Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 06 Lis 2018 19:25 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
-- 06 Lis 2018 19:23 --

Kupilismy ze znajomymi 4 bilety na trasie VIE-LAX z przesiadka w Amsterdamie, ktora trwa 55 minut.
Wszystko na jednym bilecie (KLM) wiec o to sie raczej nie boje, mam nadzieje ze sie nie spoznimy, ale jedno pytanie mnie zastanawia.
Mamy dwa bagaze rejestrowane i reszta bierze zwykle kabinowki

Całkowita max. waga dla Klasy Economy: 12 kg (26,4 lbs)
Całkowita max. waga dla Klasy Business: 18 kg (40 lbs)
Max. wymiary: 55 cm (A) x 35 cm (B) x 25 cm (C)

Wg. specyfikacji lini lotniczych sa to takie wymiary, no nie jest to gigantyczny bagaz, ale tez niemaly. Czy obsluga w takim razie pozwoli nam to wziac na poklad, czy trzeba bedzie (odplatnie?) nadac to do luku? Szczerze mowiac wolalbym to wlasciwie nadac do luku, bo nie potrzebuje tych waliz w samolocie.
i czy jesli w Wiedniu obsluga zabierze mi walizy i nada do luku, to odbieram je juz w USA czy w Amsterdamie musze po nie poleciec i znow "nadawac"?

Pozdrawiam

-- 06 Lis 2018 19:25 --

Nie widze opcji edycji postu, zatem dopisze tu - przepraszam :D
Doczytalem, ze

Duże torby spełniające wymogi dotyczące bagażu podręcznego mogą podlegać odprawie przy bramce ze względu na ograniczoną ilość miejsca w schowkach nad siedzeniami. Małe torby należy schować pod siedzeniem przed sobą.
Zalecamy sprawdzić swój limit bagażu na „Moja Podróż” dla lotów KLM. Należy sprawdzić informacje na temat polityki w zakresie bagażu (podręcznego) na stronach innych linii lotniczych podanych na planie lotu.

Czyli jak rozumiem moga mi zabrac bagaz - super! Sa na to duze szanse? :D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2018 20:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#142 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jesli wezma bagaz przy bramce, to nadadza do portu docelowego. Zastanow sie jednak czy nie wolisz zabrac podrecznego ze soba, bo jak duzy bagaz nie zdazy przesiasc sie, to zostaniesz z niczym w LAX, a tak mozesz wziac podstawowe rzeczy do podrecznego.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:40 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Jakis sluzbista zamknal moj temat zatem pozwole sobie odpowiedziec tutaj.


Duza jest szansa na to, ze moj bagaz rejestrowany zostanie niezaladowany? Nigdy jeszcze nie latalem z przesiadkami, zatem nie wiem jak to dziala niestety.
A jakbym ten podreczny nadal do luku, to odbieram go "teoretycznie" dopiero w LAX?

W Amsterdamie po prostu wychodze z samolotu i ide do odpowiedniej bramki, z ktorej odlatuje do LAX, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
dziend0bry napisał(a):
Duza jest szansa na to, ze moj bagaz rejestrowany zostanie niezaladowany?

Raczej male prawdopodobienstwo, nie zdarzylo mi sie jeszcze w KLM, aby bagaz zaginal.

dziend0bry napisał(a):
A jakbym ten podreczny nadal do luku, to odbieram go "teoretycznie" dopiero w LAX?

Normalnie bagaz nadany do luku zostaje zwrocony pasazerowi po wyladowaniu samolotu.

dziend0bry napisał(a):
W Amsterdamie po prostu wychodze z samolotu i ide do odpowiedniej bramki, z ktorej odlatuje do LAX, tak?

Yep.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
dziend0bry uważa post za pomocny.
 
      
#145 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:27 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Dziekuje serdecznie za odpowiedz!
A kiedy przechodzę kontrole paszportowa? W koncu opuszczam Europe, dzieje sie to juz w VIE czy AMS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy i udanej wyprawy za ocean!

