to rozumiem tak, że pobierają takie opłaty tylko przy zmianie biletu lub prośbie o zwrot podatku.
Najlepiej zadzwonić do nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group