Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1481 PostWysłany: 09 Lis 2017 11:24 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Da sie tak? Mi pokazuje na apce ze musze zaznaczyc odprawe na lot powrotny? Jak odznacze "ptaszka" wyskakuje komunikat bym wybral osobe na lot powrotny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#1482 PostWysłany: 10 Lis 2017 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4104
HON fly4free
Kornel napisał(a):
Kornel napisał(a):
Odbyłem właśnie 5 lotów Ryanairem startując z WMI, OPO, PDL, LIS i BVA. Pokazywałem karty pokladowe w formie pdf w komórce i nigdzie nie było problemów. [...]
Tak więc alternatywa dla drukowania kart pokładowych JEST. Dla przypomnienia: mam Windows Phone.

Dodam: ta sama sytuacja była na lotnisku w KRK i TLS - wystarczył pdf karty pokładowej w komórce, obeszło się bez drukowania. Może ktoś uznać, że jest to nieistotne, gdyż można korzystać z aplikacji mobilnej - jednakże nie każdy ma Androida i nie każdy ma pod ręką drukarkę. Także: wydrukowana karta pokładowa może się zawieruszyć lub zniszczyć - wtedy bez paniki! Pokazujemy pdf.

Tez widzialem to kilka razy u innych ludzi na kilku lotniskach w Europie. Raz jakiejs dziewczynie w BRU nie chcialo odczytac tego PDFa z komorki, ale obsluga odznaczyla recznie w systemie i poleciala. Wydaje mi sie, ze jesli sie juz jest odprawionym to czy mobilna apka, czy PDF na telefonie, to chyba nie ma juz znaczenia. Sam kiedys mialem sytuacje, ze nie chcialo za Chiny sciagna karty pokladowej w apce Wizza na lot z WAW. Podszedlem do check-in'u potwierdzilem, ze jestem odprawiony i dostalem papierowa karte pokladowa.
PS.
Nie wiem czy to jest regula ale od okolo 2 tygodni przy lotach w kilka osob system FR zaczal usadzac pasazerow jakos 'laskawiej'. Zamiast np. 5C, 30A - czyli poczatek i koniec, kilka razy bylo np. 5A, 5D lub 4C i 3C...
Czy to jakas 'globalna' zmiana i spuszczenie troche z tonu prze france, czy tylko przypadek?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1483 PostWysłany: 10 Lis 2017 12:40 

Nie przypadek, a wdrożony algorytm

Te "było np. 5A, 5D lub 4C i 3C" obeznanym mówi, kiedy się odprawiałeś, ty wiesz, że PÓŹNO
Góra
 PM off  
      
#1484 PostWysłany: 10 Lis 2017 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4104
HON fly4free
Zawsze POZNO :-) wiadomo...
Ale jak kilka/nascie poprzednich takich przypadkow, to bylo oddalnie o min 20 rzedow. To ostatnie 2-4 razy jest to roznica max 2 rzedow... statystycznie prawdopodobne?
http://www.dailymail.co.uk/travel/trave ... tists.html
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1485 PostWysłany: 10 Lis 2017 12:58 

Jak się ma "48 TS" to się o mało istotnych problemach nie dywaguje, bo "nie trzeba"

Większość się dostosowała i ma miejsce spory % procent wykupywania miejsc..bo nic nie zapowiada zmianę algorytmu przydzielania miejsc przez FR

Kod:
Uniwersytet w Oksfordzie twierdzi, że komputer rezerwujący najprawdopodobniej rozdaje środkowe miejsca


Wyjątkowo "bystrzy" ci profesorowie :lol:

forumowicze są lepsi
ryanair-przydzial-miejsc-miejsca-obok-siebie,225,38326&p=993073&hilit=obok+siebie#p993073
Góra
 PM off  
      
#1486 PostWysłany: 20 Lis 2017 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Czy na lotnisku Ovda wystarczy bilet elektroniczny (w telefonie) czy musi być papierowy?
Chodzi mi o to czy odprawiać się w Polsce czy na miejscu parę godzin przed wylotem?
Niektórzy radzą, że taka odprawa pozwala na mniejszą rozrzutność miejsc w samolocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1487 PostWysłany: 20 Lis 2017 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
jajacekk napisał(a):
Czy na lotnisku Ovda wystarczy bilet elektroniczny (w telefonie) czy musi być papierowy?
Chodzi mi o to czy odprawiać się w Polsce czy na miejscu parę godzin przed wylotem?
Niektórzy radzą, że taka odprawa pozwala na mniejszą rozrzutność miejsc w samolocie.