AMS ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:29 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Czyli teoretycznie zero stresu! :D

Dziekuje i milego wieczoru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@dziend0bry, stres mozesz miec w LAX na lotnisku, jak beda Cie grillowac pytaniami na dzien dobry. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez marcino123, 19 Sty 2019 14:16, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:45 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
A LAX juz przerabialem i pytanie jedyne jakie uslyszalem to "Czy jade do Vegas" a odpowiedzi w stylu "no raczej, po to tu przyjechalem" facet zyczyl mi tylko powodzenia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Skąd przylatywałeś do LAX?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:55 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
WAW, bezposredni lot LOTem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 18 Lis 2018 17:04 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Sluchajcie, bo juz sam nie wiem
Przy KLM i odprawie online jest mozliwosc wyboru miejsc, jak rozumiem za dodatkowa oplata, jak w dniu dzisiejszym? (80 PLN)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 12 Gru 2018 19:10 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 2
Dobry wieczór,

niedługo pierwszy raz będę leciał z przesiadkami na długim dystansie (jak na razie tylko tanie linie w europie) i mam kilka pytań. Lot wygląda tak: Berlin (TXL) -> Istanbul (IST) -> Pekin (PEK) -> Guangzhou (CAN) -> Auckland (AKL). Z Berlina do Istambułu lot odbywać się będzie z Onur Air, reszta lotu China Southern Airlines.
1. Nadanie bagażu: po tym co przeczytałem już wielokrotnie na tym forum wiem, że bagaż nadajemy na pierwszym lotnisku do lotniska docelowego tak? Jednak przy wypełnianiu danych osobowych jak byk było napisane: "You must collect and recheck your baggage between certain flights.". Zgaduję, że chodzi o Istambuł i moment zmiany przewoźnika. Jak to wtedy wygląda? Normalnie odbieram bagaż i udaję się na ponowną odprawę? Zgaduję, że przez to w Berlinie dadzą mi bilet tylko do Istambułu a na resztę podróży już tam.
2. Taka ponowna odprawa będzie wymagała posiadania przeze mnie tureckiej wizy. Czy muszę kupować całą wizę on-line czy dostępna będzie jakaś drobniejsza tylko tranzytowa na lotnisku?
3. Czytałem, że w Chinach na lotniskach obowiązuje ruch bezwizowy do 144 godzin, jak to wygląda w praktyce? Nie chcę wychodzić z lotniska ani nic takiego, tylko przeczekać tam i nie wiem czy nie muszę się martwić o wyrabianie dodatkowych dokumentów.

Będę na prawdę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Tak wygląda lot na stronie na której go znalazłem
lot.jpg
lot.jpg [ 75.03 KiB | Obejrzany 1596 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 12 Gru 2018 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jesli nie jest jasno wytlumaczone na stronie OTA to proponuje kontakt z infolinia linii, ktorymi lecisz. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 12 Gru 2018 19:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Jabłoń: niestety wygląda na to że nie jest to jeden bilet - a minimum dwa - bo masz kiwi.com guarantee - czyli do IST lecisz na jednym bilecie i dalej na drugim - w IST musisz odebrać i nadać bagaż a co za tym idzie mieć wizę Turecką aby wyjść po bagaż. Na szczęście cas przesiadki jest bardzo długi i poza niedogodnością z wizy większych problemów nie powinno być. W Chinach żadnych wiz nie potrzebujesz jak nie wychodzisz z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A na krajowki w Chinach nie trzeba bagażu jeszcze raz nadać? Na pewno musiałem na locie WAW PEK CAN

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:06 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@michzak: eee na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
To nie jest jeden bilet, Kiwi dolepiło TXL-IST by Onur Air do całej reszty operowanej przez China Southern, która stanowi odrębny bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
seal napisał(a):
@michzak: eee na jednym bilecie?
Tak, ale z Chin dalej nie leciałem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 13 Gru 2018 11:40 

Rejestracja: 12 Gru 2018
Posty: 2
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zostaje mi załatwić Turecką wizę i ogarnąć z 2 książki na drogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group