Sam sobie odpowiem, jako, że zrobiłem odprawę powrotną.
"Na tym lotnisku nie są jeszcze akceptowane mobilne karty pokładowe."

Dla informacji innych:
Odprawa na powrót dla pięciu osób, wylot za 4 dni, wszyscy siedzimy obok siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dawid 1989 lubi ten post.
 
      
#1488 PostWysłany: 22 Lis 2017 10:03 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
@jajacekk
na pewno nie można pokazać mobilnej karty pokładowej na telefonie na lotnisku? To zależy od lotniska? A nie od linii którą się leci? Myślałem, że Ryanair akceptuje mobilne karty pokładowe niezależnie od lotniska.

To gdzie wtedy drukowałeś karty pokładowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1489 PostWysłany: 22 Lis 2017 10:16 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
W niedzielę koleś za mną odprawiał się z mobilną kartą i nie miał problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1490 PostWysłany: 22 Lis 2017 10:33 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
A czy lecąc w 5 osób można mieć 5 kart podkładowych na jednym telefonie- do pokazania? Gdzie ewentualnie najtaniej i najszybciej wydrukować karty pokładowe- w razie czego? Jest jakaś drukarka na lotnisku lub w Eilacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1491 PostWysłany: 22 Lis 2017 11:50 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Z dwoma kartami na jednym telefonie nie miałem nigdy problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1492 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1408
niebieski
Hej, dostalem w prezencie voucher Ryanaira o wartosci 80 PLN. Dzisiaj zarezerwowalem lot za 44 PLN uzywajac voucheru.
W FAQ wyczytalem ze w takim przypadku powinien przyjsc drugi mail na nowa kwote do wykorzystania na kolejna rezerwacje.
Ktos jest w stanie to potwierdzic ze drugi mail faktycznie przychodzi? Zamawiajac voucher na moje nazwisko kolezanka podala swojego sluzbowego maila i nie wiem czy kolejna rezerwacje (35 PLN) moge oplacic kolejnym voucherem i spac spokojnie bo vouchery na nowa kwote zostana wyslane czy szkoda ryzykowac.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1493 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:31 

Nic nie znaczący komunikat tj. nigdy nic nie zwracali i teraz zapewne będzie tak samo
Góra
 PM off  
      
#1494 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
@gorny77 Skąd wiesz?Dostałeś kiedyś upominkowy voucher od koleżanki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1495 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:38 

Co najmniej kilkanaście od Ryanair, ot taka koleżanka/kolega od przeważnie darmowych podróży 8-)
Góra
 PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
#1496 PostWysłany: 24 Lis 2017 20:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
@gorny77 Te co daje sam Ryanair nie da się porównać z upominkowym ;) Zasady realizacji inne.Upominek kupujesz,a od Ryanaira zazwyczaj jako rekompensata lub zwrot za coś. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1497 PostWysłany: 24 Lis 2017 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1408
niebieski
W regulaminie niby mają zapis, że zwracają:
- Kupony upominkowe nie podlegają zwrotowi w gotówce i mogą zostać zrealizowane na http://www.ryanair.com.
- Wszelkie niewykorzystane saldo kuponów upominkowych zostanie przekazane na rzecz odbiorcy kuponu w postaci nowego kuponu z obowiązującą pierwotną datą ważności.*

No, ale tak jak napisał @gorny77 oni nigdy nic nie zwracają :D dlatego też napisałem tutaj, a nie ślepo uwierzyłem w ich regulamin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1498 PostWysłany: 24 Lis 2017 20:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
littleboy1989 napisał(a):

No, ale tak jak napisał @gorny77 oni nigdy nic nie zwracają :D dlatego też napisałem tutaj, a nie ślepo uwierzyłem w ich regulamin.

Ej,tam nigdy.Więcej wiary,to ich wewnętrzny regulamin więc nie pozbawią cię prawie połowy prezentu ;)Ale to tylko moje zdanie i ich regulamin :)


Ostatnio edytowany przez miriam, 24 Lis 2017 20:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1499 PostWysłany: 24 Lis 2017 20:43 

Kończąc tą niepotrzebną dyskusję te kody poza kwotą odliczenia nie różnią się niczym, nawet komunikat ściema ten sam
Ale kto chce niech walczy o ile macie informację o możliwości wykorzystania online, a nie tylko telefonicznie
Góra
 PM off  
      
#1500 PostWysłany: 26 Lis 2017 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1408
niebieski
Jednak zwracają resztę na nowym voucherze.
O dziwo nowy voucher przyszedł na mój mail, który mam przypięty do konta FR, a nie na maila koleżanki, która kupowała voucher.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group